Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AEX koerst af op hoger begin na lang kerstweekeinde

AEX koerst af op hoger begin na lang kerstweekeinde

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak lijkt dinsdag hoger te gaan openen na het lange kerstweekeinde. Beleggers maken zich op voor een rustige laatste beursweek van het woelige jaar 2022. De financiƫle markten in Londen zijn ook dinsdag nog gesloten vanwege de viering van Kerstmis. Daarnaast kent de Londense beurs vrijdag slechts een halve handelsdag.

Ook op het Europese vasteland zijn bij veel financiƫle instellingen veel mensen vrij in de week tussen Kerstmis en oud en nieuw. Dat betekent dat er weinig zal worden gehandeld. In Hongkong en Sydney hadden beleggers dinsdag ook nog een vrije dag.

De andere aandelenmarkten in de Aziatische regio waren wel open en lieten winsten zien. Zo won de beurs in Shanghai 1 procent en sloot de Nikkei in Tokio 0,2 procent in de plus. Vooral bedrijven in de toeristische sector en fabrikanten van producten die populair zijn bij Chinese consumenten profiteerden van de aankondiging dat reizigers die naar China gaan vanaf 8 januari niet meer in quarantaine hoeven. Ook op het aantal internationale vluchten dat in China mag arriveren zal vanaf 8 januari geen limiet meer zijn.

Rentverhogingen nog niet afgelopen

Het afgelopen beursjaar stond grotendeels in het teken van de hoge inflatie en de renteverhogingen van de centrale banken om de prijsstijgingen een halt toe te roepen. Ook in het nieuwe jaar zullen de rentes naar verwachting verder worden opgeschroefd. Zo waarschuwde president Klaas Knot van De Nederlandsche Bank in een interview met zakenkrant Financial Times dat de Europese Centrale Bank (ECB) nog lang niet klaar is met renteverhogingen.

Knot, die ook bestuurder is bij de ECB, denkt dat de rente in de komende maanden nog met stappen van een half procentpunt omhoog zal gaan en pas in de zomer op zijn piek zal uitkomen. De ECB verhoogde de rente dit jaar al met 2,5 procentpunt tot een stand van 2 procent. Tussen nu en juli zullen de beleidsmakers van ECB vijf keer bij elkaar komen om te vergaderen over de rente.

De olieprijzen gingen dinsdagochtend verder omhoog na de opmars vorige week. De olievraag van China zal naar verwachting toenemen door de verdere heropening van de economie. Daarnaast leidde het koude winterweer in de VS tot sluitingen van raffinaderijen in het belangrijke olieproductiegebied aan de Golfkust van Texas. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,8 procent meer op 80,22 dollar. Brentolie werd 0,9 procent duurder op 84,63 dollar per vat. De euro was 1,0663 dollar waard, tegen 1,0624 dollar op vrijdag.

Meer uit Financieel

FT: Brussel wil soepelere regels voor fusies

BRUSSEL (ANP) - Brussel wil fusies binnen de EU eerder goedkeuren als ze de Europese markt verder vooruithelpen. Dat meldt de Financial Times op basis van richtlijnen voor fusies die de Europese Commissie binnenkort mogelijk gaat herzien.

36 minuten geleden
Iranoorlog doet groei koopkracht teniet, raamt CPB

DEN HAAG (ANP) - Door de Iranoorlog gaan Nederlanders er dit jaar in doorsnee waarschijnlijk niet op vooruit in hun portemonnee. Daarvoor waarschuwt het Centraal Planbureau in een nieuwe analyse van de gevolgen van het conflict, dat voor een sterke stijging van de olie- en gasprijzen heeft gezorgd.

44 minuten geleden
Brussel wil dat Google data deelt met andere zoekmachines

BRUSSEL (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Europese Commissie wil dat Google andere zoekmachines toegang geeft tot de zoekdata van Google. Dat is een van de maatregelen die Brussel voorstelt zodat het bedrijf voldoet aan de Digital Markets Act. Volgens Google brengt het de privacy van mensen in gevaar.

56 minuten geleden
Bakfietsmerk Babboe weer op de markt na terugroepactie

HEERENVEEN (ANP) - Bakfietsen van het merk Babboe komen weer op de markt. Dat meldt moederbedrijf Accell donderdag. Babboe moest in 2024 op last van Nederlandse autoriteiten stoppen met de verkoop van zijn bakfietsen en tal van verkochte fietsen terugroepen in verschillende landen, omdat veel modellen onveilig bleken.

1 uur geleden
NVM vreest minder nieuwbouw door veranderende voorrang stroomnet

UTRECHT (ANP) - De NVM vreest dat mogelijk minder huizen worden gebouwd als de voorrangregels voor een aansluiting op het volle stroomnet later dit jaar veranderen. Nu kunnen woningbouwprojecten nog prioriteit krijgen over de aanvragen van sommige andere sectoren. Maar bouwers kunnen door onzekerheid over welke projecten straks nog maatschappelijke prioriteit krijgen in een bepaalde regio, besluiten om minder nieuwe huizen te bouwen.

1 uur geleden
Onderzoek: aantal gokaccounts en verliezen per speler nemen toe

DEN HAAG (ANP) - Het aantal gokaccounts waarmee per maand legaal wordt gespeeld is opnieuw gestegen. Ook nam het verlies per speler in de afgelopen periode iets toe. Dat meldt de Kansspelautoriteit (Ksa) in de monitoringsrapportage voorjaar 2026.

1 uur geleden
Dure benzine kan heel verschillend uitpakken per gezin, zegt CPB

DEN HAAG (ANP) - De effecten van hogere brandstofprijzen door de Iranoorlog voor huishoudens met lagere inkomens kunnen sterk verschillen. Daarvoor waarschuwt het Centraal Planbureau (CPB) in een nieuw rapport over de economische gevolgen van het conflict. In doorsnee lijken de gevolgen beperkt, maar in bepaalde scenario's kunnen grootverbruikers van de auto in deze inkomensgroep dit jaar 1000 euro duurder uit zijn.

2 uur geleden