Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AEX lijkt positief te beginnen aan rustige Hemelvaartsdag

AEX lijkt positief te beginnen aan rustige Hemelvaartsdag

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak koerst donderdag af op een positief begin van een naar verwachting rustige handelsdag. Hoewel de beurzen open zijn, zijn veel bedrijven gesloten vanwege Hemelvaartsdag. De hoop op een spoedig akkoord over de verhoging van het schuldenplafond van de Amerikaanse overheid zorgt daarbij voor optimisme op de beursvloeren.

De Amerikaanse president Joe Biden verklaarde erop te vertrouwen dat de Verenigde Staten geen wanbetaler zullen worden en de Republikeinse voorzitter van het Huis van Afgevaardigden Kevin McCarthy zei dat een akkoord over het schuldenplafond nog deze week mogelijk is. Het is belangrijk dat het schuldenplafond wordt verhoogd, want anders kunnen de VS binnenkort bepaalde betalingen niet meer uitvoeren en de schulden niet aflossen. Dat zou wereldwijd grote financiële onrust kunnen veroorzaken.

Beleggers kijken daarnaast uit naar de kwartaalresultaten van Walmart, de grootste supermarktketen van de VS. Die geven mogelijk meer inzicht in de impact van de hoge inflatie op de bestedingen van de Amerikaanse consumenten. Ook zal worden gelet op de wekelijkse aanvragen van een werkloosheidsuitkering in de VS.

Shell

De AEX lijkt bijna een half procent hoger te gaan openen en ook de andere Europese beurzen zullen naar verwachting in het groen beginnen. De Aziatische aandelenmarkten wonnen donderdag ook terrein. De Nikkei zette de opmars voort en sloot 1,6 procent hoger, dankzij sterke koerswinsten van techconcern Sony en de Japanse chipbedrijven. De Hang Seng-index in Hongkong steeg 0,5 procent. Het Chinese tech- en webwinkelconcern Alibaba klom 2,5 procent voorafgaand aan de publicatie van de kwartaalcijfers.

Op het Damrak noteert Shell ex dividend. Dat betekent dat het aandeel geen recht meer geeft op het dividend over de afgelopen periode. De aandelenkoers zakt daardoor doorgaans met ongeveer de waarde van het dividend. Persbureau Bloomberg meldde daarnaast dat het olie- en gasconcern van plan is om het Franse windenergiebedrijf Eolfi te verkopen.

Deutsche Bank

In Frankfurt gaat de aandacht uit naar Deutsche Bank. De grootste bank van Duitsland betaalt 75 miljoen dollar om een rechtszaak te schikken waarin slachtoffers van zedendelinquent Jeffrey Epstein de bank beschuldigden van het faciliteren van zijn misbruikpraktijken.

De euro bleef vrijwel onveranderd op 1,0828 dollar. Een vat Amerikaanse olie werd 0,4 procent goedkoper op 72,59 dollar. Brentolie kostte ook 0,4 procent minder, op 76,66 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Belastingdienst kreeg eerste aangifte al na dik 2 minuten binnen

DEN HAAG (ANP) - Bij de Belastingdienst was het zondag meteen druk, nu mensen weer hun aangifte voor de inkomstenbelasting kunnen doen. De fiscus kreeg de eerste aangifte vannacht al binnen na 2 minuten en 23 seconden. Vorig jaar was dit na 4 minuten en 24 seconden.

20 minuten geleden
Hackers plaatsen opnieuw gestolen klantdata Odido op internet

DEN HAAG (ANP) - Hackersgroep ShinyHunters heeft voor de vierde dag op rij gestolen klantgegevens van Odido op internet geplaatst. Dit keer lijkt het te gaan om een veel grotere hoeveelheid data, mogelijk zelfs alle nog niet eerder vrijgegeven data. De omvang van het bestand met de naam 'full_odido_shinyhunters' is meer dan 25 keer zo groot als het zaterdag naar buiten gebrachte bestand.

2 uur geleden
Belastingdienst verwacht drukke eerste dag aangifteseizoen

DEN HAAG (ANP) - Ruim 9,6 miljoen mensen hebben de afgelopen weken van de Belastingdienst een blauwe envelop ontvangen met de oproep aangifte inkomstenbelasting over 2025 te doen. Vanaf 1 maart moeten 7,1 miljoen particulieren en 2,5 miljoen ondernemers belastingaangifte doen. Dat kan tot 1 mei.

5 uur geleden
FT: verzekeraars trekken premies fors op voor schepen bij Iran

LONDEN (ANP) - Verzekeraars hebben scheepseigenaren zaterdag laten weten dat ze polissen zullen annuleren en de premies fors zullen optrekken voor schepen die door de Golf van Oman en de Straat van Hormuz varen, nadat de VS en Israël Iran aanvielen. Dat meldt de Financial Times.

15 uur geleden
Bijna 300 TUI-reizigers zitten vast in Midden-Oosten

RIJSWIJK (ANP) - Reisconcern TUI heeft bijna driehonderd reizigers vastzitten in het Midden-Oosten, waar het nu erg onrustig is door de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op Iran. De organisatie is bezig om te kijken hoe het deze reizigers zo snel mogelijk terug naar Nederland kan krijgen, laat het bedrijf zaterdagavond weten.

15 uur geleden
Straat van Hormuz vrijwel leeg na sluitingsmeldingen aan schepen

TEHERAN (ANP/RTR/AFP) - De Straat van Hormuz, de ingang van de olierijke Perzische Golf, is zaterdag zo goed als leeggeraakt na oproepen van Iraanse autoriteiten aan schepen om niet meer door de zeestraat te varen. Dat blijkt uit gegevens van de site MarineTraffic, waar de locatie van schepen wereldwijd te volgen is. Aan weerszijden van de belangrijke vaarroute hopen de wachtende schepen zich op.

17 uur geleden
Bron: Iran verbiedt schepen Straat van Hormuz te gebruiken

TEHERAN (ANP/RTR) - Schepen mogen van Iran de belangrijke waterweg Straat van Hormuz niet gebruiken. Dat zegt een bron binnen de EU-marinemissie Aspides tegen persbureau Reuters.

17 uur geleden