AEX lijkt aanval op nieuw recordniveau voort te zetten
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak zal dinsdag naar verwachting hoger openen. De Amsterdamse hoofdindex zet daarmee de aanval op een nieuw recordniveau voort. Het huidige record van 829,66 punten stamt uit november 2021. Afgelopen vrijdag wist de AEX al het slotrecord van 827,57 punten te evenaren.
De Aziatische aandelenmarkten lieten dinsdag een gemengd beeld zien. De Nikkei in Tokio sloot 0,5 procent lager. De Japanse autofabrikant Toyota won bijna 5 procent na een verhoging van de winstverwachting. De beurs in Sydney verloor 0,6 procent. De Australische centrale bank hield zoals verwacht de rente ongewijzigd, maar liet wel de deur open voor een renteverhoging.
Tencent
De Chinese beurzen wisten flink te herstellen, na berichten dat staatsfondsen aandelen gaan kopen om de markten te ondersteunen. Eerder beloofde de Chinese beurstoezichthouder al de aandelenmarkten in het land te stabiliseren en hard op te treden tegen handel met voorkennis, fraude en andere illegale activiteiten. De autoriteiten hopen daarmee het vertrouwen van beleggers te herstellen na de achterblijvende prestaties van de Chinese beurzen. De Hang Seng-index in Hongkong steeg 3,9 procent en de hoofdindex in Shanghai klom 2,9 procent.
Op het Damrak lift techinvesteerder Prosus waarschijnlijk mee met de flinke koerswinst van Tencent. Het Chinese internet- en gamebedrijf, waarvan Prosus grootaandeelhouder is, won 3,7 procent in Hongkong.
'Solide resultaten'
Chipbedrijf Besi profiteert mogelijk van een nieuw koopadvies van de Franse bank BNP Paribas Exane. Supermarktconcern Ahold Delhaize werd daarentegen door de Britse bank HSBC op de verkooplijst gezet.
In de chipsector verwerken beleggers de resultaten van NXP. De Nederlandse chipfabrikant, met een beursnotering in New York, boekte vorig jaar opnieuw een recordomzet. Topman Kurt Sievers sprak van "solide resultaten" ondanks de moeilijke marktomstandigheden.
Lager dan gevreesd
In Zürich staat UBS in de belangstelling. De grootste bank van Zwitserland leed in het laatste kwartaal van 2023 opnieuw een verlies door de kosten voor het samenvoegen van de activiteiten van branchegenoot Credit Suisse, die vorig jaar werd overgenomen. Het verlies viel wel lager uit dan gevreesd. Ook koopt UBS weer eigen aandelen in en rekent de bank op meer kostenbesparingen dan verwacht.
De euro was 1,0757 dollar waard, tegen 1,0777 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,1 procent duurder op 72,86 dollar. Brentolie kostte ook 0,1 procent meer, op 78,09 dollar per vat.
Meer uit Financieel
ROTTERDAM (ANP) - Maritiem dienstverlener Van Oord kan nog niet inschatten hoe groot de gevolgen zijn van de oorlog in het Midden-Oosten voor het bedrijf. Het familiebedrijf met hoofdkantoor in Rotterdam ziet veel onzekerheden voor het komende jaar.
12 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is donderdag licht lager begonnen. Beleggers bleven voorzichtig door de tegenstrijdige berichten over de stand van de vredesbesprekingen in het Midden-Oosten. Volgens de Verenigde Staten vinden er gesprekken plaats over een voorgesteld vredesplan. De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi zei echter dat Iran niet van plan is om te onderhandelen met de VS en dat het land blijft doorvechten.
20 minuten geledenZWAAGDIJK (ANP) - De Nederlandse budgetwinkelketen Action heeft plannen om eind volgend jaar of begin 2028 zijn eerste winkel in de Verenigde Staten te openen. "We gaan een eerste stap zetten naar Amerika", maakte topvrouw Hajir Hajji donderdag bekend tijdens een toelichting op de jaarresultaten.
27 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Het vertrouwen van Nederlandse exporteurs is gedaald naar het laagste niveau sinds de financiële crisis van 2008, hoewel de export het sterkst is gegroeid in twee jaar. Dat melden kredietverzekeraar Atradius en organisatie voor handel en logistiek evofenedex in hun jaarlijkse onderzoek over de export.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De uitgaven van de Nederlandse overheid en de staatsschuld zijn vorig jaar voor het eerst voorbij de 500 miljard euro gegaan. Dat heeft het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) becijferd. De overheidsuitgaven lopen al langer stevig op. Vooral de investeringen en overdrachten aan het buitenland namen vorig jaar sterk toe. Dat komt onder meer door aankopen van militair materiaal.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse economie is in 2025 met 1,8 procent gegroeid. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) in een nieuwe raming. Daarmee pakte de economische groei bij nader inzien iets lager uit dan eerder gemeld.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het aantal contactloze pinbetalingen zonder betaalpas, dus met smartphone of smartwatch, lag in 2025 voor het eerst hoger dan het aantal contactloze pinbetalingen met een kaart. Dat maakte Betaalvereniging Nederland bekend op basis van landelijke pincijfers.
1 uur geleden