AEX licht hoger in aanloop rentebesluit centrale bank VS
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag iets hoger geopend in aanloop naar het rentebesluit van de Amerikaanse centrale bank later op de dag. De Federal Reserve laat dan naar verwachting voor de vierde keer op rij de rente in de Verenigde Staten onveranderd. Fed-voorzitter Jerome Powell komt ook met een toelichting. Daarnaast blijven beleggers de ontwikkelingen rond het conflict tussen Iran en Israël volgen.
De Fed begon dinsdag aan zijn tweedaagse beleidsvergadering. Powell heeft al gezegd geen haast te hebben met het verlagen van de rente door alle onzekerheid over de impact van het beleid van president Donald Trump op de Amerikaanse economie. Zo kunnen zijn importheffingen de inflatie weer aanjagen. Trump heeft herhaaldelijk fel uitgehaald naar Powell met eisen om de rente verder te verlagen om de economie te stimuleren.
De AEX noteerde in de vroege handel 0,1 procent in de plus op 921,37 punten. De MidKap won 0,1 procent tot 884,61 punten.
Olieprijzen
De beurs in Parijs ging 0,1 procent omhoog en Frankfurt daalde een fractie. De FTSE 100 in Londen klom 0,1 procent. De inflatie in het Verenigd Koninkrijk is in mei afgezwakt naar 3,4 procent op jaarbasis, van 3,5 procent in april.
De olieprijzen gingen woensdag licht omlaag, na de flinke plussen een dag eerder als gevolg van de toenemende spanningen in het Midden-Oosten. Israël en Iran maakten opnieuw melding van aanvallen op doelen op elkaars grondgebied en volgens The New York Times bereidt Teheran ook aanvallen op Amerikaanse bases in de regio voor, als de VS aan Israëlische kant mee gaan vechten tegen Iran.
Airbus
De sterkste stijger in de AEX was chipmachinefabrikant ASML met een winst van 0,5 procent. Uitzender Randstad en staalproducent ArcelorMittal sloten de rij in de hoofdindex met koersverliezen tot 1 procent.
In Parijs kon Airbus (plus 1,7 procent) opnieuw op aandacht rekenen. De vliegtuigbouwer zei hoger dividend uit te willen betalen en handhaafde zijn winstverwachting voor dit jaar. Op dinsdag werd nog bekend dat Airbus een miljardenorder van het Vietnamese VietJet heeft gekregen.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Kredietbeoordelaar Moody's laat de Franse kredietwaardigheid nog onveranderd, ondanks de grote onrust over de hoge staatsschuld, politieke impasse en de massale straatprotesten in Frankrijk. De rating blijft Aa3 met een negatieve outlook, wat betekent dat er wel een verlaging kan komen.
22 minuten geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Britse winkel- en sportconcern Frasers Group zegt dat het de controle over het Duitse modemerk Hugo Boss heeft overgenomen. Het concern meldt vrijdag in een verklaring zijn belang in het merk te hebben uitgebreid naar 50,08 procent, na een nieuwe aankoop van aandelen Hugo Boss.
11 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag lager gesloten. Het sentiment op Wall Street werd gedrukt door de stijgende olieprijzen. Ingewijden zeiden deze week tegen The New York Times dat de Amerikaanse en Israëlische strijdkrachten nieuwe aanvallen op Iran plannen voor na de Congres-verkiezingen in de Verenigde Staten in november.
11 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten breiden de uitzonderingen van de importheffingen op bepaalde Canadese producten uit. Dat heeft senator Susan Collins vrijdag gezegd op X. De stap kan de herverkiezingscampagne van de Republikeinse Collins een impuls geven.
12 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Webwinkel Shein heeft ingestemd om een onderzoek van de Amerikaanse toezichthouder FTC te schikken voor 100 miljoen dollar, omgerekend ongeveer 89 miljoen euro. Dat zegt een ingewijde tegen persbureau Reuters. Het onderzoek zou gaan over vertragingen bij leveringen en andere klachten van klanten.
14 uur geledenWASHINGTON (ANP) - KLM heeft een boete van 320.000 dollar gekregen van het Amerikaanse ministerie van Transport. De Amerikanen bestraffen de maatschappij, omdat ze bij vluchten met zogenoemde codeshare van Delta Air Lines door luchtruim is gevlogen waarvoor beperkingen van de Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA gelden.
15 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met een kleine plus gesloten. Beleggers waren voorzichtig door de stijgende olieprijzen en zorgen rond AI. Olie- en gasproducent Shell en oliedienstverlener SBM Offshore profiteerden op het Damrak van de duurdere olie.
15 uur geleden