AEX kruipt richting record, Adidas verliest op beurs Frankfurt
AMSTERDAM (ANP) - De beurzen in Europa zijn donderdag met wisselende resultaten geëindigd. De AEX-index op het Damrak kroop gedurende de handelsdag steeds dichter naar de hoogste slotstand ooit van 827,57 punten. Dat record werd in november 2021 bereikt. Op de beurs in Frankfurt behoorde Adidas tot de verliezers met een min van 2,1 procent.
Het sportartikelenconcern heeft gewaarschuwd voor grote impact van ongunstige wisselkoerseffecten op zijn resultaten. Daardoor pakt de winst dit jaar veel lager uit dan analisten in doorsnee voor mogelijk hielden. Beleggers reageren geschokt en Adidas kelderde donderdag al zo'n 9 procent op de beurs in Frankfurt. Het bedrijf probeert de schade te beperken door de overgebleven voorraden ter waarde van zo'n 250 miljoen euro aan Yeezy-artikelen te verkopen. Die collectie is over van de samenwerking met rapper Ye, die werd stopgezet na vermeende antisemitische uitspraken.
Uiteindelijk sloot de AEX-index 0,5 procent hoger op 822,09 punten. De MidKap daalde 1,5 procent tot 885,91 punten. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs daalden tot 0,9 procent.
Nettowinst verdubbeld
In de AEX was ING verreweg de grootste daler. De bank kwam donderdag met kwartaalcijfers waaruit naar voren kwam dat de nettowinst in 2023 is verdubbeld dankzij de hogere rentes. Voor dit jaar rekent ING op lagere rente-inkomsten. De bank maakt onlnags bekend daar minder afhankelijk van te willen worden, omdat ING verwacht dat de flink gestegen rente weer gaat dalen. Het aandeel eindigde 6,4 procent lager.
Shell stond daarentegen tussen de stijgers in de hoofdindex op Beursplein 5, met een plus van 2,1 procent. Het olie- en gasconcern zag de winst ruimschoots halveren in 2023, maar het resultaat was desondanks beter dan verwacht. Een jaar eerder ging er nog een recordwinst van dik 42 miljard dollar de boeken in dankzij de hoge prijzen van olie en gas door de oorlog in Oekraïne.
Herstel
De chipbedrijven op de Amsterdamse beurs toonden wat herstel na verliezen op woensdag. Zo sloten Besi, ASMI en ASML met plussen van respectievelijk 0,6 procent, 1,4 procent en 1,8 procent. Een dag eerder gingen de koersen nog omlaag na resultaten van de Amerikaanse chipproducent AMD die niet in de smaak vielen bij beleggers.
De euro was 1,0854 waard, tegen 1,0849 dollar een dag eerder. Amerikaanse olie werd 1,1 procent duurder op 76,67 dollar per vat. Een vat Brentolie kostte 1 procent meer op 81,35 dollar.
Meer uit Financieel
PALO ALTO (ANP/BLOOMBERG) - Computerfabrikant HP gaat de komende jaren duizenden banen schrappen. Het bedrijf kondigde aan dat 4000 tot 6000 banen zullen verdwijnen door meer gebruik te maken van AI-tools. Dat moet over drie jaar een jaarlijkse besparing van 1 miljard dollar opleveren.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Nvidia hoorde dinsdag bij de verliezers op de aandelenbeurzen in New York, na een bericht dat Meta AI-chips van Google wil gebruiken. Nvidia domineert momenteel de sector voor AI-chips. Maar bedrijven zoals de eigenaar van Facebook en Instagram zoeken naar alternatieve chips om de afhankelijkheid van Nvidia te verminderen.
2 uur geledenCAMBRIDGE (ANP/BLOOMBERG) - Warner Music Group en AI-muziekstart-up Suno hebben een schikking getroffen in een auteursrechtszaak en zijn een samenwerking gestart voor het maken van muziek. Warner en andere grote platenlabels hebben Suno en zijn branchegenoot Udio vorig jaar aangeklaagd, omdat de start-ups auteursrechtelijk beschermd materiaal zouden hebben gebruikt in hun AI-platforms zonder compensatie voor de artiesten of bedrijven.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Adviseurs en bondgenoten van president Donald Trump zien Kevin Hassett als de favoriet om de volgende voorzitter van de Federal Reserve te worden. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van anonieme bronnen. Met Hassett zou Trump een nauwe bondgenoot bij de Amerikaanse centrale bank hebben die hij goed kent en vertrouwt, volgens de bronnen.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse pantserhouwitsers krijgen netten die ze tegen kamikazedrones kunnen beschermen. Een Nederlands defensiebedrijf gaat die maken.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO eindigde dinsdag bovenaan de AEX-index, na de aankondiging komende jaren duizenden banen te schrappen. Daarmee wil de bank kosten verminderen en winstgevender worden. ABN AMRO maakte ook bekend dat het dochteronderneming Alfam, die persoonlijke leningen verstrekt, verkoopt aan Rabobank. Het aandeel kreeg er 6,5 procent bij.
6 uur geledenGENT (ANP) - Ook havens in Zeeland hebben last van de nationale stakingsdag in België. Een deel van de schepen die de havens bij Terneuzen en Vlissingen willen aandoen, kan die plaatsen niet bereiken. Dat meldt een woordvoerder van North Sea Port, het bedrijf achter de Zeeuwse havens en die van Gent.
7 uur geleden