AEX koerst af op lager begin in afwachtende markt
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak lijkt dinsdag licht lager te beginnen. Beleggers verwerken de lagere slotstanden op Wall Street, waar de beursgraadmeters wat terugvielen van eerdere recordniveaus. Op de beursvloeren wordt verder vooral uitgekeken naar het rentebesluit van de Europese Centrale Bank (ECB) op donderdag. Naar alle waarschijnlijkheid zal de ECB donderdag opnieuw de rente in de eurozone onveranderd laten.
Ook verschijnt voorzitter Jerome Powell van de Amerikaanse Federal Reserve deze week in het Congres om uitleg te geven over het monetair beleid. Vrijdag komt ook nog het banenrapport van de Amerikaanse overheid over februari naar buiten dat een belangrijke rol speelt bij het rentebeleid van de centrale bank.
De Aziatische beurzen gingen dinsdag overwegend omlaag. De Nikkei in Tokio sloot een fractie lager, na het bereiken van een nieuw recordniveau een dag eerder. De Hang Seng-index in Hongkong zakte 2,5 procent en de beurs in Shanghai won 0,3 procent.
Volkscongres
In China ging de aandacht uit naar de jaarlijkse bijeenkomst van het Volkscongres. De regerende communistische partij liet daarbij weten voor dit jaar te mikken op een economische groei van 5 procent. Vorig jaar bedroeg de groei 5,2 procent. Dat was de laagste groei in decennia, met uitzondering van de coronajaren. De Chinese regering schroeft verder zijn defensiebudget dit jaar met 7,2 procent op. Concrete maatregelen om de kwakkelende economie te ondersteunen bleven uit.
Op het Damrak kwam TKH nog met cijfers. De technologiegroep boekte afgelopen jaar meer omzet en winst. Topman Alexander van der Lof sprake daarbij van beter dan verwachte resultaten in het vierde kwartaal. Volgens de topman versnelde de leveringen in de laatste maanden van het jaar, na de eerdere vertragingen door verstoringen in de toeleveringsketen. Voor het eerste kwartaal verwacht het bedrijf dat de omzet en het bedrijfsresultaat zullen dalen ten opzichte van een jaar eerder. Voor heel 2024 rekent het bedrijf wel op een verdere groei van de omzet en het resultaat.
Mislukt onderzoek
Ook Vivoryon blijft in de belangstelling staan. De biotechnoloog zag maandag ruim 90 procent van zijn beurswaarde verdampen door een mislukt onderzoek naar het alzheimermedicijn, dat het bedrijf in ontwikkeling heeft.
De euro was 1,0847 dollar waard, tegen 1,0861 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,6 procent minder op 78,32 dollar. Brentolie daalde 0,4 procent prijs tot 82,44 dollar per vat.
Meer uit Financieel
BERLIJN (ANP/DPA) - Duitse luchtvaartmaatschappijen zijn boos op de Duitse regering. Die heeft Emirates toestemming gegeven voor vluchten op een vijfde luchthaven in Duitsland. Daarmee wordt de concurrentie van de maatschappij uit Dubai nog sterker.
32 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Oracle behoorde vrijdag tot de winnaars op de beurzen in New York. Het software- en cloudbedrijf boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst. Het bedrijf profiteert van de enorme vraag naar diensten en infrastructuur voor AI en zag de omzet van het onderdeel cloudinfrastructuur ruimschoots verdubbelen. Ook verwacht Oracle de sterke prestatie in het huidige kwartaal voort te zetten. Het aandeel steeg 2 procent.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Franse miljardair Bernard Arnault behoort niet langer tot de tien rijkste mensen ter wereld. Volgens de Bloomberg Billionaires Index is zijn vermogen gedaald. Daardoor bestaat de gehele top 10 van de rijkenlijst voor het eerst sinds Bloomberg in 2012 begon met meten volledig uit Amerikanen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Netbeheerders zijn blij met het wetgevingspakket om de doorlooptijd van uitbreidingen van het stroomnet drastisch in te korten door vergunningsprocedures te schrappen of te vereenvoudigen. "Goed dat er in de geest van een crisiswet wordt gehandeld, want we hebben haast", aldus directeur van belangenvereniging Netbeheer Nederland Hans-Peter Oskam.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Netbeheerders zijn blij met het wetgevingspakket om de doorlooptijd van uitbreidingen van het stroomnet drastisch in te korten door vergunningsprocedures te schrappen of te vereenvoudigen. "Goed dat er in de geest van een crisiswet wordt gehandeld, want we hebben haast", aldus directeur van belangenvereniging Netbeheer Nederland Hans-Peter Oskam.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Consumenten die op dit moment een nieuw vast contract voor de levering van gas willen afsluiten, betalen daarvoor het hoogste tarief in de afgelopen drie jaar. Ook de tarieven van vaste contracten voor elektriciteit zijn gestegen, volgt uit een nieuwe publicatie van de Autoriteit Consument & Markt (ACM).
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Energieleveranciers mogen geen telefonische verkopers meer inzetten die zich ten onrechte voordoen als onafhankelijke energievergelijkers. Dat heeft de Autoriteit Consument & Markt (ACM) laten weten aan alle energieleveranciers. Door die praktijken is de kans groot dat consumenten een contract afsluiten dat niet goed past bij hun situatie, waarschuwt de toezichthouder.
4 uur geleden