Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AEX op winst ondanks dat coronamaatregelen worden aangescherpt

AEX op winst ondanks dat coronamaatregelen worden aangescherpt

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index van de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met winst gesloten. De Europese beurzen toonden hetzelfde beeld ondanks dat de coronamaatregelen in grote delen van Europa steeds verder worden aangescherpt. Beleggers leken zich geen zorgen te maken over de mogelijke negatieve impact daarvan op het economisch herstel.

De hoofdindex op Beursplein 5 eindigde met een winst van 0,6 procent op 807,55 punten. De MidKap steeg 0,7 procent tot 1065,90 punten. De beurzen in Frankfurt, Parijs en Londen wonnen tot 0,5 procent. De markten moesten het stellen zonder richtinggevend nieuws uit de Verenigde Staten, waar de beurzen gesloten zijn vanwege Thanksgiving Day.

Fintechbedrijf Adyen was de sterkste stijger bij de hoofdfondsen op het Damrak, met een winst van bijna 4 procent. Winkelvastgoedfonds Unibail-Rodamco-Westfield (plus 3 procent) en bierbrouwer Heineken (plus 2,7 procent) volgden. Telecomconcern KPN en zorgtechnologiebedrijf Philips sloten de rij met verliezen tot 2 procent.

Intertrust

In de MidKap won belasting- en administratiespecialist Intertrust bijna 2 procent. Volgens financieel persbureau Bloomberg overwegen branchegenoten van het trustkantoor Apex Group en CSC Global ook een overnamebod te doen op het Nederlandse bedrijf. Intertrust had al meerdere biedingen ontvangen, waaronder van investeerder CVC Capital Partners.

Een gevaccineerde die zijn Europese coronareisbewijs wil behouden, moet na negen maanden een boosterprik halen, vindt de Europese Commissie. Ze beveelt alle EU-landen aan deze opzet te volgen om reizigers binnen de EU moeilijkheden en verwarring te besparen. Luchtvaartconcern Air France-KLM klom 2,5 procent in de MidKap.

Rémy Cointreau

In Parijs steeg Rémy Cointreau ruim 13 procent. De Franse drankenproducent verhoogde zijn verwachtingen na sterke resultaten in de afgelopen zes maanden. Het bekende cognacmerk verkocht vooral meer drank in de VS en China en verhoogde ook zijn prijzen.

De euro was 1,1213 dollar waard, tegen 1,1195 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,5 procent goedkoper op 78,01 dollar. Brentolie kostte 0,3 procent minder op 82,03 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Autobedrijven verkochten minder occasions in november

BUNNIK (ANP) - Autobedrijven zoals dealers en garages hebben in november minder occasions verkocht dan een jaar eerder. Volgens brancheorganisaties BOVAG en RDC ging het om een verkoop van 110.981 gebruikte auto's, een daling van 3,8 procent vergeleken met vorig jaar. De verkoop van gebruikte auto's tussen consumenten onderling nam wel toe, met 7,7 procent tot 61.385 voertuigen.

4 minuten geleden
Inflatie eurozone stijgt licht naar 2,2 procent

LUXEMBURG (ANP) - De inflatie in de eurozone is in november licht gestegen naar 2,2 procent. Dat meldt het Europese statistiekbureau Eurostat op basis van een voorlopige raming. In oktober nam de inflatie in het eurogebied nog af tot 2,1 procent, van 2,2 procent in september.

19 minuten geleden
HEMA komt volledig in handen van Jumbo-familie Van Eerd

AMSTERDAM (ANP) - HEMA komt volledig in handen van het investeringsvehikel van de familie Van Eerd, die ook eigenaar is van supermarktketen Jumbo. Het vehikel van de familie bezat al 50 procent van de aandelen van HEMA. Mississippi Ventures neemt de overige 50 procent over van de Nederlandse investeringsmaatschappij Parcom.

1 uur geleden
AEX-index begint terughoudend na lagere slotkoersen Wall Street

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak liet dinsdag weinig beweging zien na de kleine winstbeurt een dag eerder. Beleggers verwerkten de lagere slotstanden op Wall Street, waar de stemming onder meer werd gedrukt door flinke koersdalingen van de cryptomunten en cryptobedrijven. Het vooruitzicht dat de Bank of Japan de rente mogelijk later deze maand gaat verhogen, zorgde ook voor terughoudendheid.

2 uur geleden
Topman en oprichter Jitse Groen treedt af bij Just Eat Takeaway

AMSTERDAM (ANP) - Jitse Groen treedt per 1 januari af als topman van Thuisbezorgd-moederbedrijf Just Eat Takeaway. Groen richtte het bedrijf in 2000 op.

2 uur geleden
Duitse lobbygroep: neergang industrie wordt 'structureel'

BERLIJN (ANP/DPA) - De neergang in de Duitse industrie begint structurele vormen aan te nemen en de regering doet te weinig om die industriële malaise tegen te gaan. Dat meldt de invloedrijke lobbygroep BDI die voor dit jaar opnieuw krimp verwacht van de industriële productie in Duitsland, wat dan het vierde jaar op rij zou zijn.

2 uur geleden
Consumentenbond opent meldpunt voor koppelverkoop zorgverzekering

DEN HAAG (ANP) - De Consumentenbond en claimorganisatie ConsumentenClaim hebben een meldpunt geopend voor mensen die zijn gedupeerd door koppelverkoop. Daardoor betalen mensen volgens de Consumentenbond vaak veel meer voor hun zorgverzekering dan nodig.

3 uur geleden