AEX lijkt opmars voort te zetten na sterk herstel Wall Street
AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse beurs lijkt donderdag de opmars voort te zetten na de sterke koerswinsten een dag eerder. Beleggers putten moed uit het stevige herstel op Wall Street. Een sterker dan verwachte toename van het Amerikaanse consumentenvertrouwen en goed ontvangen resultaten van sportmerk Nike zorgden voor optimisme over de kracht van de grootste economie ter wereld.
De Aziatische aandelenmarkten wonnen donderdag ook overwegend terrein. De Nikkei in Tokio sloot 0,5 procent in de plus en doorbrak daarmee een vijfdaagse verliesreeks. De Hang Seng-index in Hongkong boekte een tussentijdse winst van 2,4 procent. Vooral de Chinese vastgoedbedrijven en techondernemingen lieten stevige koerswinsten zien.
De beurs in Shanghai bleef achter met een min van 0,5 procent. Beleggers bleven voorzichtig door de aanhoudende zorgen over de impact van de coronagolf op de productie van het land, na het loslaten van de strikte maatregelen tegen de verspreiding van het virus.
Op het Damrak zal Prosus mogelijk profiteren van de positieve stemming in de Chinese techsector. Zo dikte Tencent bijna 4 procent aan in Hongkong. Techinvesteerder Prosus heeft een groot belang in het Chinese internet- en gamesbedrijf.
In de chipsector verwerken beleggers de tegenvallende resultaten van Micron Technology. De Amerikaanse fabrikant van geheugenchips dook in het afgelopen kwartaal in de rode cijfers en kondigde aan het personeelsbestand in 2023 met zo'n 10 procent te verminderen. Het bedrijf heeft ongeveer 48.000 medewerkers.
Shell heeft de productie van een drijvende installatie voor vloeibaar gemaakt aardgas (lng) voor de westkust van Australië stopgezet nadat er brand was uitgebroken. De "kleine brand" in de lng-faciliteit van Prelude was "snel onder controle", zei het olie- en gasconcern in een verklaring. Het bedrijf doet nu onderzoek naar de oorzaak van het incident. Prelude is goed voor bijna een derde van de totale lng-productie van Shell in Australië.
Van Lanschot Kempen liet weten overeenstemming te hebben bereikt met Mercier Vanderlinden over de versnelde overname van het resterende van 30 procent in de Belgische vermogensbeheerder. De overname wordt deels betaald in aandelen Van Lanschot Kempen. De partners van Mercier Vanderlinden krijgen daarmee een belang van ruim 3 procent krijgen in de bank voor vermogende particulieren.
De euro was 1,0643 dollar waard, tegen 1,0610 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,4 procent meer op 78,57 dollar. Brentolie werd 0,3 procent duurder op 82,42 dollar per vat.
Meer uit Financieel
ZOETERMEER (ANP) - De snel oplopende dieselprijzen zetten transportondernemers onder zware druk. Dat stelt brancheorganisatie Transport en Logistiek Nederland (TLN). Volgens TLN is het een nieuwe klap voor transportondernemers, die al met een reeks kostenstijgingen te maken hebben.
39 minuten geledenARNHEM (ANP) - Hoogspanningsnetbeheerder TenneT heeft het afgelopen jaar meer geïnvesteerd in het uitbreiden van het volle elektriciteitsnet. In totaal stopte TenneT ruim 14,8 miljard euro in het stroomnet in Nederland en Duitsland, waarvan 4,9 miljard euro in Nederland. Wel waarschuwt de netbeheerder voor vertraging van de uitbreiding van het net.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Hans Spekman wordt de nieuwe voorzitter van vakbond FNV. Het nieuwe bestuur van FNV onder leiding van de voormalige PvdA-politicus begint op 1 mei, de Dag van de Arbeid.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Automobilisten gaan dinsdag aan de pomp voelen dat de olieprijs tot boven de 100 dollar per vat is gestegen door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat zegt brandstofexpert Derk Foolen van consumentenorganisatie UnitedConsumers. Dan berekenen de grote oliemaatschappijen de almaar stijgende olieprijzen weer door in de brandstofprijzen.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is maandag flink lager geopend. De Amsterdamse hoofdindex viel terug tot het niveau van 2 januari en zag daarmee de koerswinst van dit jaar bijna volledig verdampen. De koersdaling volgde op de sterke stijging van de olie- en gasprijzen door de aanhoudende oorlog van de Verenigde Staten en Israël met Iran, die de tweede week is ingegaan.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De Europese gasprijs is maandag flink verder gestegen in navolging van de forse prijsstijging van olie. De onzekerheid over de duur van de oorlog in het Midden-Oosten blijft de energiemarkten flink opschudden. De strijd vertoont geen tekenen van afzwakking na de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op Iran meer dan een week geleden.
3 uur geledenCHICAGO (ANP) - De oorlog in Iran stuwt ook de prijzen van landbouwgewassen. Op de grote grondstoffenmarkt in Chicago worden bijvoorbeeld sojabonen, maïs en tarwe almaar duurder. Consumenten kunnen dit gaan merken als ze boodschappen doen in de supermarkt, al zal de impact van land tot land verschillen.
4 uur geleden