Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AEX lijkt aanval op nieuw recordniveau voort te zetten

AEX lijkt aanval op nieuw recordniveau voort te zetten

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak zal dinsdag naar verwachting hoger openen. De Amsterdamse hoofdindex zet daarmee de aanval op een nieuw recordniveau voort. Het huidige record van 829,66 punten stamt uit november 2021. Afgelopen vrijdag wist de AEX al het slotrecord van 827,57 punten te evenaren.

De Aziatische aandelenmarkten lieten dinsdag een gemengd beeld zien. De Nikkei in Tokio sloot 0,5 procent lager. De Japanse autofabrikant Toyota won bijna 5 procent na een verhoging van de winstverwachting. De beurs in Sydney verloor 0,6 procent. De Australische centrale bank hield zoals verwacht de rente ongewijzigd, maar liet wel de deur open voor een renteverhoging.

Tencent

De Chinese beurzen wisten flink te herstellen, na berichten dat staatsfondsen aandelen gaan kopen om de markten te ondersteunen. Eerder beloofde de Chinese beurstoezichthouder al de aandelenmarkten in het land te stabiliseren en hard op te treden tegen handel met voorkennis, fraude en andere illegale activiteiten. De autoriteiten hopen daarmee het vertrouwen van beleggers te herstellen na de achterblijvende prestaties van de Chinese beurzen. De Hang Seng-index in Hongkong steeg 3,9 procent en de hoofdindex in Shanghai klom 2,9 procent.

Op het Damrak lift techinvesteerder Prosus waarschijnlijk mee met de flinke koerswinst van Tencent. Het Chinese internet- en gamebedrijf, waarvan Prosus grootaandeelhouder is, won 3,7 procent in Hongkong.

'Solide resultaten'

Chipbedrijf Besi profiteert mogelijk van een nieuw koopadvies van de Franse bank BNP Paribas Exane. Supermarktconcern Ahold Delhaize werd daarentegen door de Britse bank HSBC op de verkooplijst gezet.

In de chipsector verwerken beleggers de resultaten van NXP. De Nederlandse chipfabrikant, met een beursnotering in New York, boekte vorig jaar opnieuw een recordomzet. Topman Kurt Sievers sprak van "solide resultaten" ondanks de moeilijke marktomstandigheden.

Lager dan gevreesd

In Zürich staat UBS in de belangstelling. De grootste bank van Zwitserland leed in het laatste kwartaal van 2023 opnieuw een verlies door de kosten voor het samenvoegen van de activiteiten van branchegenoot Credit Suisse, die vorig jaar werd overgenomen. Het verlies viel wel lager uit dan gevreesd. Ook koopt UBS weer eigen aandelen in en rekent de bank op meer kostenbesparingen dan verwacht.

De euro was 1,0757 dollar waard, tegen 1,0777 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,1 procent duurder op 72,86 dollar. Brentolie kostte ook 0,1 procent meer, op 78,09 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Overleg zes EU-landen geen bedreiging, zegt voorzitter Eurogroep

BRUSSEL (ANP) - De voorzitter van de Eurogroep, Kyriakos Pierrakakis, ziet het overleg van zes lidstaten met de grootste economieën in de EU, waaronder Nederland, niet als bedreiging voor het werk van de Eurogroep. Daar bespreken de ministers van Financiën van de eurolanden vrijwel maandelijks financiële en economische kwesties. "Het is potentieel positief", zei Pierrakakis maandag na afloop van de vergadering van de Eurogroep.

1 uur geleden
Maker van nachtkijkers profiteert van enorme Europese oorlogskas

ATHENE (ANP) - Defensieconcern Theon International, beursgenoteerd in Amsterdam, blijft profiteren van de torenhoge defensiebudgetten in Europa. De in Athene gevestigde fabrikant van nachtkijkers en warmtebeeldsystemen voor de defensiesector boekte vorig jaar een recordomzet van 443,5 miljoen euro, 26 procent meer dan in het voorgaande jaar.

2 uur geleden
Bouwers klimmen flink op vlak Damrak

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is maandag vrijwel gelijk geëindigd. Bouwer Heijmans eindigde opnieuw fors hoger na de presentatie van de jaarcijfers vrijdag. In het kielzog klom BAM mee, de concurrent komt later deze week met cijfers.

4 uur geleden
Boete voor logistiek bedrijf uit Amsterdam na dodelijk ongeval

AMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie (OM) heeft een boete van 50.000 euro opgelegd aan een logistiek bedrijf uit Amsterdam na een dodelijk arbeidsongeval. Het incident, waarbij een medewerker om het leven kwam na een val van een laadklep, vond plaats op 20 december 2024.

5 uur geleden
Lange rijen en ontruiming op eerste dag AI-top New Delhi

NEW DELHI (ANP/RTR) - De eerste dag van de AI-top in India is maandag rommelig verlopen. Bezoekers klaagden over lange rijen, verwarring en drukte bij het begin van het evenement in New Delhi.

5 uur geleden
Heinen: snel kapitaalmarktunie, maar liefst als hele EU

BRUSSEL (ANP) - Demissionair minister Eelco Heinen (Financiën) vindt dat er "echt stappen" moeten worden gezet om tot een kapitaalmarktunie te komen. Mede daarom zijn zes ministers van Financiën van de zes grootste economieën in de EU maandag voor de tweede keer met elkaar in overleg gegaan, zei Heinen. Zijn voorkeur gaat wel uit naar besluitvorming door alle EU-lidstaten.

6 uur geleden
Duizenden gebruikers X klagen over problemen met app

DEN HAAG (ANP) - Socialemediaplatform X lijkt te kampen met een storing. Gebruikers melden onder meer problemen met de app en het laden van hun tijdlijn.

7 uur geleden