AEX koerst af op hoger begin na resultaten Meta en Amazon
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak koerst vrijdag af op een positief begin. Beleggers trekken zich op aan het stevige herstel op Wall Street. Ook kwamen Facebook-eigenaar Meta Platforms en webwinkelconcern Amazon donderdag na de slotbel in New York met beter dan verwachte resultaten. Beide aandelen lijken later op de dag flink hoger te gaan openen op Wall Street.
Apple, dat ook met cijfers kwam, zal daarentegen naar verwachting lager openen. De iPhone-maker zag de verkopen afgelopen kwartaal weer licht stijgen, na vier kwartalen van krimp op rij. De verkopen in de belangrijke Chinese markt daalden echter sterker dan verwacht. Apple kampt in het Aziatische land met lagere consumentenbestedingen en veel concurrentie.
Beleggers kijken daarnaast uit naar het Amerikaanse banenrapport, dat later op de dag verschijnt. De banengroei in de Verenigde Staten speelt naast de inflatie een belangrijke rol bij het rentebesluit van de Federal Reserve.
Zorgen
De AEX lijkt zo'n 0,5 procent hoger te gaan beginnen en kruipt verder richting een nieuw recordniveau. De hoofdindex bereikte op 18 november 2021 op 829,66 punten de hoogste tussentijdse stand ooit. De hoogste slotstand ooit werd een dag eerder bereikt op 827,57 punten. De AEX begon dit jaar op 786,82 punten en sloot donderdag op 822,09 punten.
De Aziatische beurzen gingen vrijdag overwegend omhoog. De Nikkei in Tokio sloot de week 0,4 procent hoger af. De beurs in Shanghai zakte 0,9 procent door de aanhoudende zorgen over het zwakke economische herstel in China. Ook lieten de Chinese toeleveranciers van Apple flinke koersverliezen zien.
ING
Prosus zal mogelijk profiteren van een koerswinst van Tencent. Het Chinese internet- en gamebedrijf klom 3 procent doordat de Chinese autoriteiten goedkeuring hebben gegeven aan twee nieuwe games van het bedrijf.
Ook ING blijft in de belangstelling staan. De bank zakte een dag eerder ruim 6 procent na tegenvallende vooruitzichten voor 2024. IMCD zal mogelijk tegenwind ondervinden van een adviesverlaging. De chemicaliëndistributeur werd door de Britse bank HSBC van de kooplijst gehaald.
TomTom
TomTom kwam met resultaten. De navigatiedienstverlener zag de jaaromzet met 9 procent stijgen. Het jaarverlies werd teruggedrongen tot 21 miljoen euro. Voor dit jaar rekent het bedrijf op een verdere omzetgroei.
De euro was 1,0875 waard, tegen 1,0854 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,4 procent duurder op 74,13 dollar. Brentolie kostte 0,5 procent meer op 79,07 dollar per vat.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie heropent het strafrechtelijk onderzoek naar oud-voorzitter Jerome Powell van de Federal Reserve niet. Onlangs werd het voormalige centralebankhoofd in een rapport grotendeels vrijgepleit van beschuldigingen rond kostenoverschrijdingen bij de verbouwing van het Fed-gebouw in Washington. President Donald Trump drong er echter op aan dat justitie opnieuw naar de zaak zou kijken.
1 uur geledenCUPERTINO (ANP/BLOOMBERG) - Apple zegt dat "een klein aantal" Amerikaanse klanten met de nieuwe iPhone 18 Pro Max hun toestel moet laten vervangen. Door een bug verloren deze klanten met een abonnement bij telecombedrijf AT&T hun mobiele verbinding.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Automobilisten zijn aan de Nederlandse pomp zaterdag gemiddeld 1 cent minder kwijt voor een liter diesel. Daarmee laat de dieselprijs direct een daling zien na de aankondiging van een forse vrijgave van olie- en dieselvoorraden door landen van de G7.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/DPA) - De voormalige Duitse bondskanselier Gerhard Schröder is toegetreden tot de raad van commissarissen van de Russische supermarktketen Hyperglobus. Eerder kreeg Schröder in het Westen veel kritiek op zijn banden met het Russische bedrijfsleven en president Vladimir Poetin.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Woningzoekenden kunnen zaterdag tussen 11.00 en 15.00 uur op meer locaties terecht tijdens de halfjaarlijkse Open Huizen Dag van makelaarsorganisatie NVM. Er doen ruim 14.000 huizen mee, tegenover een kleine 9000 eind maart. Daarmee is de ontwikkeling terug te zien dat er meer koopwoningen beschikbaar zijn door het verkopen van huurwoningen.
4 uur geledenROSTOCK (ANP/BLOOMBERG) - De Duitse economie kan dit jaar met 1 procent groeien, denkt de president van de Duitse centrale bank Joachim Nagel. Eerder dit jaar had de Bundesbank nog op een groei van maar 0,5 procent voor de grootste economie van Europa gerekend.
13 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt geen exportverbod op diesel in te voeren. Trump had eerder gedreigd met een exportstop, maar zei vrijdag tegen verslaggevers dat zo'n maatregel nooit echt op tafel heeft gelegen. Trumps uitspraken volgen op de aankondiging van de G7-landen dat ze miljoenen vaten olie en diesel uit hun noodvoorraden beschikbaar stellen.
13 uur geleden