AEX licht omlaag na bereiken nieuwe recordstand
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak ging vrijdag licht omlaag. Beleggers deden het rustig aan na de sterke opmars een dag eerder, waarbij de Amsterdamse hoofdindex op het hoogste niveau ooit sloot. De positieve stemming werd veroorzaakt door de Amerikaanse centrale bank, die bij het rentebesluit deze week aangaf nog altijd te rekenen op drie renteverlagingen dit jaar.
De AEX noteerde in de ochtendhandel 0,3 procent lager op 872,87 punten. De hoofdindex won een dag eerder 1,7 procent onder aanvoering van ASMI, Besi en ASML. De chipbedrijven verloren nu echter tot 1,8 procent. De MidKap klom 0,1 procent tot 920,92 punten. De beurzen in Frankfurt en Londen wonnen tot 0,3 procent. Parijs verloor 0,2 procent.
Naast de chipbedrijven stonden zorgtechnologieconcern Philips en techinvesteerder Prosus in de staartgroep van de AEX, met verliezen van 1,7 procent en 1,3 procent. ING was de sterkste stijger met een winst van 0,9 procent.
Fugro verliest
KPN won 0,4 procent. Het telecomconcern heeft goedkeuring ontvangen van toezichthouder ACM om Youfone te kopen. Volgens de ACM zal de concurrentie als gevolg van de overname niet verminderen. KPN meldde in juni vorig jaar de Nederlandse activiteiten van Youfone over te willen nemen voor zo'n 200 miljoen euro.
In de MidKap stonden bodemonderzoeker Fugro en metalengroep AMG onderaan met verliezen tot 1 procent. Laadpalenmaker Alfen ging aan kop met een plus van ruim 1 procent. Eurocommercial Properties won 0,4 procent na publicatie van de jaarcijfers. De vastgoedinvesteerder zag de huurinkomsten en het resultaat stijgen in het afgelopen jaar. De leegstand bleef daarbij op een historisch laag niveau en het dividend werd flink verhoogd.
Euro- en oliekoers
Ook Royal Delft opende de boeken. De porseleinproducent, bekend van zijn Delfts blauw, heeft vorig jaar meer omzet geboekt door sterke verkopen in het toeristische segment. De nettowinst daalde wel door een nieuw langjarig huurcontract bij Royal Delft Vastgoed. Het aandeel werd nog niet verhandeld.
De euro was 1,0815 dollar waard, tegen 1,0861 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,4 procent minder op 80,79 dollar. Brentolie werd ook 0,4 procent goedkoper, op 85,47 dollar per vat.
Meer uit Financieel
GENÈVE (ANP) - Rederij MSC, een van 's werelds grootste containervervoerders, stopt tijdelijk met bepaalde ladingen uit de Golfregio vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Alle vracht die door de tijdelijke stop wordt getroffen, wordt door MSC gelost.
6 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen maakten maandag in de laatste handelsuren een opmerkelijke ommezwaai en sloten in de plus. Dat gebeurde nadat president Donald Trump had gezegd dat de oorlog tegen Iran binnenkort voorbij is. "Ik denk dat de oorlog zo goed als voorbij is", zei Trump tegen de Amerikaanse nieuwszender CBS. De Amerikanen en de Israëliërs lopen volgens hem "heel ver op schema" met hun luchtaanvallen.
45 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De EU moet voorbereid zijn op een langere periode van instabiliteit met "mogelijke verstoringen in de scheepvaart, stijgingen van de energieprijzen en gevolgen voor de inflatie". Dat zei de voorzitter van de Eurogroep, Kyriakos Pierrakakis, maandagavond na afloop van de vergadering van de EU-ministers van Financiën van de eurolanden.
48 minuten geledenFRANKFURT (ANP/RTR) - De Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa heeft extra annuleringen aangekondigd voor vluchten naar bestemmingen in het Midden-Oosten door de oorlog in de regio. Tot zondag zal niet worden gevlogen naar Dubai, Dammam en Abu Dhabi. Vluchten naar Tel Aviv blijven opgeschort tot donderdag 2 april, maakte Lufthansa bekend.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Rusland is bereid weer olie aan Europese landen te leveren als zij "een langdurige en duurzame" samenwerking willen aangaan. Daarmee reageerde president Vladimir Poetin op de snel gestegen energieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. De Europese Unie voerde in 2022 sancties in op Russische olie als reactie op de inval in Oekraïne.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Werknemers van DHL Express in Nederland gaan "zeer binnenkort" staken uit onvrede over het uitblijven van een nieuwe cao, meldt FNV. Wanneer de eerste staking plaatsvindt, wordt op korte termijn bekendgemaakt.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is maandag toch nog met winst gesloten. Eerder op de dag ging de belangrijkste graadmeter aan het Damrak flink onderuit door de snel stijgende olieprijzen. Die normaliseerden iets gedurende de dag, wat een geruststellend effect had op beleggers.
4 uur geleden