Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AEX lijkt hoger te openen, focus op resultaten ING en BAM

AEX lijkt hoger te openen, focus op resultaten ING en BAM

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index koerst donderdag af op een hogere opening, na de nieuwe recordstanden op Wall Street. Beleggers verwerken het besluit van de Federal Reserve om nog deze maand te beginnen met de afbouw van de coronasteun voor de Amerikaanse economie. Op het Damrak gaat de aandacht onder meer uit naar de resultaten van ING en bouwer BAM. In Londen is de blik gericht op het rentebesluit van de Britse centrale bank.

De Fed kondigde woensdag na afloop van zijn tweedaagse beleidsvergadering aan het opkoopprogramma met 15 miljard dollar per maand te verlagen. De Amerikaanse centrale bank koopt nu nog maandelijks voor 120 miljard dollar aan obligaties op om de economie te stimuleren. Naar verwachting wordt het opkoopprogramma in de zomer van volgend jaar helemaal stopgezet. Beleggers zien het besluit van de Fed als een signaal dat de Amerikaanse economie sterk genoeg is om het zonder steun te stellen.

Fed-voorzitter Jerome Powell liet daarnaast weten geen haast te hebben om de rente te verhogen. De Fed heeft eerder al aangegeven pas na de afbouw van het steunprogramma de rente te zullen verhogen. De financiële markten houden rekening met een eerste rentestap in de herfst van 2022. De Europese centralebankpresident Christine Lagarde liet woensdag in een toespraak in Lissabon weten dat er waarschijnlijk volgend jaar nog geen renteverhoging in de eurozone komt.

ING

ING bleef ook in het derde kwartaal profiteren van de aantrekkende economie en voerde de winst met bijna driekwart op ten opzichte van een jaar eerder. De bank moest wel veel geld opzijzetten voor een compensatieregeling voor klanten die een te hoge rente hebben betaald op leningen. ING maakte eerder al bekend in totaal 180 miljoen euro uit te trekken voor het vergoeden van mensen met financiële producten waarbij de variabele rente bij nader inzien niet voldoende marktconform was.

BAM zag de resultaten over de eerste negen maanden van het jaar fors verbeteren. Vooral de divisie Bouw en Vastgoed presteerde volgens het bedrijf goed. Bij grote infraprojecten kampt het bedrijf nog wel met problemen. Verder merkt BAM op dat de toeleveringsketen onder druk staat.

De euro was 1,1577 dollar waard, tegen 1,1581 dollar een dag eerder. De olieprijzen gingen verder omlaag na de forse daling op woensdag. De prijs van een vat Amerikaanse olie daalde 1 procent tot 80,06 dollar. Brentolie kostte 0,7 procent minder op 81,46 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Vakbond: Ford heeft tegen Trump scheldende werknemer geschorst

DEARBORN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Autofabrikant Ford Motor heeft een werknemer geschorst die dinsdag scheldwoorden riep tegen president Donald Trump tijdens zijn bezoek aan een Ford-fabriek in Dearborn in de Amerikaanse staat Michigan. Dat zegt de vakbond United Auto Workers (UAW) die de medewerker steunt.

2 uur geleden
Schiphol verwerkte 68,8 miljoen passagiers in 2025

SCHIPHOL (ANP) - Luchthaven Schiphol heeft vorig jaar in totaal 68,8 miljoen passagiers verwerkt, een stijging vergeleken met een jaar eerder toen het ging om 66,8 miljoen reizigers. Daarmee liggen de reizigersaantallen nog wel lager dan voor de coronapandemie, want in 2019 werd het recordaantal van 71,7 miljoen reizigers verwelkomd door Schiphol

4 uur geleden
AEX-index sluit iets lager, Besi en Randstad bij grootste dalers

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag iets lager gesloten. De grootste dalers in de hoofdindex waren onder meer chiptoeleverancier Besi, uitzender Randstad en postkluisjesbedrijf InPost. Zwaargewicht Shell stond wel bij de winnaars, wat voor tegenwicht zorgde.

4 uur geleden
Ondernemingskamer beslist uiterlijk 11 februari over Nexperia

AMSTERDAM (ANP) - De ondernemingskamer beslist uiterlijk op 11 februari of er een onderzoek komt naar de gang van zaken bij de Nijmeegse chipmaker Nexperia. Als zo'n onderzoek er komt, blijven ook voorlopige ingrepen bij het bedrijf in stand.

5 uur geleden
Nog geen uitspraak Hooggerechtshof VS over importheffingen Trump

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Hooggerechtshof heeft woensdag nog geen uitspraak gedaan in een zaak over de wettigheid van de wereldwijde importheffingen van president Donald Trump. Het hof maakte ook niet bekend wanneer er wel een uitspraak in de zaak komt.

5 uur geleden
Op verzoek VS: tanker met Venezolaanse olie afgemeerd op Curaçao

WILLEMSTAD (ANP) - Een olietanker met Venezolaanse olie is woensdagochtend (lokale tijd) aangemeerd op Curaçao. Dit maakt onderdeel uit van een plan van twee van 's werelds grootste grondstoffenhandelaren om Venezolaanse olie te verplaatsen naar opslagfaciliteiten in het Caribisch gebied.

5 uur geleden
Wall Street opent lager na resultaten grote Amerikaanse banken

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag lager geopend, na de minnen een dag eerder. Beleggers op Wall Street hadden onder meer aandacht voor de grote Amerikaanse banken Bank of America, Citigroup en Wells Fargo die met kwartaalresultaten kwamen.

6 uur geleden