AEX op winst na inflatiecijfers VS, ABN AMRO bij stijgers
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de beurs in Amsterdam is woensdag met een kleine plus gesloten. De aandacht van beleggers ging vooral uit naar Amerikaanse inflatiecijfers die van belang zijn voor het rentebeleid van de Federal Reserve. ABN AMRO stond bij de stijgers in de AEX door overnamespeculaties in de Europese bankensector.
De AEX eindigde 0,3 procent hoger op 884,50 punten. De inflatie speelt een belangrijke rol bij het rentebeleid van de Fed. Volgende week gaat de centrale bank de rente in de Verenigde Staten waarschijnlijk verlagen. De vraag is alleen hoe groot die verlaging zal worden.
De MidKap zakte 0,4 procent tot 878,23 punten. Op de beurzen in Londen en Parijs waren minnen tot 0,2 procent te zien. Frankfurt won 0,4 procent. Beleggers waren verder ook in afwachting van het rentebesluit van de Europese Centrale Bank (ECB) op donderdag.
Commerzbank
ABN AMRO ging 1,8 procent omhoog, na het nieuws dat de Italiaanse bank UniCredit een belang heeft genomen van 9 procent in het Duitse Commerzbank. UniCredit kocht een belang van 4,5 procent van de Duitse overheid, die heeft aangegeven een deel van haar belang in Commerzbank te verkopen. De rest van de aandelen werd op de open markt gekocht. De stap van UniCredit, die nu na de overheid de grootste aandeelhouder is van Commerzbank, voedde de speculatie op een volledige overname. Commerzbank klom 18 procent in Frankfurt. UniCredit steeg licht in Milaan.
Bij de middelgrote fondsen op het Damrak was InPost een opvallende daler na de aankondiging dat Advent International tot 20 miljoen aandelen van het postkluisjesbedrijf wil verkopen aan institutionele investeerders. De grootaandeelhouder biedt de aandelen met korting aan voor 17 euro per stuk. Het aandeel InPost zakte ruim 7 procent tot 17,05 euro.
Euro- en oliekoersen
Bij de kleinere bedrijven bleef Ebusco (min 10 procent) in de belangstelling staan. De geplaagde fabrikant van elektrische bussen zakte een dag eerder al bijna 12 procent, na de aankondiging tot 36 miljoen euro te willen ophalen met de uitgifte van nieuwe aandelen. Ook werd de afgelopen dagen bekend dat het Zweedse Connect Bus een order voor 47 elektrische bussen heeft geannuleerd om leveringsproblemen bij Ebusco.
De euro was 1,1011 dollar waard, na 1,1022 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 2 procent meer op 67,10 dollar. Brentolie werd 1,6 procent duurder op 70,29 dollar per vat.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Tesla's geavanceerde rijhulpsysteem Full Self-Driving (Supervised) wordt toegelaten op de openbare weg in Nederland. Dat heeft de RDW, de vroegere Rijksdienst voor het Wegverkeer, bekendgemaakt. Met het systeem kunnen Tesla-rijders zonder handen aan het stuur door het verkeer gaan, zolang ze als bestuurder blijven opletten. Nederland is het eerste Europese land waar het zelfrijdende systeem wordt geïntroduceerd.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Aan de winstreeks op Wall Street van de laatste dagen kwam vrijdag een einde. De graadmeters op de aandelenbeurzen in New York gingen overwegend met verliezen de handel uit. Beleggers leken wat voorzichtiger te worden in aanloop naar de vredesgesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran, die in het weekend beginnen.
4 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - KLM heeft de hervatting van zijn vluchten van en naar Dubai uitgesteld tot in juni. Ondanks het staakt-het-vuren in het Midden-Oosten van deze week vindt de luchtvaartmaatschappij de situatie in de regio nog steeds te onzeker. Daarom is besloten de vluchten tot en met 14 juni te annuleren.
5 uur geledenASSEN (ANP) - De Nederlandse Aardolie Maatschappij (NAM) begint maandag met werkzaamheden om de gaswinning in het Groningse Warffum te hervatten. De gaswinning op de locatie was tijdelijk stilgelegd. Bij het opstarten bleek dat zich een hoeveelheid water en zand in de bodem van de put heeft opgehoopt. Daarom moet de put worden schoongemaakt.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Kerstmannen zijn de nieuwste begunstigden van Donald Trumps nieuwe regeling voor belastingaftrek van fooien. Het Amerikaanse ministerie van Financiën en belastingdienst IRS hebben vrijdag verduidelijkt dat imitatoren van beroemdheden of bepaalde karakters, waaronder ook mensen die als kerstman optreden, jaarlijks tot 25.000 dollar aan inkomen uit fooien kunnen aftrekken van hun belastingen.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag hoger gesloten. Daarmee lijkt het optimisme onder beleggers over het standhouden van het staakt-het-vuren in het Midden-Oosten verder toegenomen.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Topman Ben Smith van Air France-KLM heeft vorig jaar 5,1 miljoen euro verdiend, meer dan drie keer zoveel als KLM-topvrouw Marjan Rintel. Dat bleek vrijdag uit het jaarverslag van het luchtvaartconcern. Minister van Financiën Eelco Heinen (VVD) had al laten weten bezwaar te willen maken tegen de hoogte van de beloning van Rintel. Een woordvoerster van het ministerie bevestigt na berichtgeving van RTL Z dat Nederland ook bezwaar zal maken tegen de beloning van haar baas in Parijs.
9 uur geleden