Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AEX koerst af op lager begin ondanks recordstanden Wall Street

AEX koerst af op lager begin ondanks recordstanden Wall Street

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak koerst dinsdag af op een lager begin. Op Wall Street werden daarentegen maandag nieuwe recordstanden bereikt door het aanhoudende optimisme over de verkiezingswinst van Donald Trump. Beleggers verwachten dat Trump de belastingen voor Amerikaanse bedrijven gaat verlagen en de regelgeving gaat versoepelen. Het protectionistisch economisch beleid van Trump zorgt echter voor terughoudendheid bij Europese beleggers. Trump wil namelijk hoge importheffingen invoeren op goederen uit China en andere landen, wat zou kunnen leiden tot een wereldwijde handelsoorlog.

De Aziatische aandelenmarkten gingen ook overwegend omlaag door de vrees voor hogere Amerikaanse importtarieven. De Nikkei in Tokio verloor 0,4 procent. De beurzen in Hongkong en Shanghai zakten 3 en 1,6 procent, mede door de aanhoudende teleurstelling over de steunmaatregelen van de Chinese overheid die vorige week werden aangekondigd.

De Amerikaanse website Decision Desk HQ meldde daarnaast dat de Republikeinse partij van de verkozen president Trump ook een meerderheid krijgt in het Huis van Afgevaardigden. De Republikeinen behaalden eerder al een meerderheid in de Senaat. Het Huis van Afgevaardigden en de Senaat vormen samen het Amerikaanse Congres. Een Republikeinse meerderheid in het Congres maakt het voor Trump makkelijker om ingrijpende beleidswijzigingen door te voeren.

Samenwerking Avantium

Op het Damrak kwamen TKH en Kendrion met cijfers. Technologiegroep TKH zag de omzet in het derde kwartaal dalen en werd iets negatiever over het resultaat dit jaar. Volgens topman Alexander van der Lof ligt het kostenbesparingsprogramma van 15 miljoen euro wel goed op koers. Dat programma zal volgens Van der Lof samen met de geplande hogere bezettingsgraad de margegroei ondersteunen. De producent van elektromagnetische componenten Kendrion zag de omzet en nettowinst uit voortgezette activiteiten stijgen in het derde kwartaal. Kendrion rondde de verkoop van zijn automotive-activiteiten in Europa en de VS op 1 oktober af.

Bioplasticbedrijf Avantium liet weten intensiever te gaan samenwerken met de Japanse brouwer Kirin. De twee bedrijven gaan onderzoeken of Kirin voor zijn flessen en verpakkingen gebruik kan maken van het door Avantium ontwikkelde plantaardige PEF.

Euro- en oliekoersen

De euro was 1,0633 dollar waard, tegen 1,0653 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,2 procent minder op 67,94 dollar. Brentolie werd 0,1 procent goedkoper op 71,75 dollar per vat.

Meer uit Financieel

KLM stelt hervatting vluchten Saudi-Arabië en Dubai langer uit

SCHIPHOL (ANP) - KLM stelt de hervatting van vluchten naar Saudi-Arabië en Dubai nog langer uit door de onrust in het Midden-Oosten. Volgens de luchtvaartmaatschappij zal nu zeker tot en met 23 augustus niet worden gevlogen naar de Saudische steden Riyad en Dammam en naar Dubai. Medio juni meldde KLM nog tot en met 9 augustus niet naar die bestemmingen te vliegen.

1 minuut geleden
Inflatie daalt tot 2,9 procent in juni door lagere energieprijzen

DEN HAAG (ANP) - Het dagelijks leven in Nederland is in juni 2,9 procent duurder geworden dan een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van een snelle raming. De inflatie is daarmee flink afgenomen vergeleken met de 3,5 procent in mei.

34 minuten geleden
Kim Dotcom verliest hoger beroep tegen uitlevering aan VS

WELLINGTON (ANP/AFP/RTR) - Het is internetondernemer Kim Dotcom opnieuw niet gelukt om zijn uitlevering van Nieuw-Zeeland naar de Verenigde Staten tegen te houden. Een rechter in Wellington oordeelde in hoger beroep dat er geen juridische basis is om de uitlevering tegen te houden. Justitie in de VS wil de Duitser vervolgen omdat door zijn toedoen auteursrechten massaal zouden zijn geschonden.

45 minuten geleden
Platform: installatie nieuwe windmolens en zonnepanelen stagneert

UTRECHT (ANP) - De installatie van nieuwe windmolens en zonnepanelen stagneert. In het afgelopen kwartaal kwam er "niet of nauwelijks nieuw windvermogen bij", meldt het platform Energieopwek.nl. Nieuwe zonnepanelen worden momenteel niet veel geïnstalleerd, waarschijnlijk omdat de financieel gunstige salderingsregeling op 1 januari 2027 wordt afgeschaft.

1 uur geleden
Inflatie eurozone daalt tot 2,8 procent in juni

LUXEMBURG (ANP) - De inflatie in de eurozone is in juni gedaald naar 2,8 procent op jaarbasis door een kleinere stijging van de energieprijzen. Dat meldt het Europees statistiekbureau Eurostat op basis van een voorlopige raming.

1 uur geleden
Nederlandse autoverkoop flink omhoog in juni

BUNNIK (ANP) - De verkoop van nieuwe auto's in Nederland is in juni flink gestegen. Volgens autobrancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging werden vorige maand 39.015 nieuwe personenauto's op kenteken gezet, een toename van meer dan 13 procent vergeleken met een jaar eerder. Over de eerste zes maanden van dit jaar ging het om een verkoop van 174.789 nieuwe auto's, wat een daling van ruim 4 procent is ten opzichte van een jaar eerder.

1 uur geleden
Bestuurders OCI stemmen in met fusie, op voorwaarde van contanten

AMSTERDAM (ANP) - Door de rechter aangestelde bestuurders van kunstmestproducent OCI stemmen in met een omstreden overname door het Egyptische bouwbedrijf Orascom, mits grootaandeelhouder Nassef Sawiris ook een bod in contanten doet. Het advies is een nieuwe wending in de strijd tussen minderheidsaandeelhouders van OCI en Sawiris, een van de rijkste personen van Egypte.

2 uur geleden