AEX koerst af op lager begin, focus op Amerikaanse inflatie
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak koerst dinsdag af op een licht lager begin van de nieuwe handelsdag. Beleggers wachten vooral op het Amerikaanse inflatiecijfer, dat woensdag op het programma staat. Voor de Amerikaanse Federal Reserve is de inflatie belangrijk voor het rentebeleid en beleggers hopen dat de rente snel omlaag kan als de inflatie meevalt.
Ook de andere Europese beurzen lijken met kleine koersuitslagen te openen. De Aziatische aandelenmarkten lieten een gemengd beeld zien. De Nikkei in Tokio klom 0,5 procent. De beurzen in Hongkong en Shanghai daalden 0,2 procent.
In Amsterdam kwamen kunstmestproducent OCI en de bevoorrader van cruiseschepen en luchthavens B&S nog met kwartaalcijfers. OCI zag de omzet en de aangepaste bedrijfswinst dalen ten opzichte van een jaar eerder. De daling werd vooral veroorzaakt door de lagere stikstofprijzen vergeleken met een jaar geleden. Topman Ahmed El-Hoshy stelde tevreden te zijn met de "veerkrachtige prestaties" in het eerste kwartaal.
Ebusco
B&S zag de omzet licht stijgen in het eerste kwartaal. Alle segmenten toonden groei ten opzichte van een jaar eerder, behalve het drankensegment. Het bedrijf rekent voor 2024 op een omzetgroei van zo'n 5 procent. Dat is aan de onderkant van de doelstelling van een groei van 5 tot 7 procent die B&S heeft voor de periode 2024 tot en met 2026.
Ebusco liet weten Michiel Peters per 1 augustus te willen benoemen tot mede-bestuursvoorzitter van de fabrikant van elektrische bussen. Peters, die eerder topman was van Vanderlande en Moba Group, deelt die functie met oprichter Peter Bijvelds en neemt de rol over van Frank Meurs, die het bedrijf eind juli zal verlaten.
Beursgang Triodos
Triodos Bank kondigde aan zich voor te bereiden op een notering op de Amsterdamse beurs. Nu worden de certificaten van aandelen van de bank nog verhandeld via een speciaal handelsplatform dat de bank met het bedrijf Captin heeft opgezet en waar wekelijks een nieuwe koers voor de certificaten wordt bepaald. De bank kwam echter onder vuur te liggen nadat het besloot dat systeem stil te leggen toen door de coronapandemie beleggers massaal van hun certificaten af wilden.
De euro was 1,0785 dollar waard, tegen 1,0790 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie steeg 0,2 procent in prijs tot 79,26 dollar. Brentolie werd 0,1 procent duurder op 83,48 dollar per vat.
Meer uit Financieel
CHICAGO (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Amerikaanse vliegtuigbouwer Boeing heeft de Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA gevraagd zijn 777-vrachtvliegtuig tijdelijk vrij te stellen van een uitstootregel die eind 2027 ingaat. Daarbij verwijst Boeing naar een wereldwijd tekort aan dit soort brede vrachttoestellen.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag hoger gesloten. Het optimisme werd aangejaagd door techbedrijven als Oracle. Dat aandeel steeg 6,6 procent.
4 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De Franse regering gaat de komende dagen in beroep tegen de uitspraak van een rechtbank in Parijs vrijdag over een tijdelijke blokkade van Shein in het land. Frankrijk wilde Shein drie maanden blokkeren omdat op de Chinese webwinkel op kinderen lijkende sekspoppen en wapens werden verkocht. Maar de rechtbank vond zo'n maatregel buiten proportie.
6 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Op Schiphol zijn vrijdag naar schatting 20.000 koffers achtergebleven door een storing in een deel van het bagagesysteem. De storing duurde uren. Pas aan het einde van de middag meldde het vliegveld dat de storing in Vertrekhal 2 was verholpen. Gedurende de dag is een deel van de ingecheckte ruimbagage niet met de geplande vluchten meegenomen.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam liet vrijdag weinig verandering zien. Beleggers deden het rustiger aan na de flinke winsten donderdag. De Europese Centrale Bank (ECB) kwam die dag met een rentebesluit en hield de rente in de eurozone voor de vierde keer op rij onveranderd op 2 procent.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - PostNL wil een rechtszaak aanspannen vanwege het besluit van het demissionaire kabinet om het bedrijf geen subsidie te geven. Het kabinet besloot vrijdag dat het bezorgbedrijf vanaf 1 juli 2026 twee dagen mag doen over het bezorgen van de post die onder de zogeheten universele postdienst (UPD) valt en vanaf juli 2027 drie dagen. Maar door de lange bezorgtijd is de overheidssubsidie volgens het kabinet niet nodig.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Heineken heeft een boete gekregen van 1,5 miljoen euro om blikjes zonder statiegeld. Volgens het Openbaar Ministerie vulde de bierbrouwer tussen 1 en 11 april 2023 nog ruim 7,2 miljoen blikjes bier zonder statiegeld. Deze blikjes zijn vervolgens op de markt gebracht, ondanks dat statiegeld op blik toen al verplicht was.
10 uur geleden