AEX levert openingswinst in, Prosus sterkste stijger
AMSTERDAM (ANP) - Prosus was woensdag de sterkste stijger in de AEX-index op het Damrak, die een eerdere kleine openingswinst zag verdampen. De techinvesteerder profiteerde van een stevige koerswinst van het Chinese internet- en gamebedrijf Tencent, waarvan het grootaandeelhouder is. Tencent won 3 procent in Hongkong en Prosus steeg in Amsterdam dik 2 procent.
Beleggers deden het verder rustig aan. De New Yorkse beurzen blijven woensdag dicht om Juneteenth. Op deze dag wordt de afschaffing van de slavernij in de Verenigde Staten herdacht. Donderdag wordt de handel in New York weer hervat.
De AEX noteerde in de ochtendhandel 0,1 procent lager op 926,93 punten. De hoofdindex won een dag eerder nog 0,6 procent. De MidKap zakte 0,2 procent tot 883,27 punten. De beurzen in Frankfurt en Parijs daalden tot 0,2 procent.
Just Eat Takeaway
Londen verloor 0,3 procent. De Britse inflatie koelde in mei conform verwachting af tot 2 procent. Het inflatiecijfer voldeed daarmee voor het eerst in bijna drie jaar aan de doelstelling van de Bank of England. Desondanks zal de Britse centrale bank naar verwachting donderdag het rentetarief nog onveranderd laten. Economen voorzien een eerste renteverlaging in augustus.
In de MidKap won Thuisbezorgd-moederbedrijf Just Eat Takeaway 1,1 procent. De maaltijdbezorger gaat in samenwerking met webwinkelconcern Amazon leden van Amazon Prime in Duitsland, Oostenrijk en Spanje gratis maaltijdbezorgingen aanbieden.
Ajax
TomTom steeg 2 procent. Het bedrijf gaat zijn navigatietechnologie leveren aan BMW Motorrad. Ook gaat TomTom zijn digitale cockpit leveren aan Marelli, een leverancier van autofabrikanten. Financiële details van de deals werden niet gegeven.
Ajax zakte 1,9 procent. De beursgenoteerde voetbalclub en VodafoneZiggo hebben hun langlopende samenwerking verlengd. Het telecombedrijf blijft shirt- en hoofdsponsor van Ajax tot medio 2027, met een optie op verlenging tot medio 2029.
Marel
Marel won 0,3 procent. Het Amerikaanse John Bean Technologies (JBT) liet weten dat de IJslandse toezichthouder naar verwachting binnenkort het biedingsdocument en prospectus met betrekking tot het vrijwillige overnamebod van JBT op Marel zal goedkeuren. Na goedkeuring zal JBT officieel het bod lanceren. JBT wil de IJslandse slachtmachinemaker kopen voor zo'n 3,5 miljard euro.
De euro was 1,0727 dollar waard, tegen 1,0737 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,3 procent minder op 81,30 dollar. Brentolie werd ook 0,3 procent goedkoper, op 85,06 dollar per vat.
Meer uit Financieel
UTRECHT (ANP) - VodafoneZiggo heeft in het eerste kwartaal van 2026 meer mobiele abonnementen verkocht. Het aantal internetklanten nam opnieuw af. Dat meldt het bedrijf in zijn kwartaalupdate.
49 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Pensioenfondsen profiteren van de flink gestegen beurskoersen van afgelopen maand. Volgens onderzoeksbureau Aon is hun financiële positie in april daardoor fors verbeterd, waardoor de kans op pensioenverhogingen weer is toegenomen.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Cosmeticaconcern Estée Lauder gaat nog eens 3000 banen schrappen. Dat komt bovenop de eerder aangekondigde 7000 geschrapte arbeidsplaatsen, waardoor er in totaal 10.000 banen verdwijnen.
1 uur geledenBUNNIK (ANP) - De verkoop van tweedehands elektrische auto's is in april opnieuw flink gestegen. De opmars van elektrische occasions, die brancheclub BOVAG in maart signaleerde, lijkt daarmee door te zetten. Volgens een woordvoerder laten consumenten zich in hun autokeuze mogelijk leiden door de sterk gestegen brandstofprijzen.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het spaargeld van een grote groep Nederlanders kan beter worden benut. Dat zegt de Autoriteit Financiële Markten (AFM) die constateert dat een op de tien huishoudens voldoende financiële middelen heeft om te beleggen, maar dit niet doet en op de lange termijn mogelijk wel geld tekortkomt.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Boeren en tuinders merken de eerste gevolgen van de aanhoudende droogte in Nederland. Land- en tuinbouworganisatie LTO maakt zich zorgen omdat bodem en grondwater zich nog niet hebben hersteld van de droogte van vorig jaar. Toch zal het voorlopig nog geen gevolgen hebben voor de prijzen in de supermarkt.
3 uur geledenBUNNIK (ANP) - De verkoop van personenauto's in Nederland is na een lichte opleving in maart vorige maand weer gedaald. Autobrancheorganisatie BOVAG heeft geen uitgebreid marktonderzoek gedaan, maar vermoedt dat dit mede te verklaren is door de geopolitieke spanningen en economische onzekerheid. Dat kan een reden zijn voor de zakelijke markt om aankopen uit te stellen, laat een woordvoerder weten. Ook is de rentestand wat gestegen, wat financiering van grote aankopen lastiger maakt.
5 uur geleden