Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AEX lijkt positief te beginnen aan rustige Hemelvaartsdag

AEX lijkt positief te beginnen aan rustige Hemelvaartsdag

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak koerst donderdag af op een positief begin van een naar verwachting rustige handelsdag. Hoewel de beurzen open zijn, zijn veel bedrijven gesloten vanwege Hemelvaartsdag. De hoop op een spoedig akkoord over de verhoging van het schuldenplafond van de Amerikaanse overheid zorgt daarbij voor optimisme op de beursvloeren.

De Amerikaanse president Joe Biden verklaarde erop te vertrouwen dat de Verenigde Staten geen wanbetaler zullen worden en de Republikeinse voorzitter van het Huis van Afgevaardigden Kevin McCarthy zei dat een akkoord over het schuldenplafond nog deze week mogelijk is. Het is belangrijk dat het schuldenplafond wordt verhoogd, want anders kunnen de VS binnenkort bepaalde betalingen niet meer uitvoeren en de schulden niet aflossen. Dat zou wereldwijd grote financiële onrust kunnen veroorzaken.

Beleggers kijken daarnaast uit naar de kwartaalresultaten van Walmart, de grootste supermarktketen van de VS. Die geven mogelijk meer inzicht in de impact van de hoge inflatie op de bestedingen van de Amerikaanse consumenten. Ook zal worden gelet op de wekelijkse aanvragen van een werkloosheidsuitkering in de VS.

Shell

De AEX lijkt bijna een half procent hoger te gaan openen en ook de andere Europese beurzen zullen naar verwachting in het groen beginnen. De Aziatische aandelenmarkten wonnen donderdag ook terrein. De Nikkei zette de opmars voort en sloot 1,6 procent hoger, dankzij sterke koerswinsten van techconcern Sony en de Japanse chipbedrijven. De Hang Seng-index in Hongkong steeg 0,5 procent. Het Chinese tech- en webwinkelconcern Alibaba klom 2,5 procent voorafgaand aan de publicatie van de kwartaalcijfers.

Op het Damrak noteert Shell ex dividend. Dat betekent dat het aandeel geen recht meer geeft op het dividend over de afgelopen periode. De aandelenkoers zakt daardoor doorgaans met ongeveer de waarde van het dividend. Persbureau Bloomberg meldde daarnaast dat het olie- en gasconcern van plan is om het Franse windenergiebedrijf Eolfi te verkopen.

Deutsche Bank

In Frankfurt gaat de aandacht uit naar Deutsche Bank. De grootste bank van Duitsland betaalt 75 miljoen dollar om een rechtszaak te schikken waarin slachtoffers van zedendelinquent Jeffrey Epstein de bank beschuldigden van het faciliteren van zijn misbruikpraktijken.

De euro bleef vrijwel onveranderd op 1,0828 dollar. Een vat Amerikaanse olie werd 0,4 procent goedkoper op 72,59 dollar. Brentolie kostte ook 0,4 procent minder, op 76,66 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Wall Street sluit hoger na inflatiecijfers en daling olieprijzen

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met winsten de handel uitgegaan. Daarmee werd wat herstel getoond van de vier verliesdagen op rij daarvoor. Het sentiment onder beleggers op Wall Street kreeg steun van een daling van de olieprijzen. Daarnaast ging de aandacht uit naar cijfers over de inflatie in de Verenigde Staten.

2 uur geleden
CNN: projectielen hebben Saudisch oliepijpleidingsysteem geraakt

NEW YORK (ANP) - Projectielen, waarschijnlijk drones, hebben donderdag een belangrijk oliepijpleidingsysteem in Saudi-Arabië geraakt. Dat melden Amerikaanse regeringsfunctionarissen een dag later aan nieuwszender CNN. Daarbij werd schade aangericht aan minstens twee pompstations van de oost-westelijke oliepijpleiding in Saudi-Arabië. Satellietbeelden laten rookwolken en brandschade zien.

5 uur geleden
Eurocontrol: Europese luchtruim drukker dan ooit in zomerperiode

BRUSSEL (ANP/AFP) - Het Europese luchtruim was tijdens de zomervakantieperiode drukker dan ooit. Dat meldt de Europese luchtverkeersleidingsdienst Eurocontrol. Dit ondanks de verstoringen in het luchtverkeer vanwege de aanhoudende onrust in het Midden-Oosten.

6 uur geleden
Amsterdamse AEX-index sluit hoger na reeks verliesdagen

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is vrijdag met winst gesloten, na de verliezen van eerder deze week. De handel op de Amsterdamse aandelenbeurs kreeg steun van een daling van de olieprijzen. Verder ging de aandacht van beleggers uit naar cijfers over de Amerikaanse inflatie.

7 uur geleden
Duitse luchtvaart boos dat Berlijn Emirates meer vluchten belooft

BERLIJN (ANP/DPA) - Duitse luchtvaartmaatschappijen zijn boos op de Duitse regering. Die heeft Emirates toestemming gegeven voor vluchten op een vijfde luchthaven in Duitsland. Daarmee wordt de concurrentie van de maatschappij uit Dubai nog sterker.

8 uur geleden
Wall Street hoger na resultaten Oracle en inflatiecijfers VS

NEW YORK (ANP) - Oracle behoorde vrijdag tot de winnaars op de beurzen in New York. Het software- en cloudbedrijf boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst. Het bedrijf profiteert van de enorme vraag naar diensten en infrastructuur voor AI en zag de omzet van het onderdeel cloudinfrastructuur ruimschoots verdubbelen. Ook verwacht Oracle de sterke prestatie in het huidige kwartaal voort te zetten. Het aandeel steeg 2 procent.

9 uur geleden
Top tien rijkste mensen nu uitsluitend Amerikanen, zegt Bloomberg

NEW YORK (ANP) - De Franse miljardair Bernard Arnault behoort niet langer tot de tien rijkste mensen ter wereld. Volgens de Bloomberg Billionaires Index is zijn vermogen gedaald. Daardoor bestaat de gehele top 10 van de rijkenlijst voor het eerst sinds Bloomberg in 2012 begon met meten volledig uit Amerikanen.

9 uur geleden