Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AEX koerst af op vlak begin, focus op olieprijzen en Ajax

AEX koerst af op vlak begin, focus op olieprijzen en Ajax

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak lijkt vrijdag vrijwel vlak te gaan beginnen, na de verliesbeurt een dag eerder. De hoop dat de centrale banken klaar zijn met het verhogen van de rente in de strijd tegen de inflatie, maakte deze week plaats voor zorgen over de economische groei. Ook doken de olieprijzen flink omlaag. Olie- en gasconcern Shell zakte daardoor donderdag al ruim 3 procent en sleepte de AEX mee omlaag. Shell noteerde donderdag ook ex dividend. Doordat een aandeel niet langer recht geeft op het dividend over de afgelopen periode daalt de koers doorgaans.

De olieprijzen krabbelden iets op na de stevige daling van ruim 4 procent een dag eerder, maar koersen desondanks af op een vierde week van dalingen. Een vat Amerikaanse olie kostte vrijdagochtend 0,1 procent meer op 72,99 dollar. Brentolie werd ook 0,1 procent duurder, op 77,48 dollar per vat. In september kostte Brent nog bijna 98 dollar per vat. De olieprijzen liggen nu op het laagste punt in ongeveer vier maanden, vooral door zorgen over de vraag. Kort na de aanval van Hamas op Israël gingen de prijzen nog even flink omhoog door vrees voor verstoringen van de olieleveringen uit het Midden-Oosten. Maar die zorgen zijn naar de achtergrond verdwenen.

Aandeelhoudersvergadering van Ajax

Op het Damrak gaat de aandacht ook uit naar de aandeelhoudersvergadering van Ajax. Zowel sportief als zakelijk gaat het de beursgenoteerde voetbalclub dit seizoen niet voor de wind. De onrust binnen de club ontstond onder meer door de inmiddels ontslagen directeur voetbalzaken Sven Mislintat. Naar hem loopt nog een onderzoek over mogelijke belangenverstrengeling bij transfers. Maar Ajax liet eerder weten dat het onwaarschijnlijk is dat het onderzoek voorafgaand aan de aandeelhoudersvergadering zal zijn afgerond.

De Aziatische aandelenmarkten lieten vrijdag een gemengd beeld zien. De Hang Seng-index in Hongkong zakte 2,1 procent. Dat kwam vooral door een koersval van 10 procent van Alibaba. Het Chinese tech- en webwinkelconcern kwam met tegenvallende cijfers en schrapte zijn eerdere plan om de divisie voor cloudsoftware apart naar de beurs te brengen. Amerikaanse beperkingen op de export van geavanceerde chiptechnologie naar China zaten die beursgang dwars. Door het koersverlies zag Alibaba zo'n 20 miljard dollar aan beurswaarde verdampen.

Nikkei

De Nikkei in Tokio ging 0,5 procent hoger het weekeinde in. De euro was 1,0843 dollar waard, tegen 1,0849 dollar een dag eerder.

Meer uit Financieel

WSJ: Unilever praat met McCormick over afsplitsing voedingstak

LONDEN (ANP) - Unilever voert gesprekken om zijn voedingsdivisie af te splitsen en samen te voegen met specerijenproducent McCormick. Dat meldt The Wall Street Journal onder verwijzing naar ingewijden. Een transactie die volledig uit aandelen bestaat zou binnen enkele weken tot stand kunnen komen als de gesprekken niet stuklopen, aldus de krant.

4 uur geleden
ING: bijna de helft van de huiseigenaren stelt verduurzaming uit

AMSTERDAM (ANP) - Bijna de helft van de Nederlandse huizenbezitters wacht met het verduurzamen van hun huis door onzekerheid over het overheidsbeleid. De meeste mensen vinden dat de overheid te weinig doet om dit te stimuleren. Dat meldt ING na onderzoek naar de motivaties en belemmeringen voor het verduurzamen van woningen onder ruim 1500 huiseigenaren.

4 uur geleden
ING: bijna de helft van de huiseigenaren stelt verduurzaming uit

AMSTERDAM (ANP) - Bijna de helft van de Nederlandse huizenbezitters wacht met het verduurzamen van hun huis door onzekerheid over het overheidsbeleid. De meeste mensen vinden dat de overheid te weinig doet om dit te stimuleren. Dat meldt ING na onderzoek naar de motivaties en belemmeringen voor het verduurzamen van woningen onder ruim 1500 huiseigenaren.

6 uur geleden
Grote pakketvervoerder FedEx rekent op meer winst ondanks oorlog

MEMPHIS (ANP/BLOOMBERG) - De grote Amerikaanse pakketvervoerder FedEx heeft zijn winstverwachting voor het hele jaar verhoogd. De optimistischere vooruitzichten geven aan dat het koeriersbedrijf verwacht de toenemende economische onrust door de Iranoorlog en stijgende energieprijzen te kunnen weerstaan.

7 uur geleden
Koersverliezen Wall Street nemen iets af na onrustige handelsdag

NEW YORK (ANP/RTR) - De koersverliezen op Wall Street zijn donderdag in de loop van de dag iets afgenomen, nadat Israël had aangekondigd de Verenigde Staten te willen helpen bij het openen van de Straat van Hormuz. Dit bood enige hoop aan beleggers die hunkeren naar tekenen dat de Iranoorlog niet eindeloos blijft voortduren.

8 uur geleden
KLM kondigt vacaturestop aan om fors gestegen brandstofprijzen

AMSTELVEEN (ANP) - KLM neemt voorlopig geen nieuwe medewerkers meer aan vanwege de fors gestegen brandstofprijzen door de Iranoorlog. Naast het instellen van zo'n externe vacaturestop heeft de luchtvaartmaatschappij besloten om dienstreizen tot een minimum te beperken en tijdelijk geen consultants meer in te huren om geld te besparen.

9 uur geleden
ONL: onacceptabel dat kabinet niet ingrijpt om hoge energieprijs

DEN HAAG (ANP) - ONL voor Ondernemers vindt het "onacceptabel" dat de Nederlandse overheid nog niet ingrijpt om energie en brandstof betaalbaar te houden voor bedrijven. Volgens de ondernemersbelangenorganisatie schuift het kabinet-Jetten mogelijke steunmaatregelen ten onrechte maanden voor zich uit.

10 uur geleden