Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AEX neemt gas terug, Unibail knalt omhoog

AEX neemt gas terug, Unibail knalt omhoog

AMSTERDAM (ANP) - Vastgoedconcern Unibail-Rodamco-Westfield werd dinsdag ruim een derde meer waard op het Damrak, nadat de aandeelhouders tegen de geplande aandelenemissie stemden. De Europese beurzen lieten kleine koersuitslagen zien. Beleggers namen wat gas terug na de flinke koersrally een dag eerder, die volgde op het positieve nieuws over het coronavaccin van farmaceut Pfizer. Het vaccin dient nog te worden goedgekeurd door de autoriteiten en de productie en uitrol op grote schaal zal mogelijk nog maanden duren.

De AEX-index op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 0,5 procent lager op 591,18 punten. Maandag won de hoofdindex nog 3,7 procent. De MidKap daalde ook 0,5 procent, tot 849,51 punten. De beurzen in Londen en Parijs wonnen tot 0,4 procent. Frankfurt verloor 0,6 procent.

Unibail-Rodamco-Westfield (URW) was de grote winnaar in de AEX met een koerssprong van ruim 30 procent. De aandeelhouders van het winkelvastgoedfonds hebben tegen een geplande aandelenemissie ter waarde van 3,5 miljard euro gestemd. Daardoor vindt er geen verwatering van aandelen plaats en dat vinden beleggers goed nieuws. De laatste tijd kwam er al kritiek van verschillende aandeelhouders op de plannen van URW om aandelen te verkopen.

Technologiebedrijven

De technologiebedrijven, die de afgelopen maanden profiteerden van het vele thuiswerken door de pandemie, stonden onder druk. De chipbedrijven ASMI en ASML waren de grootste dalers in de AEX, met minnen van 5,9 en 3,6 procent. Ook techinvesteerder Prosus (min 3,2 procent) en maaltijdbestelbedrijf Just Eat Takeaway (min 2,6 procent) stonden in de staartgroep.

Bij de middelgrote bedrijven stond chipbedrijf Besi onderaan met een min van 5 procent. Sterkste stijger was vastgoedbedrijf Eurocommercial Properties met een plus van 9,5 procent.

Adidas

In Frankfurt zakte Adidas 2 procent. De Duitse sportkledingfabrikant boekte in het derde kwartaal weer winst, na het forse verlies in het tweede kwartaal. Het concern blijft echter voorzichtig voor het lopende kwartaal. Deutsche Post verloor 1,5 procent na publicatie van de definitieve kwartaalcijfers. Het post- en pakketbedrijf handhaafde zijn onlangs verhoogde winstverwachting voor dit jaar. Henkel won 0,8 procent. De Duitse maker van wasmiddelen, zeep en lijmen wist de verkopen in het derde kwartaal op te voeren.

De euro was 1,1834 dollar waard, tegenover 1,1815 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie klom 0,5 procent tot 40,48 dollar. Brentolie kostte 0,6 procent meer op 42,64 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Fatbikeverkoper La Souris krijgt miljoenenfinanciering van ING

DOETINCHEM (ANP) - Fatbikeverkoper La Souris heeft 6,5 miljoen euro aan financiering ontvangen van ING en wil daarmee onder meer de Duitse markt betreden. Ook plant het Nederlandse bedrijf een uitbreiding in België en wil het in Nederland een tweede winkel openen in grote steden waar het al aanwezig is.

1 uur geleden
Fatbikeverkoper La Souris krijgt miljoenenfinanciering van ING

DOETINCHEM (ANP) - Fatbikeverkoper La Souris heeft 6,5 miljoen euro aan financiering ontvangen van ING en wil daarmee onder meer de Duitse markt betreden. Ook plant het Nederlandse bedrijf een uitbreiding in België en wil het in Nederland een tweede winkel openen in grote steden waar het al aanwezig is.

1 uur geleden
Wall Street enthousiast over abonnementen voor Meta AI-chatbot

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Aandelen van Meta Platforms waren woensdag in trek onder beleggers op Wall Street. Het moederbedrijf van Facebook en Instagram is begonnen met de verkoop van de eerste consumentenabonnementen voor zijn Meta AI-chatbot. Dat wordt gezien als een belangrijke stap in het opbouwen van een businessmodel dat de honderden miljarden dollars aan investeringen in kunstmatige intelligentie moet compenseren.

3 uur geleden
Oprichter Apple-keten Amac doet stap terug

UTRECHT (ANP) - Oprichter Ed Bindels van Apple-keten Amac doet een stap terug. Hij is niet langer topman van de Nederlandse verkoper van Apple-producten, maar gaat bij het bedrijf verder als voorzitter van de raad van commissarissen. Volgens Amac was de topfunctie voor Bindels niet meer te combineren met zijn werkzaamheden bij de door hem opgezette horecagelegenheid Liemès en het recent geopende Apple Museum.

3 uur geleden
VS 'teleurgesteld' over blokkeren verkoop bedrijf achter DigiD

DEN HAAG (ANP) - De Verenigde Staten zijn "teleurgesteld" dat Nederland de verkoop tegenhoudt van het bedrijf achter DigiD aan een Amerikaanse onderneming. De VS en Nederland hadden eruit kunnen komen, meent de Amerikaanse ambassade.

5 uur geleden
Beleggers zetten AkzoNobel fors hoger na afwijzing overnamebod

AMSTERDAM (ANP) - Verfconcern AkzoNobel was woensdag de grote winnaar op de beurs in Amsterdam. Beleggers zetten het aandeel 19,5 procent hoger nadat bekend was geworden dat AkzoNobel begin deze maand een overnamebod van het Japanse Nippon Paint en het Amerikaanse Sherwin-Williams had afgewezen.

7 uur geleden
Toezichthouder grijpt in bij energieleverancier Kikker

DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) grijpt in bij energieleverancier Kikker Energie. Uit onderzoek van de toezichthouder komt naar voren dat het bedrijf zich niet houdt aan de vergunningsvoorwaarden. Kikker krijgt de tijd om verbeteringen door te voeren. Als het bedrijf dat niet doet, kan de ACM in het uiterste geval de vergunning intrekken.

8 uur geleden