Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AEX levert openingswinst in, Prosus sterkste stijger

AEX levert openingswinst in, Prosus sterkste stijger

AMSTERDAM (ANP) - Prosus was woensdag de sterkste stijger in de AEX-index op het Damrak, die een eerdere kleine openingswinst zag verdampen. De techinvesteerder profiteerde van een stevige koerswinst van het Chinese internet- en gamebedrijf Tencent, waarvan het grootaandeelhouder is. Tencent won 3 procent in Hongkong en Prosus steeg in Amsterdam dik 2 procent.

Beleggers deden het verder rustig aan. De New Yorkse beurzen blijven woensdag dicht om Juneteenth. Op deze dag wordt de afschaffing van de slavernij in de Verenigde Staten herdacht. Donderdag wordt de handel in New York weer hervat.

De AEX noteerde in de ochtendhandel 0,1 procent lager op 926,93 punten. De hoofdindex won een dag eerder nog 0,6 procent. De MidKap zakte 0,2 procent tot 883,27 punten. De beurzen in Frankfurt en Parijs daalden tot 0,2 procent.

Just Eat Takeaway

Londen verloor 0,3 procent. De Britse inflatie koelde in mei conform verwachting af tot 2 procent. Het inflatiecijfer voldeed daarmee voor het eerst in bijna drie jaar aan de doelstelling van de Bank of England. Desondanks zal de Britse centrale bank naar verwachting donderdag het rentetarief nog onveranderd laten. Economen voorzien een eerste renteverlaging in augustus.

In de MidKap won Thuisbezorgd-moederbedrijf Just Eat Takeaway 1,1 procent. De maaltijdbezorger gaat in samenwerking met webwinkelconcern Amazon leden van Amazon Prime in Duitsland, Oostenrijk en Spanje gratis maaltijdbezorgingen aanbieden.

Ajax

TomTom steeg 2 procent. Het bedrijf gaat zijn navigatietechnologie leveren aan BMW Motorrad. Ook gaat TomTom zijn digitale cockpit leveren aan Marelli, een leverancier van autofabrikanten. Financiële details van de deals werden niet gegeven.

Ajax zakte 1,9 procent. De beursgenoteerde voetbalclub en VodafoneZiggo hebben hun langlopende samenwerking verlengd. Het telecombedrijf blijft shirt- en hoofdsponsor van Ajax tot medio 2027, met een optie op verlenging tot medio 2029.

Marel

Marel won 0,3 procent. Het Amerikaanse John Bean Technologies (JBT) liet weten dat de IJslandse toezichthouder naar verwachting binnenkort het biedingsdocument en prospectus met betrekking tot het vrijwillige overnamebod van JBT op Marel zal goedkeuren. Na goedkeuring zal JBT officieel het bod lanceren. JBT wil de IJslandse slachtmachinemaker kopen voor zo'n 3,5 miljard euro.

De euro was 1,0727 dollar waard, tegen 1,0737 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,3 procent minder op 81,30 dollar. Brentolie werd ook 0,3 procent goedkoper, op 85,06 dollar per vat.

Meer uit Financieel

AEX-index begint voorzichtig na drie verliesdagen op rij

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag vrijwel vlak begonnen. Beleggers bleven voorzichtig na drie verliesdagen op rij. De inflatievrees laaide deze week weer op door de sterke stijging van de olieprijzen als gevolg van het toegenomen geweld in het Midden-Oosten. Om de hoge inflatie te bestrijden verhoogde de Europese Centrale Bank (ECB) donderdag de rente in de eurozone voor de tweede keer dit jaar. De grote vraag is nu: wat gaat de Amerikaanse centrale bank doen?

22 minuten geleden
AI-chipbedrijf Micron beloont personeel in Taiwan met forse bonus

BOISE (ANP/BLOOMBERG) - Micron Technology gaat zijn medewerkers in Taiwan belonen met een contante bonus van 1 miljoen Taiwanese dollar (ruim 27.000 euro) plus een beloning in aandelen van het bedrijf. Dit gebeurt nadat lokale vakbonden hadden aangedrongen op een extra uitkering als erkenning voor de bijdrage van het personeel aan de enorme winsten van de Amerikaanse chipfabrikant, die profiteert van de grote investeringen in datacenters en infrastructuur voor kunstmatige intelligentie (AI).

1 uur geleden
Roep in Verenigde Staten om nieuwe regels voor regulering van AI

WASHINGTON (ANP/RTR) - Steeds meer Amerikaanse politici dringen aan op nieuwe regels om AI-systemen aan banden te leggen. De oproepen volgen op waarschuwingen van twee onderzoekers van Anthropic, die stellen dat de snelle opmars van kunstmatige intelligentie (AI) in de nabije toekomst kan leiden tot het uitsterven van de mensheid.

1 uur geleden
Nederlandse export van goederen stijgt ruim 2 procent in juli

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse goederenexport is in juli opnieuw gestegen na een groei in juni. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) hebben bedrijven vooral meer machines en apparaten uitgevoerd. Ook de export van chemische producten en transportmiddelen was hoger. De exportgroei kwam uit op 2,1 procent.

2 uur geleden
Meer bedrijven failliet in augustus

DEN HAAG (ANP) - Het aantal faillissementen is in augustus op jaarbasis met 9 procent toegenomen, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In totaal gingen vorige maand 304 bedrijven failliet. Dat zijn 24 faillissementen meer dan in dezelfde maand een jaar eerder, en 38 meer dan in juli.

2 uur geleden
OpenAI staat open voor vertraging in ontwikkeling AI

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI overweegt de ontwikkeling van geavanceerde kunstmatige intelligentie af te remmen. Bronnen van persbureau Bloomberg melden dat topman Sam Altman dat deze week tijdens een vergadering aan zijn medewerkers heeft laten weten.

5 uur geleden
CNV eist 3 tot 5,5 procent loonsverhoging in nieuw cao-seizoen

UTRECHT (ANP) - Vakbond CNV zet in op een loonsverhoging van 3 tot 5,5 procent bij de nieuwe cao-onderhandelingen. Deze looneis is vergelijkbaar met de eis uit het cao-seizoen vorig jaar, toen de vakbond ging voor een verhoging van 3,5 tot 5 procent. Daarnaast wil CNV de reiskostenvergoeding verhogen naar 25 cent per kilometer in alle cao's.

6 uur geleden