Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AEX met klein verlies het weekend in

AEX met klein verlies het weekend in

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index in Amsterdam is met een klein dagverlies het weekend in gegaan. Eerdere winsten verdampten na een bericht dat er binnen de Europese Centrale Bank (ECB) onenigheid zou zijn over het opkoopprogramma tegen de coronacrisis. De handel verliep verder rustig, omdat de beurzen op Wall Street gesloten waren in de aanloop naar Independence Day op zaterdag.

De AEX-index op Beursplein 5 eindigde 0,4 procent lager op 568,63 punten. De MidKap won juist 0,2 procent tot 766,96 punten. Londen, Frankfurt en Parijs verloren tot 1,3 procent.

Binnen de raad van bestuur van ECB zouden er meningsverschillen zijn over de verdeling van het gigantische opkoopprogramma, meldde Bloomberg op basis van ingewijden. De verschillen van inzicht draaien er vooral om of het stimuleringsbeleid wel overwegend richting zwakkere eurolanden moet gaan.

Air France-KLM

In de AEX was chipbedrijf ASMI de grootste stijger met een winst van 2,4 procent. Voedings- en verzorgingsmiddelenconcern Unilever sloot met een verlies van 2,3 procent de rij.

In de MidKap won luchtvaartcombinatie Air France-KLM 1 procent, na verliezen eerder op de dag. Air France praat vakbonden bij over de reorganisatieplannen, waarbij ruim 7500 banen worden geschrapt. Eerder op de dag zei de Franse onderminister van Economisch Zaken Agnès Pannier-Runacher dat Air France aan de rand van de afgrond staat.

B&S Groep

B&S Groep zakte 2,3 procent bij de kleinere bedrijven. Topman Bert Meulman stapt per direct op bij de distributeur en groothandelsonderneming. Hij wordt opgevolgd door Tako de Haan, die overkomt van het Amerikaanse TOMS Shoes.

In Frankfurt won maaltijdbezorger Delivery Hero 4,7 procent na een goed ontvangen kwartaalupdate. Het aantal bestellingen bij de branchegenoot van Just Eat Takeaway (plus 1,2 procent) was in het tweede kwartaal bijna verdubbeld.

De euro was 1,1242 dollar waard, tegen 1,1241 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 1,2 procent minder op 40,17 dollar. Brentolie werd 1 procent goedkoper op 42,71 dollar.

Meer uit Financieel

Nike verliest op Wall Street na vertrek voetballer Kylian Mbappé

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn vrijdag overwegend hoger gesloten. Beleggers beleefden een bewogen handelsweek waarin de Amerikaanse Federal Reserve de rente voor het eerst in drie jaar verhoogde. De rente op tienjarige Amerikaanse staatsobligaties liep ook weer op na een korte daling, door speculatie dat de hoge energiekosten inflatie kunnen aanwakkeren. Dat zou kunnen leiden tot een nieuwe renteverhoging van de Fed.

4 uur geleden
FNV sluit nieuwe acties niet uit na stakingsweek schoonmakers

UTRECHT (ANP) - FNV beraadt zich over nieuwe acties in de schoonmaaksector na de vijf stakingsdagen deze week. De vakbond sluit nieuwe stakingen niet uit, laat een woordvoerder weten. FNV voert actie omdat het de door werkgeversorganisatie Schoonmakend Nederland en vakbond CNV gesloten cao wil openbreken.

6 uur geleden
Duitsland verlaagt accijns op benzine en diesel met 17 cent

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse regering en deelstaten hebben een akkoord bereikt over een plan om de prijzen aan de pomp te verlagen, meldt het Duitse persbureau dpa. De accijns op diesel en benzine wordt met 17 cent per liter verlaagd.

6 uur geleden
Topman Ryanair zegt sorry voor vergelijking met 'verkrachters'

DUBLIN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Topman Michael O'Leary van Ryanair heeft zijn excuses aangeboden aan slachtoffers van seksueel geweld voor het gebruik van het woord "verkrachters". De topman van de Ierse budgetvlieger omschreef concurrerende maatschappijen als verkrachters vanwege hun hoge tarieven.

7 uur geleden
Dieselprijs stijgt zaterdag naar record, zegt UnitedConsumers

EINDHOVEN (ANP) - De prijs van diesel in Nederland stijgt zaterdag naar recordhoogte. Volgens consumentenvoordeelplatform UnitedConsumers, dat de prijzen bijhoudt, gaat de gemiddelde adviesprijs van de grote oliemaatschappijen dan voorbij de piek van 2,819 euro per liter uit april.

7 uur geleden
Volkswagen verwacht door reorganisatie flink lagere winst

WOLFSBURG (ANP/BLOOMBERG) - Volkswagen verwacht dat het dit jaar genoegen moet nemen met een fors lagere winst. Het Duitse autoconcern maakte vrijdag bekend zijn prognoses te verlagen, door een scherpe krimp op de Chinese automarkt en de kosten die samenhangen met het plan om banen te schrappen.

8 uur geleden
Gouverneur Californië onderzoekt 'kill switch' voor AI

SACRAMENTO (ANP/BLOOMBERG) - De gouverneur van Californië, Gavin Newsom, laat de noodzaak van een noodknop, ook wel 'kill switch' genoemd, in AI-modellen onderzoeken. Daarvoor heeft hij een decreet getekend. Hij beschuldigde de Amerikaanse president Donald Trump ervan niets te doen aan de veiligheidszorgen rond kunstmatige intelligentie.

8 uur geleden