Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AEX neemt gas terug na opmars

AEX neemt gas terug na opmars

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam bleef dinsdag dicht bij huis. Ook de andere Europese beurzen lieten kleine koersuitslagen zien. Beleggers namen wat gas terug na de recente sterke opmars. Het positieve nieuws over de coronavaccins van de farmaceuten Pfizer en Moderna wordt daarbij afgewogen tegen de negatieve economische impact van de huidige strenge maatregelen om het virus in te dammen.

De AEX-index op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 0,2 procent lager op 600,84 punten. De MidKap daalde een fractie tot 876,36 punten. De beurzen in Frankfurt en Parijs bleven vrijwel vlak. Londen verloor 0,2 procent.

Grootste daler in de AEX was vastgoedconcern Unibail-Rodamco-Westfield met een verlies van 2,5 procent. Prosus daalde 0,3 procent. De techinvesteerder behaalde in de eerste jaarhelft naar eigen zeggen goede resultaten ondanks de coronacrisis. Het bedrijf wijst op de aanhoudende groei van de activiteiten op het gebied van e-commerce en de sterke prestaties van het Chinese technologieconcern Tencent, waarin Prosus een groot belang heeft.

ABN AMRO

ABN AMRO verloor 0,7 procent. De bank moet op zoek naar een nieuwe financieel directeur. De huidige financiële topman Clifford Abrahams vertrekt eind februari om bij de Britse branchegenoot Virgin Money UK aan de slag te gaan. Maaltijdbestelsite Just Eat Takeaway was de sterkste stijger met een winst van 1,3 procent.

In de MidKap ging TKH aan kop met een plus van 4 procent. Het technologiebedrijf verhoogde zijn winstverwachting. De impact van de coronacrisis op de activiteiten is volgens TKH minder groot dan eerder werd verwacht. Ook start de onderneming woensdag met de inkoop van eigen aandelen ter waarde van 25 miljoen euro.

EasyJet

In Londen zakte easyJet 3,5 procent. De Britse prijsvechter leed in het boekjaar 2020 zijn eerste jaarverlies ooit door de reisrestricties en de afnemende vraag naar tickets als gevolg van de coronacrisis.

In Madrid stond de bankensector in de schijnwerpers. De Spaanse banken BBVA (min 4 procent) en Banco de Sabadell (plus 3 procent) bevestigden gesprekken te voeren over een mogelijk fusie. De aandelen van de twee banken lieten maandag al forse koerswinsten zien door geruchten over een mogelijke samenwerking.

De euro was 1,1864 dollar waard, tegenover 1,1837 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,3 procent duurder op 41,45 dollar. Brentolie kostte 0,5 procent meer op 43,99 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Duitse bedrijven volgens waakhond niet klaar voor AI-cyberaanval

BERLIJN (ANP) - Maar een op de tien Duitse bedrijven is gewapend tegen cyberaanvallen met kunstmatige intelligentie (AI). Terwijl een op de zes afgelopen jaar waarschijnlijk of misschien doelwit was van zo'n aanval, maken de toezichthouder en de koepel van cyberinspectiebedrijven op uit gezamenlijk onderzoek.

50 minuten geleden
Duitsland blokkeert verkoop bedrijf aan China om veiligheid

BERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse regering heeft de verkoop van een logistiek bedrijf aan de Chinese staatsrederij Cosco geblokkeerd. Dat doet Duitsland vanwege zorgen over de veiligheid, meldt het ministerie van Economische Zaken.

1 uur geleden
EP stemt in met tolkorting voor schonere bussen en vrachtwagens

STRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement heeft woensdag ingestemd met een tijdelijke korting op tol voor zware voertuigen, zoals bussen en vrachtwagens, die weinig uitstoten.

1 uur geleden
Rapport: jongerenvariant ChatGPT te riskant voor tieners

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - ChatGPT voor tieners, de variant van OpenAI voor jongeren, is te riskant voor de doelgroep. Dat concludeert Common Sense Media, een Amerikaanse non-profitorganisatie die ouders, kinderen en scholen adviseert over media en technologie. Het rapport roept OpenAI op om tieners tussen 13 en 17 geen toegang te geven tot ChatGPT totdat het een veilige ervaring kan bieden.

2 uur geleden
FNV: wij voelen geen opgave om bezuiniging sociale zaken te halen

DEN HAAG (ANP) - Vakbond FNV voelt geen opgave om een bepaald bedrag aan bezuinigingen te halen in de onderhandelingen met het kabinet over de sociale zekerheid, zei voorzitter Hans Spekman na afloop van een gesprek op het Catshuis. Hij wil praten over verbeteringen van de uitkeringen voor werkloosheid (WW) of arbeidsongeschiktheid (WIA) en sluit niet uit dat dit geld gaat opleveren. "Maar wij hoeven niet aan een opdracht te voldoen."

3 uur geleden
IMF waarschuwt voor aanhoudende hoge energieprijzen mede door AI

SINGAPORE (ANP/RTR) - De wereldeconomie wordt bedreigd door aanhoudende hoge energieprijzen en recordstaatsschulden. Daarvoor waarschuwt directeur van het Internationaal Monetair Fonds (IMF) Kristalina Georgieva in een toespraak vooruitlopend op de jaarvergaderingen van het IMF en de Wereldbank.

6 uur geleden
Spekman voelt geen druk om snel tot sociaal akkoord te komen

DEN HAAG (ANP) - De voorzitter van vakbond FNV, Hans Spekman, voelt geen druk om snel tot een sociaal akkoord te komen. Dat zei hij voorafgaand aan een gesprek tussen het kabinet, werkgevers- en werknemersorganisaties in het Catshuis over hervormingen in de sociale zekerheid.

6 uur geleden