Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AEX klimt na voortzetting brexitoverleg

AEX klimt na voortzetting brexitoverleg

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam won maandag terrein. Ook de andere Europese beurzen stonden in het groen. Beleggers verwerkten het nieuws dat Brussel en Londen het brexitoverleg voortzetten ondanks het uitblijven van een doorbraak in de onderhandelingen. De strengere lockdown in Duitsland, de grootste economie van Europa, zorgde voor enige terughoudendheid op de beursvloeren.

De AEX-index op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 0,5 procent hoger op 617,35 punten. De MidKap klom 0,2 procent tot 890,86 punten. De beurs in Parijs steeg 0,8 procent. De DAX in Frankfurt won 0,9 procent. In Duitsland gaan vanaf 16 december tot 10 januari de meeste winkels en scholen dicht vanwege de coronapandemie.

De FTSE-index in Londen klom 0,3 procent. Het Verenigd Koninkrijk en de Europese Unie besloten zondag om de onderhandelingen over een handelsverdrag na het vertrek van de Britten uit de EU per 1 januari 2021 toch door te zetten. Volgens de Britse premier Boris Johnson zijn er echter nog aanzienlijke verschillen en is een no-dealbrexit nog altijd de meest waarschijnlijke uitkomst.

Air France-KLM

Koplopers in de AEX waren de verzekeraars ASR en NN Group met winsten tot 3,1 procent. Olie- en gasconcern Shell behoorde ook tot de kopgroep met een plus van 1,8 procent. Uitzender Randstad en techinvesteerder Prosus stonden onderaan met minnen van ruim 1 procent.

Air France-KLM steeg dik 2 procent in de MidKap. De Franse en Nederlandse overheid zijn in gesprek over een herkapitalisatie van de luchtvaartcombinatie. Air France en KLM kregen van Frankrijk en Nederland al ruim 10 miljard aan staatssteun om de coronacrisis door te komen.

Hunter Douglas

Het aandeel Hunter Douglas maakte een koerssprong van 24 procent tot 63,40 euro. Topman en president-commissaris Ralph Sonnenberg wil de raambekledingsmaker van de beurs halen. Sonnenberg bezit in totaal al een belang van rond 90 procent in de maker van Luxaflex. Met zijn investeringsmaatschappij Bergson wil hij nu de rest van de aandelen voor 64 euro per stuk kopen.

In Londen zakte AstraZeneca 5 procent. Het Britse farmaceutische concern neemt het Amerikaanse biotechnologiebedrijf Alexion over voor omgerekend bijna 32,2 miljard euro. De Duitse webwinkel Zalando profiteerde van de strengere lockdown in het land en klom 1,5 procent.

De euro was 1,2148 dollar waard, tegenover 1,2113 dollar op vrijdag. De prijs van een vat Amerikaanse olie steeg 1,5 procent tot 47,25 dollar. Brentolie kostte ook 1,5 procent meer, op 50,70 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Nederlanders geven minder uit per onlineaankoop

VEENENDAAL (ANP) - Nederlanders hebben in de eerste zes maanden van dit jaar minder besteed per onlineaankoop. Het gemiddelde bestelbedrag ging voor het eerst sinds de coronaperiode omlaag en kwam uit op 100 euro. Dat is 3 procent lager dan een jaar eerder, volgens nieuwe cijfers die belangenvereniging voor webwinkels Thuiswinkel.org dinsdag presenteert.

1 uur geleden
AI-aandelen stuwen Wall Street, Nasdaq stijgt naar nieuw record

NEW YORK (ANP) - Wall Street is de eerste handelsdag van de week met overtuigende winsten gesloten, waarbij de Nasdaq een nieuw record bereikte. Vooral aandelen van AI-bedrijven waren gewild bij beleggers, na de koersval in de sector vorige week door sombere uitspraken van AI-topbestuurders over de gevaren van de technologie. Beurshandelaren lieten zich maandag echter weer leiden door de groeivooruitzichten van de techsector. Ook een aanhoudende daling van de olieprijzen verminderde de vrees dat de energieprijzen de inflatie verder zullen aanjagen.

7 uur geleden
WSJ: Trump wil investeren in energie-infrastructuur Midden-Oosten

WASHINGTON (ANP) - De regering-Trump heeft voorgesteld om 5 miljard dollar te investeren in een nieuw fonds dat landen in het Midden-Oosten moet helpen bij de wederopbouw van energie-infrastructuur die tijdens de Iranoorlog is beschadigd. Dat meldt de Wall Street Journal maandag.

8 uur geleden
Paramount dichter bij overname Warner Bros. na akkoord met staten

NEW YORK (ANP) - Amerikaanse staten bevestigen een akkoord met entertainmentconcern Paramount over de overname van Hollywoodconcurrent Warner Bros. Daarmee heeft Paramount een belangrijke hindernis voor de deal, ter waarde van meer dan 110 miljard dollar, weggenomen. De staten probeerden de overname eerder via een rechtszaak tegen te houden.

9 uur geleden
Vliegverkeer naar Amerikaanse luchthavens hervat na storing

NEW YORK (ANP/RTR) - Het vliegverkeer naar verschillende bestemmingen aan de Amerikaanse oostkust kan weer worden hervat, nadat een telecomstoring eerder op de dag voor problemen zorgde. De Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA zegt dat een vliegverbod voor de luchthaven in Boston is opgeheven. Ook vluchten op de luchthavens LaGuardia en JFK Airport in New York worden hervat.

9 uur geleden
Telecomstoring legt vliegverkeer stil op Amerikaanse luchthavens

NEW YORK (ANP/RTR) - De Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA heeft vliegverkeer stilgelegd op de luchthavens JFK Airport en LaGuardia in New York en Logan Airport in Boston door een telecomstoring die zich verder uitbreidt. Het gaat om vertrekkende vluchten.

10 uur geleden
Chipbedrijf AMD bereikt marktwaarde van 1 biljoen dollar

SANTA CLARA (ANP/BLOOMBERG/RTR/AFP) - Advanced Micro Devices (AMD) bereikte maandag voor het eerst een marktwaarde van 1 biljoen dollar, ofwel 1000 miljard dollar. Het Amerikaanse chipbedrijf profiteert van de opleving van chipmakers op de aandelenbeurzen, door de enorme vraag naar chips voor AI-toepassingen.

10 uur geleden