AEX kruipt richting record, Adidas verliest op beurs Frankfurt
AMSTERDAM (ANP) - De beurzen in Europa zijn donderdag met wisselende resultaten geëindigd. De AEX-index op het Damrak kroop gedurende de handelsdag steeds dichter naar de hoogste slotstand ooit van 827,57 punten. Dat record werd in november 2021 bereikt. Op de beurs in Frankfurt behoorde Adidas tot de verliezers met een min van 2,1 procent.
Het sportartikelenconcern heeft gewaarschuwd voor grote impact van ongunstige wisselkoerseffecten op zijn resultaten. Daardoor pakt de winst dit jaar veel lager uit dan analisten in doorsnee voor mogelijk hielden. Beleggers reageren geschokt en Adidas kelderde donderdag al zo'n 9 procent op de beurs in Frankfurt. Het bedrijf probeert de schade te beperken door de overgebleven voorraden ter waarde van zo'n 250 miljoen euro aan Yeezy-artikelen te verkopen. Die collectie is over van de samenwerking met rapper Ye, die werd stopgezet na vermeende antisemitische uitspraken.
Uiteindelijk sloot de AEX-index 0,5 procent hoger op 822,09 punten. De MidKap daalde 1,5 procent tot 885,91 punten. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs daalden tot 0,9 procent.
Nettowinst verdubbeld
In de AEX was ING verreweg de grootste daler. De bank kwam donderdag met kwartaalcijfers waaruit naar voren kwam dat de nettowinst in 2023 is verdubbeld dankzij de hogere rentes. Voor dit jaar rekent ING op lagere rente-inkomsten. De bank maakt onlnags bekend daar minder afhankelijk van te willen worden, omdat ING verwacht dat de flink gestegen rente weer gaat dalen. Het aandeel eindigde 6,4 procent lager.
Shell stond daarentegen tussen de stijgers in de hoofdindex op Beursplein 5, met een plus van 2,1 procent. Het olie- en gasconcern zag de winst ruimschoots halveren in 2023, maar het resultaat was desondanks beter dan verwacht. Een jaar eerder ging er nog een recordwinst van dik 42 miljard dollar de boeken in dankzij de hoge prijzen van olie en gas door de oorlog in Oekraïne.
Herstel
De chipbedrijven op de Amsterdamse beurs toonden wat herstel na verliezen op woensdag. Zo sloten Besi, ASMI en ASML met plussen van respectievelijk 0,6 procent, 1,4 procent en 1,8 procent. Een dag eerder gingen de koersen nog omlaag na resultaten van de Amerikaanse chipproducent AMD die niet in de smaak vielen bij beleggers.
De euro was 1,0854 waard, tegen 1,0849 dollar een dag eerder. Amerikaanse olie werd 1,1 procent duurder op 76,67 dollar per vat. Een vat Brentolie kostte 1 procent meer op 81,35 dollar.
Meer uit Financieel
MOSKOU (ANP/RTR/AFP/BELGA) - Rusland heeft de toegang tot Roblox geblokkeerd. Volgens communicatiewaakhond Roskomnadzor verspreidt het Amerikaanse onlinegamingplatform extremistische inhoud en "LGBT-propaganda". Kinderen zouden seksueel worden lastiggevallen en er zouden intieme foto's van hen worden afgetroggeld.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - Amerikaanse autobouwers wonnen woensdag aan beurswaarde op Wall Street. De regering-Trump is met een plan gekomen om de brandstofverbruiknormen die voormalig president Joe Biden vorig jaar had vastgesteld, drastisch te verlagen. Dit is de nieuwste poging in Washington om het voor autofabrikanten gemakkelijker te maken benzineauto's te verkopen.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De regering-Trump is met een plan gekomen om de brandstofverbruiknormen voor auto's, die toenmalig president Joe Biden vorig jaar vaststelde, drastisch te verlagen. Fabrikanten mogen daardoor auto's maken die minder zuinig zijn.
6 uur geledenDEURNE (ANP) - De noodlijdende bussenfabrikant Ebusco heeft van een groep aandeelhouders een overbruggingskrediet van 5,1 miljoen euro gekregen. Daarmee kan het bedrijf uit Deurne de levering van elektrische bussen voorlopig veiligstellen.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse beurs is woensdag met winsten de handel uitgegaan. Beleggers leken zich op te trekken aan nieuwe signalen dat de Amerikaanse centrale bank binnenkort de rente verder gaat verlagen. Dat wordt als gunstig beschouwd omdat het lenen goedkoper maakt, de consumptie stimuleert en aandelen aantrekkelijker maakt dan sparen of obligaties.
10 uur geledenGORINCHEM (ANP) - De financiële opsporingsdienst FIOD heeft twee personen opgepakt in een nieuw onderzoek naar mogelijke sanctieovertredingen door scheepsbouwer Damen. Dit bevestigen ingewijden aan het ANP.
11 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Cryptoaandelen zoals Coinbase, Strategy en Bit Digital hoorden woensdag bij de winnaars op Wall Street, terwijl bitcoin bijna 4 procent herstelde en de hoogste stand in weken bereikte. De grootste cryptomunt ter wereld zakte maandag nog 6 procent. Dat was de grootste prijsdaling sinds maart. Inmiddels staat de bitcoin weer op bijna 93.000 dollar, omgerekend 80.000 euro.
13 uur geleden