AEX omlaag, Novo Nordisk keldert na tegenvaller afslankmiddel
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met verlies het weekend ingegaan. Ook elders in Europa waren rode cijfers te zien. Op de aandelenmarkt in Kopenhagen was de Deense farmaceut Novo Nordisk een opvallende daler na een tegenvaller met testresultaten van een nieuw obesitasmiddel.
De hoofdindex op het Damrak eindigde 0,4 procent lager op 875,44 punten. De MidKap zakte een fractie tot 831,70 punten. De beurzen in Parijs, Londen en Frankfurt verloren tot 0,4 procent.
De stemming onder beleggers werd gedrukt door het dreigement van aankomend president Donald Trump om importheffingen voor de Europese Unie in te voeren als de EU-lidstaten niet meer Amerikaanse olie en gas gaan inkopen. Ook het vooruitzicht dat de Amerikaanse centrale bank de rente volgend jaar minder sterk gaat verlagen dan gehoopt, bleef zorgen voor druk op het sentiment.
ING
Novo Nordisk kelderde bijna 21 procent in Kopenhagen. De farmaceut heeft het afslankmiddel met de naam CagriSema gedurende 68 weken getest op ongeveer 3400 mensen. Uit de resultaten kwam naar voren dat het medicijn leidt tot gemiddeld 22,7 procent gewichtsverlies bij patiƫnten met overgewicht. Het bedrijf ging eerder echter uit van een gewichtsverlies van 25 procent.
In de AEX was ING de grootste daler met een verlies van 1,4 procent. Chipbedrijf Besi prijkte bovenaan bij de hoofdfondsen met een plus van 2,8 procent. In de MidKap deed TKH het goed met een koersstijging van 5,4 procent, na het nieuws dat investeringsmaatschappij HAL een belang van 3,5 procent heeft in de technologiegroep. Luchtvaartcombinatie Air France-KLM was hekkensluiter bij de middelgrote fondsen met een min van 3,7 procent.
Onward Medical
Op de Brusselse beurs won Onward Medical bijna 5 procent. Het Eindhovense medisch-technologische bedrijf heeft voor het eerst toestemming gekregen om zijn technologie voor mensen met een dwarslaesie te verkopen. De Amerikaanse toezichthouder FDA staat het systeem ARC-EX toe op de Amerikaanse markt. Dit product moet mensen die na een dwarslaesie zijn verlamd weer helpen met bewegen.
De euro was 1,0430 dollar waard, tegen 1,0384 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie was vrijwel onveranderd op 69,37 dollar. Brentolie werd iets goedkoper op 72,83 dollar per vat.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De prijzen van koopwoningen waren in januari gemiddeld 5,4 procent hoger dan een jaar eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van gegevens van het Kadaster. De prijsstijging vlakt daarmee voor de tiende maand op rij af. In december stegen de prijzen nog met 5,8 procent.
55 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Winkeliers in Nederland zijn voor het eerst in ruim vier jaar weer positief gestemd over de economie. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Hoewel het ondernemersvertrouwen in de detailhandel is gestegen, houden winkeliers wel zorgen over hun personeelsbestand.
55 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De prijzen van koopwoningen waren in januari gemiddeld 5,4 procent hoger dan een jaar eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van gegevens van het Kadaster. De prijsstijging vlakt daarmee voor de tiende maand op rij af. In december stegen de prijzen nog met 5,8 procent.
55 minuten geledenBEIJING (ANP/AFP) - China heeft er bij de Verenigde Staten op aangedrongen de nieuwe importtarieven in te trekken. Donald Trump kondigde de heffingen aan nadat het Amerikaanse Hooggerechtshof vrijdag veel van zijn eerdere handelsmaatregelen had verworpen.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - De Europese Commissie heeft de Verenigde Staten zondag opgeroepen tot naleving van de onderlinge handelsafspraken die afgelopen zomer zijn gemaakt. Daarmee reageert Brussel op de door president Donald Trump aangekondigde nieuwe wereldwijde tariefverhogingen na een voor hem ongunstige uitspraak van het Amerikaanse hooggerechtshof.
14 uur geledenBRUSSEL (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Het Europees Parlement stelt de stemming over de handelsovereenkomst tussen de EU en de VS, die voor deze week gepland stond, mogelijk uit. Bernd Lange, rapporteur van de handelscommissie van het parlement, heeft zondag aangegeven dat hij in een spoedvergadering maandag gaat voorstellen het ratificatieproces op te schorten. Hij vindt dat nodig door de uitspraak van het Amerikaanse hooggerechtshof van vrijdag en nieuwe tariefaankondigingen van president Donald Trump.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ondernemersorganisatie VNO-NCW vreest hogere Amerikaanse importheffingen voor Europese producten na de tariefaankondigingen van president Donald Trump van dit weekend. De lobbyclub voor het Nederlandse bedrijfsleven vindt wel veel onduidelijk en durft nog geen harde conclusies te trekken.
17 uur geleden