Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AEX naar kleine winst na opleving in laatste uren

AEX naar kleine winst na opleving in laatste uren

AMSTERDAM (AFN) - De Amsterdamse AEX-index is donderdag met een kleine winst gesloten. De Europese beurzen stonden het grootste deel van de dag in het rood na een rentebesluit van de Federal Reserve, die eerder dan beleggers hadden voorzien de rente wil verhogen. De beurs in Amsterdam schudde echter in de laatste handelsuren de negativiteit van zich af. Andere Europese beurzen lieten een wisselend beeld zien.

Banken en verzekeraars werden overwegend hoger gezet, al hielden ze de grote plussen uit de ochtend niet vast. Bij een hogere rente kunnen zij makkelijker geld verdienen. Het Duitse biotechnologiebedrijf CureVac kelderde na tegenvallende resultaten van zijn coronavaccin.

De AEX-index op Beursplein 5 sloot 0,2 procent hoger op 734,89 punten. De MidKap verloor 0,7 procent tot 1058,804,43 punten. De beursgraadmeters in Frankfurt en Parijs stegen tot 0,3 procent. De Londense FTSE-index zakte 0,4 procent.

Hoofdbedrijven

Verzekeraar Aegon stond bovenaan bij de hoofdbedrijven op het Damrak met een winst van 1 procent. Ook branchegenoot ASR (plus 0,5 procent) eindigde in de plus, maar NN Group stond met een min van 0,7 procent vrijwel onderaan. Alleen staalbedrijf ArcelorMittal (min 3,5 procent) ging harder omlaag. Bij de banken kon ING de winst van eerder op de dag niet vasthouden, het aandeel leverde 0,3 procent in. Ook het in de MidKap opgenomen ABN AMRO werd 0,3 procent teruggezet.

In Frankfurt won Deutsche Bank 0,3 procent en Barclays steeg 1 procent in Londen. De Franse banken BNP Paribas en Crédit Agricole klommen tot 1 procent.

Frankfurt

In Frankfurt raakte CureVac haast 43 procent aan beurswaarde kwijt. Beleggers reageerden teleurgesteld op het nieuws dat het vaccin van de Duitse biofarmaceut slechts 47 procent effectief is gebleken tegen het coronavirus. Daarmee voldoet het vaccin nog niet aan de geëiste criteria en komt de levering van miljoenen vaccins aan Europese lidstaten mogelijk in gevaar.

Ryanair dikte 3 procent aan in Londen. De Ierse luchtvaartmaatschappij gaat de Britse overheid aanklagen om het 'stoplicht'-systeem met reisadviezen. De prijsvechter ergert zich eraan dat het Verenigd Koninkrijk maar weinig bestemmingen heeft staan op zijn lijst van landen zonder quarantainevereisten. Concurrenten easyJet en IAG, het moederbedrijf van British Airways, stegen tot 2,4 procent na berichten dat volledig gevaccineerde Britten mogelijk vrijer kunnen reizen.

De euro was 1,1911 dollar waard, tegen 1,2101 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 1,5 procent goedkoper op 71,06 dollar. Brentolie kostte ook 1,7 procent minder, op 73,06 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Voor bijna helft stroomaanvragen nieuwe huizen geen plek op net

DEN HAAG (ANP) - Voor honderdduizenden stroomaanvragen voor nieuwbouwwoningen is geen ruimte op het stroomnet. Dat meldt Netbeheer Nederland. Voor zo'n 600.000 woningen voor de komende drie jaar is een aanvraag ingediend voor een stroomaansluiting, voor bijna de helft is geen plek.

46 minuten geleden
AEX sluit nipt boven 1100 punten, chipfondsen bij stijgers

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is donderdag met een kleine winst gesloten, waarbij de hoofdgraadmeter weer net boven de symbolische grens van 1100 punten eindigde. De chipfondsen stonden bij de stijgers op het Damrak. Shell ging opnieuw omlaag door de verder dalende olieprijzen.

1 uur geleden
Unilever verkoopt verzorgingsmerk Zwitsal aan Royal Sanders

ROTTERDAM (ANP) - Unilever verkoopt verzorgingsmerk Zwitsal aan Royal Sanders, bekend van Melkmeisje en Odorex. Het levensmiddelenconcern doet Zwitsal van de hand, omdat het volgens het bedrijf niet past bij zijn strategie om te investeren in wereldwijde merken met een breed internationaal bereik. Zwitsal is vooral bekend in Nederland en België, met name van de babyverzorgingsproducten. Er worden geen financiële details gemeld.

3 uur geleden
Wall Street toont herstel na eerste renteverhoging in jaren

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York toonden donderdag herstel na de verliezen een dag eerder. Beleggers kauwden nog na op het besluit van de Amerikaanse Federal Reserve om de rente voor het eerst in ruim drie jaar te verhogen om de inflatie aan te pakken. Dat besluit zorgde woensdag nog voor verliezen op Wall Street, aangezien hogere rentetarieven aandelenbeleggingen doorgaans minder aantrekkelijk maken.

3 uur geleden
Duitsland wil meer bescherming Europese autosector tegen China

WOLFSBURG (ANP/RTR/AFP) - De Duitse regering wil dat de Europese Commissie meer actie onderneemt om de Europese autosector te beschermen tegen concurrentie uit China. Dat zei minister van Financiën Lars Klingbeil bij een bezoek aan het hoofdkantoor van Volkswagen in Wolfsburg. Ook de deelstaten Nedersaksen, Beieren en Baden-Württemberg, waar veel autofabrieken staan, willen meer actie.

3 uur geleden
Cabinepersoneel easyJet in Portugal gaat staken

LISSABON (ANP/RTR/AFP) - Cabinemedewerkers van de Britse luchtvaartmaatschappij easyJet in Portugal hebben donderdag ingestemd met stakingen omdat ze betere arbeidsvoorwaarden willen. Volgens de vakbond SNPVAC zal dan tussen 2 en 6 oktober het werk worden neergelegd en ook tussen 19 en 23 december.

4 uur geleden
Onlinebank Revolut ontkent dat eisen zijn gesteld na fraudepoging

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Revolut heeft donderdag ontkend dat iemand rechtstreeks contact heeft gezocht met de onlinebank of eisen heeft gesteld vanwege de phishingaanval die onlangs bekend werd. Meerdere media, waaronder radiozender BNR, schreven woensdag dat de aanvallers eisen dat binnen 24 uur een bedrag van 3 miljoen dollar (zo'n 2,6 miljoen euro) wordt betaald. Anders zouden ze de buitgemaakte data verkopen.

5 uur geleden