Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AEX op nieuw record ondanks koersverliezen Akzo en ASML

AEX op nieuw record ondanks koersverliezen Akzo en ASML

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index tikte woensdag een nieuw recordniveau aan ondanks koersverliezen van verffabrikant AkzoNobel en chipmachinemaker ASML. AkzoNobel kampt met hogere grondstofprijzen en verwacht dat de prijzen van zijn verfmerken Sikkens en Flexa verder zullen stijgen en dat de problemen in de toeleveringsketen tot halverwege 2022 zullen aanhouden. ASML heeft een recordkwartaal achter de rug dankzij de sterke wereldwijde vraag naar chips, maar begint ook last te krijgen van materiaaltekorten.

De hoofdindex op Beursplein 5 noteerde rond het middaguur 0,6 procent hoger op 807,63 punten. De MidKap daalde 0,1 procent tot 1068,43 punten. De Duitse DAX won 0,1 procent. In Frankfurt verwerkten beleggers het nieuws dat president Jens Weidmann van de Bundesbank eind dit jaar om persoonlijke redenen opstapt. De beurs in Parijs verloor 0,1 procent en Londen bleef vlak.

AkzoNobel verloor 1,7 procent. De verfmaker zag de omzet afgelopen kwartaal stijgen, maar het bedrijfsresultaat viel wel flink terug. In september liet Akzo al weten de prijzen te verhogen vanwege de hoge grondstofkosten. Ook in het vierde kwartaal wil Akzo de prijzen verder opschroeven om de impact van de hogere grondstofprijzen te compenseren.

ASML

ASML daalde 1,3 procent. Volgens analisten lagen de recordresultaten van het bedrijf in lijn met de verwachtingen, maar hadden beleggers op meer gehoopt. Financieel directeur Roger Dassen sprak van "sterke cijfers", maar gaf aan dat ASML ook merkt dat materialen schaars zijn. Dat zal volgens hem "enige impact" op de resultaten in het vierde kwartaal hebben.

Techinvesteerder Prosus was de sterkste stijger in de AEX, met een winst van 2,7 procent. ING won 0,1 procent. De bank zet 180 miljoen euro opzij om klanten te compenseren die een te hoge rente hebben betaald op een lening. In de MidKap zakte Vopak 4 procent na een wijziging aan de top van het tankopslagbedrijf. Dick Richelle zal topman Eelco Hoekstra, die vertrekt naar SHV, per 1 januari 2022 vervangen.

Nestlé

Nestlé steeg dik 3 procent in Zürich. Het Zwitserse voedingsconcern schroefde zijn omzetverwachting voor het hele jaar opnieuw op dankzij sterke kwartaalresultaten. In Parijs zakte luxegoederenconcern Kering 4 procent na tegenvallende resultaten van het modemerk Gucci.

De euro was 1,1623 dollar waard, tegen 1,1631 dollar op een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,9 procent minder op 82,20 dollar. Brentolie werd 1 procent goedkoper op 84,24 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Lufthansa schrapt opnieuw honderden vluchten om stakingen

FRANKFURT (ANP/DPA) - Stakingen bij Lufthansa zorgen er vrijdag voor dat opnieuw honderden vluchten van het Duitse luchtvaartconcern zijn geschrapt. Ook bijna alle Lufthansa-vluchten vanaf Schiphol naar Frankfurt en München zijn geannuleerd.

22 minuten geleden
Aanbieder schoollunches TommyTomato maakt doorstart

HAARLEM (ANP) - De failliete aanbieder van groentelunches op scholen TommyTomato maakt een doorstart. Dankzij investeerder Impact First Group is het gelukt om het bedrijf nieuw leven in te blazen. Medeoprichter Bas Turk verwacht de levering van lunches na de meivakantie te kunnen hervatten.

1 uur geleden
AEX-index staakt opmars in afwachting onderhandelingen VS en Iran

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is vrijdag licht lager geopend. Beleggers namen wat gas terug na de recente sterke opmars, die volgde op signalen over een waarschijnlijke verlenging van het staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran. Ook zei de Amerikaanse president Donald Trump dat de oorlog in Iran "vrij snel voorbij zou moeten zijn", waarmee hij zijn optimistische voorspellingen over het einde van het conflict herhaalde.

2 uur geleden
Brussel stelt 760 miljoen euro beschikbaar voor hulp aan vissers

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie stelt geld beschikbaar voor hulp aan vissers die door de hoge brandstofprijzen in de problemen zijn gekomen. Lidstaten van de Europese Unie mogen daarvoor geld gebruiken uit een fonds dat is bedoeld voor de verduurzaming van de visserij. Daarin zit nog zo'n 760 miljoen euro.

3 uur geleden
IMF en Wereldbank hervatten samenwerking met Venezuela na jaren

WASHINGTON (ANP/AFP) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) en de Wereldbank hebben de samenwerking met Venezuela weer opgestart. Topvrouw Kristalina Georgieva van het IMF kondigt in een statement aan de betrekkingen met de regering van Venezuela onder het bewind van waarnemend president Delcy Rodríguez te hervatten. Daarmee legitimeren de instellingen de interim-regering verder en creëren ze nieuwe mogelijkheden voor financiële steun.

3 uur geleden
Toerisme groeit door meer buitenlandse bezoekers in 2025

DEN HAAG (ANP) - Hotels, campings en huisjesparken ontvingen in 2025 meer dan 52 miljoen gasten. Dat is iets meer dan in 2024, toen ruim 51 miljoen gasten in Nederland verbleven. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van voorlopige cijfers. De stijging komt door meer buitenlands toerisme.

4 uur geleden
Ook op tankstations buiten de snelweg betalen met statiegeld

DEN HAAG (ANP) - Het wordt op meer tankstations mogelijk om statiegeldflesjes en -blikjes in te leveren aan de kassa. Op tankstations aan de snelweg was dit al wettelijk verplicht, maar het wordt nu ook mogelijk op bijna vijfhonderd tankstations buiten de snelweg. Daarvoor heeft Statiegeld Nederland, onderdeel van inzamelingsstichting Verpact, een samenwerking gesloten met Shell.

4 uur geleden