Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AEX levert openingswinst in

AEX levert openingswinst in

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse aandelenbeurs leverde dinsdag de kleine openingswinst weer snel in. Ook de andere Europese beurzen gingen verder omlaag na de flinke verliezen een dag eerder. Beleggers verwerkten de fors lagere slotstanden op Wall Street, waar de stemming werd gedrukt door het uitblijven van een deal over een nieuw coronasteunpakket voor de Amerikaanse economie. Daarnaast bleef de blik gericht op de stijging van het aantal coronabesmettingen in Europa.

De AEX-index op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 0,3 procent in de min op 544,31 punten. De MidKap daalde 1,2 procent tot 795,30 punten. De beurzen in Parijs, Londen en Frankfurt verloren tot 0,9 procent.

Koplopers in de AEX waren techinvesteerder Prosus en ABN AMRO met winsten van 1,7 en 1,1 procent. Staalmaker ArcelorMittal en uitzender Randstad stonden onderaan met verliezen van 2,8 en 2,6 procent.

Air France-KLM

In de MidKap sloot luchtvaartcombinatie Air France-KLM de rij met een min van 3 procent. Verlichtingsbedrijf Signify kampte met een adviesverlaging door Morgan Stanley en verloor 2,7 procent. Aalberts daalde 0,6 procent. De industrieel toeleverancier liet in het derde kwartaal "verder herstel" zien, na de fikse klap van de coronacrisis. In sommige nichemarkten verloopt het herstel wel trager doordat klanten terughoudend blijven met investeren. Vastgoedinvesteerder Eurocommercial Properties, die ook met een handelsbericht kwam, gaf een eerdere stevige koerswinst uit handen en zakte 0,8 procent.

In Londen steeg HSBC 5,8 procent. De Britse bank zag de kwartaalwinst minder sterk dalen dan gevreesd en gaat verder snijden in de kosten. HSBC bekijkt voor dit jaar ook een "conservatieve dividenduitkering". De Britse olie- en gasreus BP boekte in het derde kwartaal weer winst, na een enorm verlies een kwartaal eerder, en steeg 2,9 procent.

Santander

Ook de Spaanse bank Santander schreef afgelopen kwartaal weer zwarte cijfers, na een recordverlies in het tweede kwartaal. Het aandeel klom 4 procent in Madrid. In Zürich won Novartis 0,3 procent. De Zwitserse farmaceut verhoogde zijn verwachtingen voor dit jaar. In Frankfurt krabbelde SAP (plus 0,2 procent) iets op. De Duitse softwaremaker kelderde een dag eerder bijna 22 procent na een omzetalarm.

De euro was 1,1803 dollar waard, tegenover 1,1818 dollar een dag eerder. De olieprijzen veerden wat op na de flinke daling op maandag. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,4 procent meer op 38,72 dollar. Brentolie werd 0,5 procent duurder op 40,66 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Spekman verwacht volgende week gesprek over sociale zekerheid

DEN HAAG (ANP) - Vakbond FNV verwacht volgende week om tafel te gaan met werkgevers voor een gesprek over de toekomst van de sociale zekerheid. Dat zei voorzitter Hans Spekman woensdag bij de busremise van de Haagse vervoerder HTM. Daar bedankte hij samen met PRO-leider Jesse Klaver buschauffeurs voor het staken tegen de eerdere kabinetsplannen rondom sociale zekerheid.

48 minuten geleden
AEX-index verder omhoog na nieuw record dag eerder

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is woensdag op de laatste handelsdag van september licht hoger geopend. De hoofdgraadmeter op het Damrak sloot dinsdag nog op een nieuw slotrecord, geholpen door flinke koerswinsten voor de chipfondsen.

49 minuten geleden
Vastgoed Belang vreest voor verdere verkoopgolf huurwoningen

DEN HAAG (ANP) - Vastgoed Belang, de brancheorganisatie van particuliere verhuurders, vindt het onacceptabel dat de belasting op vermogen in box 3 voor verhuurders wordt verhoogd. "Voor particuliere verhuurders stijgt de belastingdruk daardoor volgend jaar met ruim 31,2 procent", reageert de organisatie op de dinsdag gepresenteerde kabinetsplannen. Daarnaast maakt de branchevereniging zich zorgen over de plannen van het ministerie om de manier waarop de waarde van verhuurde woningen wordt berekend, aan te passen.

59 minuten geleden
Afzetprijzen Nederlandse industrie bijna 7 procent hoger

DEN HAAG (ANP) - De afzetprijzen van de Nederlandse industrie lagen in augustus 6,8 procent hoger dan een jaar eerder vanwege de hoge olieprijzen. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Daarmee stegen de producentenprijzen sterker dan een maand eerder, want in juli namen de verkoopprijzen met 5,1 procent toe op jaarbasis.

2 uur geleden
Rechtszaak tegen Stellantis om sjoemelsoftware in campers

DEN HAAG (ANP) - Belangenorganisaties zijn een rechtszaak gestart tegen Stellantis, het moederbedrijf van onder meer Fiat, voor het plaatsen van "verboden sjoemelsoftware" in campers. Dat meldt de Consumentenbond. Ze eisen een schadevergoeding voor gedupeerde camperbezitters.

2 uur geleden
Amsterdamse gezondheidsstart-up haalt miljoenen op

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse start-up Blue Health Intelligence heeft bij een investeringsronde 3,4 miljoen euro opgehaald. Het bedrijf biedt gezondheidschecks van een uur aan waarbij allerlei lichamelijke metingen worden gedaan, die achteraf direct worden besproken met een arts. "Het is ons doel dat een periodieke gezondheidscheck net zo normaal wordt als een bezoekje aan de tandarts", zegt medeoprichter en arts Leanne Verdonck.

4 uur geleden
ING: voorlopig geen daling huizenprijzen, ondanks stijgende rente

AMSTERDAM (ANP) - Hoewel het aantal te koop staande woningen in Nederland groeit en de hypotheekrentes oplopen, zullen de huizenprijzen voorlopig niet dalen. Dat concludeert ING in een rapport over de woningmarkt. "Daarvoor is de koopmarkt nog altijd te krap."

10 uur geleden