Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AEX klimt na voortzetting brexitoverleg

AEX klimt na voortzetting brexitoverleg

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam won maandag terrein. Ook de andere Europese beurzen stonden in het groen. Beleggers verwerkten het nieuws dat Brussel en Londen het brexitoverleg voortzetten ondanks het uitblijven van een doorbraak in de onderhandelingen. De strengere lockdown in Duitsland, de grootste economie van Europa, zorgde voor enige terughoudendheid op de beursvloeren.

De AEX-index op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 0,5 procent hoger op 617,35 punten. De MidKap klom 0,2 procent tot 890,86 punten. De beurs in Parijs steeg 0,8 procent. De DAX in Frankfurt won 0,9 procent. In Duitsland gaan vanaf 16 december tot 10 januari de meeste winkels en scholen dicht vanwege de coronapandemie.

De FTSE-index in Londen klom 0,3 procent. Het Verenigd Koninkrijk en de Europese Unie besloten zondag om de onderhandelingen over een handelsverdrag na het vertrek van de Britten uit de EU per 1 januari 2021 toch door te zetten. Volgens de Britse premier Boris Johnson zijn er echter nog aanzienlijke verschillen en is een no-dealbrexit nog altijd de meest waarschijnlijke uitkomst.

Air France-KLM

Koplopers in de AEX waren de verzekeraars ASR en NN Group met winsten tot 3,1 procent. Olie- en gasconcern Shell behoorde ook tot de kopgroep met een plus van 1,8 procent. Uitzender Randstad en techinvesteerder Prosus stonden onderaan met minnen van ruim 1 procent.

Air France-KLM steeg dik 2 procent in de MidKap. De Franse en Nederlandse overheid zijn in gesprek over een herkapitalisatie van de luchtvaartcombinatie. Air France en KLM kregen van Frankrijk en Nederland al ruim 10 miljard aan staatssteun om de coronacrisis door te komen.

Hunter Douglas

Het aandeel Hunter Douglas maakte een koerssprong van 24 procent tot 63,40 euro. Topman en president-commissaris Ralph Sonnenberg wil de raambekledingsmaker van de beurs halen. Sonnenberg bezit in totaal al een belang van rond 90 procent in de maker van Luxaflex. Met zijn investeringsmaatschappij Bergson wil hij nu de rest van de aandelen voor 64 euro per stuk kopen.

In Londen zakte AstraZeneca 5 procent. Het Britse farmaceutische concern neemt het Amerikaanse biotechnologiebedrijf Alexion over voor omgerekend bijna 32,2 miljard euro. De Duitse webwinkel Zalando profiteerde van de strengere lockdown in het land en klom 1,5 procent.

De euro was 1,2148 dollar waard, tegenover 1,2113 dollar op vrijdag. De prijs van een vat Amerikaanse olie steeg 1,5 procent tot 47,25 dollar. Brentolie kostte ook 1,5 procent meer, op 50,70 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Anthropic-topman roept op ontwikkeling AI-modellen te vertragen

SAN FRANCISCO (ANP) - Topman Dario Amodei van Anthropic heeft AI-bedrijven opgeroepen om het tempo waarin ze de capaciteiten van AI-modellen uitbreiden bewust te matigen.

6 uur geleden
Cryptomiljardair doneert recordbedrag aan Britse partij Reform

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De Britse rechts-radicale partij Reform UK heeft een recorddonatie toegezegd gekregen van een medeoprichter van cryptobeurs en handelsplatform BitMEX. Miljardair Ben Delo heeft gezegd 36 miljoen pond, ongeveer 42 miljoen euro, te schenken aan de partij van Nigel Farage.

10 uur geleden
Bronnen: Nvidia wil investeren in beursgang AI-bedrijf Anthropic

SANTA CLARA (ANP/RTR) - Nvidia, de belangrijkste chipverkoper ter wereld voor kunstmatige intelligentie, is in gesprek met Anthropic om in de beursgang van het AI-bedrijf te investeren. Dat vertellen twee ingewijden aan persbureau Reuters over wat mogelijk de grootste beursgang ooit kan worden.

13 uur geleden
Meloni denkt dat economie Italië dit jaar met 1 procent groeit

MILAAN (ANP/RTR) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni verwacht dat de economie van het land dit jaar met 1 procent groeit. De politica deed haar voorspelling in een interview met de Italiaanse krant Il Foglio.

14 uur geleden
Prijzen aan de pomp iets omhoog, diesel klimt naar recordhoogte

EINDHOVEN (ANP) - Diesel tanken is zaterdag iets duurder geworden in Nederland. Uit cijfers van UnitedConsumers komt naar voren dat de gemiddelde adviesprijs voor een liter diesel is gestegen naar 2,725 euro, bijna 2 cent meer dan vrijdag. De gemiddelde benzineprijs is volgens het consumentenvoordeelplatform ook iets toegenomen tot 2,702 euro.

14 uur geleden
Trump staat open voor Chinese autofabrieken in VS

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump staat ervoor open dat Chinese autofabrikanten elektrische auto's in de Verenigde Staten produceren, mits ze daarvoor Amerikaanse werknemers inzetten. De feitelijke Amerikaanse blokkade op de import van Chinese auto's wil hij wel handhaven.

17 uur geleden
FT: VS beperken bescherming tankers in Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben tankers die door de Straat van Hormuz varen gevraagd dat alleen op bepaalde tijdstippen te doen, zodat het Amerikaanse leger bescherming kan bieden. De maatregel volgt op een toename van Iraanse aanvallen op schepen die 's nachts door de zeestraat varen, meldt de Financial Times.

17 uur geleden