Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AEX lijkt aanval op nieuw recordniveau voort te zetten

AEX lijkt aanval op nieuw recordniveau voort te zetten

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak zal dinsdag naar verwachting hoger openen. De Amsterdamse hoofdindex zet daarmee de aanval op een nieuw recordniveau voort. Het huidige record van 829,66 punten stamt uit november 2021. Afgelopen vrijdag wist de AEX al het slotrecord van 827,57 punten te evenaren.

De Aziatische aandelenmarkten lieten dinsdag een gemengd beeld zien. De Nikkei in Tokio sloot 0,5 procent lager. De Japanse autofabrikant Toyota won bijna 5 procent na een verhoging van de winstverwachting. De beurs in Sydney verloor 0,6 procent. De Australische centrale bank hield zoals verwacht de rente ongewijzigd, maar liet wel de deur open voor een renteverhoging.

Tencent

De Chinese beurzen wisten flink te herstellen, na berichten dat staatsfondsen aandelen gaan kopen om de markten te ondersteunen. Eerder beloofde de Chinese beurstoezichthouder al de aandelenmarkten in het land te stabiliseren en hard op te treden tegen handel met voorkennis, fraude en andere illegale activiteiten. De autoriteiten hopen daarmee het vertrouwen van beleggers te herstellen na de achterblijvende prestaties van de Chinese beurzen. De Hang Seng-index in Hongkong steeg 3,9 procent en de hoofdindex in Shanghai klom 2,9 procent.

Op het Damrak lift techinvesteerder Prosus waarschijnlijk mee met de flinke koerswinst van Tencent. Het Chinese internet- en gamebedrijf, waarvan Prosus grootaandeelhouder is, won 3,7 procent in Hongkong.

'Solide resultaten'

Chipbedrijf Besi profiteert mogelijk van een nieuw koopadvies van de Franse bank BNP Paribas Exane. Supermarktconcern Ahold Delhaize werd daarentegen door de Britse bank HSBC op de verkooplijst gezet.

In de chipsector verwerken beleggers de resultaten van NXP. De Nederlandse chipfabrikant, met een beursnotering in New York, boekte vorig jaar opnieuw een recordomzet. Topman Kurt Sievers sprak van "solide resultaten" ondanks de moeilijke marktomstandigheden.

Lager dan gevreesd

In Zürich staat UBS in de belangstelling. De grootste bank van Zwitserland leed in het laatste kwartaal van 2023 opnieuw een verlies door de kosten voor het samenvoegen van de activiteiten van branchegenoot Credit Suisse, die vorig jaar werd overgenomen. Het verlies viel wel lager uit dan gevreesd. Ook koopt UBS weer eigen aandelen in en rekent de bank op meer kostenbesparingen dan verwacht.

De euro was 1,0757 dollar waard, tegen 1,0777 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,1 procent duurder op 72,86 dollar. Brentolie kostte ook 0,1 procent meer, op 78,09 dollar per vat.

Meer uit Financieel

AEX sluit licht lager, bouwbedrijf BAM uitblinker op Damrak

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag op de laatste handelsdag van mei met een klein verlies gesloten. Bij de bedrijven op de Amsterdamse beurs was bouwer BAM een opvallende stijger dankzij een koopadvies van beleggingsadviseur Oddo BHF.

1 uur geleden
Geschil met brandstofleverancier reden voor uitwijken vlucht KLM

SCHIPHOL (ANP) - KLM-vlucht KL714 van Paramaribo naar Amsterdam moest dinsdag uitwijken naar Frans-Guyana om bij te tanken vanwege een commercieel geschil met de brandstofleverancier. Dat bevestigt KLM. Surinaamse media meldden eerder al dat dit de reden was.

2 uur geleden
Dell schiet omhoog op Wall Street na sterke resultaten

NEW YORK (ANP) - Dell Technologies is vrijdag hard gestegen op de beurzen in New York. Het Amerikaanse computer- en serverbedrijf boekte afgelopen kwartaal een recordomzet dankzij de sterke vraag naar zijn producten voor kunstmatige intelligentie (AI). Het concern werd ook positiever over de jaaromzet door sterke verkopen van zijn AI-servers. Het aandeel werd daarop maar liefst ruim 32 procent meer waard.

3 uur geleden
Supers en A-merken zetten met WK-campagnes in op thuisbeleving

DEN HAAG (ANP) - De grote supermarkten en A-merken zijn begonnen met hun campagnes voor het WK voetbal dat op 11 juni van start gaat. Thuisbeleving lijkt dit jaar het thema, mede door de late en nachtelijke tijdstippen waarop de wedstrijden in de Verenigde Staten, Canada en Mexico worden afgewerkt. Toch doet niet iedereen mee.

3 uur geleden
Duitse inflatie koelt af door brandstofkorting aan de pomp

WIESBADEN (ANP/DPA) - Het leven in Duitsland was in mei 2,6 procent duurder dan een jaar geleden. Daarmee was de inflatie deze maand lager dan in april, toen Duitse consumenten 2,9 procent meer kwijt waren aan hun dagelijkse uitgaven. De daling komt onder meer door een tijdelijke accijnsverlaging aan de pomp waardoor tanken goedkoper werd en een daling van de energieprijzen.

4 uur geleden
Nieuwe ov-pas ook in winkels te koop

AMERSFOORT (ANP) - De nieuwe OV-pas is ook in fysieke winkels te koop, meldt de uitgever van de kaarten Translink. De nieuwe passen zijn een van de middelen waarmee reizigers voor de bus, tram of trein kunnen betalen via het systeem OVpay, dat de huidige chipkaarten vervangt.

7 uur geleden
Eternit betoogt dat asbeststrafzaak al jaren is verjaard

ALMELO (ANP) - Bouwmaterialenbedrijf Eternit vindt dat de asbeststrafzaak van het Openbaar Ministerie tegen het bedrijf al jaren is verjaard. De advocaat die de onderneming heeft ingeschakeld, heeft vrijdag bij de rechtbank in Almelo daarom een verzoek neergelegd om de vraag van verjaring eerst voor te leggen aan de Hoge Raad. "Als de Hoge Raad het met mij eens is, is er helemaal geen zaak", lichtte hij bij de rechtbank toe aan het ANP.

7 uur geleden