Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AEX koerst af op licht hoger begin, focus op inflatie VS

AEX koerst af op licht hoger begin, focus op inflatie VS

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op Beursplein 5 koerst dinsdag af op een licht hoger begin van de nieuwe handelsdag. Ook de andere Europese beurzen lijken met kleine winsten te openen. Beleggers wachten vooral op het Amerikaanse inflatiecijfer over juni dat woensdag op het programma staat.

De inflatie in de grootste economie ter wereld laat al enige tijd een afkoeling zien door lagere energieprijzen, maar zonder deze sterk schommelende brandstofprijzen blijft de zogeheten kerninflatie hardnekkig hoog. De Federal Reserve heeft dan ook al laten doorschemeren dat de rente later deze maand verder zal worden verhoogd om de prijsstijgingen tegen te gaan. In juni werd nog een korte rentepauze gehouden. Beleggers hopen wel dat het einde van de renteverhogingen nu in zicht komt.

In Nederland bevestigde het statistiekbureau CBS dat de inflatie in juni is afgenomen tot 5,7 procent, van 6,1 procent in mei. Het inflatiecijfer komt overeen met een eerder gemelde snelle raming. De afname van de inflatie komt vooral door de prijsontwikkelingen van motorbrandstoffen en voeding. Het CBS maakte in juni voor het eerst gebruik van een nieuwe methode om energieprijzen te meten in het inflatiecijfer.

ASML

De Aziatische aandelenmarkten wonnen dinsdag terrein. De Hang Seng-index noteerde tussentijds 1,4 procent in de plus. De vastgoedbedrijven zaten in de lift na een uitbreiding van de steunmaatregelen door Beijing om de noodlijdende vastgoedsector uit het slop te trekken. Ook de Chinese techbedrijven gingen verder omhoog door de hoop dat de overheid de strenge aanpak van de sector zal beëindigen. De Nikkei in Tokio eindigde een fractie hoger.

Op het Damrak staat ASML in de belangstelling. Na jaren van explosieve groei neemt de chipmachinemaker de komende tijd beduidend minder mensen aan, meldde het Eindhovens Dagblad. Van een volledige vacaturestop is volgens een woordvoerder van het bedrijf evenwel geen sprake. Het groeitempo gaat omlaag. Tot wanneer kon de woordvoerder nog niet aangeven.

Olieprijzen

De Europese beurzen sloten maandag licht hoger. De AEX won 0,3 procent tot 755,76 punten en de graadmeters in Frankfurt, Londen en Parijs klommen tot 0,5 procent. Op Wall Street eindigde de Dow-Jonesindex 0,6 procent hoger op 33.944,4 punten. De brede S&P 500 en techbeurs Nasdaq wonnen 0,2 procent.

De euro was 1,1016 dollar waard, tegen 1,0988 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,5 procent meer op 73,33 dollar. Brentolie werd 0,4 procent duurder op 77,99 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Wall Street stijgt op hoop einde Amerikaanse shutdown

NEW YORK (ANP) - De beurskoersen op Wall Street zijn maandag flink hoger geëindigd, gesteund door hoop dat er spoedig een einde komt aan de nu al veertig dagen durende shutdown van de federale overheid. In de Senaat worden stappen gezet om een einde te maken aan de langste shutdown in de Amerikaanse geschiedenis.

7 uur geleden
Zweden zet eerste stap in kernenergie sinds jaren tachtig

STOCKHOLM (ANP/BLOOMBERG) - Een groep Zweedse bedrijven, waaronder energieconcern Vattenfall, ingenieursgroep ABB en staalbedrijf SSAB, gaat investeren in de bouw van de eerste kernreactoren van het land sinds de jaren tachtig. De kernreactoren zijn nodig om te kunnen voldoen aan de sterk groeiende vraag naar stroom in Zweden.

8 uur geleden
Bloemenveiling Royal FloraHolland sluit locatie in Eelde

EELDE (ANP) - Bloemenveiling Royal FloraHolland sluit zijn locatie in Eelde. Volgens het bedrijf is de bijna honderd jaar oude veiling in het noorden van Drenthe niet meer rendabel. Royal FloraHolland, met het hoofdkantoor in Aalsmeer, heeft in Nederland ook vestigingen in Naaldwijk en Rijnsburg.

10 uur geleden
Shell stopt met twee windparken in de Noordzee

DEN HAAG (ANP/AFP) - Het Britse olie- en gasconcern Shell trekt zich terug uit twee windparken in de Noordzee, voor de oostkust van Schotland. Na "een strategische herziening" stopt het bedrijf met de projecten MarramWind en CampionWind.

11 uur geleden
Europese beurzen veren op om mogelijk einde shutdown VS

AMSTERDAM (ANP) - De Europese beurzen zijn de nieuwe handelsweek met plussen begonnen. Ook aan het Amsterdamse Damrak waren beleggers hoopvol door een mogelijk einde aan de shutdown van de overheid in de Verenigde Staten. Die heeft steeds meer invloed op de economie in het land, onder meer door de vele annuleringen van vluchten, maar een oplossing lijkt nabij.

11 uur geleden
Jumbo verhoogt koffieprijzen opnieuw

VEGHEL (ANP) - Jumbo heeft de prijzen van koffie in de supermarkt opnieuw verhoogd. Dat bevestigt een woordvoerster na berichtgeving van Distrifood. Volgens het vakmedium gaat het bijvoorbeeld bij een pak van 500 gram Aroma Rood van Douwe Egberts om een prijsverhoging van ruim 10 procent tot 8,99 euro, even duur als bij Albert Heijn en Plus.

12 uur geleden
Trump wil dat luchtverkeersleiders in VS weer aan het werk gaan

WASHINGTON (ANP) - Donald Trump heeft gezegd dat luchtverkeersleiders in de Verenigde Staten weer aan het werk moeten. De Amerikaanse president dreigde met straffen voor degenen die dat niet doen. Daarnaast stelde Trump een bonus van 10.000 dollar voor voor elke luchtverkeersleider die geen vrij heeft genomen tijdens de shutdown.

12 uur geleden