AEX lijkt hoger te beginnen, Wall Street dicht vanwege Labor Day
AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index lijkt maandag licht hoger te beginnen aan de handelsdag. De nieuwe beursweek begint rustig aangezien Amerikaanse beleggers een lang weekeinde hebben vanwege Labor Day. Later in de week verschuift de aandacht naar de Europese Centrale Bank (ECB), die op donderdag zijn rentevergadering houdt. Daarnaast kauwen beleggers nog na op het teleurstellende Amerikaanse banenrapport van afgelopen vrijdag.
Bij de rentevergadering van de ECB worden geen aanpassingen verwacht, maar verscheidene beleidsmakers van de bank hebben wel al opgeroepen om te praten over de coronasteun die de ECB geeft. De bank heeft al meermaals gezegd dat dit programma tot maart wordt voortgezet. Door de oplopende inflatie zou het kunnen dat de ECB na die periode het opkooppakket voor bedrijfs- en staatsobligaties gaat afbouwen. President Klaas Knot van De Nederlandsche Bank is daar een voorstander van.
Ook elders in Europa zullen de beurzen naar verwachtingen met kleine koersuitslagen openen. In de Aziatische regio lieten de belangrijkste aandelenmarkten maandag een gemengd beeld zien. De Nikkei in Tokio zette de opmars voort en sloot 1,8 procent hoger. Vrijdag won de Japanse hoofdindex al 2 procent nadat premier Yoshihide Suga liet weten zich niet verkiesbaar te stellen als leider van de Liberaal-Democratische Partij (LDP).
VEON
Bij de bedrijven kondigde het in Amsterdam genoteerde Russische telecomconcern VEON aan een overeenstemming te hebben bereikt over de verkoop van zijn zendmasten die worden gebruikt voor mobiele netwerken in Rusland. De netwerktorens worden voor omgerekend zo'n 817 miljoen euro verkocht aan het Russische zendmastenbedrijf Service-Telecom.
Aan het overnamefront meldde de Indiase krant Mint dat de Indiase miljardair Mukesh Ambani waarschijnlijk binnen een maand met zijn conglomeraat Reliance een bod zal uitbrengen op T-Mobile Nederland. Het zou gaan om een bod van 5,7 miljard dollar (4,8 miljard euro). Moederbedrijf Deutsche Telekom zou volgens ingewijden ongeveer 5 miljard euro willen hebben voor T-Mobile Nederland.
Op de oliemarkt verlaagde Saudi-Arabië zijn prijzen voor Aziatische klanten, zo meldde persbureau Reuters. De grootste exporteur van ruwe olie ter wereld hield de prijzen voor Amerikaanse en Europese afnemers ongewijzigd. De prijs van een vat Amerikaanse olie daalde 1,4 procent tot 68,35 dollar. Brentolie kostte ook 1,4 procent minder, op 71,59 dollar per vat. De euro was 1,1871 dollar waard, tegen 1,1881 dollar op vrijdag.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index heeft woensdag het bewogen beursjaar 2025 onveranderd afgesloten. Het jaar stond vooral in het teken van de handelsoorlog van de Amerikaanse president Donald Trump, de opkomst van kunstmatige intelligentie en geopolitieke spanningen. Een sterke eindejaarsrally zat er dit jaar niet in. Beleggers namen weinig risico aan het einde van het positieve beursjaar.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bits of Freedom is blij met de aanpassingen die de organisatie ziet aan de tijdlijnen van Facebook en Instagram in Nederland. Dit meldt een woordvoerder van BoF, dat zich inzet voor burgerrechten en privacy, op de laatste dag die eigenaar Meta heeft gekregen om wijzigingen door te voeren.
2 uur geledenTEL AVIV (ANP/BLOOMBERG) - De Tel Aviv Stock Exchange (TASE) is vanaf de eerste week van 2026 open van maandag tot en met vrijdag. De Israëlische beurs was in de afgelopen decennia van zondag tot en met donderdag open, in lijn met de werkweek in het land. Met de aanpassing van de openingsdagen wil de Israëlische beurs zijn aantrekkingskracht op internationale investeerders vergroten na twee jaar oorlog in Gaza.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - In de Europese bankensector dreigen de komende jaren meer dan 200.000 banen te verdwijnen, doordat banken steeds meer gebruikmaken van kunstmatige intelligentie (AI). Dat meldt zakenkrant Financial Times op basis van onderzoek door de Amerikaanse zakenbank Morgan Stanley. Ook gaan banken volgens het onderzoek door met het sluiten van vestigingen, omdat steeds meer online wordt gebankierd.
4 uur geledenBEIJING (ANP/RTR/AFP) - China heeft een tijdelijke importheffing van 55 procent aangekondigd op rundvlees uit onder meer de Verenigde Staten, Brazilië en Australië. Het tarief geldt voor vers en bevroren rundvlees, zowel met als zonder botten. De maatregel geldt vanaf 1 januari drie jaar lang op importen die een bepaalde hoeveelheid overschrijden.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index in Amsterdam is woensdag met een klein verlies begonnen aan de laatste dag van het bewogen beursjaar 2025, dat in het teken stond van de handelsoorlog van de Amerikaanse president Donald Trump, de opkomst van kunstmatige intelligentie en geopolitieke spanningen. De handelsvolumes zullen naar verwachting laag blijven, aangezien de aandelenmarkten in Amsterdam, Brussel en Parijs op oudejaarsdag al om 14.00 uur sluiten.
6 uur geledenTOKIO (ANP/BLOOMBERG) - Topbestuurders uit het Japanse bedrijfsleven hebben een belangrijk jaarlijks bezoek aan China geschrapt door de diplomatieke spanningen tussen Japan en China over Taiwan. Bij dat bezoek in januari stond ook een ontmoeting met de Chinese president Xi Jinping op de planning.
6 uur geleden