Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AEX koerst af op lager begin na rentebesluit Fed

AEX koerst af op lager begin na rentebesluit Fed

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak koerst donderdag af op een lager begin van de nieuwe handelsdag. Beleggers verwerken het besluit van de Federal Reserve om de rente in de Verenigde Staten niet verder te verhogen. De Amerikaanse centrale bank houdt daarmee voor de tweede keer dit jaar een pauze met het verhogen van de rente.

Een grote meerderheid van de beleidsmakers van de Fed is echter wel voorstander van nog een renteverhoging later dit jaar om de inflatie te bestrijden. Ook verwachten ze de rente volgend jaar minder snel te verlagen dan gehoopt. Die boodschap zorgde voor koersverliezen op Wall Street. Vooral de techbedrijven die gevoelig zijn voor hogere rentetarieven moesten het ontgelden.

De AEX lijkt 0,7 procent lager te gaan openen. Ook de andere Europese beurzen zullen naar verwachting met verliezen beginnen, waarbij wordt uitgekeken naar het rentebesluit van de Bank of England. De Britse centrale bank zal mogelijk de rente voor de vijftiende keer op rij gaan verhogen in de strijd tegen de inflatie. Het belooft echter een spannende vergadering te worden want de kans op een rentepauze is toegenomen na het meevallende Britse inflatiecijfer, dat woensdag naar buiten kwam. Ook de centrale banken van Noorwegen, Zwitserland, Zweden en Turkije houden rentevergaderingen.

De Aziatische aandelenmarkten gingen donderdag flink omlaag. De Nikkei in Tokio eindigde 1,4 procent lager. In Japan komt de centrale bank vrijdag met een rentebesluit. De Hang Seng-index in Hongkong zakte 1,2 procent en de beurs in Shanghai verloor 0,6 procent door de aanhoudende zorgen over het kwakkelende herstel van de Chinese economie.

Op het Damrak kondigde Adyen aan zijn betaaldiensten te gaan leveren aan True Alliance. Dat winkelbedrijf verkoopt en distribueert mode-, sport- en outdoor-artikelen in Australië en Nieuw-Zeeland.

De Europese beurzen sloten woensdag hoger. De AEX won 0,5 procent tot 738,32 punten en de MidKap steeg 1,5 procent tot 855,41 punten. De graadmeters in Frankfurt, Londen en Parijs wonnen tot 0,9 procent. Op Wall Street eindigde de Dow-Jonesindex 0,2 procent lager op 34.440,88 punten. De brede S&P 500 zakte 0,9 procent en techbeurs Nasdaq verloor 1,5 procent.

De euro was 1,0633 dollar waard, tegen 1,0716 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie daalde 0,7 procent tot 89,04 dollar. Brentolie werd ook 0,7 procent goedkoper, op 92,91 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Droge rivieren hinderen herstel Duitse economie, zegt Bundesbank

FRANKFURT (ANP/RTR) - De droge rivieren in Duitsland verstoren het goederenvervoer en belemmeren het toch al wankele herstel van de grootste economie van Europa, waarschuwt de Bundesbank. De Duitse centrale bank verwacht dat de economie dit kwartaal hoogstens een lichte groei zal laten zien, waarmee het economische herstel dreigt te vertragen.

11 minuten geleden
Tel Sell keert terug op televisie na faillissement

LAREN (ANP) - Thuiswinkelbedrijf Tel Sell keert terug op de Nederlandse televisie. Nadat moederbedrijf Mediashop Benelux vijf maanden geleden failliet was gegaan, verdween het merk. Tel Sell is bekend van de productverkoop op de Nederlandse televisie door middel van lange reclames op commerciële zenders.

13 minuten geleden
NS roept reizigers op om afval niet in de trein weg te gooien

UTRECHT (ANP) - De Nederlandse Spoorwegen doen een oproep aan reizigers om hun afval donderdag mee te nemen uit de trein en het station en ergens anders weg te gooien. Door een landelijke staking van schoonmakers zijn minder mensen aan het werk om de treinen schoon te houden. Als er minder afval in de treinen blijft liggen, scheelt dat ook in de benodigde schoonmaak, zegt een woordvoerster van de NS.

35 minuten geleden
Droge rivieren hinderen herstel Duitse economie, zegt Bundesbank

FRANKFURT (ANP/RTR) - De droge rivieren in Duitsland verstoren het goederenvervoer en belemmeren het toch al wankele herstel van de grootste economie van Europa, waarschuwt de Bundesbank. De Duitse centrale bank verwacht dat de economie dit kwartaal hoogstens een lichte groei zal laten zien, waarmee het economische herstel dreigt te vertragen.

37 minuten geleden
Steeds meer Nederlanders gaan kamperen in Zweden

GÖTEBORG (ANP) - Steeds meer Nederlanders gaan kamperen in Zweden. Volgens de Zweedse kampeerbrancheorganisatie Svensk Camping steeg het aantal overnachtingen van Nederlanders op campings vorig jaar met ruim 7 procent tot meer dan 417.000. Daarmee staat Nederland op de derde plaats van buitenlandse overnachtingen in het land.

1 uur geleden
Topvrouw hotelketen Travelodge weg na ophef over veiligheid

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De topvrouw van de Britse budgethotelketen Travelodge stapt op na ophef over het seksueel misbruik van een vrouwelijke gast in een hotelkamer. Door die aanval ontstonden zorgen over de veiligheidsmaatregelen van Travelodge. Topvrouw Joanna Boydell heeft daarop besloten af te treden.

1 uur geleden
China fel tegen importheffingen VS op drones en onderdelen

BEIJING (ANP/AFP/RTR) - China heeft donderdag verklaard dat het "fel tegen" de nieuwe Amerikaanse importheffingen op drones en drone-onderdelen uit het buitenland is. President Donald Trump kondigde vorige week een tarief van 100 procent aan.

3 uur geleden