Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AEX levert openingswinst in

AEX levert openingswinst in

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse aandelenbeurs leverde dinsdag de kleine openingswinst weer snel in. Ook de andere Europese beurzen gingen verder omlaag na de flinke verliezen een dag eerder. Beleggers verwerkten de fors lagere slotstanden op Wall Street, waar de stemming werd gedrukt door het uitblijven van een deal over een nieuw coronasteunpakket voor de Amerikaanse economie. Daarnaast bleef de blik gericht op de stijging van het aantal coronabesmettingen in Europa.

De AEX-index op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 0,3 procent in de min op 544,31 punten. De MidKap daalde 1,2 procent tot 795,30 punten. De beurzen in Parijs, Londen en Frankfurt verloren tot 0,9 procent.

Koplopers in de AEX waren techinvesteerder Prosus en ABN AMRO met winsten van 1,7 en 1,1 procent. Staalmaker ArcelorMittal en uitzender Randstad stonden onderaan met verliezen van 2,8 en 2,6 procent.

Air France-KLM

In de MidKap sloot luchtvaartcombinatie Air France-KLM de rij met een min van 3 procent. Verlichtingsbedrijf Signify kampte met een adviesverlaging door Morgan Stanley en verloor 2,7 procent. Aalberts daalde 0,6 procent. De industrieel toeleverancier liet in het derde kwartaal "verder herstel" zien, na de fikse klap van de coronacrisis. In sommige nichemarkten verloopt het herstel wel trager doordat klanten terughoudend blijven met investeren. Vastgoedinvesteerder Eurocommercial Properties, die ook met een handelsbericht kwam, gaf een eerdere stevige koerswinst uit handen en zakte 0,8 procent.

In Londen steeg HSBC 5,8 procent. De Britse bank zag de kwartaalwinst minder sterk dalen dan gevreesd en gaat verder snijden in de kosten. HSBC bekijkt voor dit jaar ook een "conservatieve dividenduitkering". De Britse olie- en gasreus BP boekte in het derde kwartaal weer winst, na een enorm verlies een kwartaal eerder, en steeg 2,9 procent.

Santander

Ook de Spaanse bank Santander schreef afgelopen kwartaal weer zwarte cijfers, na een recordverlies in het tweede kwartaal. Het aandeel klom 4 procent in Madrid. In Zürich won Novartis 0,3 procent. De Zwitserse farmaceut verhoogde zijn verwachtingen voor dit jaar. In Frankfurt krabbelde SAP (plus 0,2 procent) iets op. De Duitse softwaremaker kelderde een dag eerder bijna 22 procent na een omzetalarm.

De euro was 1,1803 dollar waard, tegenover 1,1818 dollar een dag eerder. De olieprijzen veerden wat op na de flinke daling op maandag. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,4 procent meer op 38,72 dollar. Brentolie werd 0,5 procent duurder op 40,66 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Apple onthult eerste vouwbare iPhone voor 1999 dollar

CUPERTINO (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Apple heeft woensdag zijn langverwachte, eerste opvouwbare iPhone onthuld. Daarmee betreedt het Amerikaanse techconcern een nichesegment van toestellen waar Aziatische concurrenten zich al langer op richten.

39 minuten geleden
Vakbonden noemen landelijke ov-staking geslaagd

UTRECHT (ANP) - Vakbonden spreken van een geslaagde stakingsdag in het openbaar vervoer, waarmee leden protesteerden tegen bezuinigingen op sociale zekerheid. Duizenden vakbondsleden legden op het spoor en in het stads- en streekvervoer het werk neer.

1 uur geleden
Bedrijf achter Carglass mogelijk naar de beurs

BRUSSEL (ANP) - Het bedrijf achter autoruithersteller Carglass, Belron, gaat mogelijk naar de beurs. Grootaandeelhouder D'Ieteren meldt dat kleinere aandeelhouders verschillende opties rond het bedrijf onderzoeken, waaronder een beursgang.

2 uur geleden
Amsterdamse beurs sluit fors lager na zorgen over energieprijzen

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een fors verlies gesloten. Bij beleggers namen de zorgen toe over oplopende energieprijzen en het effect op de inflatie. Brentolie kostte na een opleving van spanningen tussen Iran en de Verenigde Staten meer dan 100 dollar per vat.

3 uur geleden
Britse minister kondigt onderzoek aan naar luchtvaartchaos

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse minister van Transport heeft opdracht gegeven tot een onderzoek naar de storing waardoor honderden vluchten in het Verenigd Koninkrijk niet doorgingen. Bewindsvrouw Heidi Alexander wil dat de nationale luchtvaartautoriteit de oorzaak achterhaalt van de problemen met een systeem van de luchtverkeersleiding.

3 uur geleden
Europese gasprijs voor het eerst sinds 2023 boven 80 euro

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De Europese gasprijs is woensdagmiddag korte tijd boven de 80 euro per megawattuur uitgekomen. Dat was sinds januari 2023 niet meer voorgekomen.

4 uur geleden
Meer klanten en hogere omzet voor Jumbo in eerste helft 2026

VEGHEL (ANP) - Supermarktketen Jumbo heeft in het eerste halfjaar van 2026 meer omzet geboekt en meer klanten naar zijn winkels getrokken. Volgens Jumbo zelf is dat te danken aan verdere modernisering van de winkels en een relevanter assortiment. De Brabantse supermarktketen zag ook zijn marktaandeel stabiliseren.

4 uur geleden