Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AEX lijkt record aan te scherpen aan begin drukke week

AEX lijkt record aan te scherpen aan begin drukke week

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak lijkt maandag licht hoger te openen en de recordstand van vorige week verder aan te scherpen. De Amsterdamse hoofdindex won vrijdag al bijna 1 procent tot 851,77 punten en eindigde daarmee op het hoogste niveau ooit. Beleggers putten moed uit de over het algemeen goed ontvangen bedrijfsresultaten en hopen dat de centrale banken dit jaar zullen beginnen met het verlagen van de rente.

Ook deze week komen er weer veel bedrijven met resultaten. Zo presenteren onder meer AEX-fondsen als bierbrouwer Heineken, uitzendconcern Randstad, voedings- en gezondheidsbedrijf DSM-Firmenich, dataleverancier RELX, ABN AMRO en supermarktconcern Ahold Delhaize hun cijfers. Bij de kleinere bedrijven openen onder andere bouwconcern BAM en tankopslagbedrijf Vopak de boeken.

Ook Adyen blijft in de belangstelling staan. De betalingsverwerker liet vorige week een stevige opmars zien na goed ontvangen resultaten. Maandag zal het aandeel mogelijk profiteren van een adviesverhoging. Analisten van investeringsbank AlphaValue/Baader haalden Adyen van de verkooplijst af.

Nieuw inflatiecijfer

Chipbedrijf ASMI kondigde aan dat topman Benjamin Loh bij de aandeelhoudersvergadering op 13 mei dit jaar met pensioen gaat. Hij wordt opgevolgd door ASMI-bestuurslid en de huidige technische directeur Hichem M'Saad.

Daarnaast wordt uitgekeken naar een nieuw inflatiecijfer uit de Verenigde Staten, dat dinsdag naar buiten komt. Op de financiƫle markten wordt gehoopt dat de inflatie inmiddels sterk genoeg is afgekoeld, zodat de Federal Reserve binnenkort kan beginnen met het verlagen van de rente. Maar na het rentebesluit van eind januari, liet Fed-baas Jerome Powell al doorschemeren meer bewijs nodig te hebben.

Chinees Nieuwjaar

De meeste Aziatische aandelenbeurzen waren maandag gesloten door de viering van het Chinees Nieuwjaar. In China blijven de markten de hele week dicht. In Tokio werd wel gehandeld en eindigde de Nikkei 0,1 procent in de plus. De beurs in Sydney verloor 0,4 procent.

Op Wall Street sloot de brede S&P 500-index vrijdag voor het eerst boven de 5000 punten. De index van de vijfhonderd grootste bedrijven in de VS klom 0,6 procent tot 5026,61 punten. Techbeurs Nasdaq steeg 1,3 procent. De Dow-Jonesindex verloor wat terrein en sloot de week 0,1 procent lager af.

De euro was 1,0789 dollar waard, tegen 1,0783 dollar op vrijdag. Een vat Amerikaanse olie werd 0,4 procent goedkoper op 76,56. Brentolie kostte 0,3 procent minder op 81,92 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Indiase handelsminister naar Canada voor bezoek premier Carney

NEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - De Indiase minister van Handel en Industrie Piyush Goyal gaat komende week naar Canada om te praten met premier Mark Carney over een vrijhandelsakkoord tussen beide landen. Ook wordt gepraat over samenwerking bij belangrijke grondstoffen die India nodig heeft.

5 uur geleden
Sterkere groei Deense economie dankzij farmaciesector

KOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - De Deense economie zal dit jaar sterker groeien dan eerder gedacht. De economie wordt daarbij geholpen door goede verkopen van de omvangrijke farmaceutische sector van Denemarken, met bijvoorbeeld de grote producent van afslankmiddelen Novo Nordisk. Dat heeft het Deense ministerie van Economische Zaken zaterdag gezegd.

6 uur geleden
Eurocommissaris: EU heeft meer geld nodig, ook privaat

NICOSIA (ANP) - Voor de enorme investeringsbehoeften in de Europese Unie, zoals voor defensie en concurrentiekracht, is meer economische groei en meer geld nodig, ook privaat geld, zei Eurocommissaris Valdis Dombrovskis (Economie) zaterdag.

6 uur geleden
Ruimtevaartbedrijf Blue Origin steekt 600 miljoen in uitbreiding

ORLANDO (ANP/BLOOMBERG) - Blue Origin, het ruimtevaartbedrijf van Amazon-oprichter Jeff Bezos, gaat 600 miljoen dollar investeren in uitbreiding van zijn Rocket Park Campus in Cape Canaveral in de Amerikaanse staat Florida. Dat heeft gouverneur Ron DeSantis van Florida gemeld.

8 uur geleden
Bloomberg: AI-bedrijf Anthropic haalt ruim 30 miljard dollar op

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - AI-bedrijf Anthropic rondt naar verwachting komende week een nieuwe financieringsronde af waarbij ruim 30 miljard dollar wordt opgehaald voor investeringen in verdere groei. Dat melden ingewijden aan persbureau Bloomberg. Met die nieuwe financieringsronde zou een waarde aan Anthropic toegekend worden van meer dan 900 miljard dollar, aldus Bloomberg.

9 uur geleden
Nog meer olieboorplatforms actief in VS door hoge olieprijzen

HOUSTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het aantal actieve olieboorplatforms in de Verenigde Staten neemt steeds verder toe, aangejaagd door de sterk gestegen olieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens de grote oliedienstverlener Baker Hughes steeg dat aantal afgelopen week met tien platforms naar 425. Dat is de sterkste wekelijkse toename in meer dan vier jaar tijd.

10 uur geleden
Winstreeks op Wall Street door hoop op akkoord VS en Iran

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn vrijdag met winsten het weekend ingegaan. Hoop op een akkoord tussen de VS en Iran, dat een fragiel staakt-het-vuren kan omzetten in blijvende vrede, wakkerde volgens analisten het optimisme op Wall Street aan.

20 uur geleden