Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AEX naar kleine winst na opleving in laatste uren

AEX naar kleine winst na opleving in laatste uren

AMSTERDAM (AFN) - De Amsterdamse AEX-index is donderdag met een kleine winst gesloten. De Europese beurzen stonden het grootste deel van de dag in het rood na een rentebesluit van de Federal Reserve, die eerder dan beleggers hadden voorzien de rente wil verhogen. De beurs in Amsterdam schudde echter in de laatste handelsuren de negativiteit van zich af. Andere Europese beurzen lieten een wisselend beeld zien.

Banken en verzekeraars werden overwegend hoger gezet, al hielden ze de grote plussen uit de ochtend niet vast. Bij een hogere rente kunnen zij makkelijker geld verdienen. Het Duitse biotechnologiebedrijf CureVac kelderde na tegenvallende resultaten van zijn coronavaccin.

De AEX-index op Beursplein 5 sloot 0,2 procent hoger op 734,89 punten. De MidKap verloor 0,7 procent tot 1058,804,43 punten. De beursgraadmeters in Frankfurt en Parijs stegen tot 0,3 procent. De Londense FTSE-index zakte 0,4 procent.

Hoofdbedrijven

Verzekeraar Aegon stond bovenaan bij de hoofdbedrijven op het Damrak met een winst van 1 procent. Ook branchegenoot ASR (plus 0,5 procent) eindigde in de plus, maar NN Group stond met een min van 0,7 procent vrijwel onderaan. Alleen staalbedrijf ArcelorMittal (min 3,5 procent) ging harder omlaag. Bij de banken kon ING de winst van eerder op de dag niet vasthouden, het aandeel leverde 0,3 procent in. Ook het in de MidKap opgenomen ABN AMRO werd 0,3 procent teruggezet.

In Frankfurt won Deutsche Bank 0,3 procent en Barclays steeg 1 procent in Londen. De Franse banken BNP Paribas en Crédit Agricole klommen tot 1 procent.

Frankfurt

In Frankfurt raakte CureVac haast 43 procent aan beurswaarde kwijt. Beleggers reageerden teleurgesteld op het nieuws dat het vaccin van de Duitse biofarmaceut slechts 47 procent effectief is gebleken tegen het coronavirus. Daarmee voldoet het vaccin nog niet aan de geëiste criteria en komt de levering van miljoenen vaccins aan Europese lidstaten mogelijk in gevaar.

Ryanair dikte 3 procent aan in Londen. De Ierse luchtvaartmaatschappij gaat de Britse overheid aanklagen om het 'stoplicht'-systeem met reisadviezen. De prijsvechter ergert zich eraan dat het Verenigd Koninkrijk maar weinig bestemmingen heeft staan op zijn lijst van landen zonder quarantainevereisten. Concurrenten easyJet en IAG, het moederbedrijf van British Airways, stegen tot 2,4 procent na berichten dat volledig gevaccineerde Britten mogelijk vrijer kunnen reizen.

De euro was 1,1911 dollar waard, tegen 1,2101 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 1,5 procent goedkoper op 71,06 dollar. Brentolie kostte ook 1,7 procent minder, op 73,06 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Nike presteert beter dan verwacht ondanks zwakte in China

BEAVERTON (ANP/BLOOMBERG) - Sportkledingfabrikant Nike heeft in het afgelopen kwartaal een hogere winst en omzet geboekt dan analisten hadden verwacht, ondanks opnieuw tegenvallende verkopen op de belangrijke Chinese markt. Dit wijst erop dat het herstelplan van topman Elliott Hill voorzichtig vruchten begint af te werpen.

1 uur geleden
Wall Street rondt eerste halfjaar af met stevige winst

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York gingen dinsdag verder omhoog, na de stevige winsten een dag eerder. De toonaangevende Dow-Jonesindex eindigde opnieuw op een recordniveau. Het is ook de laatste handelsdag van het tweede kwartaal en de eerste helft van dit jaar. Wall Street heeft in die periodes flinke koerswinsten behaald, ondanks de onrust door de oorlog in het Midden-Oosten.

2 uur geleden
Farmers Defence Force peilt draagvlak voor mogelijke actie

DEN HAAG (ANP) - Farmers Defence Force gaat bij boeren peilen of er draagvlak is voor actie en hoeveel mensen willen meedoen, zegt Mark van den Oever, voorman van de boerenactiegroep. Daarna wordt bepaald hoe en wanneer de actie eruitziet, zei hij dinsdag in een vlog.

2 uur geleden
Anthropic automatiseert wetenschappelijk onderzoek met AI

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse AI-bedrijf Anthropic heeft nieuwe software gelanceerd die wetenschappers moet helpen onderzoek te automatiseren. Dat moet een deel van de tijdrovende werkzaamheden uit handen nemen.

4 uur geleden
AEX sluit tweede kwartaal af met winst van bijna 13 procent

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse effectenbeurs sloot dinsdag aanzienlijk hoger en rondde daarmee het tweede kwartaal positief af. Vooral de chipbedrijven met een groot gewicht in de index zorgden voor de winst. Wereldwijd maakten chipaandelen op de financiële markten deze week weer een opmars, wat ook zijn weerslag had op chipfondsen ASML, Besi en ASMI in de AEX. Ook ebben zorgen over oplopende inflatie weg nu vijandelijkheden tussen de Verenigde Staten en Iran niet voor grote problemen voor de scheepvaart lijken te hebben gezorgd.

6 uur geleden
CBS kampt met technische storing, inflatiecijfers komen later

DEN HAAG (ANP) - Het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) heeft last van een technische storing, dat bevestigt een woordvoerder na berichtgeving van BNR. Daardoor wordt de publicatie van de inflatiecijfers die voor woensdagochtend gepland stond, uitgesteld.

6 uur geleden
VN waarschuwt infrastructuur aan te passen aan klimaat

GENÈVE (ANP) - Infrastructuur in Europa, Noord-Amerika en Centraal-Azië moet worden aangepast aan de verslechterende klimaatomstandigheden, want niets doen is uiteindelijk veel duurder. Daarvoor waarschuwt de Economische Commissie voor Europa (UNECE) van de Verenigde Naties dinsdag.

6 uur geleden