AEX koerst af op opening net onder 800-puntengrens
AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index lijkt dinsdag net onder de 800 punten te openen. Maandag kwam de hoofdindex al in de buurt van deze historische puntengrens, maar werd deze nog niet doorbroken. Beleggers verwerken onder meer positieve handelscijfers uit China en een grote overname in de Nederlandse telecomsector.
De AEX-index op Beursplein 5 zal, op basis van de openingsindicatoren, vrijwel vlak beginnen op 798,20 punten. Ook de andere Europese beurzen zullen naar verwachting met kleine koersuitslagen openen na de stevige winsten een dag eerder. De belangrijkste aandelenmarkten in Azië lieten dinsdag een gemengd beeld zien.
De Nikkei in Tokio zette de opmars voort en eindigde met een winst van 0,9 procent. De Japanse hoofdindex is in de afgelopen drie handelsdagen al bijna 5 procent gestegen nadat premier Yoshihide Suga vrijdag liet weten zich niet verkiesbaar te stellen als leider van de Liberaal-Democratische Partij (LDP). Beleggers hopen dat zijn opvolger met meer stimuleringsmaatregelen komt.
T-Mobile
In Shanghai noteerde de beurs tussentijds 1,3 procent in de plus. Uit cijfers van de Chinese douane bleek dat de export van het land in augustus veel sterker is gestegen dan verwacht. Ook de import nam flink toe. De cijfers zijn een opsteker na de recente zwakke cijfers over de bedrijvigheid in de Chinese industrie- en dienstensector. In Australië hield de centrale bank de rente ongewijzigd.
Aan het overnamefront werd bekendgemaakt dat telecombedrijf T-Mobile Nederland voor 5,1 miljard euro wordt verkocht aan twee investeerders. Het Britse Apax Partners en het Amerikaanse Warburg Pincus trekken gezamenlijk op bij de aankoop. Ze krijgen niet alleen de 75 procent in handen die Deutsche Telekom in bezit had, maar ook het resterende belang van het Zweedse Tele2 in T-Mobile NL.
ASMI
Het aandeel ASMI zal mogelijk bewegen op een advieswijziging. Analisten van Exane BNP Paribas schroefden hun aanbeveling voor de chiptoeleverancier op. Het in Amsterdam genoteerde Russische telecombedrijf VEON liet weten te hebben meegedaan aan een nieuwe investeringsronde van ShopUp, een zakelijk e-commerceplatform voor mkb'ers uit Bangladesh. Naast VEON Ventures deden onder meer ook techinvesteerder Prosus en Valar Ventures, eigendom van mede-oprichter Peter Thiel van PayPal, mee.
De euro was 1,1869 dollar waard, tegen 1,1863 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie klom 0,1 procent tot 69,36 dollar. Brentolie kostte 0,7 procent meer op 72,75 dollar per vat.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De beursgraadmeters op Wall Street zijn in 2025 flink gestegen, ondanks de handelsstrijd van president Donald Trump en andere geopolitieke onrust. Dat komt vooral door de onverzadigbare honger van beleggers naar AI-aandelen. Verder werden goud en zilver flink meer waard. Wel kende de dollar de sterkste waardedaling sinds 2017. Ook de bitcoin lukte het niet om zijn waarde vast te houden.
6 uur geledenBERLIJN (ANP) - Tesla is van plan de productie in zijn Duitse fabriek, nabij Berlijn, in 2026 te verhogen, ondanks de moeilijke situatie op de markt in Duitsland. De productie is dit jaar ook al elk kwartaal volgens plan gegroeid, heeft fabrieksdirecteur André Thierig gezegd in een interview met het Duitse persbureau dpa.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De verkoop van vuurwerk in Nederland is dit jaar naar een recordbedrag gestegen van ongeveer 129 miljoen euro. Dat meldt voorzitter Leo Groeneveld van Belangenvereniging Pyrotechniek Nederland (BPN). Daarmee werd het record van circa 118 miljoen euro van vorig jaar verbroken.
11 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De olieprijzen zijn dit jaar het sterkst gedaald sinds de beginfase van de coronapandemie in 2020. Ook aan de pomp in Nederland gingen de prijzen iets omlaag, maar bij lange na niet zoveel als de olieprijzen. Toch kan het hier op oudejaarsdag druk zijn bij tankstations, omdat de accijnzen met de jaarwisseling omhooggaan. Dan wordt tanken in een klap weer wat duurder.
12 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag licht lager begonnen aan de laatste dag van 2025. Ondanks dat Wall Street de kerstrally van vorige week niet wist voort te zetten, stevenen de beursgraadmeters af op forse koerswinsten over het hele jaar. Dat werd gekenmerkt door de handelsoorlog van president Donald Trump en de euforie en bubbelvrees rond kunstmatige intelligentie (AI).
13 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - In België dreigt in januari een grote spoorstaking. Vakbonden willen een hele werkweek staken, van maandag 26 tot vrijdag 30 januari, hebben ze woensdag aangekondigd.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index heeft woensdag het bewogen beursjaar 2025 onveranderd afgesloten. Het jaar stond vooral in het teken van de handelsoorlog van de Amerikaanse president Donald Trump, de opkomst van kunstmatige intelligentie en geopolitieke spanningen. Een sterke eindejaarsrally zat er dit jaar niet in. Beleggers namen weinig risico aan het einde van het positieve beursjaar.
15 uur geleden