Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AEX op winst na inflatiecijfers VS, ABN AMRO bij stijgers

AEX op winst na inflatiecijfers VS, ABN AMRO bij stijgers

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de beurs in Amsterdam is woensdag met een kleine plus gesloten. De aandacht van beleggers ging vooral uit naar Amerikaanse inflatiecijfers die van belang zijn voor het rentebeleid van de Federal Reserve. ABN AMRO stond bij de stijgers in de AEX door overnamespeculaties in de Europese bankensector.

De AEX eindigde 0,3 procent hoger op 884,50 punten. De inflatie speelt een belangrijke rol bij het rentebeleid van de Fed. Volgende week gaat de centrale bank de rente in de Verenigde Staten waarschijnlijk verlagen. De vraag is alleen hoe groot die verlaging zal worden.

De MidKap zakte 0,4 procent tot 878,23 punten. Op de beurzen in Londen en Parijs waren minnen tot 0,2 procent te zien. Frankfurt won 0,4 procent. Beleggers waren verder ook in afwachting van het rentebesluit van de Europese Centrale Bank (ECB) op donderdag.

Commerzbank

ABN AMRO ging 1,8 procent omhoog, na het nieuws dat de Italiaanse bank UniCredit een belang heeft genomen van 9 procent in het Duitse Commerzbank. UniCredit kocht een belang van 4,5 procent van de Duitse overheid, die heeft aangegeven een deel van haar belang in Commerzbank te verkopen. De rest van de aandelen werd op de open markt gekocht. De stap van UniCredit, die nu na de overheid de grootste aandeelhouder is van Commerzbank, voedde de speculatie op een volledige overname. Commerzbank klom 18 procent in Frankfurt. UniCredit steeg licht in Milaan.

Bij de middelgrote fondsen op het Damrak was InPost een opvallende daler na de aankondiging dat Advent International tot 20 miljoen aandelen van het postkluisjesbedrijf wil verkopen aan institutionele investeerders. De grootaandeelhouder biedt de aandelen met korting aan voor 17 euro per stuk. Het aandeel InPost zakte ruim 7 procent tot 17,05 euro.

Euro- en oliekoersen

Bij de kleinere bedrijven bleef Ebusco (min 10 procent) in de belangstelling staan. De geplaagde fabrikant van elektrische bussen zakte een dag eerder al bijna 12 procent, na de aankondiging tot 36 miljoen euro te willen ophalen met de uitgifte van nieuwe aandelen. Ook werd de afgelopen dagen bekend dat het Zweedse Connect Bus een order voor 47 elektrische bussen heeft geannuleerd om leveringsproblemen bij Ebusco.

De euro was 1,1011 dollar waard, na 1,1022 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 2 procent meer op 67,10 dollar. Brentolie werd 1,6 procent duurder op 70,29 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Trump dreigt met heffing van 100 procent op Canadese producten

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt Canada met nieuwe importheffingen van 100 procent op alle goederen uit het land. Hij wil die belastingen invoeren als Canada een handelsdeal sluit met China, schrijft hij op zijn berichtendienst Truth Social.

1 uur geleden
Libië sluit oliedeal met Total en ConocoPhillips van 20 miljard

TRIPOLI (ANP/RTR) - Libië heeft een overeenkomst gesloten met TotalEnergies uit Frankrijk en ConocoPhillips uit de Verenigde Staten om de eigen olieproductie op te voeren. De olieconcerns hebben een 25-jarige overeenkomst getekend met staatsbedrijf Waha Oil. Daar is meer dan 20 miljard dollar (16,9 miljard euro) aan buitenlandse investeringen mee gemoeid, meldde premier Abdulhamid al-Dbeibah op X.

1 uur geleden
Air France vliegt weer naar Dubai

PARIJS (ANP/AFP) - Air France gaat weer vliegen naar Dubai. Eerder schortte de Franse luchtvaartmaatschappij de vluchten naar het emiraat op vanwege de geopolitieke situatie in het Midden-Oosten.

3 uur geleden
Omboeken reizigers in Midden-Oosten lastig voor KLM

AMSTELVEEN (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM heeft moeite met het omboeken van reizigers die zijn getroffen door de beslissing om voorlopig het luchtruim boven een aantal landen in het Midden-Oosten te mijden. Andere maatschappijen schrappen namelijk ook vluchten naar dat gebied. Daarom biedt KLM deze passagiers nog geen vervangende reis aan op zaterdag of zondag. "Zodra het kan, worden de passagiers omgeboekt", meldt het bedrijf op de eigen website.

4 uur geleden
AI-chef Google ziet investeringen die op zeepbel lijken

DAVOS (ANP) - De investeringsdrift in bepaalde delen van de AI-technologiesector heeft kenmerken van een zeepbel, zegt Google-onderzoeker Demis Hassabis tegen Financial Times. De chef van Googles onderzoeksafdeling naar kunstmatige intelligentie DeepMind verwacht dat zijn eigen werkgever daar weinig last van krijgt.

5 uur geleden
Danone roept in meer landen babyvoeding terug

PARIJS (ANP/BELGA) - Voedingsmiddelenconcern Danone heeft zijn terugroepactie van babyvoeding uitgebreid. Eerder werd bekend dat het Franse bedrijf in Singapore partijen babyvoeding terughaalde. Nu doet het bedrijf achter merken als Nutrilon en Nutricia dat ook in Frankrijk en een aantal andere landen.

6 uur geleden
Olieprijzen omhoog door Iran-spanningen, wel rust op Wall Street

NEW YORK (ANP) - De olieprijzen zijn vrijdag behoorlijk gestegen door het oplopen van de spanningen rond Iran. De aandelenmarkten op Wall Street sloten de handelssessie evenwel af op een relatief rustige noot, na een turbulente week waarbij beleggers vooral reageerden op de dreiging van gewapend conflict over Groenland.

18 uur geleden