AEX lijkt record aan te scherpen aan begin drukke week
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak lijkt maandag licht hoger te openen en de recordstand van vorige week verder aan te scherpen. De Amsterdamse hoofdindex won vrijdag al bijna 1 procent tot 851,77 punten en eindigde daarmee op het hoogste niveau ooit. Beleggers putten moed uit de over het algemeen goed ontvangen bedrijfsresultaten en hopen dat de centrale banken dit jaar zullen beginnen met het verlagen van de rente.
Ook deze week komen er weer veel bedrijven met resultaten. Zo presenteren onder meer AEX-fondsen als bierbrouwer Heineken, uitzendconcern Randstad, voedings- en gezondheidsbedrijf DSM-Firmenich, dataleverancier RELX, ABN AMRO en supermarktconcern Ahold Delhaize hun cijfers. Bij de kleinere bedrijven openen onder andere bouwconcern BAM en tankopslagbedrijf Vopak de boeken.
Ook Adyen blijft in de belangstelling staan. De betalingsverwerker liet vorige week een stevige opmars zien na goed ontvangen resultaten. Maandag zal het aandeel mogelijk profiteren van een adviesverhoging. Analisten van investeringsbank AlphaValue/Baader haalden Adyen van de verkooplijst af.
Nieuw inflatiecijfer
Chipbedrijf ASMI kondigde aan dat topman Benjamin Loh bij de aandeelhoudersvergadering op 13 mei dit jaar met pensioen gaat. Hij wordt opgevolgd door ASMI-bestuurslid en de huidige technische directeur Hichem M'Saad.
Daarnaast wordt uitgekeken naar een nieuw inflatiecijfer uit de Verenigde Staten, dat dinsdag naar buiten komt. Op de financiële markten wordt gehoopt dat de inflatie inmiddels sterk genoeg is afgekoeld, zodat de Federal Reserve binnenkort kan beginnen met het verlagen van de rente. Maar na het rentebesluit van eind januari, liet Fed-baas Jerome Powell al doorschemeren meer bewijs nodig te hebben.
Chinees Nieuwjaar
De meeste Aziatische aandelenbeurzen waren maandag gesloten door de viering van het Chinees Nieuwjaar. In China blijven de markten de hele week dicht. In Tokio werd wel gehandeld en eindigde de Nikkei 0,1 procent in de plus. De beurs in Sydney verloor 0,4 procent.
Op Wall Street sloot de brede S&P 500-index vrijdag voor het eerst boven de 5000 punten. De index van de vijfhonderd grootste bedrijven in de VS klom 0,6 procent tot 5026,61 punten. Techbeurs Nasdaq steeg 1,3 procent. De Dow-Jonesindex verloor wat terrein en sloot de week 0,1 procent lager af.
De euro was 1,0789 dollar waard, tegen 1,0783 dollar op vrijdag. Een vat Amerikaanse olie werd 0,4 procent goedkoper op 76,56. Brentolie kostte 0,3 procent minder op 81,92 dollar per vat.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn dinsdag met duidelijke winsten gesloten. De Dow-Jonesindex en de S&P 500 bereikten recordstanden, gevoed door optimisme over de groeimogelijkheden voor kunstmatige intelligentie. De Amerikaanse ingreep in Venezuela lijkt tot dusver tot weinig zorgen te leiden bij beleggers.
7 uur geledenHOUSTON (ANP) - Amerikaanse en Venezolaanse regeringsfunctionarissen bespreken de mogelijkheid om ruwe aardolie uit Venezuela te exporteren naar raffinaderijen in de Verenigde Staten. Dat meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden.
7 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - KLM meldt dat de eerste trucks met vloeistof om vliegtuigen ijsvrij te maken onderweg zijn naar Nederland. Eerder op de dag waarschuwde de luchtvaartmaatschappij dat het einde van de voorraad in zicht kwam op Schiphol.
7 uur geledenROME (ANP) - Italië heeft positief gereageerd op het Brusselse voorstel om een groter deel van landbouwgelden uit de komende meerjarenbegroting van de Europese Unie eerder beschikbaar te stellen. De Europese Commissie zette die stap in aanloop naar belangrijke gesprekken over een handelsakkoord met de Zuid-Amerikaanse landen van de Mercosur. De Italiaanse regering lag vorige maand nog dwars bij een besluit over zo'n deal met Brazilië, Paraguay, Argentinië en Uruguay omdat ze meer toezeggingen wilde over steun voor Europese boeren.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De maker van de begeerde en schaarse Patriot-luchtverdedigingsraketten gaat de productie verdrievoudigen. De Amerikaanse regering heeft daarvoor een contract met defensiefabrikant Lockheed Martin gesloten. Oekraïne zit voortdurend om de projectielen verlegen en ook westerse bondgenoten willen hun krappe, leeggeraakte arsenalen aanvullen.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index van de aandelenbeurs in Amsterdam heeft dinsdag een recordstand bereikt. De graadmeter staat ook op het punt om voor het eerst door de grens van 1000 punten te breken.
11 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Luchtvaartmaatschappijen annuleren woensdag op Schiphol uit voorzorg ruim zeshonderd vluchten vanwege de verwachte sneeuwval en sterke wind. Waarschijnlijk loopt het aantal geschrapte vluchten die dag verder op, meldt de luchthaven. Het gaat voor het overgrote deel om KLM-vluchten. Vooral vluchten binnen Europa worden geannuleerd.
12 uur geleden