AEX koerst af op lager begin, focus op Amerikaanse inflatie
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak koerst dinsdag af op een licht lager begin van de nieuwe handelsdag. Beleggers wachten vooral op het Amerikaanse inflatiecijfer, dat woensdag op het programma staat. Voor de Amerikaanse Federal Reserve is de inflatie belangrijk voor het rentebeleid en beleggers hopen dat de rente snel omlaag kan als de inflatie meevalt.
Ook de andere Europese beurzen lijken met kleine koersuitslagen te openen. De Aziatische aandelenmarkten lieten een gemengd beeld zien. De Nikkei in Tokio klom 0,5 procent. De beurzen in Hongkong en Shanghai daalden 0,2 procent.
In Amsterdam kwamen kunstmestproducent OCI en de bevoorrader van cruiseschepen en luchthavens B&S nog met kwartaalcijfers. OCI zag de omzet en de aangepaste bedrijfswinst dalen ten opzichte van een jaar eerder. De daling werd vooral veroorzaakt door de lagere stikstofprijzen vergeleken met een jaar geleden. Topman Ahmed El-Hoshy stelde tevreden te zijn met de "veerkrachtige prestaties" in het eerste kwartaal.
Ebusco
B&S zag de omzet licht stijgen in het eerste kwartaal. Alle segmenten toonden groei ten opzichte van een jaar eerder, behalve het drankensegment. Het bedrijf rekent voor 2024 op een omzetgroei van zo'n 5 procent. Dat is aan de onderkant van de doelstelling van een groei van 5 tot 7 procent die B&S heeft voor de periode 2024 tot en met 2026.
Ebusco liet weten Michiel Peters per 1 augustus te willen benoemen tot mede-bestuursvoorzitter van de fabrikant van elektrische bussen. Peters, die eerder topman was van Vanderlande en Moba Group, deelt die functie met oprichter Peter Bijvelds en neemt de rol over van Frank Meurs, die het bedrijf eind juli zal verlaten.
Beursgang Triodos
Triodos Bank kondigde aan zich voor te bereiden op een notering op de Amsterdamse beurs. Nu worden de certificaten van aandelen van de bank nog verhandeld via een speciaal handelsplatform dat de bank met het bedrijf Captin heeft opgezet en waar wekelijks een nieuwe koers voor de certificaten wordt bepaald. De bank kwam echter onder vuur te liggen nadat het besloot dat systeem stil te leggen toen door de coronapandemie beleggers massaal van hun certificaten af wilden.
De euro was 1,0785 dollar waard, tegen 1,0790 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie steeg 0,2 procent in prijs tot 79,26 dollar. Brentolie werd 0,1 procent duurder op 83,48 dollar per vat.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse effectenmarkten zijn de eerste handelsdag van de verkorte beursweek met flinke koerswinsten geëindigd. Beleggers voelden zich gesterkt door een onderbreking van de vijandelijkheden tussen de Verenigde Staten en Iran. De handel verliep echter zeer grillig, waarbij de beursgraadmeters grote schommelingen lieten zien.
36 minuten geledenSAN FRANCISCO (ANP) - Gevoelige lijsten met onderdelen en leveranciers, evenals foto's van de nog niet aangekondigde iPhone 18 Pro-modellen van Apple, zijn op het dark web verschenen. De bestanden zijn geplaatst door de ransomwaregroep die eerder gegevens stal bij Tata Electronics, een Indiase toeleverancier van Apple. Dat bericht persbureau Reuters op basis van documenten en een bron die bekend is met de zaak.
1 uur geledenPARIJS (ANP/DPA) - Reclame voor snelwisselende mode van Chinese webwinkels zoals Shein, Temu en AliExpress wordt binnenkort verboden in Frankrijk. Dat volgt op een stemming in de Senaat, die een wetsvoorstel aannam om deze als milieuschadelijk beschouwde praktijk terug te dringen.
1 uur geledenMENLO PARK (ANP/BLOOMBERG) - Gebruikers van WhatsApp kunnen straks een gebruikersnaam kiezen voor hun account. Die verandering moet de privacy vergroten, doordat mensen met elkaar in contact kunnen komen zonder hun telefoonnummer te hoeven delen.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP/RTR) - Eurocommissaris Maroš Šefčovič (Handel) heeft met de Chinese handelsminister Wang Wentao gesproken over de handelsbalans tussen de Europese Unie en China. Hij zei na afloop van het gesprek dat de status quo "geen optie" is, omdat die balans op dit moment niet in evenwicht is.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX, de index van de dertig meest verhandelde fondsen op de Amsterdamse beurs, liet maandag herstel zien na de verliezen van vorige week. Techinvesteerder Prosus ging aan kop met een koerswinst van meer dan 3 procent. Daarmee maakte het de verliezen van de afgelopen tijd deels goed.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Brussel heeft aan Nederland laten weten dat het mogelijk in overtreding is met EU-regels voor internationaal treinverkeer vanwege de dominante positie van de NS. Dat meldt de Europese Commissie, het dagelijkse bestuur van de EU, maandag.
5 uur geleden