Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AEX koerst af op hoger begin, busmaker Ebusco maakt beursdebuut

AEX koerst af op hoger begin, busmaker Ebusco maakt beursdebuut

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index koerst vrijdag af op een hoger begin en mogelijk een nieuw recordniveau. Beleggers verwerken onder meer het nieuws dat het Chinese vastgoedconcern Evergrande toch net op tijd een langverwachte rentebetaling op één van zijn leningen heeft gedaan, waarmee wanbetaling van het noodlijdende concern voorlopig is afgewend. Op het Damrak gaat de aandacht daarnaast uit naar het beursdebuut van de Brabantse bussenmaker Ebusco. Ook kwam vastgoedinvesteerder Wereldhave met cijfers.

De producent van elektrische bussen en laadsystemen Ebusco heeft de introductieprijs van zijn aandelen vastgesteld op 23 euro per stuk. Het bedrijf had eerder een prijsrange afgegeven van 21,50 tot 24,50 euro per aandeel. Ebusco haalt met de beursgang zo'n 300 miljoen euro op en heeft een beurswaarde van ruim 1,3 miljard euro. Dat geld moet worden gebruikt voor verdere groei, ook internationaal. Daarnaast wil Ebusco zijn naamsbekendheid vergroten.

De hoofdindex op Beursplein 5 lijkt op basis van de openingsindicatoren een half procent hoger te beginnen aan de laatste handelsdag van de week. Ook elders in Europa zullen de beurzen naar verwachting met kleine winsten openen. In Azië lieten de belangrijkste aandelenmarkten een gemengd beeld zien. De Nikkei in Tokio ging met een winst van 0,3 procent het weekeinde in. Evergrande won 3,5 procent en hielp de Hang Seng-index in Hongkong aan een tussentijdse winst van 0,1 procent.

Chipsbedrijven

De Nederlandse chipbedrijven ASML, ASMI en Besi zullen mogelijk bewegen op de kwartaalresultaten van Intel. De Amerikaanse chipproducent kondigde aan forse investeringen te gaan doen om de concurrentiestrijd met de grote technologiebedrijven aan te gaan. Steeds meer techbedrijven willen hun eigen chips gaan ontwikkelen. Zo is de Amerikaanse iPhone-maker Apple al bezig met de overstap van Intel-chips naar eigen chips. Topman Pat Gelsinger van Intel liet tevens weten dat de wereldwijde chiptekorten nog wel tot in 2023 kunnen aanhouden.

In Parijs opende L'Oréal de boeken. De Franse cosmeticaproducent wist in het derde kwartaal flink meer make-up te verkopen, onder meer door de versoepeling van de coronaregels. Nu mensen weer vaker buitenshuis komen, besteden ze ook meer tijd aan hun uiterlijk.

De euro was 1,1624 dollar waard, tegen 1,1640 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie daalde 0,6 procent tot 82,03 dollar. Brentolie kostte 0,7 procent minder op 84,05 dollar.

Meer uit Financieel

Grote storing bij grootste derivatenbeurs voorbij

SINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De grote storing bij de handel in futures en opties op de Chicago Mercantile Exchange (CME) van vrijdag is voorbij. Dat meldt CME Group, dat de grootste derivatenbeurs ter wereld exploiteert.

4 minuten geleden
Ledenparlement FNV vreest ledenkrimp als hervormingen doorgaan

AMSTERDAM (ANP) - Het ledenparlement van FNV vreest afsplitsingen en krimp van het ledenbestand van de grootste vakbond van Nederland als tijdelijk toezichthouders Ton Heerts en Lodewijk Asscher hun plannen kunnen doorzetten. Dit betoogde een advocaat namens het ledenparlement vrijdag bij de ondernemingskamer van het gerechtshof in Amsterdam.

8 minuten geleden
Heerts en Asscher noemen grotere bevoegdheid bij FNV essentieel

AMSTERDAM (ANP) - Een grotere bevoegdheid voor tijdelijk toezichthouders Ton Heerts en Lodewijk Asscher is essentieel om de impasse binnen vakbond FNV te doorbreken. Dat hebben de twee vrijdag betoogd bij de ondernemingskamer van het gerechtshof in Amsterdam.

1 uur geleden
Wingtech beschuldigt Nexperia van bouwen andere toeleveringsketen

BEIJING (ANP/RTR) - De Chinese eigenaar van Nexperia heeft de Nederlandse tak van de chipmaker vrijdag beschuldigd van samenzwering om een niet-Chinese toeleveringsketen op te zetten. Ook beweerde eigenaar Wingtech dat Nexperia Nederland het moederbedrijf permanent van zijn controle wil ontdoen.

1 uur geleden
Ook Vitens verhoogt drinkwaterprijs voor nodige investeringen

ZWOLLE (ANP) - Ook Vitens verhoogt volgend jaar de prijs van zijn drinkwater. Voor klanten van het drinkwaterbedrijf gaat de rekening over een heel jaar gemiddeld met zo'n 9 euro omhoog. Andere waterbedrijven hadden al bekendgemaakt de prijs te verhogen, omdat ze het extra geld nodig hebben voor investeringen die het gevolg zijn van toegenomen gebruik, klimaatverandering en vervuiling.

3 uur geleden
Adviseur Hoge Raad bezorgt gokkers die geld terug willen domper

DEN HAAG (ANP) - Een belangrijke adviseur van de Hoge Raad denkt niet dat Nederlanders die grote sommen verloren aan illegale onlinecasino's hun geld terug kunnen krijgen. De conclusie van de advocaat-generaal is waarschijnlijk een grote domper voor de duizenden Nederlanders die via claimzaken hun verliezen terug willen vorderen bij goksites. De hoogste rechter volgt vaak het advies van de advocaat-generaal.

4 uur geleden
Merz wil herziening EU-verbod op verbrandingsmotor in auto's

BRUSSEL (ANP/DPA) - Duitsland gaat er bij de Europese Unie op aandringen het verbod op productie van auto's met verbrandingsmotoren te herzien. Duitse bondskanselier Friedrich Merz zal hierover een brief schrijven aan de voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen.

4 uur geleden