AEX lijkt lager te openen, focus op Amerikaanse retailers
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak stevent dinsdag af op een lagere opening. Beleggers lijken opnieuw wat winst te nemen na het bereiken van een nieuwe recordstand van de AEX vorige week. Ook wachten ze op de resultaten van twee grote Amerikaanse winkelbedrijven. Op Wall Street, waar beleggers terugkeren na een lang weekend, komen supermarktconcern Walmart en bouwmarktketen Home Depot later op de dag met cijfers. Die resultaten geven mogelijk meer inzicht in de kooplust van de Amerikaanse consumenten.
De Aziatische aandelenmarkten lieten dinsdag een gemengd beeld zien. De Nikkei in Tokio sloot 0,3 procent in de min. De beurzen in Hongkong en Shanghai wonnen respectievelijk 0,3 en 0,5 procent. Beleggers verwerkten het besluit van de Chinese centrale bank om de rente voor leningen met een looptijd van vijf jaar te verlagen. Deze rente dient al maatstaf voor de meeste hypotheken in het land. Met de verlaging, de eerste sinds vorige zomer, hoopt de centrale bank de crisis in de vastgoedsector te verzachten.
Op het Damrak zal Heineken mogelijk tegenwind ondervinden van een advieswijziging. Analisten van de Canadese bank RBC verlaagden hun aanbeveling voor de bierbrouwer naar verkopen.
Acomo
Ook Arcadis staat in de belangstelling. Het advies- en ingenieursbureau sloot een groot contract in het Verenigd Koninkrijk voor het beheer en bescherming van duizenden kilometers aan historische kanalen, rivieren, dokken en reservoirs.
Acomo kwam nog met cijfers. De noten-, kruiden- en zadenhandelaar zag de omzet in 2023 met 11 procent dalen. De nettowinst nam af met 28 procent tot bijna 40 miljoen euro. Het bedrijf kondigde ook aan financieel directeur Allard Goldschmeding te willen benoemen tot nieuwe topman. Goldschmeding vervult sinds november 2023 al een dubbele rol van financieel directeur en topman. Acomo is nog op zoek naar een nieuwe financieel directeur.
Euro- en oliekoers
De Europese beurzen lieten maandag weinig beweging zien. De AEX sloot 0,3 procent lager op 855,85 punten. De beurs in Frankfurt daalde 0,1 procent en Parijs eindigde praktisch onveranderd. Londen won 0,3 procent. De Amerikaanse beurzen bleven gesloten voor President's Day.
De euro was 1,0772 dollar waard, tegenover 1,0769 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,3 procent meer op 79,46 dollar. Brentolie werd 0,1 procent goedkoper en kostte 83,44 dollar per vat.
Meer uit Financieel
BERLIJN (ANP/DPA) - Consumentenorganisaties in Duitsland denken dat de tankkosten voor automobilisten niet omlaag gaan ondanks een nieuwe maatregel om de stijging van de brandstofprijzen te beperken. Vanaf woensdag mogen pompstations in het land nog maar één keer per dag hun prijzen verhogen, rond het middaguur.
17 minuten geledenWEESP (ANP) - Aziatische restaurants zetten hun juridische strijd tegen de Staat voort over het schrappen van een gunstige regeling voor het halen van koks van buiten de Europese Unie. De rechtbank in Den Haag oordeelde vorig jaar dat ze met hun klacht bij het verkeerde adres waren. In plaats van de civiele rechter zou de bestuursrechter over dit soort zaken beslissen. Tegen dat oordeel hebben de restaurants beroep ingesteld bij het gerechtshof in Den Haag.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Betaaldienst Klarna heeft de regels voor consumentenkrediet ernstig geschonden, meldt financieel klachteninstituut Kifid. Klarna is de grootste aanbieder van 'koop nu, betaal later'. De geschilleninstantie zegt dat Klarna bij twee aankopen in een webwinkel geen verplichte kredietwaardigheidstoets heeft uitgevoerd.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - TNO vindt een verlaging van de accijnzen op brandstof een slecht plan. Dit geldt ondanks dat Nederlanders recordbedragen betalen aan de pomp en ons land het duurste van de EU is. Het onderzoeksbureau stelt dat de hoge brandstofprijzen een relatief kleine groep mensen met lage inkomens treffen die veel kilometers rijden. Een veel grotere, meer welvarende groep zou minder hard worden getroffen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse economie kan een nieuwe stijging van energieprijzen beter aan dan in 2022. Dat schrijft ING. Dat komt doordat energie-intensieve industrieën sindsdien minder belangrijk zijn geworden voor de economie, terwijl minder energiegevoelige sectoren juist gegroeid zijn.
1 uur geledenBEIJING (ANP) - De Chinese tak van de Nijmeegse chipfabrikant Nexperia kan binnenkort halfgeleiders in China produceren. Dat hebben twee bronnen bij het bedrijf volgens het Franse persbureau AFP gezegd. Daarmee zou Nexperia China de exportbeperkingen van zijn Europese fabrieken naar China kunnen omzeilen.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het aantal bezoekers in de Nederlandse winkelstraten is in het eerste kwartaal afgenomen ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar. Dat becijfert onderzoeksbureau RMC. Vooral het weer zorgde voor tegenvallende aantallen.
2 uur geleden