AEX koerst af op hoger begin na resultaten Meta en Amazon
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak koerst vrijdag af op een positief begin. Beleggers trekken zich op aan het stevige herstel op Wall Street. Ook kwamen Facebook-eigenaar Meta Platforms en webwinkelconcern Amazon donderdag na de slotbel in New York met beter dan verwachte resultaten. Beide aandelen lijken later op de dag flink hoger te gaan openen op Wall Street.
Apple, dat ook met cijfers kwam, zal daarentegen naar verwachting lager openen. De iPhone-maker zag de verkopen afgelopen kwartaal weer licht stijgen, na vier kwartalen van krimp op rij. De verkopen in de belangrijke Chinese markt daalden echter sterker dan verwacht. Apple kampt in het Aziatische land met lagere consumentenbestedingen en veel concurrentie.
Beleggers kijken daarnaast uit naar het Amerikaanse banenrapport, dat later op de dag verschijnt. De banengroei in de Verenigde Staten speelt naast de inflatie een belangrijke rol bij het rentebesluit van de Federal Reserve.
Zorgen
De AEX lijkt zo'n 0,5 procent hoger te gaan beginnen en kruipt verder richting een nieuw recordniveau. De hoofdindex bereikte op 18 november 2021 op 829,66 punten de hoogste tussentijdse stand ooit. De hoogste slotstand ooit werd een dag eerder bereikt op 827,57 punten. De AEX begon dit jaar op 786,82 punten en sloot donderdag op 822,09 punten.
De Aziatische beurzen gingen vrijdag overwegend omhoog. De Nikkei in Tokio sloot de week 0,4 procent hoger af. De beurs in Shanghai zakte 0,9 procent door de aanhoudende zorgen over het zwakke economische herstel in China. Ook lieten de Chinese toeleveranciers van Apple flinke koersverliezen zien.
ING
Prosus zal mogelijk profiteren van een koerswinst van Tencent. Het Chinese internet- en gamebedrijf klom 3 procent doordat de Chinese autoriteiten goedkeuring hebben gegeven aan twee nieuwe games van het bedrijf.
Ook ING blijft in de belangstelling staan. De bank zakte een dag eerder ruim 6 procent na tegenvallende vooruitzichten voor 2024. IMCD zal mogelijk tegenwind ondervinden van een adviesverlaging. De chemicaliëndistributeur werd door de Britse bank HSBC van de kooplijst gehaald.
TomTom
TomTom kwam met resultaten. De navigatiedienstverlener zag de jaaromzet met 9 procent stijgen. Het jaarverlies werd teruggedrongen tot 21 miljoen euro. Voor dit jaar rekent het bedrijf op een verdere omzetgroei.
De euro was 1,0875 waard, tegen 1,0854 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,4 procent duurder op 74,13 dollar. Brentolie kostte 0,5 procent meer op 79,07 dollar per vat.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - LVMH, het luxebedrijf achter merken als Louis Vuitton en Christian Dior, heeft de omzet en winst vorig jaar zien dalen. "Ondanks een geopolitieke en macro-economische omgeving die onzeker blijft", heeft het concern vertrouwen voor dit jaar, stelt LVMH in een toelichting. De Franse onderneming had onder meer last van importheffingen en de gespannen geopolitieke situatie, die het consumentenvertrouwen aantastten.
1 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De eigenaar van Pornhub en Youporn beperkt de toegang tot zijn websites in het Verenigd Koninkrijk. Vanaf 2 februari kunnen er geen nieuwe gebruikersaccounts meer worden gemaakt. Britse gebruikers die al een account hebben en hun leeftijd hebben geverifieerd, houden wel toegang, aldus moederbedrijf Aylo.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - TikTok schikt in een rechtszaak over socialemediaverslaving. Dat stellen de advocaten van de 19-jarige vrouw die het socialemediaplatform voor de rechter daagde. Zij klaagde ook YouTube, Meta en Snap aan. Dat laatste bedrijf trof eerder ook een schikking.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Europese beursgraadmeters eindigden dinsdag overwegend hoger, geholpen door de historische handelsovereenkomst van de Europese Unie met India. De onderhandelingen over de deal versnelden nadat de EU en India te maken kregen met handelstarieven van de Amerikaanse president Donald Trump. In het handelsverdrag is onder meer afgesproken dat de importtarieven op Europese auto's omlaaggaan van 110 naar 10 procent. Brussel verwacht dat de EU-export naar India wordt verdubbeld door de deal.
3 uur geledenATLANTA (ANP) - De Amerikaanse pakketbezorger UPS gaat opnieuw reorganiseren en schrapt daarvoor 30.000 extra banen. Dat meldt de Amerikaanse nieuwssite CNBC. In oktober liet het bedrijf al weten 34.000 banen te schrappen, vooral onder chauffeurs en pakketverwerkers, om kosten te besparen en de winstgevendheid te vergroten.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - General Motors behoorde dinsdag tot de winnaars op de beurzen in New York. De autofabrikant uit Detroit boekte afgelopen kwartaal meer winst dan verwacht. Ook de winstverwachting voor dit jaar viel hoger uit dan voorzien. GM profiteerde onder meer van door president Donald Trump versoepelde klimaatregels.
4 uur geledenBELLEVUE (ANP/BLOOMBERG) - PACCAR, het Amerikaanse moederbedrijf van truckfabrikant DAF, heeft de resultaten in het vierde kwartaal van vorig jaar flink zien teruglopen. Het aantal verkochte vrachtwagens daalde wereldwijd met 25 procent tot 32.900, maakte het concern dinsdag bekend.
5 uur geleden