Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AEX op winst na inflatiecijfers VS, ABN AMRO bij stijgers

AEX op winst na inflatiecijfers VS, ABN AMRO bij stijgers

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de beurs in Amsterdam is woensdag met een kleine plus gesloten. De aandacht van beleggers ging vooral uit naar Amerikaanse inflatiecijfers die van belang zijn voor het rentebeleid van de Federal Reserve. ABN AMRO stond bij de stijgers in de AEX door overnamespeculaties in de Europese bankensector.

De AEX eindigde 0,3 procent hoger op 884,50 punten. De inflatie speelt een belangrijke rol bij het rentebeleid van de Fed. Volgende week gaat de centrale bank de rente in de Verenigde Staten waarschijnlijk verlagen. De vraag is alleen hoe groot die verlaging zal worden.

De MidKap zakte 0,4 procent tot 878,23 punten. Op de beurzen in Londen en Parijs waren minnen tot 0,2 procent te zien. Frankfurt won 0,4 procent. Beleggers waren verder ook in afwachting van het rentebesluit van de Europese Centrale Bank (ECB) op donderdag.

Commerzbank

ABN AMRO ging 1,8 procent omhoog, na het nieuws dat de Italiaanse bank UniCredit een belang heeft genomen van 9 procent in het Duitse Commerzbank. UniCredit kocht een belang van 4,5 procent van de Duitse overheid, die heeft aangegeven een deel van haar belang in Commerzbank te verkopen. De rest van de aandelen werd op de open markt gekocht. De stap van UniCredit, die nu na de overheid de grootste aandeelhouder is van Commerzbank, voedde de speculatie op een volledige overname. Commerzbank klom 18 procent in Frankfurt. UniCredit steeg licht in Milaan.

Bij de middelgrote fondsen op het Damrak was InPost een opvallende daler na de aankondiging dat Advent International tot 20 miljoen aandelen van het postkluisjesbedrijf wil verkopen aan institutionele investeerders. De grootaandeelhouder biedt de aandelen met korting aan voor 17 euro per stuk. Het aandeel InPost zakte ruim 7 procent tot 17,05 euro.

Euro- en oliekoersen

Bij de kleinere bedrijven bleef Ebusco (min 10 procent) in de belangstelling staan. De geplaagde fabrikant van elektrische bussen zakte een dag eerder al bijna 12 procent, na de aankondiging tot 36 miljoen euro te willen ophalen met de uitgifte van nieuwe aandelen. Ook werd de afgelopen dagen bekend dat het Zweedse Connect Bus een order voor 47 elektrische bussen heeft geannuleerd om leveringsproblemen bij Ebusco.

De euro was 1,1011 dollar waard, na 1,1022 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 2 procent meer op 67,10 dollar. Brentolie werd 1,6 procent duurder op 70,29 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Zuid-Koreaanse bedrijven zeggen binnenlandse investeringen toe

SUWON (ANP/BLOOMBERG) - Een aantal van Zuid-Korea's grootste bedrijven, waaronder Samsung en Hyundai, hebben toegezegd gezamenlijk ongeveer 550 miljard dollar te investeren in Zuid-Korea in de komende jaren. De aankondiging volgt op een ontmoeting met president Lee Jae-myung, die de economie probeert te versterken na de handelsdeal met de Verenigde Staten.

8 uur geleden
ASML-topman maakt zich geen zorgen over Nexperia-conflict

AMSTERDAM (ANP) - Topman Christophe Fouquet van ASML maakt zich geen zorgen over het conflict tussen de Nederlandse overheid en China over de Nijmeegse chipmaker Nexperia. "We maken ons geen zorgen. Ik denk dat de zaak wel onder controle is", zei de topman van de chipmachinefabrikant uit Veldhoven zondag bij het programma Buitenhof.

9 uur geleden
Oekraïne gaat gas uit Griekenland importeren

KYIV (ANP/AFP) - Oekraïne gaat gas importeren uit Griekenland om deze winter in de behoeften te kunnen voorzien. Daarover hebben de twee landen zondag een overeenkomst gesloten. De gasinfrastructuur van Oekraïne is geregeld doelwit van Russische aanvallen.

10 uur geleden
Australië wil alle importheffingen VS op goederen geschrapt zien

SYDNEY (ANP/RTR/AFP) - Australië spoort de Verenigde Staten aan om alle importheffingen op Australische goederen te schrappen, nadat Donald Trump importheffingen op onder meer rundvlees heeft verlaagd. De Amerikaanse president verlaagde ook tarieven op ruim tweehonderd andere voedingsproducten, waaronder koffie, bananen en tomaten.

12 uur geleden
WSJ: Tesla stopt met Chinese onderdelen in Amerikaanse fabrieken

AUSTIN (ANP) - Autoproducent Tesla heeft zijn toeleveranciers gevraagd geen in China gemaakte onderdelen meer te gebruiken voor auto's die in de Verenigde Staten worden geproduceerd. Leidinggevenden van de elektrische autofabrikant hebben moeite met de wisselende importtarieven in het handelsconflict tussen de VS en China. Dit bemoeilijkt de prijsstrategieën van het bedrijf, meldt The Wall Street Journal op basis van bronnen.

1 dag geleden
Agractie: minder regeldruk nodig tegen stijgende rundvleesprijzen

DEN HAAG (ANP) - Boerenorganisatie Agractie pleit voor minder regeldruk, "zodat boeren kunnen blijven produceren en consumenten toegang houden tot gezond en betaalbaar voedsel." De organisatie reageert hiermee op de voorspellingen van brancheverenigingen dat rundvlees volgend jaar nog fors duurder wordt.

1 dag geleden
Akkoord over EU-begroting 2026, Nederland onthoudt zich van stem

BRUSSEL (ANP) - De EU-lidstaten en het Europees Parlement hebben in de nacht van vrijdag op zaterdag een akkoord bereikt over de EU-begroting van 2026. Nederland, Finland en Oostenrijk hebben zich van stemming onthouden. Zweden stemde tegen. De landen vinden onder meer dat er te weinig wordt bezuinigd om dat vrijgekomen geld te besteden aan nieuwe prioriteiten. De vier voorzien daarmee een moeilijke opgave voor 2027. Ook Hongarije onthield zich van stemming.

1 dag geleden