Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AEX levert openingswinst in

AEX levert openingswinst in

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse aandelenbeurs leverde dinsdag de kleine openingswinst weer snel in. Ook de andere Europese beurzen gingen verder omlaag na de flinke verliezen een dag eerder. Beleggers verwerkten de fors lagere slotstanden op Wall Street, waar de stemming werd gedrukt door het uitblijven van een deal over een nieuw coronasteunpakket voor de Amerikaanse economie. Daarnaast bleef de blik gericht op de stijging van het aantal coronabesmettingen in Europa.

De AEX-index op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 0,3 procent in de min op 544,31 punten. De MidKap daalde 1,2 procent tot 795,30 punten. De beurzen in Parijs, Londen en Frankfurt verloren tot 0,9 procent.

Koplopers in de AEX waren techinvesteerder Prosus en ABN AMRO met winsten van 1,7 en 1,1 procent. Staalmaker ArcelorMittal en uitzender Randstad stonden onderaan met verliezen van 2,8 en 2,6 procent.

Air France-KLM

In de MidKap sloot luchtvaartcombinatie Air France-KLM de rij met een min van 3 procent. Verlichtingsbedrijf Signify kampte met een adviesverlaging door Morgan Stanley en verloor 2,7 procent. Aalberts daalde 0,6 procent. De industrieel toeleverancier liet in het derde kwartaal "verder herstel" zien, na de fikse klap van de coronacrisis. In sommige nichemarkten verloopt het herstel wel trager doordat klanten terughoudend blijven met investeren. Vastgoedinvesteerder Eurocommercial Properties, die ook met een handelsbericht kwam, gaf een eerdere stevige koerswinst uit handen en zakte 0,8 procent.

In Londen steeg HSBC 5,8 procent. De Britse bank zag de kwartaalwinst minder sterk dalen dan gevreesd en gaat verder snijden in de kosten. HSBC bekijkt voor dit jaar ook een "conservatieve dividenduitkering". De Britse olie- en gasreus BP boekte in het derde kwartaal weer winst, na een enorm verlies een kwartaal eerder, en steeg 2,9 procent.

Santander

Ook de Spaanse bank Santander schreef afgelopen kwartaal weer zwarte cijfers, na een recordverlies in het tweede kwartaal. Het aandeel klom 4 procent in Madrid. In Zürich won Novartis 0,3 procent. De Zwitserse farmaceut verhoogde zijn verwachtingen voor dit jaar. In Frankfurt krabbelde SAP (plus 0,2 procent) iets op. De Duitse softwaremaker kelderde een dag eerder bijna 22 procent na een omzetalarm.

De euro was 1,1803 dollar waard, tegenover 1,1818 dollar een dag eerder. De olieprijzen veerden wat op na de flinke daling op maandag. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,4 procent meer op 38,72 dollar. Brentolie werd 0,5 procent duurder op 40,66 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Bananenverkopers waarschuwen voor prijsverhogingen

WALNUT CREEK (ANP/BLOOMBERG) - Na Chiquita waarschuwt ook het grote bananenmerk Del Monte voor prijsverhogingen op de korte termijn. Veel regenval in Latijns-Amerika en de gestegen kosten door de Iranoorlog zitten de verkopers dwars. "Het komt er nu op aan of je wil overleven of ten onder gaat als je op dezelfde weg doorgaat. Deze prijzen kunnen niet langer zo blijven", zei Del Monte-topman Mohammad Abu-Ghazaleh in een toelichting op tegenvallende kwartaalresultaten.

38 minuten geleden
Fed houdt rente onveranderd, noemt inflatie nog altijd te hoog

WASHINGTON (ANP) - De Federal Reserve heeft het belangrijkste rentetarief in de Verenigde Staten onveranderd gelaten. Dat maakte de Amerikaanse centrale bank bekend na zijn tweedaagse rentevergadering. De Fed benadrukte wel dat de inflatie nog altijd te hoog is, waardoor de mogelijkheid blijft bestaan dat de rente nog een keer omhooggaat.

1 uur geleden
Kwaliteitsprobleem vliegtuigen drukt op productie en winst Airbus

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Europese vliegtuigbouwer Airbus heeft afgelopen kwartaal minder winst gemaakt door een kwaliteitsprobleem bij zijn toestellen. Ook was er een tekort aan motoren. Daardoor zijn er minder vliegtuigen geleverd. Het in Toulouse gevestigde bedrijf houdt wel vast aan de ambitieuze doelstelling om dit jaar zo'n 870 vliegtuigen te leveren, wat meer zou zijn dan ooit.

2 uur geleden
Omstreden au-pairbureau Nina.care failliet, maakt doorstart

HAARLEM (ANP) - Het omstreden Nederlandse au-pairbureau Nina.care is dinsdag failliet verklaard. Oprichters en zussen Jasmijn en Lyla Kok laten wel weten door te gaan met de activiteiten via het vorig jaar opgerichte bedrijf Juno.care. "Vanuit deze vennootschap zal het team Europese au pairs blijven koppelen aan gezinnen in Nederland en daarbuiten", staat in een persverklaring.

3 uur geleden
Adyen verliest flink in lagere AEX na schrappen winstmargedoel

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag lager gesloten. Het flinke koersverlies van betalingsverwerker Adyen trok de hoofdindex omlaag. Adyen eindigde onderaan de AEX met een verlies van ruim 13 procent.

3 uur geleden
Conservatrix stelt DNB aansprakelijk voor 53 miljoen euro schade

AMSTERDAM (ANP) - De voormalige aandeelhouder van levensverzekeraar Conservatrix stelt De Nederlandsche Bank (DNB) en de Nederlandse staat aansprakelijk voor 53 miljoen euro schade. Volgens de Conservatrix Groep volgt dat uit het eerdere oordeel van de rechter dat DNB bedrog had gepleegd rondom een reddingspoging voor de omgevallen verzekeraar. De oud-eigenaar stuurt nu aan op een schikking, maar is volgens advocaat Winand Westenbroek ook bereid door te procederen als het niet tot een schadeloosstelling komt.

3 uur geleden
Europese gasprijs stijgt tot boven de 100 euro

AMSTERDAM (ANP) - De Europese aardgasprijs is woensdagmiddag kort boven de 100 euro per megawattuur uitgekomen. Dat was sinds december 2022 niet meer voorgekomen. Gas is duurder geworden doordat de spanningen in het Midden-Oosten voor verstoringen in de toevoer van vloeibaar gemaakt aardgas zorgen, wat tot schaarste op de wereldmarkt leidt.

5 uur geleden