Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AEX koerst af op lager begin na renteverhoging in VS

AEX koerst af op lager begin na renteverhoging in VS

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak lijkt donderdag licht lager te beginnen aan de nieuwe handelsdag. Beleggers verwerken het rentebesluit van de Federal Reserve. De Amerikaanse centrale bank verhoogde woensdag na sluiting van de Europese beurzen de rente met een kwart procentpunt om de hoge inflatie te bestrijden. Net als de Europese Centrale Bank (ECB) vorige week liet de Fed zich daarmee niet van de wijs brengen door de recente onrust in de bankensector.

Fed-president Jerome Powell verklaarde daarnaast dat het bankensysteem in de Verenigde Staten "gezond en veerkrachtig" is. Wel is er volgens hem meer toezicht en regulering nodig om een nieuwe crisis in de sector te voorkomen. Powell gaf tevens aan dat de rente waarschijnlijk later dit jaar verder omhooggaat. Een renteverlaging, zoals sommige investeerders hadden gehoopt, zit er volgens Powell dit jaar zeker nog niet in.

De Amerikaanse beurzen gingen flink omlaag na het rentebesluit. Vooral de regionale banken stonden daarbij onder druk. Dat kwam mede door uitlatingen van de Amerikaanse minister van Financiën Janet Yellen die verklaarde dat ze niet van plan is alle banktegoeden tot boven de 250.000 dollar te verzekeren. Beleggers vrezen daardoor dat klanten meer geld bij vooral de kleinere banken zullen weghalen. Eerder kregen klanten bij de twee omgevallen regionale banken Silicon Valley Bank en Signature Bank uiteindelijk wel al hun tegoeden terug.

Azië

De Aziatische aandelenmarkten lieten donderdag een gemengd beeld zien. De Nikkei in Tokio sloot 0,2 procent lager door koersverliezen bij de Japanse banken. De Hang Seng-index in Hongkong noteerde tussentijds 1,7 procent in de plus onder aanvoering van techbedrijven, zoals het Chinese internet- en gamebedrijf Tencent.

Op het Damrak zal Prosus mogelijk verder stijgen. De techinvesteerder won woensdag al 2,9 procent dankzij beter dan verwachte resultaten van Tencent, waarin het een groot belang heeft. Het aandeel Tencent ging donderdag in Hongkong verder omhoog en won ruim 7 procent.

Arcadis

AkzoNobel zal mogelijk tegenwind ondervinden van een adviesverlaging. Analisten van ING haalden het verfconcern van hun kooplijst af.

Advies- en ingenieursbureau Arcadis liet weten samen met partner VHB te zijn geselecteerd voor werkzaamheden aan een groot infrastructuurproject in New York. Het door de overheid gefinancierde project heeft een totale waarde van meer dan 700 miljoen dollar.

De euro was 1,0911 dollar waard, tegen 1,0795 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,9 procent minder op 70,24 dollar. Brentolie daalde 0,8 procent in prijs tot 76,06 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Canada zegt gezamenlijke opening brug met VS af om handelsgeschil

OTTAWA (ANP/RTR) - ‌Canada heeft een gezamenlijke opening met de VS van een internationale brug afgezegd wegens de dreigementen van de Amerikaanse president Donald Trump om de importtarieven voor verschillende producten met 50 procent te verhogen.

3 minuten geleden
AkzoNobel ziet winstgevendheid aantrekken in tweede kwartaal

AMSTERDAM (ANP) - Verfconcern AkzoNobel heeft in het tweede kwartaal van 2026 de winstgevendheid opnieuw zien aantrekken. Het bedrijf achter verfmerken als Flexa, Dulux en Sikkens profiteerde daarbij naar eigen zeggen van prijsaanpassingen en kostenverlagingen, waardoor de winstmarge voor het vijfde kwartaal op rij verbeterde.

11 minuten geleden
Beter investeringsklimaat nodig voor bouw huurwoningen, zegt DNB

AMSTERDAM (ANP) - Om de bouwambities voor huurwoningen waar te maken, is verbetering van het investeringsklimaat in Nederland nodig. Dat stelt De Nederlandsche Bank (DNB) na onderzoek naar de financiering van private huurwoningen.

13 minuten geleden
Greenpeace eist via rechter informatie van vleesbedrijf JBS

AMSTERDAM (ANP) - Greenpeace Nederland heeft een verzoekschrift ingediend bij de rechtbank in Amsterdam om vleesbedrijf JBS te dwingen bepaalde informatie openbaar te maken. Het gaat de milieuclub om gegevens over de bedrijfsvoering en de groeiplannen en over de mogelijke schade die het bedrijf aanricht aan klimaat, natuur en bevolking. Op basis van die informatie kan Greenpeace naar eigen zeggen een eventuele rechtszaak starten.

47 minuten geleden
Huizenprijzen in juni 4 procent hoger dan jaar eerder

DEN HAAG (ANP) - De prijs van een bestaande koopwoning lag in juni gemiddeld 4 procent hoger dan in dezelfde maand een jaar eerder, melden het Kadaster en het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Ook op kwartaalbasis stegen de prijzen met 4 procent. Hoewel huizen nog altijd duurder worden, blijven de prijsstijgingen wel geleidelijk afnemen.

1 uur geleden
Prijs agrarische grond gestegen in tweede kwartaal

DEN HAAG (ANP) - De gemiddelde agrarische grondprijs is in het tweede kwartaal met 6,7 procent gestegen. Dat melden het Kadaster en de Universiteit Wageningen (WUR). De gemiddelde prijs per hectare lag door deze stijging op 108.500 euro in het tweede kwartaal. Deze prijs ligt 13,7 procent hoger dan het gemiddelde over heel 2025.

4 uur geleden
Prijs agrarische grond gestegen in tweede kwartaal

DEN HAAG (ANP) - De gemiddelde agrarische grondprijs is in het tweede kwartaal met 6,7 procent gestegen. Dat melden het Kadaster en de Universiteit Wageningen (WUR). De gemiddelde prijs per hectare lag door deze stijging op 108.500 euro in het tweede kwartaal. Deze prijs ligt 13,7 procent hoger dan het gemiddelde over heel 2025.

8 uur geleden