Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AEX maakt pas op de plaats

AEX maakt pas op de plaats

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse aandelenbeurs maakte maandag een pas op de plaats. De andere Europese beurzen gingen licht omlaag. Beleggers namen wat gas terug na de stevige winsten van afgelopen vrijdag. Een onverwachte sterke daling van de Chinese export in november zorgde daarbij voor enige koersdruk. Ook werd uitgekeken naar de Britse verkiezingen later deze week.

De AEX-index op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel onveranderd op 602,29 punten. De hoofdindex sloot vrijdag voor het eerst in achttien jaar boven de 600 punten. De MidKap won 0,7 procent tot 896,64 punten. De beurzen in Parijs en Frankfurt verloren tot 0,2 procent. Londen daalde een fractie.

Grootste daler bij de hoofdfondsen op het Damrak was betaalbedrijf Adyen met een verlies van 1,6 procent. Biotechnoloog Galapagos voerde de stijgers aan met een winst van 1,6 procent.

Kardan

Takeaway.com daalde 0,5 procent. Techinvesteerder Prosus verhoogde zijn bod op het Britse maaltijdbestelbedrijf Just Eat naar 740 pence per aandeel. Het bod waardeert Just Eat op omgerekend 6,1 miljard euro. Prosus is met Takeaway.com in een strijd om de Britten verwikkeld. Takeaway mikt op een fusie via een aandelendeal. Prosus bleef ongewijzigd op de Amsterdamse lokale markt. Just Eat won 0,6 procent in Londen.

Centenaandeel Kardan steeg 54 procent. De in Amsterdam genoteerde Israëlische investeerder heeft een geldschieter gevonden voor dochteronderneming Tahal. Shikun & Binui, een Israëlisch vastgoed- en infrastructuurbedrijf, verschaft Tahal een lening van zo'n 12 miljoen dollar.

Tesco

Tesco klom ruim 5 procent in Londen. Het Britse supermarktconcern overweegt zijn onderdelen in Thailand en Maleisië te verkopen. De Britse olieproducent Tullow Oil kelderde 52 procent na het opstappen van de topman en het schrappen van het dividend. Osram Licht klom 13 procent in Frankfurt. De aandeelhouders van het Duitse verlichtingsbedrijf hebben ingestemd met een verkoop aan de Oostenrijkse sensormaker AMS (min 3 procent).

De euro was 1,1064 dollar waard tegen 1,1051 dollar op vrijdag. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,6 procent minder op 58,86 dollar. Brentolie daalde 0,4 procent in prijs tot 64,13 dollar.

Meer uit Financieel

Uniper schort groot deel investeringen in Nederland op

ROTTERDAM (ANP) - Energieconcern Uniper doet voorlopig geen nieuwe grote investeringen in Nederland. Het Duitse concern vindt dat er te veel onduidelijkheid is over de toekomst van de Nederlandse energiemarkt. Daardoor blijft het volgens Uniper ook onzeker of investeringen zich kunnen terugbetalen.

1 uur geleden
Bescheiden winst voor aandelenbeurs Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een bescheiden winst de handel uitgegaan. Beleggers verwerkten nieuws over mogelijke nieuwe spanningen tussen Israël en Iran en handelsbesprekingen tussen de Europese Unie en de Verenigde Staten.

2 uur geleden
Bitcoin stijgt naar recordhoogte

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De bitcoin heeft een nieuw recordniveau bereikt. 's Werelds meest verhandelde cryptomunt steeg woensdag omstreeks 17.00 uur (Nederlandse tijd) tot een prijs van 109.302 dollar. Beleggers in cryptomunten waren optimistisch over de komst van nieuwe regelgeving in de Verenigde Staten voor stablecoins, oftewel digitale munten die zijn gekoppeld aan een vaste waarde.

3 uur geleden
Financiële dataprovider Bloomberg kort getroffen door storing

LONDEN (ANP/AFP) - De financiële dataprovider Bloomberg, die wereldwijd massaal wordt gebruikt door beleggers en analisten, is woensdag in meerdere landen kort getroffen door een storing. Als gevolg daarvan raakte de uitgifte van staatsobligaties verstoord. Volgens een woordvoerder is het probleem opgelost en "keren onze systemen terug naar hun normale functioneren."

3 uur geleden
Warenhuisketen Target zakt op negatief Wall Street

NEW YORK (ANP) - De beurzen op Wall Street zijn woensdag lager geopend, mede door aanhoudende zorgen over de groeiende staatsschuld van de Verenigde Staten. Warenhuisketen Target verloor 6,6 procent nadat het bedrijf zijn verkoopverwachting voor het hele jaar naar beneden had bijgesteld. De winkelketen noemde als reden de onzekerheid onder consumenten over hun bestedingen als gevolg van de Amerikaanse invoerheffingen. Ook zegt Target minder te verkopen door negatieve reacties op het terugdraaien van zijn inspanningen op het gebied van diversiteit, gelijkheid en inclusie.

4 uur geleden
Werkgeversorganisaties willen ambitie bij wegnemen EU-barrières

DEN HAAG (ANP) - Het Nederlandse bedrijfsleven hoopt dat de Europese Unie en lidstaten met "ambitie en snelheid" handelsbelemmeringen binnen het landenblok wegnemen. Werkgeversorganisaties VNO-NCW en MKB-Nederland zeggen ook blij te zijn met het actieplan dat de Europese Commissie woensdag bekendmaakte. Het dagelijks EU-bestuur kondigde aan de handel tussen lidstaten te vergemakkelijken met een pakket aan maatregelen.

4 uur geleden
Zwitserse waakhond sommeert Booking.com commissies te verlagen

GENÈVE (ANP/DPA) - Een toezichthouder in Zwitserland heeft Booking.com opgedragen de commissies voor hotelreserveringen met bijna een kwart te verlagen. De eis volgt op onderzoek van de waakhond. Daaruit kwam naar voren dat het boekingsplatform zijn machtspositie misbruikt door "onrechtmatig hoge" commissies te eisen.

4 uur geleden