Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AEX koerst af op lager begin ondanks recordstanden Wall Street

AEX koerst af op lager begin ondanks recordstanden Wall Street

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak koerst dinsdag af op een lager begin. Op Wall Street werden daarentegen maandag nieuwe recordstanden bereikt door het aanhoudende optimisme over de verkiezingswinst van Donald Trump. Beleggers verwachten dat Trump de belastingen voor Amerikaanse bedrijven gaat verlagen en de regelgeving gaat versoepelen. Het protectionistisch economisch beleid van Trump zorgt echter voor terughoudendheid bij Europese beleggers. Trump wil namelijk hoge importheffingen invoeren op goederen uit China en andere landen, wat zou kunnen leiden tot een wereldwijde handelsoorlog.

De Aziatische aandelenmarkten gingen ook overwegend omlaag door de vrees voor hogere Amerikaanse importtarieven. De Nikkei in Tokio verloor 0,4 procent. De beurzen in Hongkong en Shanghai zakten 3 en 1,6 procent, mede door de aanhoudende teleurstelling over de steunmaatregelen van de Chinese overheid die vorige week werden aangekondigd.

De Amerikaanse website Decision Desk HQ meldde daarnaast dat de Republikeinse partij van de verkozen president Trump ook een meerderheid krijgt in het Huis van Afgevaardigden. De Republikeinen behaalden eerder al een meerderheid in de Senaat. Het Huis van Afgevaardigden en de Senaat vormen samen het Amerikaanse Congres. Een Republikeinse meerderheid in het Congres maakt het voor Trump makkelijker om ingrijpende beleidswijzigingen door te voeren.

Samenwerking Avantium

Op het Damrak kwamen TKH en Kendrion met cijfers. Technologiegroep TKH zag de omzet in het derde kwartaal dalen en werd iets negatiever over het resultaat dit jaar. Volgens topman Alexander van der Lof ligt het kostenbesparingsprogramma van 15 miljoen euro wel goed op koers. Dat programma zal volgens Van der Lof samen met de geplande hogere bezettingsgraad de margegroei ondersteunen. De producent van elektromagnetische componenten Kendrion zag de omzet en nettowinst uit voortgezette activiteiten stijgen in het derde kwartaal. Kendrion rondde de verkoop van zijn automotive-activiteiten in Europa en de VS op 1 oktober af.

Bioplasticbedrijf Avantium liet weten intensiever te gaan samenwerken met de Japanse brouwer Kirin. De twee bedrijven gaan onderzoeken of Kirin voor zijn flessen en verpakkingen gebruik kan maken van het door Avantium ontwikkelde plantaardige PEF.

Euro- en oliekoersen

De euro was 1,0633 dollar waard, tegen 1,0653 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,2 procent minder op 67,94 dollar. Brentolie werd 0,1 procent goedkoper op 71,75 dollar per vat.

Meer uit Financieel

SpaceX voert omzet flink op dankzij AI-tak en groei bij Starlink

STARBASE (ANP) - SpaceX heeft de omzet het afgelopen kwartaal ruim verdubbeld, dankzij flink toegenomen opbrengsten uit zijn activiteiten rond kunstmatige intelligentie (AI) en een aanhoudende groei van satellietinternetdienst Starlink. Ook werd een miljardenwinst in de boeken gezet, tegen ruim 1 miljard dollar verlies in dezelfde periode een jaar eerder.

3 uur geleden
Wall Street overwegend hoger na cijfers en lagere olieprijzen

NEW YORK (ANP) - De hoofdgraadmeters op de Amerikaanse beurzen zijn dinsdag overwegend hoger geëindigd. Een daling van de olieprijzen en de verwachting van sterke kwartaalcijfers leken de zorgen over de hoge investeringen en koerswaarderingen in de AI-sector even naar de achtergrond te duwen.

3 uur geleden
Problemen bij onlinebank Revolut voorbij na storing Google Cloud

LONDEN (ANP) - Alle diensten bij onlinebank Revolut zijn weer hersteld, nadat de Britse bank eerder op de dag met problemen kampte door een storing bij Google Cloud. Revolut heeft ook veel klanten in Nederland. Het geld en de gegevens van klanten zijn veilig, laat het bedrijf weten.

5 uur geleden
Bloomberg: Frans gistbedrijf overweegt bod op Nederlands Corbion

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De Franse gistproducent Lesaffre overweegt een bod op zijn Nederlandse concurrent Corbion, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. De niet-beursgenoteerde Franse onderneming zou financieringsopties bespreken voor een mogelijke overname van het in Amsterdam gevestigde beursgenoteerde bedrijf.

6 uur geleden
Concern achter Ray-Ban voert omzet op uit AI- en hoorbrillen

PARIJS (ANP) - EssilorLuxottica, het brillenconcern achter onder meer zonnebrillenmerk Ray-Ban en keten Pearle Opticiens, heeft de opbrengsten uit de tak voor AI-brillen en hoorbrillen opgevoerd. De omzet van de divisie wearables, waaronder ook de veelbesproken camerabril van Ray-Ban en Meta valt, nam in het afgelopen kwartaal met een vijfde toe.

7 uur geleden
Carrefour verlaagt winstverwachting door geweld in Frankrijk

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Het Franse supermarktconcern Carrefour heeft zijn financiële doelstellingen voor het hele jaar naar beneden bijgesteld als gevolg van de geweldsuitbarstingen in verschillende delen van het land. Volgens het bedrijf is het consumentenvertrouwen hierdoor aangetast en blijven klanten weg uit winkels.

8 uur geleden
Chipbedrijven grootste dalers in lagere AEX

AMSTERDAM (ANP) - De chipbedrijven zijn dinsdag onderaan geëindigd in de Amsterdamse AEX-index. Besi, ASML en ASMI noteerden bij het slot van de handelsdag minnen tot 3,3 procent. Onder beleggers leven aanhoudende zorgen over de grote investeringen in kunstmatige intelligentie (AI) en de winstgevendheid van AI-gerelateerde bedrijven, die sinds de opmars van de technologie sterk in waarde zijn gestegen.

8 uur geleden