Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AEX maakt pas op de plaats

AEX maakt pas op de plaats

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse aandelenbeurs maakte maandag een pas op de plaats. De andere Europese beurzen gingen licht omlaag. Beleggers namen wat gas terug na de stevige winsten van afgelopen vrijdag. Een onverwachte sterke daling van de Chinese export in november zorgde daarbij voor enige koersdruk. Ook werd uitgekeken naar de Britse verkiezingen later deze week.

De AEX-index op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel onveranderd op 602,29 punten. De hoofdindex sloot vrijdag voor het eerst in achttien jaar boven de 600 punten. De MidKap won 0,7 procent tot 896,64 punten. De beurzen in Parijs en Frankfurt verloren tot 0,2 procent. Londen daalde een fractie.

Grootste daler bij de hoofdfondsen op het Damrak was betaalbedrijf Adyen met een verlies van 1,6 procent. Biotechnoloog Galapagos voerde de stijgers aan met een winst van 1,6 procent.

Kardan

Takeaway.com daalde 0,5 procent. Techinvesteerder Prosus verhoogde zijn bod op het Britse maaltijdbestelbedrijf Just Eat naar 740 pence per aandeel. Het bod waardeert Just Eat op omgerekend 6,1 miljard euro. Prosus is met Takeaway.com in een strijd om de Britten verwikkeld. Takeaway mikt op een fusie via een aandelendeal. Prosus bleef ongewijzigd op de Amsterdamse lokale markt. Just Eat won 0,6 procent in Londen.

Centenaandeel Kardan steeg 54 procent. De in Amsterdam genoteerde Israëlische investeerder heeft een geldschieter gevonden voor dochteronderneming Tahal. Shikun & Binui, een Israëlisch vastgoed- en infrastructuurbedrijf, verschaft Tahal een lening van zo'n 12 miljoen dollar.

Tesco

Tesco klom ruim 5 procent in Londen. Het Britse supermarktconcern overweegt zijn onderdelen in Thailand en Maleisië te verkopen. De Britse olieproducent Tullow Oil kelderde 52 procent na het opstappen van de topman en het schrappen van het dividend. Osram Licht klom 13 procent in Frankfurt. De aandeelhouders van het Duitse verlichtingsbedrijf hebben ingestemd met een verkoop aan de Oostenrijkse sensormaker AMS (min 3 procent).

De euro was 1,1064 dollar waard tegen 1,1051 dollar op vrijdag. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,6 procent minder op 58,86 dollar. Brentolie daalde 0,4 procent in prijs tot 64,13 dollar.

Meer uit Financieel

Regering-Trump aangeklaagd om 100.000 dollar kostend werkvisum

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse Kamer van Koophandel klaagt de regering-Trump aan om de flinke sommen geld die ze in rekening wil brengen voor speciale werkvisa. Volgens de belangenbehartiger van het bedrijfsleven dreigt hierdoor de ongelijkheid tussen grote en kleine bedrijven toe te nemen. Ook zou Donald Trump daarmee ten onrechte het Congres passeren.

6 uur geleden
Beurzen New York sluiten lager na problemen bij regionale banken

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met verliezen gesloten. De handelssessie begon positief. Dat sloeg om nadat twee regionale banken problemen hadden gesignaleerd bij een van hun cliënten.

6 uur geleden
IKEA groeit in Nederland, wereldwijd dalen de verkopen

HAARLEM (ANP) - 's Werelds grootste franchisenemer van IKEA's, de Ingka Group, heeft het afgelopen boekjaar een lagere omzet geboekt. Nederlandse woonwinkels van de van oorsprong Zweedse keten wisten juist een licht hogere omzet te boeken.

8 uur geleden
Principeakkoord over cao sjorders, vrijdag stemming over staking

ROTTERDAM (ANP) - Vakbond FNV en de havenbedrijven ILS en Matrans hebben een akkoord bereikt over een nieuwe cao voor sjorders, die containers in de haven van Rotterdam losmaken en vastzetten. De bond roept sjorders vrijdagochtend in de haven bijeen om vast te stellen of het principeakkoord voldoende is om te stoppen met hun staking, legt vakbondsbestuurder Niek Stam uit. Als zij dat inderdaad vinden, volgt nog een schriftelijk referendum waarbij vakbondsleden kunnen stemmen over het onderhandelingsresultaat.

9 uur geleden
Duizenden Britten klagen farmaceut J&J aan om babypoeder

LONDEN (ANP/AFP) - Ongeveer 3000 Britten hebben Johnson & Johnson (J&J) in het Verenigd Koninkrijk aangeklaagd. Ze stellen dat zijzelf of een familielid eierstokkanker of mesothelioom, ook wel asbestkanker, hebben gekregen door het gebruik van babypoeder van de farmaceut. In het talkpoeder zou asbest hebben gezeten.

9 uur geleden
Bouwer BAM hard onderuit op beurs in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Bouwbedrijf BAM is donderdag hard gedaald op de aandelenbeurs in Amsterdam. Beleggers schrokken van een negatief analistenrapport over het concern en zetten BAM ruim 13 procent lager. Verder overheerste het optimisme op de handelsvloeren in Amsterdam en andere Europese steden.

10 uur geleden
Vrijwel alle Europese automakers geraakt door Nexperia-conflict

BRUSSEL (ANP) - Het conflict rond de Nijmeegse chipmaker Nexperia raakt vrijwel alle Europese autofabrikanten, meldt hun belangenvereniging ACEA. Automakers en hun toeleveranciers hebben vorige week bericht gekregen dat Nexperia de levering van chips niet langer kan garanderen. Onlangs werd bekend dat China het concern een exportbeperking heeft opgelegd, nadat de Nederlandse regering en rechters het Chinese moederbedrijf Wingtech op afstand hadden gezet.

12 uur geleden