AEX lager na raketaanval Iran
AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse aandelenbeurs deed woensdag een stap terug. Ook de andere Europese beurzen gingen omlaag. De geopolitieke spanningen in het Midden-Oosten namen weer toe door de Iraanse raketaanval op Amerikaanse doelen in Irak. De aanval is een vergeldingsactie voor de Amerikaanse raketaanval afgelopen week, waarbij de Iraanse generaal Qassem Soleimani werd gedood.
De AEX-index op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 0,4 procent lager op 607,20 punten. De MidKap daalde 0,2 procent tot 920,19 punten. De beurzen in Londen en Parijs zakten tot 0,5 procent. De DAX in Frankfurt verloor 0,7 procent na een onverwachte daling van de Duitse fabrieksorders.
Grootste daler bij de hoofdfondsen op het Damrak was vastgoedconcern Unibail-Rodamco-Westfield met een verlies van 2,4 procent. Levensmiddelenconcern Unilever verloor 1,5 procent na een adviesverlaging door HSBC. Chipmachinemaker ASML (plus 0,9 procent) kreeg een duwtje in de rug van beter dan verwachte resultaten van de Zuid-Koreaanse techreus Samsung en was de sterkste stijger. Olie- en gasconcern Shell profiteerde van de hogere olieprijzen en won 0,2 procent.
Avantium
In de MidKap sloot vastgoedbedrijf Wereldhave de rij met een min van 2,2 procent. Verlichtingsbedrijf Signify ging aan kop met een plus van ruim 2 procent na een adviesverhoging door Bank of America. Op de lokale markt klom Avantium bijna 4 procent. Het chemiebedrijf heeft een intentieverklaring getekend met een consortium over de financiering van een nieuwe fabriek in Delfzijl. De financiering bedraagt 30 miljoen euro.
Het Britse supermarktconcern Sainsbury won een fractie in Londen na publicatie van de omzetcijfers over het afgelopen kwartaal. Renault klom 0,1 procent in Parijs. Topman Luca de Meo van Volkswagen-dochter Seat is opgestapt. De weg lijkt daarmee vrij voor de Italiaan om de overstap te maken naar de Franse automaker Renault, waar hij als favoriet wordt gezien om topman te worden.
De euro was 1,1134 dollar waard, tegen 1,1137 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie steeg 0,7 procent tot 63,15 dollar. Brentolie werd 0,9 procent duurder op 68,90 dollar per vat.
Meer uit Financieel
ZAANDAM (ANP) - Slijterijketen Gall & Gall heeft een akkoord met vakbond CNV gesloten over een nieuwe cao. Het akkoord komt na meerdere stakingen door personeel van Gall & Gall, waardoor winkels dicht bleven.
25 minuten geledenBUNNIK (ANP) - De verkoop van campers is in de eerste helft van dit jaar gedaald. Dat melden BOVAG en Kampeer en Caravan Industrie (KCI). Camperliefhebbers voelen de hogere kosten van het bezit en gebruik van een camper, volgens de brancheorganisaties.
1 uur geledenPAPENDRECHT (ANP) - De baggeraars en maritiem dienstverleners Boskalis en Van Oord hebben een groot contract in Zweden binnengehaald. De bedrijven gaan omvangrijke baggerwerkzaamheden uitvoeren voor uitbreiding van de haven van de stad Luleå in het noorden van Zweden.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Werkgevers en vakbonden hebben een onderhandelingsresultaat bereikt over een nieuwe cao voor de zuivelindustrie, nadat de afgelopen weken meermaals werd gestaakt bij makers van melkproducten zoals kaas, yoghurt en babyvoeding. Leden van vakbonden moeten nog wel instemmen met de afspraken.
2 uur geledenENSCHEDE/GULPEN (ANP) - Bierbrouwer Grolsch uit Enschede neemt zijn Limburgse branchegenoot Gulpener over. Grolsch bezat al 15 procent van Gulpener en neemt nu ook de rest van het bedrijf uit Gulpen over. Financiële details werden niet bekendgemaakt.
2 uur geledenJEREVAN (ANP) - De Europese Commissie stelt voor de importtarieven op de meeste Armeense producten af te schaffen, meldt haar voorzitter Ursula von der Leyen tijdens een bezoek aan de hoofdstad Jerevan. Het gaat om het afschaffen van tarieven voor ongeveer 80 procent van de Armeense producten.
3 uur geledenBERLIJN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Duitse regeringscoalitie heeft een akkoord bereikt over ingrijpende hervormingen om de kwakkelende economie aan te jagen en de arbeidsmarkt te versterken. Dat zei de Duitse bondskanselier Friedrich Merz donderdag tijdens een persconferentie na langdurige gesprekken tussen zijn centrumrechtse CDU-partij en de centrumlinkse coalitiepartner SPD.
3 uur geleden