AEX koerst af op lager begin in afwachtende markt
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak lijkt dinsdag licht lager te beginnen. Beleggers verwerken de lagere slotstanden op Wall Street, waar de beursgraadmeters wat terugvielen van eerdere recordniveaus. Op de beursvloeren wordt verder vooral uitgekeken naar het rentebesluit van de Europese Centrale Bank (ECB) op donderdag. Naar alle waarschijnlijkheid zal de ECB donderdag opnieuw de rente in de eurozone onveranderd laten.
Ook verschijnt voorzitter Jerome Powell van de Amerikaanse Federal Reserve deze week in het Congres om uitleg te geven over het monetair beleid. Vrijdag komt ook nog het banenrapport van de Amerikaanse overheid over februari naar buiten dat een belangrijke rol speelt bij het rentebeleid van de centrale bank.
De Aziatische beurzen gingen dinsdag overwegend omlaag. De Nikkei in Tokio sloot een fractie lager, na het bereiken van een nieuw recordniveau een dag eerder. De Hang Seng-index in Hongkong zakte 2,5 procent en de beurs in Shanghai won 0,3 procent.
Volkscongres
In China ging de aandacht uit naar de jaarlijkse bijeenkomst van het Volkscongres. De regerende communistische partij liet daarbij weten voor dit jaar te mikken op een economische groei van 5 procent. Vorig jaar bedroeg de groei 5,2 procent. Dat was de laagste groei in decennia, met uitzondering van de coronajaren. De Chinese regering schroeft verder zijn defensiebudget dit jaar met 7,2 procent op. Concrete maatregelen om de kwakkelende economie te ondersteunen bleven uit.
Op het Damrak kwam TKH nog met cijfers. De technologiegroep boekte afgelopen jaar meer omzet en winst. Topman Alexander van der Lof sprake daarbij van beter dan verwachte resultaten in het vierde kwartaal. Volgens de topman versnelde de leveringen in de laatste maanden van het jaar, na de eerdere vertragingen door verstoringen in de toeleveringsketen. Voor het eerste kwartaal verwacht het bedrijf dat de omzet en het bedrijfsresultaat zullen dalen ten opzichte van een jaar eerder. Voor heel 2024 rekent het bedrijf wel op een verdere groei van de omzet en het resultaat.
Mislukt onderzoek
Ook Vivoryon blijft in de belangstelling staan. De biotechnoloog zag maandag ruim 90 procent van zijn beurswaarde verdampen door een mislukt onderzoek naar het alzheimermedicijn, dat het bedrijf in ontwikkeling heeft.
De euro was 1,0847 dollar waard, tegen 1,0861 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,6 procent minder op 78,32 dollar. Brentolie daalde 0,4 procent prijs tot 82,44 dollar per vat.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP) - Jaguar Land Rover staat op het punt om de komende twee jaar 4000 banen te schrappen, meldt de Britse krant The Times. De grootste autofabrikant van het Verenigd Koninkrijk kampt al langer met stijgende kosten en dalende verkopen. Ook heeft het bedrijf last van Amerikaanse importheffingen.
1 uur geledenSTOCKHOLM (ANP) - Medeoprichter Martin Lorentzon van muziekstreamingdienst Spotify wil Zweden verlaten als het land een nieuwe rijkentaks invoert. Dit heeft de Zweedse miljardair gezegd tegen persbureau Bloomberg.
2 uur geledenAPELDOORN (ANP) - In het afgelopen halfjaar is een forse stijging te zien van phishing rond onlineboekingsplatformen, met name rond Booking.com. Dat constateert Fraudehelpdesk, die de laatste tijd sowieso beduidend meer meldingen krijgt van fraude waarbij criminelen proberen persoonlijke gegevens of wachtwoorden te ontfutselen.
18 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Een bitcoin is weer minder dan 80.000 dollar waard. Door het Amerikaanse banenrapport van vrijdag is een einde gekomen aan de recente opmars van 's werelds grootste cryptomunt.
19 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Elon Musks xAI is er niet in geslaagd een verbod op door kunstmatige intelligentie gegenereerde neppe naaktbeelden te laten schrappen. Een verbod hierop in de staat Minnesota, het eerste in zijn soort in de Verenigde Staten, blijft van kracht terwijl een grondwettelijke zaak van het AI-bedrijf van 's werelds rijkste zakenman doorloopt.
1 dag geledenLAS VEGAS (ANP/BLOOMBERG) - De maker van het bekende computerspel Tetris heeft kritiek geuit op een nieuwe game van het Witte Huis die het klassieke blokstapelspel na-aapt. In het door de regering-Trump naar buiten gebrachte Build the Wall moeten spelers een muur bouwen om te voorkomen dat migranten de Amerikaanse grens oversteken.
1 dag geledenBUNNIK (ANP) - Werkgevers sturen door de hogere brandstofkosten scherper op kosten en kilometers, volgens de Vereniging van Nederlandse Autoleasemaatschappijen (VNA). Duurdere benzine en diesel door de oorlog in het Midden-Oosten zijn met name voor middelgrote werkgevers reden om de overstap naar elektrisch rijden te versnellen en werknemers meer te laten thuiswerken.
1 dag geleden