AEX licht omhoog na lang paasweekeinde
AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam ging dinsdag licht omhoog. Ook de andere Europese beurzen lieten overwegend kleine winsten zien na het lange paasweekeinde. Een meevallende daling van de Chinese export in maart bood enige steun aan de handel. Daarnaast ging de aandacht uit naar het begin van het kwartaalcijferseizoen. Op het Damrak stelden de handelsberichten van PostNL en Fagron beleggers gerust.
De AEX-index op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 0,5 procent hoger op 510,47 punten. De MidKap klom 0,4 procent tot 694,81 punten. Frankfurt steeg 1,2 procent, terwijl Londen 0,1 procent daalde. Parijs won 0,4 procent. Frankrijk blijft nog tot 11 mei op slot om de coronacrisis te bedwingen. De Franse president Emannuel Macron kondigde daarnaast extra maatregelen aan om bedrijven en werknemers te steunen.
Fagron was de grote winnaar bij de middelgrote bedrijven met een plus van 13 procent. De toeleverancier aan apotheken wist de kwartaalomzet op te voeren, ondanks de coronapandemie. Tegelijkertijd dwingt onzekerheid over de gevolgen van de virusuitbraak tot voorzichtigheid bij het bedrijf. Het dividendvoorstel over 2019 wordt daarom verlaagd.
PostNL
PostNL dikte 3,7 procent aan. De postbezorger bezorgt door de virusuitbraak meer wenskaarten dan normaal. Ook de pakketbezorging draait overuren doordat veel winkels gesloten zijn. Het bedrijf ziet dan ook geen aanleiding te snijden in de winstverwachting voor 2020, al kan het door alle overheidsmaatregelen wel minder efficiënt werken.
Oliedienstverlener SBM Offshore (min 3,6 procent) noteerde ex dividend in de MidKap. In de AEX noteerde supermarktconcern Ahold Delhaize (min 1,7 procent) ex dividend. Sterkste stijger bij de hoofdfondsen was maaltijdbezorger Just Eat Takeaway met een winst van ruim 4 procent. Vastgoedbedrijf Unibail-Rodamco-Westfield sloot de rij met een verlies van 4,7 procent.
AB InBev
In Brussel won Anheuser-Busch InBev (AB InBev) 2 procent. De bierbrouwer halveert zijn slotdividend over 2019. Concurrent Heineken won 0,5 procent in Amsterdam. Renault daalde 1 procent. De Franse automaker schrapt het dividend en verlaagt de beloningen van het topmanagement.
De euro bleef vrijwel onveranderd op 1,0930 dollar. Een vat Amerikaanse olie steeg 0,8 procent in prijs tot 22,58 dollar. Brentolie kostte 1 procent meer op 32,08 dollar.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Techbedrijven hoorden maandag bij de winnaars op de aandelenbeurzen in New York. Het enthousiasme over techaandelen deed de zorgen over de nog altijd hoge olieprijzen en obligatierentes even naar de achtergrond verdwijnen.
5 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - Toonaangevende AI-bedrijven weten niet hoe ze moeten voorkomen dat AI-systemen doelen nastreven die hun ontwikkelaars niet hebben meegegeven. Daarvoor waarschuwde klokkenluider Jacob Coxon, een voormalig medewerker van ChatGPT-moederbedrijf OpenAI en Claude-maker Anthropic.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - De Europese Commissie heeft miljoenensteun van de Poolse regering aan vrachtwagenfabrikant MAN Trucks afgewezen. Volgens Brussel is de steun van 26 miljoen euro die Polen had goedgekeurd voor de uitbreiding van een fabriek in Niepołomice in strijd met Europese regels voor staatssteun.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Donald Trump werkt aan een nieuwe maatregel om de dieselprijzen in de Verenigde Staten omlaag te krijgen voor de tussentijdse verkiezingen in november. De Amerikaanse president wil de beperkingen op het gebruik van een belastingvrije variant van diesel versoepelen, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - AkzoNobel is maandag hoger geëindigd op de aandelenbeurs in Amsterdam. De verfproducent verkoopt zijn activiteiten op het gebied van decoratieve verf in Zuidoost-Azië en Australië aan het Japanse Nippon Paint. Met die transactie is een bedrag van ongeveer 1,4 miljard dollar gemoeid. AkzoNobel won 1,8 procent.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Meer bedrijven in Nederland wachten op een aansluiting voor stroomgebruik op het volle net. Volgens brancheorganisatie Netbeheer Nederland stonden eind juni in totaal bijna 15.500 aanvragen op de wachtlijst bij een regionale netbeheerder. Dat waren er eind 2025 nog 15.154.
10 uur geledenSÃO PAULO (ANP/BLOOMBERG) - Beleggers op de beurs in São Paulo reageerden maandag enthousiast op het nieuws dat Flávio Bolsonaro de eerste ronde van de Braziliaanse verkiezingen had gewonnen. Bolsonaro wordt als marktvriendelijker gezien dan opponent en zittend president Luiz Inácio Lula da Silva. Bolsonaro deed het beter dan de peilingen hadden verwacht en is nu de favoriet voor de tweede ronde later deze maand.
10 uur geleden