Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AEX lijkt opmars voort te zetten na sterk herstel Wall Street

AEX lijkt opmars voort te zetten na sterk herstel Wall Street

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse beurs lijkt donderdag de opmars voort te zetten na de sterke koerswinsten een dag eerder. Beleggers putten moed uit het stevige herstel op Wall Street. Een sterker dan verwachte toename van het Amerikaanse consumentenvertrouwen en goed ontvangen resultaten van sportmerk Nike zorgden voor optimisme over de kracht van de grootste economie ter wereld.

De Aziatische aandelenmarkten wonnen donderdag ook overwegend terrein. De Nikkei in Tokio sloot 0,5 procent in de plus en doorbrak daarmee een vijfdaagse verliesreeks. De Hang Seng-index in Hongkong boekte een tussentijdse winst van 2,4 procent. Vooral de Chinese vastgoedbedrijven en techondernemingen lieten stevige koerswinsten zien.

De beurs in Shanghai bleef achter met een min van 0,5 procent. Beleggers bleven voorzichtig door de aanhoudende zorgen over de impact van de coronagolf op de productie van het land, na het loslaten van de strikte maatregelen tegen de verspreiding van het virus.

Op het Damrak zal Prosus mogelijk profiteren van de positieve stemming in de Chinese techsector. Zo dikte Tencent bijna 4 procent aan in Hongkong. Techinvesteerder Prosus heeft een groot belang in het Chinese internet- en gamesbedrijf.

In de chipsector verwerken beleggers de tegenvallende resultaten van Micron Technology. De Amerikaanse fabrikant van geheugenchips dook in het afgelopen kwartaal in de rode cijfers en kondigde aan het personeelsbestand in 2023 met zo'n 10 procent te verminderen. Het bedrijf heeft ongeveer 48.000 medewerkers.

Shell heeft de productie van een drijvende installatie voor vloeibaar gemaakt aardgas (lng) voor de westkust van Australië stopgezet nadat er brand was uitgebroken. De "kleine brand" in de lng-faciliteit van Prelude was "snel onder controle", zei het olie- en gasconcern in een verklaring. Het bedrijf doet nu onderzoek naar de oorzaak van het incident. Prelude is goed voor bijna een derde van de totale lng-productie van Shell in Australië.

Van Lanschot Kempen liet weten overeenstemming te hebben bereikt met Mercier Vanderlinden over de versnelde overname van het resterende van 30 procent in de Belgische vermogensbeheerder. De overname wordt deels betaald in aandelen Van Lanschot Kempen. De partners van Mercier Vanderlinden krijgen daarmee een belang van ruim 3 procent krijgen in de bank voor vermogende particulieren.

De euro was 1,0643 dollar waard, tegen 1,0610 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,4 procent meer op 78,57 dollar. Brentolie werd 0,3 procent duurder op 82,42 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Frankrijk en Polen bouwen samen militaire satelliet

GDAŃSK (ANP) - Frankrijk en Polen gaan samen een communicatiesatelliet de ruimte in sturen voor de Poolse krijgsmacht. Polen wil er zeker van zijn dat zijn militairen met elkaar kunnen blijven communiceren als het zich moet verweren tegen bijvoorbeeld een Russische aanval.

1 uur geleden
Onlinegokmarkt fors gekrompen; illegaal aanbod lijkt te groeien

DEN HAAG (ANP) - De onlinegokmarkt is in het afgelopen jaar fors gekrompen. Dat meldt de Kansspelautoriteit (Ksa) in haar jaarverslag over 2025. Het aantal meldingen over het illegale aanbod is wel toegenomen, wat duidt op een vergroting van die markt.

1 uur geleden
Wall Street daalt door oplopende spanningen VS en Iran

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn maandag licht lager geopend. Beleggers namen geen risico na de sterke opmars op vrijdag, die volgde op de heropening van de Straat van Hormuz door Iran. De spanningen tussen de Verenigde Staten en Iran liepen afgelopen weekend echter weer op door de inbeslagname van een Iraans vrachtschip door de Amerikaanse marine. Ook sloot Iran zaterdag het scheepvaartverkeer door de Straat van Hormuz weer af door de aanhoudende Amerikaanse blokkade van de Iraanse havens.

2 uur geleden
Buitenlandse luchtvaartmaatschappijen weer welkom in Qatar

DOHA (ANP/AFP) - Buitenlandse luchtvaartmaatschappijen zijn weer welkom op de luchthaven van het Qatarese Doha. Dat is voor het eerst sinds de start van de Iranoorlog eind februari. De Qatarese luchtvaartautoriteit laat weten dat de activiteiten van buitenlandse maatschappijen "geleidelijk worden hervat".

3 uur geleden
Woonbond kritisch over versoepeling Wet betaalbare huur

AMSTERDAM (ANP) - De Woonbond, een belangenvereniging voor huurders, is kritisch op het voorstel van het kabinet om de Wet betaalbare huur te versoepelen. Met het voorstel worden "veel te hoge huren opnieuw mogelijk".

3 uur geleden
Franse autoriteiten willen Elon Musk ondervragen over X

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse autoriteiten hebben maandag een uitnodiging gestuurd naar Elon Musk om hem vragen te stellen over zijn socialemediaplatform X. De autoriteiten in Frankrijk doen al langer onderzoek naar X, waarbij in februari nog een inval werd gedaan bij het Parijse kantoor van het bedrijf.

3 uur geleden
Nederlands toerismebureau: minder bezoekers uit Azië door oorlog

DEN HAAG (ANP) - Nederland krijgt minder bezoekers uit Azië, zoals uit China, Japan en India, over de vloer door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat hoort het Nederlands Bureau voor Toerisme en Congressen (NBTC) vanuit de sector. Door de oorlog is het vliegverkeer tussen Azië en Europa ernstig verstoord. Dat leidt tot minder bezoek aan bij Aziaten populaire toeristische trekpleisters als het waterrijke dorp Giethoorn, de molens van Kinderdijk en het bloemenpark Keukenhof, aldus het NBTC.

4 uur geleden