Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AEX op winst na inflatiecijfers VS, ABN AMRO bij stijgers

AEX op winst na inflatiecijfers VS, ABN AMRO bij stijgers

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de beurs in Amsterdam is woensdag met een kleine plus gesloten. De aandacht van beleggers ging vooral uit naar Amerikaanse inflatiecijfers die van belang zijn voor het rentebeleid van de Federal Reserve. ABN AMRO stond bij de stijgers in de AEX door overnamespeculaties in de Europese bankensector.

De AEX eindigde 0,3 procent hoger op 884,50 punten. De inflatie speelt een belangrijke rol bij het rentebeleid van de Fed. Volgende week gaat de centrale bank de rente in de Verenigde Staten waarschijnlijk verlagen. De vraag is alleen hoe groot die verlaging zal worden.

De MidKap zakte 0,4 procent tot 878,23 punten. Op de beurzen in Londen en Parijs waren minnen tot 0,2 procent te zien. Frankfurt won 0,4 procent. Beleggers waren verder ook in afwachting van het rentebesluit van de Europese Centrale Bank (ECB) op donderdag.

Commerzbank

ABN AMRO ging 1,8 procent omhoog, na het nieuws dat de Italiaanse bank UniCredit een belang heeft genomen van 9 procent in het Duitse Commerzbank. UniCredit kocht een belang van 4,5 procent van de Duitse overheid, die heeft aangegeven een deel van haar belang in Commerzbank te verkopen. De rest van de aandelen werd op de open markt gekocht. De stap van UniCredit, die nu na de overheid de grootste aandeelhouder is van Commerzbank, voedde de speculatie op een volledige overname. Commerzbank klom 18 procent in Frankfurt. UniCredit steeg licht in Milaan.

Bij de middelgrote fondsen op het Damrak was InPost een opvallende daler na de aankondiging dat Advent International tot 20 miljoen aandelen van het postkluisjesbedrijf wil verkopen aan institutionele investeerders. De grootaandeelhouder biedt de aandelen met korting aan voor 17 euro per stuk. Het aandeel InPost zakte ruim 7 procent tot 17,05 euro.

Euro- en oliekoersen

Bij de kleinere bedrijven bleef Ebusco (min 10 procent) in de belangstelling staan. De geplaagde fabrikant van elektrische bussen zakte een dag eerder al bijna 12 procent, na de aankondiging tot 36 miljoen euro te willen ophalen met de uitgifte van nieuwe aandelen. Ook werd de afgelopen dagen bekend dat het Zweedse Connect Bus een order voor 47 elektrische bussen heeft geannuleerd om leveringsproblemen bij Ebusco.

De euro was 1,1011 dollar waard, na 1,1022 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 2 procent meer op 67,10 dollar. Brentolie werd 1,6 procent duurder op 70,29 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Maleisië beperkt toegang tot Grok om seksuele beelden

KUALA LUMPUR (ANP/BLOOMBERG) - Ook Maleisië heeft maatregelen genomen tegen Grok vanwege het genereren van seksuele beelden. De Maleisische internettoezichthouder meldde zondag dat de toegang tot de chatbot van Elon Musks bedrijf xAI in het land wordt beperkt totdat effectieve veiligheidsmaatregelen zijn ingevoerd.

10 minuten geleden
Duitse minister wil meer samenwerking rond zeldzame grondstoffen

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse minister van Financiën Lars Klingbeil wil meer internationale samenwerking op het gebied van zeldzame grondstoffen. Hiervoor pleitte hij in aanloop naar het overleg over dit onderwerp maandag met de ministers van Financiën van de G7-landen in Washington.

57 minuten geleden
Egypte sluit duurzame energiedeals ter waarde van 1,8 miljard

CAIRO (ANP/RTR) - Egypte heeft deals voor duurzame energie ondertekend ter waarde van 1,8 miljard dollar, omgerekend ongeveer 1,5 miljard euro. Dit meldt de staatstelevisie.

1 uur geleden
Ook zondag boerenblokkades in België tegen Mercosur-deal

NAMEN (ANP/BELGA) - Boeren blokkeren ook zondag snelwegen in België uit protest tegen de handelsdeal van de EU met Zuid-Amerikaanse landen. De federale politie meldt dat dit op snelwegen in de provincies Henegouwen en Namen gebeurt.

2 uur geleden
China wil zich in 2026 richten op verbeteren exportcontroles

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China wil zich op het gebied van handel dit jaar onder meer richten op het verbeteren van exportcontroles. Dit meldt het Chinese ministerie van Handel zondag in een verklaring over de belangrijkste prioriteiten voor 2026. Het ministerie wil daarnaast de risicopreventie vergroten om de veerkracht van de toeleveringsketen en de nationale veiligheid te garanderen.

3 uur geleden
Schiphol: geen geschrapte vluchten zondag, geen overnachters meer

SCHIPHOL (ANP) - Alle geplande vluchten op Schiphol gaan ook zondag door, meldt een woordvoerder. Deze week werden honderden vluchten op Schiphol geannuleerd vanwege het winterse weer en het ijsvrij maken van de vliegtuigen, waardoor gestrande reizigers op de luchthaven moesten overnachten. Afgelopen nacht is dit niet gebeurd, stelt hij. "De veldbedden zijn niet gebruikt en er zijn ook geen ontbijtjes uitgedeeld. Er is een gewoon beeld op de luchthaven."

5 uur geleden
Elon Musk: nieuw algoritme X wordt openbaar

BASTROP (ANP/BLOOMBERG) - Het nieuwe algoritme van berichtendienst X wordt volledig openbaar. Dat belooft de eigenaar van het sociale medium, Elon Musk, op X.

17 uur geleden