Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AEX opent lager, ArcelorMittal zakt na adviesverlaging

AEX opent lager, ArcelorMittal zakt na adviesverlaging

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met verlies geopend in navolging van de lagere slotstanden op Wall Street een dag eerder. Staalfabrikant ArcelorMittal was de grootste daler in de hoofdgraadmeter met een min van bijna 3 procent. De Amerikaanse zakenbank Goldman Sachs verlaagde het beleggingsadvies voor ArcelorMittal dat op donderdag nog met een verlies van bijna 3 procent eindigde.

De AEX noteerde in de vroege handel 0,3 procent in het rood op 955,71 punten. De MidKap zakte 0,1 procent tot 916,87 punten. De hoofdgraadmeters in Parijs en Frankfurt wonnen 0,2 procent, Londen stond 0,1 procent in het rood.

Investeringsmaatschappij CVC Capital Partners, eigenaar van onder meer parfumerie- en cosmeticaketen Douglas, was koploper bij de hoofdfondsen met een plus van 1,9 procent.

Heineken

Ook uitzender Randstad en bierbrouwer Heineken waren in de kopgroep van de AEX te vinden met plussen van 1,3 procent.

In de MidKap nam apothekentoeleverancier Fagron de leiding met een koerswinst van 2,7 procent. Biotechnoloog Pharming en roestvrijstaalbedrijf Aperam sloten de rij bij de middelgrote fondsen op Beursplein 5 met dalingen tot 1,8 procent.

Weinig nieuws

Bij de kleinere fondsen op het Damrak won Fastned meer dan 4 procent. De uitbater van laadstations voor elektrische auto's heeft zijn eerste stations in Spanje geopend. Daarmee groeit het netwerk van Fastned naar meer dan 380 stations in negen Europese landen. Het bedrijf werkt aan meer locaties in Spanje.

Beleggers moeten het verder stellen zonder echt richtinggevend nieuws. Later op de dag komen nog wel voorlopige cijfers over het Amerikaanse consumentenvertrouwen van de Universiteit van Michigan. Verder staan er geen belangrijke macro-economische gegevens op de agenda.

De olieprijzen gingen verder omlaag na de verliezen een dag eerder, met dalingen van 0,5 procent.

Meer uit Financieel

AI-onrust ebt weg op Wall Street na opmerkingen Nvidia-baas

NEW YORK (ANP) - De wereldwijde verkoopgolf van AI-gerelateerde aandelen lijkt weer ten einde te komen. Op Wall Street herstelde het vertrouwen van beleggers donderdag na opmerkingen van topman Jensen Huang van chipconcern Nvidia. Hij wees zorgen over financieringsproblemen bij CoreWeave van de hand. Daarbij zei hij niet te denken dat het datacenterbedrijf gered hoeft te worden door Nvidia.

2 uur geleden
Media: Frankrijk en Duitsland sluiten deal over auto-industrie

BRUSSEL (ANP/AFP/BELGA) - Frankrijk en Duitsland hebben een deal gesloten om de toekomst van de Europese auto-industrie veilig te stellen, met minder strenge uitstootregels en meer steun voor Europese productie. Dat melden verschillende media, waaronder het Franse persbureau AFP, op basis van bronnen.

3 uur geleden
ECB maakt weg vrij voor overname Commerzbank door UniCredit

FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - De grote Italiaanse bank UniCredit heeft goedkeuring gekregen van de Europese Centrale Bank (ECB) voor een groter belang in Commerzbank. Daarmee lijkt de weg vrij voor UniCredit-topman Andrea Orcel om de controle over de Duitse bank over te nemen. Het gaat om een van de grootste Europese bankovernames in jaren.

4 uur geleden
Albert Heijn bezorgt tot en met zondag nog geen boodschappen

ZAANDAM (ANP) - Albert Heijn bezorgt tot en met zondag nog geen online bestelde boodschappen. De supermarktketen zegt zijn systemen stap voor stap weer op orde te brengen na het cybersecurityincident, waardoor er al dagen problemen zijn. De winkels worden inmiddels wel weer volledig bevoorraad. "Dit leidt landelijk tot gevulde schappen", stelt Albert Heijn donderdagavond.

5 uur geleden
IEA geeft gehoor aan oproep G7 voor snelle vrijgave oliereserves

PARIJS (ANP) - Het Internationaal Energieagentschap (IEA) heeft donderdag aangekondigd de vrijgave van strategische oliereserves te versnellen vanwege de sterk stijgende brandstofprijzen. Daarmee geeft de organisatie gehoor aan oproepen van de G7, de groep van grote industrielanden waaronder Duitsland en Frankrijk.

6 uur geleden
Chipbedrijven in uitverkoop op beurs door zorgen AI-investeringen

AMSTERDAM (ANP) - Chipbedrijven ASML, ASMI en Besi waren donderdag de grote verliezers op de beurs in Amsterdam. Wereldwijd zijn chipbedrijven in de uitverkoop gedaan, door zorgen of de enorme investeringen in kunstmatige intelligentie de hoge waarderingen wel rechtvaardigen. Beleggers zochten daardoor hun heil in de veiligheid van obligaties.

7 uur geleden
Curatoren Accell verkopen fietsmerk Sparta aan e-bikebedrijf

AMSTERDAM (ANP) - Het bekende fietsenmerk Sparta, dat onder de failliete fietsenfabrikant Accell valt, maakt een doorstart. De curatoren van Accell melden donderdag dat Sparta is verkocht aan het in Amsterdam gevestigde e-bikebedrijf Tenways. Daarmee krijgt Sparta een nieuwe eigenaar en blijft het merk volgens de curatoren behouden.

7 uur geleden