AEX licht hoger in voorzichtige handel
AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam ging woensdag licht vooruit. Ook de andere Europese beurzen vonden voorzichtig de weg omhoog na een afwachtend begin van de handel. Beleggers verwerkten de forse koersverliezen op Wall Street, waar de verrassende renteverlaging van de Federal Reserve (Fed) de markten niet wist te kalmeren. Daarnaast bleven de ogen gericht op de verdere verspreiding van het nieuwe coronavirus.
De AEX-index op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 0,5 procent in de plus op 552,86 punten. De MidKap steeg 0,4 procent tot 864,07 punten. Londen, Frankfurt en Parijs wonnen tot 0,8 procent. De beurs in Milaan klom 0,4 procent.
Staalconcern ArcelorMittal was koploper in de AEX met een winst van 3,6 procent. Prosus won 0,2 procent. De techinvesteerder stapt via een samenwerkingsverband in Grupo ZAP, eigenaar van verschillende sites en databases voor de vastgoedmarkt. OLX Brazil, waarin de techinvesteerder een belang van 50 procent heeft, koopt het bedrijf voor omgerekend 57,5 miljoen euro. Vastgoedbedrijf Unibail-Rodamco-Westfield sloot de rij met een min van 1,3 procent.
Arcadis
Arcadis zakte 1,8 procent bij de middelgrote bedrijven. Financieel topvrouw Sarah Kuijlaars legt haar functie per direct neer bij het ingenieurs- en adviesbureau. Ze vertrekt om persoonlijke redenen. De raad van commissarissen begint met de zoektocht naar haar opvolger.
Op de lokale markt daalde Ctac 0,9 procent. De automatiseerder neemt een belang van 75 procent in Oliver IT, een specialist in integratie en softwareontwikkeling. Een overnamesom werd niet gemeld. Oliver heeft een jaaromzet van circa 6 miljoen euro.
Dialog
Dialog Semiconductor steeg 0,7 procent in Frankfurt na publicatie van kwartaalcijfers. De in het Verenigd Koninkrijk gevestigde chipontwikkelaar voelt de gevolgen van de uitbraak van het nieuwe coronavirus in zijn resultaten. De virusuitbraak in China verstoorde de productie van en vraag naar zijn chips.
De euro noteerde op 1,1171 dollar tegenover 1,1174 dollar op een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie steeg 0,3 procent in prijs tot 47,31 dollar. Brentolie werd een fractie goedkoper op 51,84 dollar per vat.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse centrale bank handhaaft opnieuw de rente in de Verenigde Staten. Binnen het beleidsbepalende comité van de Federal Reserve waren er wel drie stemmen voor een verhoging, maar negen bestuursleden stemden voor het handhaven van de rente.
7 minuten geledenLISSABON (ANP) - Zowel Air France-KLM als Lufthansa heeft vlak voor de deadline een definitief bod uitgebracht op de Portugese luchtvaartmaatschappij TAP. Air France-KLM en Lufthansa deden in april al een niet-bindend bod voor een minderheidsbelang. De Portugese staat, de volledige eigenaar van TAP, vroeg de concerns daarna binnen drie maanden met een definitief bod te komen.
1 uur geledenTOULOUSE (ANP) - Airbus heeft in de eerste helft van dit jaar een flink hogere winst behaald, vooral door de levering van meer verkeersvliegtuigen aan klanten. Daarnaast handhaafde de Europese vliegtuigbouwer zijn doelstelling voor de levering van het recordaantal van ongeveer 870 toestellen in heel dit jaar.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een kleine winst de handel uitgegaan. Bij de bedrijven was chemicaliëndistributeur IMCD koploper dankzij goed ontvangen cijfers. De chipfondsen gingen echter opnieuw omlaag, ondanks sterke resultaten van chiptoeleverancier ASMI. Daarmee zette de chipsector de zware neergang van deze week door vanwege zorgen bij beleggers over onder meer toenemende concurrentie uit China.
2 uur geledenDÜSSELDORF (ANP/BLOOMBERG) - Het Duitse defensieconcern Rheinmetall heeft afgelopen kwartaal zijn grootste omzetgroei ooit geboekt. De inkomsten stegen met ruim twee derde vergeleken met drie maanden eerder dankzij de flink opgeschroefde Europese militaire bestedingen. Ook het aantal bestellingen nam verder toe.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De droogte begint voor agrariërs inmiddels op meerdere plekken knellend te worden. Dat zegt land- en tuinbouworganisatie LTO. Van lege supermarktschappen lijkt op dit moment nog geen sprake.
4 uur geledenFRANKFURT (ANP) - Miljoenen Europeanen hebben al gestemd over de ontwerpen van de nieuwe eurobiljetten. Dat meldt de Europese Centrale Bank (ECB), die aangeeft dat de teller inmiddels op 6 miljoen staat. De tien mogelijke nieuwe ontwerpen werden vorige week door president Christine Lagarde gepresenteerd. Stemmen kan nog tot 21 september.
8 uur geleden