Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AEX op winst na renteverhoging ECB, Shell en Aegon uitblinkers

AEX op winst na renteverhoging ECB, Shell en Aegon uitblinkers

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is donderdag met winst gesloten na de renteverhoging door de Europese Centrale Bank (ECB). De ECB krikte daarbij de rente opnieuw met driekwart procentpunt op om zo de hoge inflatie tegen te gaan. In de hoofdindex op Beursplein 5 waren verzekeraar Aegon en olie- en gasconcern Shell flinke winnaars. Chipbedrijf ASMI was opnieuw de grootste daler.

De AEX eindigde 0,6 procent hoger op 669,40 punten. De MidKap ging 1,2 procent vooruit tot 916,53 punten. De hoofdgraadmeters in Frankfurt en Londen klommen tot 0,3 procent. De CAC in Parijs verloor 0,5 procent.

ECB-president Christine Lagarde zei dat de centrale bank nog niet klaar is met het verhogen van de rente. Dat zal per vergadering worden beslist. Volgens Lagarde blijft de inflatie in de eurozone ondanks de rentestappen van de ECB nog geruime tijd hoog.

ASR

Aegon was koploper in de AEX met een plus van 6,5 procent. Het bedrijf kondigde aan zijn Nederlandse verzekeringsactiviteiten te verkopen aan branchegenoot ASR en een deel van de opbrengst aan de aandeelhouders te geven. Aegon, dat zich daarmee nadrukkelijker op de Amerikaanse markt wil richten, krijgt daarnaast een belang van bijna 30 procent in ASR. ASR won 4,5 procent in de MidKap.

Shell steeg bijna 6 procent. De periode met hele hoge winsten door de hoge energieprijzen is weer voorbij voor het concern, mede door een verminderde handel in gas en en lagere marges op geraffineerde producten. Shell kondigde wel een nieuw aandeleninkoopprogramma aan van 4 miljard dollar en is van plan om het dividend te verhogen.

Unilever

Levensmiddelenproducent Unilever opende eveneens de boeken en werd 0,4 procent hoger gezet. ASMI leverde 7,4 procent in. De chiptoeleverancier verloor een dag eerder al bijna 8 procent na een teleurstellende kwartaalupdate. Flitshandelaar Flow Traders was een positieve uitschieter in de MidKap met een koerswinst van bijna 13 procent dankzij meevallende cijfers.

Credit Suisse kelderde 18 procent in Zürich. De door schandalen geplaagde Zwitserse bank voert een grootscheepse reorganisatie door na aanhoudende verliezen, waarbij 9000 banen verdwijnen. Het financiële concern haalt daarnaast miljarden op, onder andere via een investering van de grootste bank van Saudi-Arabië.

De euro was 0,9800 dollar waard, tegen 1,0076 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie klom 1,6 procent tot 89,34 dollar. Brentolie werd 1,2 procent duurder op 96,84 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Brussel onderzoekt grote beursuitbaters om mogelijk kartel

BRUSSEL (ANP) - De grote beursuitbaters Nasdaq en Deutsche Börse worden verdacht van kartelvorming. De Europese Commissie zegt een onderzoek te hebben geopend naar de twee financieel dienstverleners, omdat er aanwijzingen zouden zijn dat ze illegale afspraken hebben gemaakt. Daarbij zouden ze hebben beloofd elkaar niet te beconcurreren bij het aanbieden van bepaalde diensten. Ook worden ze verdacht van het maken van prijsafspraken.

1 uur geleden
ME betreedt door actievoerders bezette Fokker-pand

PAPENDRECHT (ANP) - ME'ers zijn het gebouw van vliegtuigonderdelenfabrikant Fokker in Papendrecht ingegaan waar sinds donderdagochtend een bezetting is door actievoerders. Binnen zitten actievoerders naar eigen zeggen vastgeketend. Ook staan er actievoerders op het dak.

1 uur geleden
GTA-uitgever ontslaat tientallen werknemers om lekken informatie

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Rockstar Games, de uitgever van de populaire gameserie Grand Theft Auto, heeft vorige week dertig tot veertig werknemers ontslagen. Ze hadden vertrouwelijke bedrijfsinformatie gelekt op een publiek forum, meldt de game-uitgever aan persbureau Bloomberg.

2 uur geleden
Tientallen medewerkers Fokker verlaten bezette pand Papendrecht

PAPENDRECHT (ANP) - Tientallen medewerkers van het hoofdkantoor van vliegtuigonderdelenfabrikant Fokker in Papendrecht verlaten donderdag aan het einde van de ochtend het pand, ziet een verslaggever. Actievoerders van de groepering Fok Fokker hebben het kantoor bezet.

2 uur geleden
Frankrijk dringt bij EU aan op straf Shein om sekspoppenschandaal

PARIJS (ANP/AFP/RTR) - Frankrijk heeft de druk op de Europese Unie opgevoerd om een formeel onderzoek te starten naar Shein. De oproep volgt op grote ophef die ontstond nadat op kinderen lijkende sekspoppen te zien waren op de website van de onlinewinkel.

2 uur geleden
Activisten bezetten hoofdkantoor Fokker Papendrecht

PAPENDRECHT (ANP) - Actievoerders van de groepering Fok Fokker houden donderdagochtend het hoofdkantoor van vliegtuigonderdelenfabrikant Fokker in Papendrecht bezet. Zij menen dat Fokker zou moeten stoppen met de export van onderdelen voor de F-35 naar Israël.

4 uur geleden
Arcelor stijgt op Damrak, Air France-KLM onderuit na cijfers

AMSTERDAM (ANP) - ArcelorMittal behoorde donderdag tot de winnaars op het Damrak. Het staalconcern presteerde afgelopen kwartaal beter dan kenners hadden verwacht. Topman Aditya Mittal verklaarde daarnaast optimistisch te zijn over de winstvooruitzichten in 2026 door de sterkere protectionistische maatregelen van de Europese Unie. Brussel kondigde in oktober maatregelen aan om de noodlijdende Europese staalsector te beschermen tegen een stortvloed van goedkoop staal, met name uit China. Het aandeel steeg bijna 5 procent.

4 uur geleden