AEX op winst ondanks dat coronamaatregelen worden aangescherpt
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index van de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met winst gesloten. De Europese beurzen toonden hetzelfde beeld ondanks dat de coronamaatregelen in grote delen van Europa steeds verder worden aangescherpt. Beleggers leken zich geen zorgen te maken over de mogelijke negatieve impact daarvan op het economisch herstel.
De hoofdindex op Beursplein 5 eindigde met een winst van 0,6 procent op 807,55 punten. De MidKap steeg 0,7 procent tot 1065,90 punten. De beurzen in Frankfurt, Parijs en Londen wonnen tot 0,5 procent. De markten moesten het stellen zonder richtinggevend nieuws uit de Verenigde Staten, waar de beurzen gesloten zijn vanwege Thanksgiving Day.
Fintechbedrijf Adyen was de sterkste stijger bij de hoofdfondsen op het Damrak, met een winst van bijna 4 procent. Winkelvastgoedfonds Unibail-Rodamco-Westfield (plus 3 procent) en bierbrouwer Heineken (plus 2,7 procent) volgden. Telecomconcern KPN en zorgtechnologiebedrijf Philips sloten de rij met verliezen tot 2 procent.
Intertrust
In de MidKap won belasting- en administratiespecialist Intertrust bijna 2 procent. Volgens financieel persbureau Bloomberg overwegen branchegenoten van het trustkantoor Apex Group en CSC Global ook een overnamebod te doen op het Nederlandse bedrijf. Intertrust had al meerdere biedingen ontvangen, waaronder van investeerder CVC Capital Partners.
Een gevaccineerde die zijn Europese coronareisbewijs wil behouden, moet na negen maanden een boosterprik halen, vindt de Europese Commissie. Ze beveelt alle EU-landen aan deze opzet te volgen om reizigers binnen de EU moeilijkheden en verwarring te besparen. Luchtvaartconcern Air France-KLM klom 2,5 procent in de MidKap.
Rémy Cointreau
In Parijs steeg Rémy Cointreau ruim 13 procent. De Franse drankenproducent verhoogde zijn verwachtingen na sterke resultaten in de afgelopen zes maanden. Het bekende cognacmerk verkocht vooral meer drank in de VS en China en verhoogde ook zijn prijzen.
De euro was 1,1213 dollar waard, tegen 1,1195 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,5 procent goedkoper op 78,01 dollar. Brentolie kostte 0,3 procent minder op 82,03 dollar per vat.
Meer uit Financieel
BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China wil slankere elektrische auto's, na jaren waarin grotere accu's en de groeiende vraag naar ruimte en functies personenwagens aanzienlijk groter en zwaarder hebben gemaakt. Dat meldde de Chinese staatszender CCTV zondag.
49 minuten geledenHILVERSUM (ANP) - Werkgeversvoorman Coen van Oostrom hoopt dat bezuinigingen op de sociale zekerheid in Nederland niet nodig zijn en dat het mogelijk is om andere oplossingen te vinden. Dat heeft de VNO-NCW-voorzitter gezegd in het televisieprogramma WNL Op Zondag. Hij wil met de vakbonden kijken hoe het systeem van sociale zekerheid "efficiënter" geregeld kan worden.
2 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/RTR) - OpenAI is van plan zijn chatbot ChatGPT ingrijpend te vernieuwen. Het Amerikaanse techbedrijf wil er een "superapp" van maken met programmeertools en zogenoemde AI-agents om de omzet te verhogen in aanloop naar een mogelijke beursgang, meldt zakenkrant Financial Times zondag op basis van ingewijden.
4 uur geledenVELDHOVEN (ANP) - ASML heeft Elon Musk uitgenodigd voor een intern evenement. Dat bevestigt een woordvoerster van de Veldhovense chipmachinemaker na berichtgeving van het Eindhovens Dagblad (ED). Musk zal tijdens de besloten technologieconferentie "zijn visie delen op AI, robotica, ruimtevaart en halfgeleiderproductie". Zijn bijdrage vindt virtueel plaats.
22 uur geledenSINT-PETERSBURG (ANP/RTR) - Amerikaanse energiebedrijven hebben het meeste baat bij de afsluiting van de Straat van Hormuz. Dat zei topman Igor Sechin van de grote Russische olieproducent Rosneft zaterdag. Hij waarschuwde wel dat aanhoudende spanningen in de belangrijke zeestraat de langetermijnvraag naar olie zullen ondermijnen.
23 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk is de grootste tarweproducent van Europa, maar importeert steeds meer meel, volgt uit nieuwe cijfers van de Franse meelindustrie. Volgens de sector komt dat door toenemende aankopen van supermarktketens, die daarmee Franse producenten in moeilijkheden brengen.
1 dag geledenLOS GATOS (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Netflix heeft een nieuwe voorzitter benoemd. Jay Hoag volgt medeoprichter Reed Hastings op, die het streamingplatform deze week na bijna dertig jaar heeft verlaten.
1 dag geleden