Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AEX koerst af op opening net onder 800-puntengrens

AEX koerst af op opening net onder 800-puntengrens

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index lijkt dinsdag net onder de 800 punten te openen. Maandag kwam de hoofdindex al in de buurt van deze historische puntengrens, maar werd deze nog niet doorbroken. Beleggers verwerken onder meer positieve handelscijfers uit China en een grote overname in de Nederlandse telecomsector.

De AEX-index op Beursplein 5 zal, op basis van de openingsindicatoren, vrijwel vlak beginnen op 798,20 punten. Ook de andere Europese beurzen zullen naar verwachting met kleine koersuitslagen openen na de stevige winsten een dag eerder. De belangrijkste aandelenmarkten in Azië lieten dinsdag een gemengd beeld zien.

De Nikkei in Tokio zette de opmars voort en eindigde met een winst van 0,9 procent. De Japanse hoofdindex is in de afgelopen drie handelsdagen al bijna 5 procent gestegen nadat premier Yoshihide Suga vrijdag liet weten zich niet verkiesbaar te stellen als leider van de Liberaal-Democratische Partij (LDP). Beleggers hopen dat zijn opvolger met meer stimuleringsmaatregelen komt.

T-Mobile

In Shanghai noteerde de beurs tussentijds 1,3 procent in de plus. Uit cijfers van de Chinese douane bleek dat de export van het land in augustus veel sterker is gestegen dan verwacht. Ook de import nam flink toe. De cijfers zijn een opsteker na de recente zwakke cijfers over de bedrijvigheid in de Chinese industrie- en dienstensector. In Australië hield de centrale bank de rente ongewijzigd.

Aan het overnamefront werd bekendgemaakt dat telecombedrijf T-Mobile Nederland voor 5,1 miljard euro wordt verkocht aan twee investeerders. Het Britse Apax Partners en het Amerikaanse Warburg Pincus trekken gezamenlijk op bij de aankoop. Ze krijgen niet alleen de 75 procent in handen die Deutsche Telekom in bezit had, maar ook het resterende belang van het Zweedse Tele2 in T-Mobile NL.

ASMI

Het aandeel ASMI zal mogelijk bewegen op een advieswijziging. Analisten van Exane BNP Paribas schroefden hun aanbeveling voor de chiptoeleverancier op. Het in Amsterdam genoteerde Russische telecombedrijf VEON liet weten te hebben meegedaan aan een nieuwe investeringsronde van ShopUp, een zakelijk e-commerceplatform voor mkb'ers uit Bangladesh. Naast VEON Ventures deden onder meer ook techinvesteerder Prosus en Valar Ventures, eigendom van mede-oprichter Peter Thiel van PayPal, mee.

De euro was 1,1869 dollar waard, tegen 1,1863 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie klom 0,1 procent tot 69,36 dollar. Brentolie kostte 0,7 procent meer op 72,75 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Loonverschil mannen en vrouwen in bedrijfsleven neemt verder af

DEN HAAG (ANP) - Het loonverschil tussen mannen en vrouwen in het bedrijfsleven is opnieuw afgenomen. Vorig jaar verdiende een vrouw gemiddeld 6,1 procent minder per uur, als rekening wordt gehouden met bijvoorbeeld het soort functie en opleidingsniveau. Twee jaar eerder was dat nog 6,9 procent en tien jaar eerder bijna 10 procent, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).

20 minuten geleden
Lukoil krijgt van VS langer de tijd om koper te vinden

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten geven het Russische oliebedrijf Lukoil een maand extra de tijd om een koper te vinden voor zijn buitenlandse bezittingen. De deadline zou aanstaande zaterdag zijn, maar is nu met een maand opgeschoven.

8 uur geleden
Winsten op Wall Street na derde renteverlaging door Fed

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met winsten gesloten na het rentebesluit van de Federal Reserve. Die verlaagde het belangrijkste rentetarief in de VS zoals verwacht met een kwart procentpunt om de arbeidsmarkt te stimuleren. De verdeeldheid onder beleidsmakers bleek groot.

8 uur geleden
Europese Commissie doet inval bij hoofdkantoor Temu

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft een inval gedaan in het Europese hoofdkantoor van Temu, meldden persbureau Bloomberg en AFP op basis van bronnen. De actie maakt deel uit van een onderzoek naar mogelijk oneerlijke concurrentie door de Chinese webshop.

8 uur geleden
Verdeelde Fed verlaagt opnieuw de rente

WASHINGTON (ANP) - De Federal Reserve heeft voor de derde keer op rij de rente verlaagd met een kwart procentpunt. Beleidsmakers bij de Amerikaanse koepel van centrale banken waren verdeeld. Twee van de twaalf beslissers stemden tegen een verlaging van de leenkosten, terwijl een beleidsmaker de rente nog verder omlaag wilde.

10 uur geleden
Oostenrijkse zakenman Benko opnieuw veroordeeld voor fraude

INNSBRUCK (ANP/DPA/RTR) - De voormalige miljardair en oprichter van vastgoedconcern Signa, René Benko, is opnieuw veroordeeld wegens faillissementsfraude. De rechtbank in Innsbruck legde de Oostenrijker een voorwaardelijke straf van vijftien maanden cel op.

10 uur geleden
Ondernemers blij met stikstofvrijstelling die Brussel voorstelt

DEN HAAG (ANP) - Het Nederlandse bedrijfsleven is blij dat de Europese Commissie voorstelt om projecten voor de uitbreiding van het stroomnet een vrijstelling te gunnen voor de stikstofuitstoot. Het dagelijks bestuur van de Europese Unie presenteerde woensdag plannen om Europese elektriciteitsnetten versneld uit te breiden en te moderniseren. De tijdelijke stikstofuitstoot bij die bouwprojecten mag op "geen enkele manier" een belemmering zijn voor de snelle ingebruikname van de energienetten, schrijft de Commissie in het voorstel.

11 uur geleden