Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AEX levert openingswinst in

AEX levert openingswinst in

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse aandelenbeurs leverde vrijdag de openingswinst weer in. De andere Europese beurzen lieten een gemengd beeld zien. Beleggers namen wat gas terug na de recente opluchtingsrally die volgde op de afnemende spanningen in het Midden-Oosten. Daarnaast werd uitgekeken naar het belangrijke Amerikaanse banenrapport dat later op de dag verschijnt.

De AEX-index op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 0,3 procent lager op 610,86 punten. De MidKap daalde 0,1 procent tot 929,90 punten. De beurzen in Frankfurt en Londen klommen 0,1 procent. Parijs verloor 0,2 procent.

Prosus voerde de stijgers aan bij de hoofdfondsen op het Damrak met een winst van 1,3 procent. De techinvesteerder zet sterker in op de Indiase markt voor digitaal krediet. Dochteronderneming PayU koopt daarvoor PaySense, een snel groeiend Indiaas bedrijf voor online leningen. Vastgoedbedrijf Unibail-Rodamco-Westfield stond onderaan met een verlies van 1,5 procent.

Van Lanschot Kempen

Galapagos won 0,6 procent. De Amerikaanse farmaceut Gilead Sciences heeft inmiddels 25,84 procent van de biotechnoloog in handen. De uitbreiding komt voort uit de megadeal die de twee bedrijven vorig jaar sloten.

In de MidKap ging luchtvaartcombinatie Air France-KLM aan kop met een plus van 2,2 procent. Hekkensluiter was beursintermediair Flow Traders met een min van 2,7 procent.

Bij de kleinere bedrijven daalde Van Lanschot Kempen 0,5 procent. De vermogensbeheerder schrijft 35 miljoen euro af op zijn Merchant Banking-tak vanwege de mindere groeiverwachting bij de divisie, die zich bezighoudt met transacties op de kapitaalmarkt.

Ryanair

In Dublin dikte Ryanair 9 procent aan. De Ierse budgetvlieger verwacht in het lopende boekjaar meer winst te behalen dan eerder gedacht dankzij veel last-minute boekingen rond de feestdagen. Ook andere luchtvaartfondsen zaten in de lift. EasyJet steeg 3,2 procent en British Airways-moeder IAG won 4,2 procent.

JD Sports ging 0,7 procent vooruit in Londen. De Britse sportketen verwacht dat de jaarwinst aan de bovenkant van de huidige marktverwachtingen zal uitkomen.

De euro was 1,1102 dollar waard tegen 1,1105 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie daalde 0,4 procent in prijs tot 59,35 dollar. Brentolie werd 0,3 procent goedkoper op 65,19 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Logistieke Alliantie: niets doen aan infrastructuur is geen optie

DEN HAAG (ANP) - Het nieuwe rapport van het Economisch Instituut voor de Bouw (EIB) laat volgens de Logistieke Alliantie zien dat "niets doen geen optie meer is". Het EIB becijferde dat achterstanden bij het vernieuwen van bruggen en sluizen zorgen voor 20 miljard euro aan economische schade. Het rapport "bevestigt dat achterblijvende investeringen in infrastructuur niet langer een I&W probleem zijn, maar een vraagstuk van nationaal belang", aldus de alliantie waarin verschillende organisaties uit de logistieke sector verenigd zijn.

3 uur geleden
EIB: 20 miljard euro schade door achterstanden bruggen en sluizen

AMSTERDAM (ANP) - Achterstanden bij het vernieuwen van bruggen en sluizen zorgen zonder extra beleid voor 20 miljard euro aan economische schade in de periode tot 2035. Dat concludeert het Economisch Instituut voor de Bouw (EIB) in een nieuwe studie. Het gaat om de kosten van bestaande en nog te verwachten afsluitingen en andere beperkingen voor het verkeer over de weg en over het water.

3 uur geleden
Damrak omhoog, Shell en SBM Offshore profiteren van duurdere olie

AMSTERDAM (ANP) - De belangrijkste beursgraadmeters op het Damrak zijn maandag hoger gesloten, ondanks een stijging van de olieprijzen en een lagere start van de beurshandel in New York. Olie- en gasconcern Shell en oliedienstverlener SBM Offshore stonden bij de winnaars bij de hoofdfondsen in Amsterdam door de opgelopen olieprijzen. Zo werd Shell 1,6 procent meer waard en klom SBM Offshore 2,9 procent, goed voor de eerste plek in de AEX.

3 uur geleden
EIB: 20 miljard euro schade door achterstanden bruggen en sluizen

AMSTERDAM (ANP) - Achterstanden bij het vernieuwen van bruggen en sluizen zorgen zonder extra beleid voor 20 miljard euro aan economische schade in de periode tot 2035. Dat concludeert het Economisch Instituut voor de Bouw (EIB) in een nieuwe studie. Het gaat om de kosten van bestaande en nog te verwachten afsluitingen en andere beperkingen voor het verkeer over de weg en over het water.

3 uur geleden
Minder omzet Shein in Europa nog voor invoering heffing pakketjes

HONGKONG (ANP) - Webwinkel Shein heeft in het tweede kwartaal minder omzet behaald in Europa. De verkopen daalden volgens het Chinese bedrijf onder meer vanwege teruggeschroefde uitgaven aan onlineadvertenties, vooruitlopend op de veranderende regels voor invoerrechten in de Europese Unie.

4 uur geleden
Wall Street begint licht lager door stijgende olieprijzen

NEW YORK (ANP) - Wall Street is maandag met verliezen begonnen aan de nieuwe handelsweek. Dat kwam onder meer door hernieuwde zorgen bij beleggers dat de inflatie verder wordt aangejaagd nu de olieprijzen weer stijgen. Daarnaast zijn beurshandelaren voorzichtig in afwachting van cijfers over de Amerikaanse inflatie en het belangrijke banenrapport van de overheid die deze week naar buiten komen.

5 uur geleden
Adobe: chatbots bepalen steeds vaker zoektocht naar kerstcadeaus

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Deze kerst laten mensen zich bij het online zoeken naar cadeaus vooral adviseren door chatbots zoals ChatGPT. Dat blijkt uit onderzoek van Adobe Analytics naar het koopgedrag van consumenten in de Verenigde Staten.

5 uur geleden