Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AEX koerst af op vlak begin, focus op olieprijzen en Ajax

AEX koerst af op vlak begin, focus op olieprijzen en Ajax

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak lijkt vrijdag vrijwel vlak te gaan beginnen, na de verliesbeurt een dag eerder. De hoop dat de centrale banken klaar zijn met het verhogen van de rente in de strijd tegen de inflatie, maakte deze week plaats voor zorgen over de economische groei. Ook doken de olieprijzen flink omlaag. Olie- en gasconcern Shell zakte daardoor donderdag al ruim 3 procent en sleepte de AEX mee omlaag. Shell noteerde donderdag ook ex dividend. Doordat een aandeel niet langer recht geeft op het dividend over de afgelopen periode daalt de koers doorgaans.

De olieprijzen krabbelden iets op na de stevige daling van ruim 4 procent een dag eerder, maar koersen desondanks af op een vierde week van dalingen. Een vat Amerikaanse olie kostte vrijdagochtend 0,1 procent meer op 72,99 dollar. Brentolie werd ook 0,1 procent duurder, op 77,48 dollar per vat. In september kostte Brent nog bijna 98 dollar per vat. De olieprijzen liggen nu op het laagste punt in ongeveer vier maanden, vooral door zorgen over de vraag. Kort na de aanval van Hamas op Israël gingen de prijzen nog even flink omhoog door vrees voor verstoringen van de olieleveringen uit het Midden-Oosten. Maar die zorgen zijn naar de achtergrond verdwenen.

Aandeelhoudersvergadering van Ajax

Op het Damrak gaat de aandacht ook uit naar de aandeelhoudersvergadering van Ajax. Zowel sportief als zakelijk gaat het de beursgenoteerde voetbalclub dit seizoen niet voor de wind. De onrust binnen de club ontstond onder meer door de inmiddels ontslagen directeur voetbalzaken Sven Mislintat. Naar hem loopt nog een onderzoek over mogelijke belangenverstrengeling bij transfers. Maar Ajax liet eerder weten dat het onwaarschijnlijk is dat het onderzoek voorafgaand aan de aandeelhoudersvergadering zal zijn afgerond.

De Aziatische aandelenmarkten lieten vrijdag een gemengd beeld zien. De Hang Seng-index in Hongkong zakte 2,1 procent. Dat kwam vooral door een koersval van 10 procent van Alibaba. Het Chinese tech- en webwinkelconcern kwam met tegenvallende cijfers en schrapte zijn eerdere plan om de divisie voor cloudsoftware apart naar de beurs te brengen. Amerikaanse beperkingen op de export van geavanceerde chiptechnologie naar China zaten die beursgang dwars. Door het koersverlies zag Alibaba zo'n 20 miljard dollar aan beurswaarde verdampen.

Nikkei

De Nikkei in Tokio ging 0,5 procent hoger het weekeinde in. De euro was 1,0843 dollar waard, tegen 1,0849 dollar een dag eerder.

Meer uit Financieel

VS in beroep tegen uitspraak over banden met AI-bedrijf Anthropic

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering gaat in beroep tegen de uitspraak van de rechter dat de overheid haar banden met Anthropic voorlopig niet mag verbreken. Het AI-bedrijf stapte een maand geleden naar de rechter om een besluit van het Pentagon aan te vechten om het bedrijf als een risico voor de toeleveringsketen aan te merken.

33 minuten geleden
Lufthansa biedt ook op Portugese luchtvaartmaatschappij TAP

BERLIJN (ANP) - Lufthansa heeft donderdag een bod uitgebracht voor een minderheidsbelang in de Portugese luchtvaartmaatschappij TAP. Eerder op de dag werd bekend dat Air France-KLM dit ook heeft gedaan.

1 uur geleden
Wall Street zakt na afnemende hoop op einde oorlog

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn donderdag met zware verliezen begonnen, na de sterke herstelrally in de afgelopen dagen. De hoop op een spoedig einde aan de oorlog in het Midden-Oosten nam weer af nadat de Amerikaanse president Donald Trump dreigde met zware aanvallen op Iran in de komende weken. Ook opperde hij weer de mogelijkheid van aanvallen op de Iraanse energie-infrastructuur.

1 uur geleden
Tesla voert autoverkopen op, stijging valt analisten tegen

AUSTIN (ANP) - Tesla heeft de verkoop van zijn elektrische auto's in het eerste kwartaal licht opgevoerd. Het door Elon Musk geleide bedrijf leverde iets meer dan 358.000 auto's af, ruim 6 procent meer dan in dezelfde periode vorig jaar.

1 uur geleden
Duitse consumentenorganisaties kritisch over brandstofmaatregelen

BERLIJN (ANP/DPA) - Consumentenorganisaties in Duitsland denken dat de tankkosten voor automobilisten niet omlaag gaan ondanks een nieuwe maatregel om de stijging van de brandstofprijzen te beperken. Vanaf woensdag mogen pompstations in het land nog maar één keer per dag hun prijzen verhogen, rond het middaguur.

2 uur geleden
Aziatische horeca stapt naar hof voor regeling binnenhalen koks

WEESP (ANP) - Aziatische restaurants zetten hun juridische strijd tegen de Staat voort over het schrappen van een gunstige regeling voor het halen van koks van buiten de Europese Unie. De rechtbank in Den Haag oordeelde vorig jaar dat ze met hun klacht bij het verkeerde adres waren. In plaats van de civiele rechter zou de bestuursrechter over dit soort zaken beslissen. Tegen dat oordeel hebben de restaurants beroep ingesteld bij het gerechtshof in Den Haag.

3 uur geleden
Kifid: betaaldienst Klarna overtreedt kredietregels

DEN HAAG (ANP) - Betaaldienst Klarna heeft de regels voor consumentenkrediet ernstig geschonden, meldt financieel klachteninstituut Kifid. Klarna is de grootste aanbieder van 'koop nu, betaal later'. De geschilleninstantie zegt dat Klarna bij twee aankopen in een webwinkel geen verplichte kredietwaardigheidstoets heeft uitgevoerd.

3 uur geleden