Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AEX lijkt record aan te scherpen aan begin drukke week

AEX lijkt record aan te scherpen aan begin drukke week

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak lijkt maandag licht hoger te openen en de recordstand van vorige week verder aan te scherpen. De Amsterdamse hoofdindex won vrijdag al bijna 1 procent tot 851,77 punten en eindigde daarmee op het hoogste niveau ooit. Beleggers putten moed uit de over het algemeen goed ontvangen bedrijfsresultaten en hopen dat de centrale banken dit jaar zullen beginnen met het verlagen van de rente.

Ook deze week komen er weer veel bedrijven met resultaten. Zo presenteren onder meer AEX-fondsen als bierbrouwer Heineken, uitzendconcern Randstad, voedings- en gezondheidsbedrijf DSM-Firmenich, dataleverancier RELX, ABN AMRO en supermarktconcern Ahold Delhaize hun cijfers. Bij de kleinere bedrijven openen onder andere bouwconcern BAM en tankopslagbedrijf Vopak de boeken.

Ook Adyen blijft in de belangstelling staan. De betalingsverwerker liet vorige week een stevige opmars zien na goed ontvangen resultaten. Maandag zal het aandeel mogelijk profiteren van een adviesverhoging. Analisten van investeringsbank AlphaValue/Baader haalden Adyen van de verkooplijst af.

Nieuw inflatiecijfer

Chipbedrijf ASMI kondigde aan dat topman Benjamin Loh bij de aandeelhoudersvergadering op 13 mei dit jaar met pensioen gaat. Hij wordt opgevolgd door ASMI-bestuurslid en de huidige technische directeur Hichem M'Saad.

Daarnaast wordt uitgekeken naar een nieuw inflatiecijfer uit de Verenigde Staten, dat dinsdag naar buiten komt. Op de financiƫle markten wordt gehoopt dat de inflatie inmiddels sterk genoeg is afgekoeld, zodat de Federal Reserve binnenkort kan beginnen met het verlagen van de rente. Maar na het rentebesluit van eind januari, liet Fed-baas Jerome Powell al doorschemeren meer bewijs nodig te hebben.

Chinees Nieuwjaar

De meeste Aziatische aandelenbeurzen waren maandag gesloten door de viering van het Chinees Nieuwjaar. In China blijven de markten de hele week dicht. In Tokio werd wel gehandeld en eindigde de Nikkei 0,1 procent in de plus. De beurs in Sydney verloor 0,4 procent.

Op Wall Street sloot de brede S&P 500-index vrijdag voor het eerst boven de 5000 punten. De index van de vijfhonderd grootste bedrijven in de VS klom 0,6 procent tot 5026,61 punten. Techbeurs Nasdaq steeg 1,3 procent. De Dow-Jonesindex verloor wat terrein en sloot de week 0,1 procent lager af.

De euro was 1,0789 dollar waard, tegen 1,0783 dollar op vrijdag. Een vat Amerikaanse olie werd 0,4 procent goedkoper op 76,56. Brentolie kostte 0,3 procent minder op 81,92 dollar per vat.

Meer uit Financieel

China blokkeert overname AI-bedrijf door Facebook-moeder Meta

BEIJING (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De overname van het van oorsprong Chinese AI-bedrijf Manus door Facebook-moederconcern Meta Platforms mag niet doorgaan van China. Chinese autoriteiten blokkeren de deal waarmee 2 miljard dollar is gemoeid, zonder daarvoor een duidelijke reden te noemen.

58 minuten geleden
Transavia Nederland schrapt geen vluchten om kerosineprijzen

SCHIPHOL (ANP) - Nederlandse Transavia-reizigers worden niet geraakt door geschrapte vluchten om de hoge kerosineprijzen. Volgens een woordvoerster van de luchtvaartmaatschappij heeft alleen het Franse deel van Transavia besloten om in mei en juni een deel van haar vluchten te schrappen. Vluchten vanuit Nederland worden niet getroffen.

59 minuten geleden
Farmaconcern Organon, met locatie in Oss, komt in Indiase handen

JERSEY CITY (ANP/BLOOMBERG/BELGA) - Farmaciebedrijf Organon, met een productievestiging in Oss, komt in Indiase handen. Het bedrijf Sun Pharmaceutical telt bijna 12 miljard dollar neer voor de onderneming die gespecialiseerd is in geneesmiddelen voor vrouwen. Het gaat om een van de grootste buitenlandse overnames door een Indiaas bedrijf ooit.

1 uur geleden
Oud-ASML-man Van den Brink per direct weg als commissaris ASMI

ALMERE (ANP) - Oud-ASML-bestuurder Martin van den Brink is per direct vertrokken als commissaris bij chiptoeleverancier ASMI. Die stap volgt volgens het bedrijf uit Almere op een "beoordeling dat de andere professionele activiteiten van de heer Van den Brink op termijn zouden kunnen leiden tot belangenverstrengeling".

2 uur geleden
Recordstand op beurs raakt uit beeld door klein verlies AEX

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index aan de beurs in Amsterdam liet maandagochtend een klein verlies zien. Daarmee raakte een mogelijk nieuw record voor de hoofdgraadmeter aan het Damrak tijdens de dunne handel op Koningsdag weer wat uit beeld. Beleggers verwerkten onder meer wisselende signalen over de oorlog in het Midden-Oosten.

3 uur geleden
Duits bedrijf haalt 110 miljoen dollar op voor slimmere robots

STUTTGART (ANP/BLOOMBERG) - Sereact, een Duitse ontwikkelaar van roboticasoftware, heeft 110 miljoen dollar aan nieuwe financiering opgehaald voor het ontwikkelen van een AI-model dat robots slimmer maakt en meer geschikt voor het uitvoeren van verschillende taken. Het geld komt zowel van bestaande geldschieters als van nieuwe investeerders.

3 uur geleden
Bitcoin stijgt naar hoogste niveau in bijna drie maanden

SINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De waarde van bitcoin is gestegen tot het hoogste niveau in bijna drie maanden. De handel wordt gesteund door optimisme rond de oorlog in het Midden-Oosten. Na een nieuwsbericht van Axios is de hoop toegenomen dat de vredesonderhandelingen tussen de Verenigde Staten en Iran weer op gang kunnen komen.

4 uur geleden