AEX lijkt opmars voort te zetten na sterk herstel Wall Street
AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse beurs lijkt donderdag de opmars voort te zetten na de sterke koerswinsten een dag eerder. Beleggers putten moed uit het stevige herstel op Wall Street. Een sterker dan verwachte toename van het Amerikaanse consumentenvertrouwen en goed ontvangen resultaten van sportmerk Nike zorgden voor optimisme over de kracht van de grootste economie ter wereld.
De Aziatische aandelenmarkten wonnen donderdag ook overwegend terrein. De Nikkei in Tokio sloot 0,5 procent in de plus en doorbrak daarmee een vijfdaagse verliesreeks. De Hang Seng-index in Hongkong boekte een tussentijdse winst van 2,4 procent. Vooral de Chinese vastgoedbedrijven en techondernemingen lieten stevige koerswinsten zien.
De beurs in Shanghai bleef achter met een min van 0,5 procent. Beleggers bleven voorzichtig door de aanhoudende zorgen over de impact van de coronagolf op de productie van het land, na het loslaten van de strikte maatregelen tegen de verspreiding van het virus.
Op het Damrak zal Prosus mogelijk profiteren van de positieve stemming in de Chinese techsector. Zo dikte Tencent bijna 4 procent aan in Hongkong. Techinvesteerder Prosus heeft een groot belang in het Chinese internet- en gamesbedrijf.
In de chipsector verwerken beleggers de tegenvallende resultaten van Micron Technology. De Amerikaanse fabrikant van geheugenchips dook in het afgelopen kwartaal in de rode cijfers en kondigde aan het personeelsbestand in 2023 met zo'n 10 procent te verminderen. Het bedrijf heeft ongeveer 48.000 medewerkers.
Shell heeft de productie van een drijvende installatie voor vloeibaar gemaakt aardgas (lng) voor de westkust van Australië stopgezet nadat er brand was uitgebroken. De "kleine brand" in de lng-faciliteit van Prelude was "snel onder controle", zei het olie- en gasconcern in een verklaring. Het bedrijf doet nu onderzoek naar de oorzaak van het incident. Prelude is goed voor bijna een derde van de totale lng-productie van Shell in Australië.
Van Lanschot Kempen liet weten overeenstemming te hebben bereikt met Mercier Vanderlinden over de versnelde overname van het resterende van 30 procent in de Belgische vermogensbeheerder. De overname wordt deels betaald in aandelen Van Lanschot Kempen. De partners van Mercier Vanderlinden krijgen daarmee een belang van ruim 3 procent krijgen in de bank voor vermogende particulieren.
De euro was 1,0643 dollar waard, tegen 1,0610 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,4 procent meer op 78,57 dollar. Brentolie werd 0,3 procent duurder op 82,42 dollar per vat.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP) - President Donald Trump heeft de extra 25 procent strafheffing op Indiase goederen, die hij had opgelegd vanwege de aankopen van Russische olie door het land, opgeheven.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Dow-Jonesindex is voor het eerst door de grens van 50.000 punten gegaan en daar ook boven geëindigd. Andere beursgraadmeters in New York hebben vrijdag de handelsweek ook positief afgesloten. Chipbedrijven klommen op de beurs na aangekondigde investeringen in AI-datacentra door Amazon en Google-moederbedrijf Alphabet.
10 uur geledenUTRECHT (ANP) - Oud-leden van het ledenparlement van FNV leggen zich niet neer bij een hervorming van de grootste vakbond van Nederland en stappen naar de Hoge Raad. Daarmee vechten ze een eerdere uitspraak van de ondernemingskamer aan. Die oordeelde eind vorig jaar dat de tijdelijke toezichthouders Lodewijk Asscher en Ton Heerts eenmalig de statuten bij FNV mochten wijzigen om een bestuurscrisis te bezweren.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Roestvrijstaalproducent Aperam is vrijdag met dubbele cijfers gestegen op de beurs in Amsterdam na beter dan verwachte kwartaalresultaten. Bovendien ziet de markt er voor de staalmaker goed uit, dankzij investeringen in defensie. Het aandeel is bijna 12 procent gestegen.
14 uur geledenZAANDAM (ANP) - Winkelconcern Ahold Delhaize heeft een arbitragezaak aangespannen tegen Servië omdat het land de winstmarges van supermarkten beperkt. Volgens het moederbedrijf van Albert Heijn, Delhaize en bol schendt de Servische regering met die maatregel een investeringsverdrag met Nederland.
15 uur geledenNEW YORK (ANP) - Amazon ging vrijdag ruim 9 procent onderuit op de beurs in New York. Het bedrijf voert de investeringen in AI-infrastructuur fors op, waardoor de kapitaaluitgaven dit jaar oplopen tot 200 miljard dollar. De enorme investeringen van Amerikaanse techconcerns in AI houden de gemoederen flink bezig.
16 uur geledenSTAMFORD (ANP) - Het Amerikaanse tabaksconcern Philip Morris heeft dankzij zijn alternatieven voor het traditionele roken vorig jaar een recordomzet geboekt. De sigaretten van bijvoorbeeld het merk Marlboro werden wel minder verkocht, maar de groei van bijvoorbeeld de populaire Zyn-nicotinezakjes en vapes maakte die daling meer dan goed.
17 uur geleden