Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AEX levert openingswinst in, Prosus sterkste stijger

AEX levert openingswinst in, Prosus sterkste stijger

AMSTERDAM (ANP) - Prosus was woensdag de sterkste stijger in de AEX-index op het Damrak, die een eerdere kleine openingswinst zag verdampen. De techinvesteerder profiteerde van een stevige koerswinst van het Chinese internet- en gamebedrijf Tencent, waarvan het grootaandeelhouder is. Tencent won 3 procent in Hongkong en Prosus steeg in Amsterdam dik 2 procent.

Beleggers deden het verder rustig aan. De New Yorkse beurzen blijven woensdag dicht om Juneteenth. Op deze dag wordt de afschaffing van de slavernij in de Verenigde Staten herdacht. Donderdag wordt de handel in New York weer hervat.

De AEX noteerde in de ochtendhandel 0,1 procent lager op 926,93 punten. De hoofdindex won een dag eerder nog 0,6 procent. De MidKap zakte 0,2 procent tot 883,27 punten. De beurzen in Frankfurt en Parijs daalden tot 0,2 procent.

Just Eat Takeaway

Londen verloor 0,3 procent. De Britse inflatie koelde in mei conform verwachting af tot 2 procent. Het inflatiecijfer voldeed daarmee voor het eerst in bijna drie jaar aan de doelstelling van de Bank of England. Desondanks zal de Britse centrale bank naar verwachting donderdag het rentetarief nog onveranderd laten. Economen voorzien een eerste renteverlaging in augustus.

In de MidKap won Thuisbezorgd-moederbedrijf Just Eat Takeaway 1,1 procent. De maaltijdbezorger gaat in samenwerking met webwinkelconcern Amazon leden van Amazon Prime in Duitsland, Oostenrijk en Spanje gratis maaltijdbezorgingen aanbieden.

Ajax

TomTom steeg 2 procent. Het bedrijf gaat zijn navigatietechnologie leveren aan BMW Motorrad. Ook gaat TomTom zijn digitale cockpit leveren aan Marelli, een leverancier van autofabrikanten. Financiële details van de deals werden niet gegeven.

Ajax zakte 1,9 procent. De beursgenoteerde voetbalclub en VodafoneZiggo hebben hun langlopende samenwerking verlengd. Het telecombedrijf blijft shirt- en hoofdsponsor van Ajax tot medio 2027, met een optie op verlenging tot medio 2029.

Marel

Marel won 0,3 procent. Het Amerikaanse John Bean Technologies (JBT) liet weten dat de IJslandse toezichthouder naar verwachting binnenkort het biedingsdocument en prospectus met betrekking tot het vrijwillige overnamebod van JBT op Marel zal goedkeuren. Na goedkeuring zal JBT officieel het bod lanceren. JBT wil de IJslandse slachtmachinemaker kopen voor zo'n 3,5 miljard euro.

De euro was 1,0727 dollar waard, tegen 1,0737 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,3 procent minder op 81,30 dollar. Brentolie werd ook 0,3 procent goedkoper, op 85,06 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Wall Street herstelt na eerste renteverhoging Fed in drie jaar

NEW YORK (ANP) - Dalende olieprijzen, lagere Amerikaanse rentes op staatsobligaties en solide banencijfers hielpen beleggers donderdag om de eerste renteverhoging van de Federal Reserve in meer dan drie jaar te verwerken. De belangrijkste Amerikaanse beursindices op Wall Street sloten duidelijk hoger. Vooral techbedrijven waren daarbij in trek.

1 uur geleden
VS zetten Iraanse cryptobeurs BitBank op sanctielijst

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben sancties aangekondigd tegen de Iraanse cryptobeurs BitBank. Ze beschuldigden het platform ervan betalingen te verwerken voor schepen die veilig door de Straat van Hormuz varen. Volgens het Amerikaanse ministerie van Financiën heeft BitBank ook honderden miljoenen dollars doorgesluisd naar de Iraanse Revolutionaire Garde.

2 uur geleden
Ook Russisch bezit Nestlé onder beheer geplaatst door Poetin

MOSKOU (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin heeft de Russische onderdelen van het Zwitserse voedingsmiddelenconcern Nestlé en de Franse supermarkt Auchan onder tijdelijk beheer geplaatst. Daarmee verstevigt Rusland de greep op de eigen economie en verliezen opnieuw westerse bedrijven de controle over hun bezittingen.

3 uur geleden
Voor bijna helft stroomaanvragen nieuwe huizen geen plek op net

DEN HAAG (ANP) - Voor honderdduizenden stroomaanvragen voor nieuwbouwwoningen is geen ruimte op het stroomnet. Dat meldt Netbeheer Nederland. Voor zo'n 600.000 woningen voor de komende drie jaar is een aanvraag ingediend voor een stroomaansluiting, voor bijna de helft is geen plek.

6 uur geleden
AEX sluit nipt boven 1100 punten, chipfondsen bij stijgers

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is donderdag met een kleine winst gesloten, waarbij de hoofdgraadmeter weer net boven de symbolische grens van 1100 punten eindigde. De chipfondsen stonden bij de stijgers op het Damrak. Shell ging opnieuw omlaag door de verder dalende olieprijzen.

6 uur geleden
Unilever verkoopt verzorgingsmerk Zwitsal aan Royal Sanders

ROTTERDAM (ANP) - Unilever verkoopt verzorgingsmerk Zwitsal aan Royal Sanders, bekend van Melkmeisje en Odorex. Het levensmiddelenconcern doet Zwitsal van de hand, omdat het volgens het bedrijf niet past bij zijn strategie om te investeren in wereldwijde merken met een breed internationaal bereik. Zwitsal is vooral bekend in Nederland en België, met name van de babyverzorgingsproducten. Er worden geen financiële details gemeld.

8 uur geleden
Wall Street toont herstel na eerste renteverhoging in jaren

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York toonden donderdag herstel na de verliezen een dag eerder. Beleggers kauwden nog na op het besluit van de Amerikaanse Federal Reserve om de rente voor het eerst in ruim drie jaar te verhogen om de inflatie aan te pakken. Dat besluit zorgde woensdag nog voor verliezen op Wall Street, aangezien hogere rentetarieven aandelenbeleggingen doorgaans minder aantrekkelijk maken.

8 uur geleden