Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AEX koerst af op opening net onder 800-puntengrens

AEX koerst af op opening net onder 800-puntengrens

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index lijkt dinsdag net onder de 800 punten te openen. Maandag kwam de hoofdindex al in de buurt van deze historische puntengrens, maar werd deze nog niet doorbroken. Beleggers verwerken onder meer positieve handelscijfers uit China en een grote overname in de Nederlandse telecomsector.

De AEX-index op Beursplein 5 zal, op basis van de openingsindicatoren, vrijwel vlak beginnen op 798,20 punten. Ook de andere Europese beurzen zullen naar verwachting met kleine koersuitslagen openen na de stevige winsten een dag eerder. De belangrijkste aandelenmarkten in Azië lieten dinsdag een gemengd beeld zien.

De Nikkei in Tokio zette de opmars voort en eindigde met een winst van 0,9 procent. De Japanse hoofdindex is in de afgelopen drie handelsdagen al bijna 5 procent gestegen nadat premier Yoshihide Suga vrijdag liet weten zich niet verkiesbaar te stellen als leider van de Liberaal-Democratische Partij (LDP). Beleggers hopen dat zijn opvolger met meer stimuleringsmaatregelen komt.

T-Mobile

In Shanghai noteerde de beurs tussentijds 1,3 procent in de plus. Uit cijfers van de Chinese douane bleek dat de export van het land in augustus veel sterker is gestegen dan verwacht. Ook de import nam flink toe. De cijfers zijn een opsteker na de recente zwakke cijfers over de bedrijvigheid in de Chinese industrie- en dienstensector. In Australië hield de centrale bank de rente ongewijzigd.

Aan het overnamefront werd bekendgemaakt dat telecombedrijf T-Mobile Nederland voor 5,1 miljard euro wordt verkocht aan twee investeerders. Het Britse Apax Partners en het Amerikaanse Warburg Pincus trekken gezamenlijk op bij de aankoop. Ze krijgen niet alleen de 75 procent in handen die Deutsche Telekom in bezit had, maar ook het resterende belang van het Zweedse Tele2 in T-Mobile NL.

ASMI

Het aandeel ASMI zal mogelijk bewegen op een advieswijziging. Analisten van Exane BNP Paribas schroefden hun aanbeveling voor de chiptoeleverancier op. Het in Amsterdam genoteerde Russische telecombedrijf VEON liet weten te hebben meegedaan aan een nieuwe investeringsronde van ShopUp, een zakelijk e-commerceplatform voor mkb'ers uit Bangladesh. Naast VEON Ventures deden onder meer ook techinvesteerder Prosus en Valar Ventures, eigendom van mede-oprichter Peter Thiel van PayPal, mee.

De euro was 1,1869 dollar waard, tegen 1,1863 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie klom 0,1 procent tot 69,36 dollar. Brentolie kostte 0,7 procent meer op 72,75 dollar per vat.

Meer uit Financieel

AH: in ieder geval tot en met dinsdag geen bezorging boodschappen

ZAANDAM (ANP) - Albert Heijn verlengt de periode waarin het bedrijf geen onlinebestelde boodschappen bezorgt. In een verklaring laat de supermarktketen weten dat het tot en met dinsdag alles moet annuleren. Eerder meldde het bedrijf al dat het tot en met zondag geen boodschappen zou bezorgen. De supermarktketen zegt er alles aan te doen om vanaf de tweede helft van de week klanten wel weer boodschappen thuis te bezorgen.

2 uur geleden
AEX eindigt beursweek met nieuw slotrecord

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag op een slotrecord geëindigd. De hoofdindex sloot 0,9 procent hoger op 1142,88 punten en verbeterde daarmee het vorige slotrecord van woensdag, toen de graadmeter nog op 1137,09 punten sloot. Het algehele sentiment op de beurs was vlak voor het weekend positief na een turbulente week, waarbij aandelen gerelateerd aan AI en in de technologiesector eerst werden verkocht, maar later weer deels in trek waren.

2 uur geleden
ANWB neemt energieleverancier NextEnergy over

DEN HAAG (ANP) - De ANWB neemt energieleverancier NextEnergy over. Naar eigen zeggen wil de ANWB een grote speler op de Nederlandse energiemarkt worden en de overname van het Utrechtse bedrijf "brengt die ambitie dichterbij". ANWB Energie heeft momenteel 200.000 klanten, NextEnergy zo'n 90.000. Beide bedrijven leveren dynamische contracten.

3 uur geleden
Tesla wint op Wall Street na onthulling vliegende sportwagen

NEW YORK (ANP) - Tesla behoorde vrijdag tot de winnaars op de beurzen in New York. Beleggers reageerden enthousiast op de onthulling van de vliegende auto van de elektrische autofabrikant. Tesla-topman Elon Musk presenteerde zijn nieuwe sportwagen, de Roadster, tijdens een lanceringsevenement op een testlocatie van zijn ruimtevaartbedrijf SpaceX in Texas. Het aandeel Tesla werd kort na opening ruim 1 procent hoger gezet.

5 uur geleden
Transavia zoekt jaarlijks 200 miljoen euro aan besparingen

HOOFDDORP (ANP) - Transavia wil jaarlijks 200 miljoen euro besparen met het grootschalig bezuinigingsprogramma dat vorige week bekend werd. Dat heeft de voorzitter van vakbond NVLT deze week tegen het ANP gezegd en is bevestigd door de luchtvaartmaatschappij zelf. De vakbond onderhandelt momenteel met Transavia over de invulling van de bezuinigingen.

6 uur geleden
Steeds meer huishoudens merken hoge energieprijzen, zegt ACM

DEN HAAG (ANP) - Steeds meer huishoudens gaan de gestegen energieprijzen merken in hun portemonnee. Dat concludeert de Autoriteit Consument & Markt (ACM) op basis van de Energiemonitor. Ook huishoudens van wie het vaste contract is afgelopen merken de hoge energieprijzen, naast de ongeveer 3,7 miljoen huishoudens met een variabel of dynamisch contract.

7 uur geleden
Cloudsector eist uitleg over voor VS in beslag genomen server

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse cloud- en internetsector wil uitleg van de politie over de server die dinsdag in beslag werd genomen bij een datacenter in Amsterdam-Oost. Die inname gebeurde op verzoek van de Amerikaanse autoriteiten. De Dutch Cloud Community (DCC) heeft hier grote zorgen over.

7 uur geleden