Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AEX koerst af op lager begin in afwachtende markt

AEX koerst af op lager begin in afwachtende markt

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak lijkt dinsdag licht lager te beginnen. Beleggers verwerken de lagere slotstanden op Wall Street, waar de beursgraadmeters wat terugvielen van eerdere recordniveaus. Op de beursvloeren wordt verder vooral uitgekeken naar het rentebesluit van de Europese Centrale Bank (ECB) op donderdag. Naar alle waarschijnlijkheid zal de ECB donderdag opnieuw de rente in de eurozone onveranderd laten.

Ook verschijnt voorzitter Jerome Powell van de Amerikaanse Federal Reserve deze week in het Congres om uitleg te geven over het monetair beleid. Vrijdag komt ook nog het banenrapport van de Amerikaanse overheid over februari naar buiten dat een belangrijke rol speelt bij het rentebeleid van de centrale bank.

De Aziatische beurzen gingen dinsdag overwegend omlaag. De Nikkei in Tokio sloot een fractie lager, na het bereiken van een nieuw recordniveau een dag eerder. De Hang Seng-index in Hongkong zakte 2,5 procent en de beurs in Shanghai won 0,3 procent.

Volkscongres

In China ging de aandacht uit naar de jaarlijkse bijeenkomst van het Volkscongres. De regerende communistische partij liet daarbij weten voor dit jaar te mikken op een economische groei van 5 procent. Vorig jaar bedroeg de groei 5,2 procent. Dat was de laagste groei in decennia, met uitzondering van de coronajaren. De Chinese regering schroeft verder zijn defensiebudget dit jaar met 7,2 procent op. Concrete maatregelen om de kwakkelende economie te ondersteunen bleven uit.

Op het Damrak kwam TKH nog met cijfers. De technologiegroep boekte afgelopen jaar meer omzet en winst. Topman Alexander van der Lof sprake daarbij van beter dan verwachte resultaten in het vierde kwartaal. Volgens de topman versnelde de leveringen in de laatste maanden van het jaar, na de eerdere vertragingen door verstoringen in de toeleveringsketen. Voor het eerste kwartaal verwacht het bedrijf dat de omzet en het bedrijfsresultaat zullen dalen ten opzichte van een jaar eerder. Voor heel 2024 rekent het bedrijf wel op een verdere groei van de omzet en het resultaat.

Mislukt onderzoek

Ook Vivoryon blijft in de belangstelling staan. De biotechnoloog zag maandag ruim 90 procent van zijn beurswaarde verdampen door een mislukt onderzoek naar het alzheimermedicijn, dat het bedrijf in ontwikkeling heeft.

De euro was 1,0847 dollar waard, tegen 1,0861 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,6 procent minder op 78,32 dollar. Brentolie daalde 0,4 procent prijs tot 82,44 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Luxebedrijf LVMH steekt miljoenen in verlieslijdende Le Parisien

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Het Franse luxeconcern LVMH, moederbedrijf van onder meer Louis Vuitton en Christian Dior, investeert tot 150 miljoen euro in de verlieslijdende krant Le Parisien. LVMH is eigenaar van Le Parisien en bezit bijvoorbeeld ook zakenkrant Les Echos en weekblad Paris Match.

18 minuten geleden
KLM en bonden sluiten cao-akkoord voor grondpersoneel

SCHIPHOL (ANP) - KLM heeft met de vakbonden een nieuw cao-akkoord voor grondmedewerkers van de luchtvaartmaatschappij gesloten. Eind vorige maand werd al een principeovereenkomst gesloten met FNV en CNV, die nu is goedgekeurd door de leden. Volgens KLM wordt het akkoord breed gedragen, ook door de bonden De Unie, NVLT en VKP.

2 uur geleden
Verlies voor Amsterdamse AEX-index, chipfondsen fors lager

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is vrijdag met verlies het weekend ingegaan. De chipfondsen ASML, ASMI en Besi waren de grootste dalers bij de hoofdfondsen op het Damrak met minnen tot 6,3 procent door zorgen bij beleggers over de enorme investeringen in AI en de sterk gestegen waarderingen van techfondsen.

2 uur geleden
Stop op datacenters Amsterdam bespaart Liander 125 miljoen

AMSTERDAM (ANP) - Het besluit van de gemeente Amsterdam om geen grote nieuwe datacenters toe te staan in de gemeente, betekent dat Liander drie elektriciteitsstations minder hoeft te bouwen. Hiermee bespaart de netbeheerder zo'n 125 miljoen euro, meldde de gemeente Amsterdam vrijdagmiddag op basis van een nieuwe doorrekening. Ook TenneT hoeft volgens deze doorrekening twee stations minder te bouwen.

2 uur geleden
Werknemers kledingketen Zara willen protesteren op Black Friday

MADRID (ANP/RTR) - Werknemers van kledingketen Zara zijn van plan om in meerdere Europese landen te protesteren op Black Friday. Ze willen dat er weer een regeling komt voor het delen van winsten met het personeel van het Spaanse moederbedrijf Inditex.

4 uur geleden
Motor achter economische groei verzwakt, constateert CPB

DEN HAAG (ANP) - Het proces van economische vernieuwing in Nederland is duidelijk afgezwakt. Tot die conclusie komt het Centraal Planbureau (CPB) in een nieuw rapport. Volgens de belangrijke adviseur van het kabinet worden slecht presterende bedrijven minder snel vervangen door nieuwe, innovatieve en goed presterende bedrijven.

5 uur geleden
Wall Street opent hoger na verliezen dag eerder

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met winst geopend na de flinke ommezwaai een dag eerder. Beter dan verwachte resultaten van beurslieveling Nvidia, de grote aanjager van de AI-rally dit jaar, leken donderdag nog voor opluchting te zorgen bij beleggers. Wall Street kon de koersrally echter niet volhouden door de onzekerheid over het aanstaande rentebesluit van de Federal Reserve.

5 uur geleden