AEX lijkt positief te beginnen aan rustige Hemelvaartsdag
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak koerst donderdag af op een positief begin van een naar verwachting rustige handelsdag. Hoewel de beurzen open zijn, zijn veel bedrijven gesloten vanwege Hemelvaartsdag. De hoop op een spoedig akkoord over de verhoging van het schuldenplafond van de Amerikaanse overheid zorgt daarbij voor optimisme op de beursvloeren.
De Amerikaanse president Joe Biden verklaarde erop te vertrouwen dat de Verenigde Staten geen wanbetaler zullen worden en de Republikeinse voorzitter van het Huis van Afgevaardigden Kevin McCarthy zei dat een akkoord over het schuldenplafond nog deze week mogelijk is. Het is belangrijk dat het schuldenplafond wordt verhoogd, want anders kunnen de VS binnenkort bepaalde betalingen niet meer uitvoeren en de schulden niet aflossen. Dat zou wereldwijd grote financiële onrust kunnen veroorzaken.
Beleggers kijken daarnaast uit naar de kwartaalresultaten van Walmart, de grootste supermarktketen van de VS. Die geven mogelijk meer inzicht in de impact van de hoge inflatie op de bestedingen van de Amerikaanse consumenten. Ook zal worden gelet op de wekelijkse aanvragen van een werkloosheidsuitkering in de VS.
Shell
De AEX lijkt bijna een half procent hoger te gaan openen en ook de andere Europese beurzen zullen naar verwachting in het groen beginnen. De Aziatische aandelenmarkten wonnen donderdag ook terrein. De Nikkei zette de opmars voort en sloot 1,6 procent hoger, dankzij sterke koerswinsten van techconcern Sony en de Japanse chipbedrijven. De Hang Seng-index in Hongkong steeg 0,5 procent. Het Chinese tech- en webwinkelconcern Alibaba klom 2,5 procent voorafgaand aan de publicatie van de kwartaalcijfers.
Op het Damrak noteert Shell ex dividend. Dat betekent dat het aandeel geen recht meer geeft op het dividend over de afgelopen periode. De aandelenkoers zakt daardoor doorgaans met ongeveer de waarde van het dividend. Persbureau Bloomberg meldde daarnaast dat het olie- en gasconcern van plan is om het Franse windenergiebedrijf Eolfi te verkopen.
Deutsche Bank
In Frankfurt gaat de aandacht uit naar Deutsche Bank. De grootste bank van Duitsland betaalt 75 miljoen dollar om een rechtszaak te schikken waarin slachtoffers van zedendelinquent Jeffrey Epstein de bank beschuldigden van het faciliteren van zijn misbruikpraktijken.
De euro bleef vrijwel onveranderd op 1,0828 dollar. Een vat Amerikaanse olie werd 0,4 procent goedkoper op 72,59 dollar. Brentolie kostte ook 0,4 procent minder, op 76,66 dollar per vat.
Meer uit Financieel
EINDHOVEN (ANP) - De benzineprijs in Nederland bereikte zaterdag een nieuw record en is nu even hoog als die van diesel, volgt uit cijfers van consumentenvoordeelplatform UnitedConsumers. De adviesprijs voor Euro95 ging omhoog, van 2,728 euro vrijdag, tot 2,732 euro zaterdag. De hoogste adviesprijs tot nu toe dateert van eind september en bedroeg 2,730 euro per liter.
1 uur geledenBRASÍLIA (ANP/BELGA) - Braziliaanse aanklagers zijn een rechtszaak begonnen tegen een dochteronderneming van olieconcern Shell in het land. Ze eisen een schadevergoeding van meer dan 100 miljoen dollar na de dodelijke overstromingen in het zuiden van Brazilië in 2024.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In de afgelopen tien jaar zijn er in Nederland ruim 4000 nieuwe loodgietersbedrijven bijgekomen. Dat blijkt uit een ANP-analyse van gegevens van de Kamer van Koophandel (KVK). In het derde kwartaal van dit jaar waren 11.500 loodgieters geregistreerd, bijna 60 procent meer dan in dezelfde periode in 2016.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met koerswinsten gesloten. SpaceX kon op aandacht van beleggers rekenen. Het tech- en ruimtevaartbedrijf van Elon Musk heeft een overeenkomst gesloten voor de overname van landelijke licenties voor laagbandspectrum. Daarnaast werd uitgekeken naar de kwartaalcijfers van de grote Amerikaanse banken die volgende week naar buiten komen.
12 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Rusland gaat diesel leveren aan de Verenigde Staten en de wereldwijde markt. Dat meldt de Amerikaanse president Donald Trump op zijn socialemediaplatform Truth Social. Volgens Trump heeft hij daarover gesproken met de Russische president Vladimir Poetin. Rusland levert per direct meer dan 300.000 ton diesel, aldus Trump.
13 uur geledenNEW ORLEANS (ANP) - Het grootste deel van de olieproductie in de Golf van Mexico is stilgelegd vanwege de orkaan Isaias en veel boorplatforms zijn geëvacueerd. Volgens overheidsbureau Marine Minerals Administration is 1,5 miljoen vaten aan dagelijkse productie stilgelegd, oftewel bijna 72 procent van de totale productie in het gebied.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is vrijdag met een nieuw slotrecord het weekend ingegaan. Staalconcern ArcelorMittal was een uitblinker in de AEX dankzij een koopadvies van de Zwitserse bank UBS. De chipbedrijven stonden bij de dalers.
16 uur geleden