
AEX lijkt aanval op nieuw recordniveau voort te zetten
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak zal dinsdag naar verwachting hoger openen. De Amsterdamse hoofdindex zet daarmee de aanval op een nieuw recordniveau voort. Het huidige record van 829,66 punten stamt uit november 2021. Afgelopen vrijdag wist de AEX al het slotrecord van 827,57 punten te evenaren.
De Aziatische aandelenmarkten lieten dinsdag een gemengd beeld zien. De Nikkei in Tokio sloot 0,5 procent lager. De Japanse autofabrikant Toyota won bijna 5 procent na een verhoging van de winstverwachting. De beurs in Sydney verloor 0,6 procent. De Australische centrale bank hield zoals verwacht de rente ongewijzigd, maar liet wel de deur open voor een renteverhoging.
Tencent
De Chinese beurzen wisten flink te herstellen, na berichten dat staatsfondsen aandelen gaan kopen om de markten te ondersteunen. Eerder beloofde de Chinese beurstoezichthouder al de aandelenmarkten in het land te stabiliseren en hard op te treden tegen handel met voorkennis, fraude en andere illegale activiteiten. De autoriteiten hopen daarmee het vertrouwen van beleggers te herstellen na de achterblijvende prestaties van de Chinese beurzen. De Hang Seng-index in Hongkong steeg 3,9 procent en de hoofdindex in Shanghai klom 2,9 procent.
Op het Damrak lift techinvesteerder Prosus waarschijnlijk mee met de flinke koerswinst van Tencent. Het Chinese internet- en gamebedrijf, waarvan Prosus grootaandeelhouder is, won 3,7 procent in Hongkong.
'Solide resultaten'
Chipbedrijf Besi profiteert mogelijk van een nieuw koopadvies van de Franse bank BNP Paribas Exane. Supermarktconcern Ahold Delhaize werd daarentegen door de Britse bank HSBC op de verkooplijst gezet.
In de chipsector verwerken beleggers de resultaten van NXP. De Nederlandse chipfabrikant, met een beursnotering in New York, boekte vorig jaar opnieuw een recordomzet. Topman Kurt Sievers sprak van "solide resultaten" ondanks de moeilijke marktomstandigheden.
Lager dan gevreesd
In Zürich staat UBS in de belangstelling. De grootste bank van Zwitserland leed in het laatste kwartaal van 2023 opnieuw een verlies door de kosten voor het samenvoegen van de activiteiten van branchegenoot Credit Suisse, die vorig jaar werd overgenomen. Het verlies viel wel lager uit dan gevreesd. Ook koopt UBS weer eigen aandelen in en rekent de bank op meer kostenbesparingen dan verwacht.
De euro was 1,0757 dollar waard, tegen 1,0777 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,1 procent duurder op 72,86 dollar. Brentolie kostte ook 0,1 procent meer, op 78,09 dollar per vat.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Chipconcern Nvidia heeft woensdag als eerste bedrijf ooit een beurswaarde van meer dan 4 biljoen dollar bereikt. Dat is 4000 miljard dollar. De aandelen van de onderneming zijn de laatste tijd flink in waarde gestegen door de verdere opmars van kunstmatige intelligentie (AI), waarvan Nvidia sterk profiteert.
29 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn woensdag met kleine winsten aan de handel begonnen, terwijl beleggers wachtten op meer nieuws over het handelsbeleid van president Donald Trump. Dat wijst erop dat de financiële markten zich niet van de wijs laten brengen door alle handelsonrust van de afgelopen dagen.
32 minuten geledenSTRAATSBURG (ANP) - Eurocommissaris Maroš Šefčovič (Handel) hoopt dat er binnen enkele dagen een handelsakkoord op hoofdlijnen kan worden gesloten tussen de EU en de VS, zei hij woensdag in het Europees Parlement. Toch kon hij niet garanderen dat er een deal komt, al blijft dat de inzet van de Europese Commissie, benadrukte de Eurocommissaris.
1 uur geledenZAANDAM (ANP) - De bevoorrading van supermarkten van Albert Heijn in de regio Rotterdam en Den Haag is weer zo goed als op peil. Dat laat een woordvoerster van de supermarktketen weten. In de distributiecentra van de supermarktketen wordt sinds eind vorige maand gestaakt door uitzendkrachten.
1 uur geledenWARSCHAU (ANP/RTR) - De Poolse regering wil dat de Europese Unie een onderzoek opent naar xAI van techondernemer Elon Musk. De chatbot Grok van het bedrijf in kunstmatige intelligentie baarde de afgelopen tijd opzien met uitspraken die tot klachten over antisemitisme leidden. Daarnaast beledigde het AI-programma Poolse politici.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Supermarktketen Lidl moet de Franse concurrent Intermarché 43 miljoen euro betalen. Volgens een hof van beroep in Frankrijk heeft het Duitse bedrijf consumenten misleid met tv-reclames. Dat komt neer op oneerlijke concurrentie, aldus de rechter.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie wil graag binnen enkele dagen een deal met de Verenigde Staten over handelstarieven, hoewel de VS de pauze voor verhoogde importtarieven hebben verlengd naar 1 augustus. Dat laat een woordvoerder van de Europese Commissie woensdag weten.
3 uur geleden