Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AEX koerst af op vlakke opening, ING in focus na resultaten

AEX koerst af op vlakke opening, ING in focus na resultaten

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse aandelenbeurs lijkt vrijdag op basis van de openingsindicatoren vrijwel vlak te gaan openen. De aandacht gaat vooral uit naar ING. Het financiële concern zag de winst in het coronajaar 2020 halveren, maar presteerde in het vierde kwartaal beter dan verwacht. De Volksbank, die geen beursnotering heeft, kondigde aan 400 tot 500 banen te schrappen. Ook Flow Traders opende de boeken. De beursintermediair profiteerde afgelopen jaar flink van de grote koersbewegingen op de beurzen door de coronacrisis.

Volgens ING drukten de pandemie en de strenge lockdownmaatregelen met name op de vraag naar leningen, zowel bij consumenten als bedrijven. Ook moest er veel geld apart gezet worden voor leningen die mogelijk nooit meer worden terugbetaald, al speelde dat laatste wel minder in de laatste maanden van het jaar. Topman Steven van Rijswijk is ondanks alles tevreden met de resultaten. Hij wijst erop dat de bank er wereldwijd wel meer klanten bij kreeg. Ook bleef ING volgens hem een "gezonde vraag" naar hypotheken zien.

Concurrent de Volksbank kondigde een reorganisatie aan. Bij het moederbedrijf van SNS, ASN Bank, BLG Wonen en RegioBank verdwijnen de komende drie jaar 400 tot 500 banen. Tegelijkertijd geeft de bank aan dat er op termijn ook nieuwe banen zullen ontstaan. Het concern is sinds de nationalisatie van het oude SNS Reaal in 2013 in handen van de overheid.

ESG Core

De beursgang in Amsterdam van het lege investeringsfonds ESG Core Investment heeft 250 miljoen euro opgebracht. ESG Core werd naar het Damrak gebracht door duurzaam beleggingsfonds Infestos, met als doel om daarmee in een bedrijf te investeren. Aandelen ESG Core kunnen vanaf volgende week dinsdag verhandeld worden.

In Parijs weet L'Oréal de aandacht op zich gericht. De Franse cosmeticaverkoper boekte in het vierde kwartaal meer omzet, ondanks de nieuwe golf aan coronabesmettingen en lockdowns. Winkelsluitingen raakten weliswaar de verkopen van veel bekende merken, maar dat werd gecompenseerd door de sterk gestegen populariteit van producten voor speciale huidverzorging.

In de strijd tegen het coronavirus gaat Duitsland de grenzen met Tsjechië en het Oostenrijkse Tirol sluiten om de opmars van besmettelijkere virusmutaties te stoppen. Volgens de Duitse minister van Binnenlandse Zaken, Horst Seehofer, is het de bedoeling dat de maatregel dit weekend van kracht wordt.

De euro was 1,2124 dollar waard, tegen 1,2126 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie daalde 0,9 procent tot 57,72 dollar. Brentolie kostte 0,8 procent minder op 60,61 dollar.

Meer uit Financieel

Wall Street sluit met winst, chipfondsen bij winnaars

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met winst gesloten, waarmee enig herstel werd getoond van de twee voorgaande verliesbeurten. De chipfondsen op Wall Street stonden bij de stijgers dankzij sterke kwartaalresultaten en vooruitzichten van het Taiwanese chipbedrijf TSMC. Ook waren er weer cijfers van grote Amerikaanse banken.

1 uur geleden
IMF-topvrouw: staan klaar om Venezuela te steunen

KYIV (ANP/RTR) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) staat klaar om Venezuela financieel te steunen. Dat heeft IMF-topvrouw Kristalina Georgieva gezegd in een interview met persbureau Reuters tijdens een bezoek aan Oekraïne. "Als er een mogelijkheid is om de mensen van Venezuela te steunen, dan kun je er zeker van zijn dat het IMF er is."

1 uur geleden
Netflix bemachtigt wereldwijde streamingrechten van films Sony

LOS GATOS (ANP) - Netflix heeft een overeenkomst gesloten over de wereldwijde streamingrechten van films van Sony Pictures Entertainment. Dat maakten de bedrijven donderdag bekend. De nieuwe regeling wordt geleidelijk ingevoerd en is in 2029 voltooid. Hoeveel geld gemoeid is met de deal, is niet bekendgemaakt.

2 uur geleden
Washington: VS en Taiwan hebben handelsdeal gesloten

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten hebben een handelsdeal gesloten met Taiwan. Volgens het Amerikaanse ministerie van Handel dalen de importheffingen op goederen uit Taiwan en gaan Taiwanese bedrijven honderden miljarden investeren in chipproductie in de VS.

2 uur geleden
AFP: VS hebben eerste verkoop olie uit Venezuela afgerond

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten hebben de eerste verkoop van olie uit Venezuela afgerond. Dat heeft een Amerikaanse regeringsfunctionaris gezegd tegen het Franse persbureau AFP. Volgens die functionaris was met die deal een bedrag van 500 miljoen dollar gemoeid en kunnen de komende tijd meer verkopen plaatsvinden.

4 uur geleden
Meer piratenaanvallen op zee in 2025

LONDEN (ANP/DPA) - De wereldwijde scheepvaart had vorig jaar te maken met meer aanvallen op schepen door piraten. Volgens het in Londen gevestigde International Maritime Bureau (IMB) waren er 137 aanvallen en pogingen tot kaping van schepen. Dat waren er 116 een jaar eerder.

4 uur geleden
Werkgevers uiten zorgen over vaak vastlopen cao-onderhandelingen

DEN HAAG (ANP) - Een recordaantal cao-onderhandelingen is vorig jaar vastgelopen, stelt werkgeversvereniging AWVN. Bijna vier op de tien cao-onderhandelingen kwamen uit bij een eindbod. AWVN stelt dat er uiteindelijk weinig ruimte overblijft om afspraken per sector of branche aan te passen.

5 uur geleden