Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AEX levert openingswinst in, Prosus sterkste stijger

AEX levert openingswinst in, Prosus sterkste stijger

AMSTERDAM (ANP) - Prosus was woensdag de sterkste stijger in de AEX-index op het Damrak, die een eerdere kleine openingswinst zag verdampen. De techinvesteerder profiteerde van een stevige koerswinst van het Chinese internet- en gamebedrijf Tencent, waarvan het grootaandeelhouder is. Tencent won 3 procent in Hongkong en Prosus steeg in Amsterdam dik 2 procent.

Beleggers deden het verder rustig aan. De New Yorkse beurzen blijven woensdag dicht om Juneteenth. Op deze dag wordt de afschaffing van de slavernij in de Verenigde Staten herdacht. Donderdag wordt de handel in New York weer hervat.

De AEX noteerde in de ochtendhandel 0,1 procent lager op 926,93 punten. De hoofdindex won een dag eerder nog 0,6 procent. De MidKap zakte 0,2 procent tot 883,27 punten. De beurzen in Frankfurt en Parijs daalden tot 0,2 procent.

Just Eat Takeaway

Londen verloor 0,3 procent. De Britse inflatie koelde in mei conform verwachting af tot 2 procent. Het inflatiecijfer voldeed daarmee voor het eerst in bijna drie jaar aan de doelstelling van de Bank of England. Desondanks zal de Britse centrale bank naar verwachting donderdag het rentetarief nog onveranderd laten. Economen voorzien een eerste renteverlaging in augustus.

In de MidKap won Thuisbezorgd-moederbedrijf Just Eat Takeaway 1,1 procent. De maaltijdbezorger gaat in samenwerking met webwinkelconcern Amazon leden van Amazon Prime in Duitsland, Oostenrijk en Spanje gratis maaltijdbezorgingen aanbieden.

Ajax

TomTom steeg 2 procent. Het bedrijf gaat zijn navigatietechnologie leveren aan BMW Motorrad. Ook gaat TomTom zijn digitale cockpit leveren aan Marelli, een leverancier van autofabrikanten. Financiële details van de deals werden niet gegeven.

Ajax zakte 1,9 procent. De beursgenoteerde voetbalclub en VodafoneZiggo hebben hun langlopende samenwerking verlengd. Het telecombedrijf blijft shirt- en hoofdsponsor van Ajax tot medio 2027, met een optie op verlenging tot medio 2029.

Marel

Marel won 0,3 procent. Het Amerikaanse John Bean Technologies (JBT) liet weten dat de IJslandse toezichthouder naar verwachting binnenkort het biedingsdocument en prospectus met betrekking tot het vrijwillige overnamebod van JBT op Marel zal goedkeuren. Na goedkeuring zal JBT officieel het bod lanceren. JBT wil de IJslandse slachtmachinemaker kopen voor zo'n 3,5 miljard euro.

De euro was 1,0727 dollar waard, tegen 1,0737 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,3 procent minder op 81,30 dollar. Brentolie werd ook 0,3 procent goedkoper, op 85,06 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Thuisbezorgd en Uber Eats stoppen met verborgen kosten

DEN HAAG (ANP) - Maaltijdbezorgdiensten Thuisbezorgd.nl en Uber Eats informeren klanten vanaf nu duidelijk over de verplichte extra kosten die bij een bestelling komen. Dat doen de platforms na "goede constructieve" gesprekken met de Consumentenbond. Miljoenen mensen krijgen ter compensatie een kortingsvoucher van de maaltijdbezorgdiensten.

7 minuten geleden
PostNL wil extra vergoeding postbezorging van 80 miljoen euro

DEN HAAG (ANP) - PostNL wil voor het komende jaar een vergoeding van de overheid van 80 miljoen euro, vanwege oplopende kosten bij de wettelijk verplichte postbezorging. "De kosten die voortvloeien uit een wettelijke verplichting kunnen niet bij het bedrijf worden neergelegd. Deze onzekerheid legt een onacceptabele druk op het postbedrijf en onze medewerkers", waarschuwt het concern dinsdag.

18 minuten geleden
Australië spant rechtszaak aan tegen Facebook en TikTok

SYDNEY (ANP/BLOOMBERG) - De Australische regering is van plan een rechtszaak aan te spannen tegen Facebook, TikTok en andere grote socialmediaplatforms. Volgens de Australische minister van Communicatie Anika Wells zouden deze bedrijven zich niet houden aan het landelijke verbod op sociale media voor jongeren onder de 16 jaar.

26 minuten geleden
VS steunen boeren in oogsttijd met 8 miljard om hoge dieselprijs

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering trekt 8 miljard dollar uit om boeren in het oogstseizoen te helpen met de hoge dieselprijs. Dat heeft het Amerikaanse ministerie van Landbouw aangekondigd na een speech van president Donald Trump waarin hij zei boeren financieel te zullen steunen. Met dat steunpakket wil Trump stemmen van boeren voor de Republikeinen binnenhalen bij de komende tussentijdse verkiezingen.

29 minuten geleden
Nederlandse bedrijven investeerden meer in augustus

DEN HAAG (ANP) - De investeringen van bedrijven in Nederland zijn in augustus opnieuw toegenomen, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Ondernemingen investeerden 1,8 procent meer vergeleken met dezelfde maand een jaar eerder. De stijging volgt op een kleine toename van de investeringen van 0,2 procent in juli. In juni stegen de investeringen nog met 2,9 procent.

1 uur geleden
CBS: opgroeien in bijstand vergroot kans op uitkering later

DEN HAAG (ANP) - Jongeren die tijdens hun tienerjaren opgroeien in een huishouden waarbij een bijstandsuitkering deel uitmaakt van de inkomsten, hebben op latere leeftijd vaker zelf ook een uitkering. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van data uit 2024. Daarnaast bezitten zij minder vaak een hbo- of wo-diploma.

1 uur geleden
PostNL wil extra vergoeding postbezorging van 80 miljoen euro

DEN HAAG (ANP) - PostNL wil voor het komende jaar een vergoeding van de overheid van 80 miljoen euro, vanwege oplopende kosten bij de wettelijk verplichte postbezorging. "De kosten die voortvloeien uit een wettelijke verplichting kunnen niet bij het bedrijf worden neergelegd. Deze onzekerheid legt een onacceptabele druk op het postbedrijf en onze medewerkers", waarschuwt het concern dinsdag.

2 uur geleden