Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AEX licht hoger in voorzichtige handel

AEX licht hoger in voorzichtige handel

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam ging woensdag licht vooruit. Ook de andere Europese beurzen vonden voorzichtig de weg omhoog na een afwachtend begin van de handel. Beleggers verwerkten de forse koersverliezen op Wall Street, waar de verrassende renteverlaging van de Federal Reserve (Fed) de markten niet wist te kalmeren. Daarnaast bleven de ogen gericht op de verdere verspreiding van het nieuwe coronavirus.

De AEX-index op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 0,5 procent in de plus op 552,86 punten. De MidKap steeg 0,4 procent tot 864,07 punten. Londen, Frankfurt en Parijs wonnen tot 0,8 procent. De beurs in Milaan klom 0,4 procent.

Staalconcern ArcelorMittal was koploper in de AEX met een winst van 3,6 procent. Prosus won 0,2 procent. De techinvesteerder stapt via een samenwerkingsverband in Grupo ZAP, eigenaar van verschillende sites en databases voor de vastgoedmarkt. OLX Brazil, waarin de techinvesteerder een belang van 50 procent heeft, koopt het bedrijf voor omgerekend 57,5 miljoen euro. Vastgoedbedrijf Unibail-Rodamco-Westfield sloot de rij met een min van 1,3 procent.

Arcadis

Arcadis zakte 1,8 procent bij de middelgrote bedrijven. Financieel topvrouw Sarah Kuijlaars legt haar functie per direct neer bij het ingenieurs- en adviesbureau. Ze vertrekt om persoonlijke redenen. De raad van commissarissen begint met de zoektocht naar haar opvolger.

Op de lokale markt daalde Ctac 0,9 procent. De automatiseerder neemt een belang van 75 procent in Oliver IT, een specialist in integratie en softwareontwikkeling. Een overnamesom werd niet gemeld. Oliver heeft een jaaromzet van circa 6 miljoen euro.

Dialog

Dialog Semiconductor steeg 0,7 procent in Frankfurt na publicatie van kwartaalcijfers. De in het Verenigd Koninkrijk gevestigde chipontwikkelaar voelt de gevolgen van de uitbraak van het nieuwe coronavirus in zijn resultaten. De virusuitbraak in China verstoorde de productie van en vraag naar zijn chips.

De euro noteerde op 1,1171 dollar tegenover 1,1174 dollar op een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie steeg 0,3 procent in prijs tot 47,31 dollar. Brentolie werd een fractie goedkoper op 51,84 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Tankpasaanbieder krijgt meer aanvragen vanwege duurdere brandstof

ROTTERDAM (ANP) - Tankpasaanbieder MKB Brandstof merkt dat tankpassen die automobilisten bij alle pompstations in Nederland kunnen gebruiken, veel populairder zijn geworden sinds de oorlog in het Midden-Oosten. Het bedrijf zegt sinds het uitbreken van dat conflict ruim 20 procent meer aanvragen te hebben ontvangen voor zogenoemde universele tankpassen.

9 minuten geleden
Deskundige: gasvoorraden straks aanvullen tegen de 'hoofdprijs'

DEN HAAG (ANP) - Het aanvullen van de gasvoorraden voor komende winter zal gepaard gaan met zeer hoge kosten, vreest energiedeskundige Hans van Cleef van het bureau EqoLibrium.

12 minuten geleden
Honda en Sony stoppen met ontwikkeling elektrische auto's

TOKIO (ANP) - Honda Motor en Sony stoppen met de ontwikkeling en lancering van de elektrische auto's waaraan ze samen werkten. Dat meldt de joint venture van de autofabrikant en het technologieconcern, beide uit Japan, woensdag.

15 minuten geleden
Wall Street opent flink hoger na koersverliezen dag eerder

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met flinke winsten geopend na de koersverliezen een dag eerder. De stemming onder beleggers op Wall Street kreeg steun van berichten dat de Verenigde Staten Iran een plan hebben voorgelegd dat een einde aan de oorlog zou moeten maken.

53 minuten geleden
Moederbedrijf webwinkel Temu verhoogt omzet, maar winst daalt

SHANGHAI (ANP/BLOOMBERG) - Het Chinese moederbedrijf van de grote webwinkel Temu, die ook in Nederland populair is, heeft in 2025 meer omzet geboekt. De opbrengsten van eigenaar PDD Holdings bedroegen ruim 431 miljard Chinese yuan, omgerekend bijna 54 miljard euro. Volgens PDD was die groei vooral te danken aan hogere inkomsten uit diensten rond onlinemarketing en transacties.

1 uur geleden
Energieleveranciers willen snel maatregelen tegen hoge rekeningen

DEN HAAG (ANP) - De branchevereniging van energieleveranciers wil dat het kabinet snel maatregelen neemt om te voorkomen dat huishoudens de energierekening niet meer kunnen betalen. Energie-Nederland roept het kabinet op nu een energiefonds op te richten, zodat huishoudens met een laag inkomen deze winter steun kunnen krijgen.

1 uur geleden
Megabestelling van China Eastern voor Airbus-vliegtuigen

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De Europese vliegtuigbouwer Airbus heeft een megabestelling ontvangen van China Eastern Airlines. De Chinese luchtvaartmaatschappij koopt 101 toestellen van het type Airbus A320neo, zo werd woensdag bekendgemaakt.

3 uur geleden