Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AEX lijkt lager te openen, focus op Amerikaanse retailers

AEX lijkt lager te openen, focus op Amerikaanse retailers

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak stevent dinsdag af op een lagere opening. Beleggers lijken opnieuw wat winst te nemen na het bereiken van een nieuwe recordstand van de AEX vorige week. Ook wachten ze op de resultaten van twee grote Amerikaanse winkelbedrijven. Op Wall Street, waar beleggers terugkeren na een lang weekend, komen supermarktconcern Walmart en bouwmarktketen Home Depot later op de dag met cijfers. Die resultaten geven mogelijk meer inzicht in de kooplust van de Amerikaanse consumenten.

De Aziatische aandelenmarkten lieten dinsdag een gemengd beeld zien. De Nikkei in Tokio sloot 0,3 procent in de min. De beurzen in Hongkong en Shanghai wonnen respectievelijk 0,3 en 0,5 procent. Beleggers verwerkten het besluit van de Chinese centrale bank om de rente voor leningen met een looptijd van vijf jaar te verlagen. Deze rente dient al maatstaf voor de meeste hypotheken in het land. Met de verlaging, de eerste sinds vorige zomer, hoopt de centrale bank de crisis in de vastgoedsector te verzachten.

Op het Damrak zal Heineken mogelijk tegenwind ondervinden van een advieswijziging. Analisten van de Canadese bank RBC verlaagden hun aanbeveling voor de bierbrouwer naar verkopen.

Acomo

Ook Arcadis staat in de belangstelling. Het advies- en ingenieursbureau sloot een groot contract in het Verenigd Koninkrijk voor het beheer en bescherming van duizenden kilometers aan historische kanalen, rivieren, dokken en reservoirs.

Acomo kwam nog met cijfers. De noten-, kruiden- en zadenhandelaar zag de omzet in 2023 met 11 procent dalen. De nettowinst nam af met 28 procent tot bijna 40 miljoen euro. Het bedrijf kondigde ook aan financieel directeur Allard Goldschmeding te willen benoemen tot nieuwe topman. Goldschmeding vervult sinds november 2023 al een dubbele rol van financieel directeur en topman. Acomo is nog op zoek naar een nieuwe financieel directeur.

Euro- en oliekoers

De Europese beurzen lieten maandag weinig beweging zien. De AEX sloot 0,3 procent lager op 855,85 punten. De beurs in Frankfurt daalde 0,1 procent en Parijs eindigde praktisch onveranderd. Londen won 0,3 procent. De Amerikaanse beurzen bleven gesloten voor President's Day.

De euro was 1,0772 dollar waard, tegenover 1,0769 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,3 procent meer op 79,46 dollar. Brentolie werd 0,1 procent goedkoper en kostte 83,44 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Forse winsten Wall Street na nieuws heropening Straat van Hormuz

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met stevige winsten het weekend ingegaan door het nieuws dat Iran de Straat van Hormuz volledig heropent voor de commerciële scheepvaart. De olieprijzen gingen juist hard omlaag door de hoop bij beleggers op vrede in het Midden-Oosten. Verder was Netflix een opvallende daler op Wall Street na een slecht ontvangen kwartaalbericht van de videostreamingdienst.

5 uur geleden
IMF-hoofd: moeilijke weg naar economische stabiliteit Venezuela

WASHINGTON (ANP/AFP) - Venezuela heeft een "moeilijke weg" te gaan om economische stabiliteit te bereiken. Dat heeft topvrouw Kristalina Georgieva van het Internationaal Monetair Fonds (IMF) vrijdag gezegd. Donderdag werd nog bekend dat het IMF en de Wereldbank de samenwerking met Venezuela weer hervatten.

6 uur geleden
Vleesverwerker Vion verkoopt twee Duitse slachterijen

BOXTEL (ANP) - Vleesverwerker Vion Food Group verkoopt twee slachterijen in het zuiden van Duitsland als onderdeel van zijn reorganisatie waarbij het bedrijf zich wil focussen op de activiteiten in de Benelux. Vion zegt een principeakkoord te hebben gesloten over de verkoop van die vestigingen. Een evaluatie van de overige Duitse locaties van het bedrijf loopt nog.

6 uur geleden
Boeing: oorlog heeft nog geen impact op vliegtuigleveringen

ARLINGTON (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De oorlog in het Midden-Oosten heeft nog geen impact gehad op de leveringen van passagiersvliegtuigen van Boeing aan klanten. Dat zei Boeing-topman Kelly Ortberg op de jaarlijkse aandeelhoudersvergadering van het bedrijf vrijdag. Daarnaast krijgt Boeing meer defensieorders door de oorlog.

8 uur geleden
Oliebedrijven kelderen op beurzen, luchtvaartsector hard omhoog

AMSTERDAM (ANP) - Oliebedrijven gingen vrijdag hard omlaag op de Europese aandelenbeurzen door de gekelderde olieprijzen na het nieuws dat de Straat van Hormuz wordt heropend door Iran voor de commerciële scheepvaart. Luchtvaartmaatschappijen profiteerden juist van de sterke daling van de olieprijzen omdat zij erg gevoelig zijn voor hoge kerosineprijzen.

9 uur geleden
Nederlands Euclyd wil 100 miljoen ophalen voor productie AI-chips

EINDHOVEN (ANP) - De Nederlandse chipproducent Euclyd wil met een nieuwe investeringsronde 100 miljoen euro ophalen. Het in Eindhoven gevestigde bedrijf wil zo op grotere schaal chips produceren voor de toepassing van kunstmatige intelligentie (AI). Dat heeft oprichter Bernardo Kastrup gezegd in een interview met zakenzender CNBC.

11 uur geleden
CO2-opslagproject Porthos in Noordzee jaar vertraagd

ROTTERDAM (ANP) - De opening van de CO2-opslaglocatie Porthos in de Noordzee is uitgesteld tot de tweede helft van volgend jaar. Volgens de oorspronkelijke planning zou het project eind dit jaar opstarten, maar dat blijkt te ambitieus.

11 uur geleden