Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AEX kruipt richting record, Adidas verliest op beurs Frankfurt

AEX kruipt richting record, Adidas verliest op beurs Frankfurt

AMSTERDAM (ANP) - De beurzen in Europa zijn donderdag met wisselende resultaten geëindigd. De AEX-index op het Damrak kroop gedurende de handelsdag steeds dichter naar de hoogste slotstand ooit van 827,57 punten. Dat record werd in november 2021 bereikt. Op de beurs in Frankfurt behoorde Adidas tot de verliezers met een min van 2,1 procent.

Het sportartikelenconcern heeft gewaarschuwd voor grote impact van ongunstige wisselkoerseffecten op zijn resultaten. Daardoor pakt de winst dit jaar veel lager uit dan analisten in doorsnee voor mogelijk hielden. Beleggers reageren geschokt en Adidas kelderde donderdag al zo'n 9 procent op de beurs in Frankfurt. Het bedrijf probeert de schade te beperken door de overgebleven voorraden ter waarde van zo'n 250 miljoen euro aan Yeezy-artikelen te verkopen. Die collectie is over van de samenwerking met rapper Ye, die werd stopgezet na vermeende antisemitische uitspraken.

Uiteindelijk sloot de AEX-index 0,5 procent hoger op 822,09 punten. De MidKap daalde 1,5 procent tot 885,91 punten. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs daalden tot 0,9 procent.

Nettowinst verdubbeld

In de AEX was ING verreweg de grootste daler. De bank kwam donderdag met kwartaalcijfers waaruit naar voren kwam dat de nettowinst in 2023 is verdubbeld dankzij de hogere rentes. Voor dit jaar rekent ING op lagere rente-inkomsten. De bank maakt onlnags bekend daar minder afhankelijk van te willen worden, omdat ING verwacht dat de flink gestegen rente weer gaat dalen. Het aandeel eindigde 6,4 procent lager.

Shell stond daarentegen tussen de stijgers in de hoofdindex op Beursplein 5, met een plus van 2,1 procent. Het olie- en gasconcern zag de winst ruimschoots halveren in 2023, maar het resultaat was desondanks beter dan verwacht. Een jaar eerder ging er nog een recordwinst van dik 42 miljard dollar de boeken in dankzij de hoge prijzen van olie en gas door de oorlog in Oekraïne.

Herstel

De chipbedrijven op de Amsterdamse beurs toonden wat herstel na verliezen op woensdag. Zo sloten Besi, ASMI en ASML met plussen van respectievelijk 0,6 procent, 1,4 procent en 1,8 procent. Een dag eerder gingen de koersen nog omlaag na resultaten van de Amerikaanse chipproducent AMD die niet in de smaak vielen bij beleggers.

De euro was 1,0854 waard, tegen 1,0849 dollar een dag eerder. Amerikaanse olie werd 1,1 procent duurder op 76,67 dollar per vat. Een vat Brentolie kostte 1 procent meer op 81,35 dollar.

Meer uit Financieel

Duitse toezichthouder keurt overname eigenaar MediaMarkt goed

BONN (ANP) - De Duitse markttoezichthouder heeft de overname van Ceconomy, de Duitse eigenaar van elektronicaketens MediaMarkt en Saturn, door de Chinese webwinkel JD.com goedgekeurd. Volgens het Bundeskartellamt is JD.com tot nu toe nauwelijks actief in Duitsland en heeft de overname weinig gevolgen voor de concurrentie op de Duitse markt.

24 minuten geleden
ACM begint onderzoek naar prijzen voor producten in supermarkten

DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) begint een onderzoek naar de prijzen van producten in Nederlandse supermarkten. Volgens de toezichthouder zijn er signalen dat sommige boodschappen over de grens goedkoper zijn dan in Nederland.

40 minuten geleden
Grotere inzet vertrouwenspersonen op werkvloer, volgens Arbo Unie

NIEUWEGEIN (ANP) - De inzet van vertrouwenspersonen op de werkvloer neemt toe. Dat ziet arbodienstverlener Arbo Unie, die spreekt van een groeiende bewustwording rond sociale veiligheid op de werkvloer.

56 minuten geleden
AEX-index verder omhoog na renteverlaging in VS

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index ging donderdag verder omhoog, na de kleine winstbeurt een dag eerder. Beleggers verwerkten het besluit van de Federal Reserve om de rente in de Verenigde Staten conform verwachting met een kwart procentpunt te verlagen. Met de lagere leenkosten wil de centrale bank vooral de werkgelegenheid stimuleren, na de recente zwakke cijfers over de Amerikaanse arbeidsmarkt.

1 uur geleden
Zwitserse export naar VS fors omlaag door hoge importheffingen

ZÜRICH (ANP/BLOOMBERG) - De export van Zwitserse producten naar de Verenigde Staten is in augustus fors gedaald door de hoge importheffingen van de Amerikaanse president Donald Trump, die vorige maand van kracht werden. Trump heeft Zwitserland een heffing van 39 procent opgelegd, het hoogste tarief van de VS voor een ontwikkeld land.

2 uur geleden
Roche neemt biofarmaceut over om concurrentie in obesitasmiddelen

BASEL (ANP/BLOOMBERG) - Het Zwitserse farmacieconcern Roche wil biofarmaceut 89bio overnemen voor 3,5 miljard dollar, ongeveer 3 miljard euro. Daarmee wil Roche zijn achterstand in middelen tegen obesitas op het Deense Novo Nordisk en het Amerikaanse Eli Lilly inhalen, de bedrijven achter populaire middelen als Ozempic en Zepbound.

2 uur geleden
Aandeel buitenlanders op koopwoningmarkt in vijf jaar verdubbeld

UTRECHT (ANP) - Het aandeel internationale kopers op de Nederlandse huizenmarkt is in de afgelopen vijf jaar verdubbeld. Zij kopen nu vaker een woning dan dat zij huren, vanwege de hoge huren en het krappe aanbod. Dit meldt dochteronderneming brainbay van makelaarsvereniging NVM gespecialiseerd in vastgoeddata.

2 uur geleden