AEX koerst af op hoger begin van het nieuwe beursjaar 2022
AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index lijkt maandag licht hoger te beginnen aan het nieuwe beursjaar 2022. Net als aan het einde van het sterke afgelopen beursjaar zullen de ontwikkelingen rond de omikronvariant van het coronavirus een hoofdrol blijven spelen op de aandelenmarkten. Later in de week gaat de aandacht uit naar de notulen van de beleidsvergadering van de Amerikaanse Federal Reserve en het officiële banenrapport van de Amerikaanse overheid.
De andere Europese beurzen zullen naar verwachting eveneens hoger openen. In Londen hebben beleggers nog een vrije dag. In Azië waren de financiële markten in China, Japan en Australië maandag nog gesloten. In Hongkong was de beurs wel open en werd de handel in het aandeel Evergrande stilgelegd. Het noodlijdende Chinese vastgoedconcern zou volgens lokale media opdracht hebben gekregen om 39 appartementencomplexen te slopen omdat de bouwvergunningen illegaal zijn verkregen.
Bij de bedrijven blijven de luchtvaartmaatschappijen in de belangstelling staan. In de Verenigde Staten zijn afgelopen weekeinde opnieuw duizenden vluchten geannuleerd of vertraagd vanwege het slechte weer en coronabesmettingen bij luchtvaartpersoneel. Amerikaanse luchtvaartmaatschappijen kampen door de snelle verspreiding van de omikronvariant met uitval van piloten en cabinepersoneel door ziekte of isolatie.
Iveco Group en CNH
In Milaan gaat de aandacht uit naar het beursdebuut van Iveco Group. De fabrikant van vrachtwagens en bussen wordt door CNH Industrial, dat wordt gecontroleerd door de Italiaanse miljardairsfamilie Agnelli, apart naar de beurs gebracht. De aandeelhouders van CNH ontvangen een aandeel Iveco voor elke vijf aandelen CNH. In december vorig jaar zette het Duitse autoconcern Daimler al zijn truckdivisie op eigen benen met een beursnotering in Frankfurt.
De AEX-index ging vrijdag na een verkorte handelssessie 0,3 procent lager het jaar uit op 797,93 punten. De hoofdindex dikte in 2021 28 procent aan. Op Wall Street eindigde de Dow-Jonesindex 0,2 procent lager op 36.338,30 punten. De brede S&P 500 daalde 0,3 procent en techbeurs Nasdaq verloor 0,6 procent.
De euro was 1,1342 dollar waard, tegen 1,1326 dollar op vrijdag. Een vat Amerikaanse olie werd 0,8 procent duurder op 75,80 dollar. Brentolie kostte ook 0,8 procent meer op 78,37 dollar per vat. Op de oliemarkt gaat de aandacht uit naar de vergadering van oliekartel OPEC en bondgenoten zoals Rusland, die dinsdag wordt gehouden. De OPEC+ gaat dan beslissen over de olieproductie in februari.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/RTR) - Kevin Warsh is ingezworen als het nieuwe hoofd van de Federal Reserve, de Amerikaanse centrale bank. President Donald Trump benadrukte bij de ceremonie dat de nieuwe Fed-voorzitter "volledig onafhankelijk" is in zijn nieuwe functie. Daarmee leek Trump de financiële markten gerust te willen stellen, aangezien hij als president veel kritiek heeft gehad op het Fed-beleid van de terugtredende Fed-baas Jerome Powell.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is vrijdag opnieuw hoger gesloten. Daarmee werd het slotrecord van een dag eerder weer aangescherpt. Volgens analisten stemde hoop op het einde van de Iran-oorlog beleggers positief. Net als eerder deze week waren de chipbedrijven de grote winnaars.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn vrijdag opnieuw met winst begonnen. Beleggers bleven optimistisch over een spoedig einde aan de oorlog in het Midden-Oosten. De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio verklaarde enige beweging te zien bij Iran in de vredesbesprekingen, maar gaf niet aan op welke vlakken Iran bereid is tot concessies. De twee landen verschillen nog altijd van mening over de uraniumvoorraad van Iran en de controle van de Straat van Hormuz.
4 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - Wingtech heeft in China een rechtszaak aangespannen tegen de Nederlandse chipfabrikant Nexperia en een aantal bestuurders. Nexperia is een dochterbedrijf van Wingtech, maar de ondernemingen zijn sinds vorig jaar verwikkeld in een felle ruzie over de controle over de chipmaker. Wingtech houdt de Nijmeegse chipmaker verantwoordelijk voor 8 miljard yuan schade, ongeveer 1 miljard euro.
4 uur geledenBOXTEL (ANP) - De failliete onlinewoonwinkel fonQ is weer actief onder de vleugels van de onlinegroep Etrias. Het platform, met een variëteit aan onlinespeciaalzaken onder zich, heeft zowel de handelsnaam als de webshop overgenomen.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bedrijven zijn positief over het doel van het wetsvoorstel dat voor meer loontransparantie moet zorgen, maar waken tegelijkertijd voor de administratieve lasten daarvan. Dat blijkt uit een rondgang van het ANP.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De impact van de oorlog in het Midden-Oosten op de wereldhandel is vooralsnog beperkt gebleven, meldt het Centraal Planbureau (CPB). Volgens het instituut is de wereldhandel in maart, de eerste maand van de oorlog, met 2,1 procent afgenomen ten opzichte van de maand daarvoor.
7 uur geleden