Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AEX koerst af op hoger begin na resultaten Meta en Amazon

AEX koerst af op hoger begin na resultaten Meta en Amazon

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak koerst vrijdag af op een positief begin. Beleggers trekken zich op aan het stevige herstel op Wall Street. Ook kwamen Facebook-eigenaar Meta Platforms en webwinkelconcern Amazon donderdag na de slotbel in New York met beter dan verwachte resultaten. Beide aandelen lijken later op de dag flink hoger te gaan openen op Wall Street.

Apple, dat ook met cijfers kwam, zal daarentegen naar verwachting lager openen. De iPhone-maker zag de verkopen afgelopen kwartaal weer licht stijgen, na vier kwartalen van krimp op rij. De verkopen in de belangrijke Chinese markt daalden echter sterker dan verwacht. Apple kampt in het Aziatische land met lagere consumentenbestedingen en veel concurrentie.

Beleggers kijken daarnaast uit naar het Amerikaanse banenrapport, dat later op de dag verschijnt. De banengroei in de Verenigde Staten speelt naast de inflatie een belangrijke rol bij het rentebesluit van de Federal Reserve.

Zorgen

De AEX lijkt zo'n 0,5 procent hoger te gaan beginnen en kruipt verder richting een nieuw recordniveau. De hoofdindex bereikte op 18 november 2021 op 829,66 punten de hoogste tussentijdse stand ooit. De hoogste slotstand ooit werd een dag eerder bereikt op 827,57 punten. De AEX begon dit jaar op 786,82 punten en sloot donderdag op 822,09 punten.

De Aziatische beurzen gingen vrijdag overwegend omhoog. De Nikkei in Tokio sloot de week 0,4 procent hoger af. De beurs in Shanghai zakte 0,9 procent door de aanhoudende zorgen over het zwakke economische herstel in China. Ook lieten de Chinese toeleveranciers van Apple flinke koersverliezen zien.

ING

Prosus zal mogelijk profiteren van een koerswinst van Tencent. Het Chinese internet- en gamebedrijf klom 3 procent doordat de Chinese autoriteiten goedkeuring hebben gegeven aan twee nieuwe games van het bedrijf.

Ook ING blijft in de belangstelling staan. De bank zakte een dag eerder ruim 6 procent na tegenvallende vooruitzichten voor 2024. IMCD zal mogelijk tegenwind ondervinden van een adviesverlaging. De chemicaliëndistributeur werd door de Britse bank HSBC van de kooplijst gehaald.

TomTom

TomTom kwam met resultaten. De navigatiedienstverlener zag de jaaromzet met 9 procent stijgen. Het jaarverlies werd teruggedrongen tot 21 miljoen euro. Voor dit jaar rekent het bedrijf op een verdere omzetgroei.

De euro was 1,0875 waard, tegen 1,0854 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,4 procent duurder op 74,13 dollar. Brentolie kostte 0,5 procent meer op 79,07 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Muziekindustrie komt met labels om AI-muziek te herkennen

LOS ANGELES (ANP/AFP) - Diverse grote organisaties uit de muziekindustrie hebben vrijdag een labelsysteem gepresenteerd voor content die met kunstmatige intelligentie (AI) is gemaakt. Daarmee kunnen mensen snel achterhalen of en hoe er in bepaalde muziek gebruik is gemaakt van AI.

1 uur geleden
CNV waarschuwt: werkplek vaak niet ingericht op hitte

UTRECHT (ANP) - Nederlandse werkplekken zijn slecht ingericht op steeds hetere zomers. Daarvoor waarschuwt CNV na een peiling onder 1500 werkenden die fysiek op hun werk aanwezig moeten zijn, bijvoorbeeld in de bouw, industrie en de zorg.

2 uur geleden
Meta stopt na enkele dagen met fel bekritiseerde AI-functie

MENLO PARK (ANP/RTR) - Meta stopt na enkele dagen al weer met een nieuwe AI-functie waarmee gebruikers afbeeldingen konden genereren die waren gebaseerd op de Instagram-foto's van anderen. Het Amerikaanse socialemediaconcern besloot hiertoe na een storm aan kritiek dat Meta zich met de tool schuldig zou maken aan privacyschendingen.

2 uur geleden
Apple klaagt OpenAI aan om diefstal bedrijfsgegevens

CUPERTINO (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Apple heeft vrijdag een rechtszaak aangespannen tegen ChatGPT-moeder OpenAI en twee voormalige werknemers van het AI-bedrijf, omdat zij vertrouwelijke bedrijfsgegevens van Apple zouden hebben gestolen. De zaak werd aangespannen bij een rechtbank in het noorden van Californië.

12 uur geleden
Wall Street sluit met winst, succesvol beursdebuut SK Hynix

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn vrijdag met kleine koerswinsten het weekend ingegaan. De aandacht van beleggers op Wall Street ging onder meer uit naar de beursgang van het grote Zuid-Koreaanse chipbedrijf SK Hynix in New York. Dat debuut verliep succesvol, want SK Hynix sloot bijna 13 procent hoger op 168 dollar per aandeel.

13 uur geleden
Polen neemt eerste windmolenpark in Oostzee in gebruik

WARSCHAU (ANP/DPA) - Polen heeft vrijdag zijn eerste windmolenpark in de Oostzee in gebruik genomen met de levering van de eerste stroom aan het elektriciteitsnetwerk. De Poolse premier Donald Tusk noemt het project een cruciaal element van de energiezekerheid van zijn land.

16 uur geleden
Chipbedrijf SK Hynix 14 procent hoger bij debuut op Wall Street

NEW YORK (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het Zuid-Koreaanse chipconcern SK Hynix steeg vrijdag bij zijn beursgang in New York met 14 procent tot 170 dollar per aandeel. De introductiekoers lag op 149 dollar per aandeel. Met de beursgang haalde SK Hynix 26,5 miljard dollar op bij beleggers op Wall Street.

17 uur geleden