Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AEX klimt na extra steunpakket ECB

AEX klimt na extra steunpakket ECB

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam ging donderdag vooruit. Ook de andere Europese beurzen stonden in het groen na de zware koersverliezen een dag eerder. Beleggers verwerkten de nieuwe maatregelen van de Europese Centrale Bank (ECB) om de economische pijn van de coronapandemie in de eurozone te verzachten. Ook de centrale banken van Australië en Japan kwamen met extra steunmaatregelen.

De AEX-index op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 2,1 procent hoger op 412,68 punten. De MidKap klom 0,2 procent tot 571,34 punten. Londen won 0,6 procent en Frankfurt klom 1,6 procent. Parijs steeg 3,6 procent. De beursgraadmeter in Milaan dikte 4 procent aan. In Frankrijk, België, Italië en Spanje geldt een verbod op shortselling, waarmee wordt gespeculeerd op koersdalingen.

De ECB ontvouwde na noodoverleg een extra opkoopprogramma van obligaties ter waarde van 750 miljard euro. Centralebankpresident Christine Lagarde benadrukte dat er bij de ECB "geen limiet" is als het gaat om de toewijding aan de euro. Daarnaast zullen de centralebankiers volgens haar alles doen wat nodig is binnen de mogelijkheden van hun mandaat. Lagarde kwam vorige week ook al met een steunpakket. Op de financiële markten werd dat optreden echter met weinig enthousiasme ontvangen.

Air France-KLM

In de AEX ging telecomconcern KPN aan kop met een plus van bijna 11 procent. Unibail-Rodamco-Westfield won 5,7 procent. Het winkelvastgoedfonds heeft voorzorgsmaatregelen genomen om zijn liquiditeit te kunnen waarborgen tijdens de coronacrisis. Veel winkelcentra van de investeerder zijn dicht vanwege de virusuitbraak.

Air France-KLM steeg bijna 7 procent in de MidKap. Luchtvaartmaatschappij KLM kan tijdens de coronacrisis haar personeel behouden en de lonen doorbetalen dankzij de steunmaatregelen van het kabinet. Concurrent Lufthansa won 5 procent in Frankfurt. De Duitse luchtvaartmaatschappij verwacht circa 700 van zijn 763 toestellen aan de grond te houden vanwege de virusuitbraak.

Olie

Basic-Fit zakte 11 procent. De sportscholen van de fitnessketen zijn gesloten vanwege het coronavirus. Aperam klom 2 procent. De roestvrijstaalproducent sluit een aantal productielijnen in Europa door de virusuitbraak.

De olieprijzen veerden op van de laagste niveaus in jaren. Een vat Amerikaanse olie kostte 13 procent meer op 23,02 dollar. Brentolie werd 6,7 procent duurder op 26,54 dollar per vat. De euro was 1,0871 dollar waard, tegen 1,0814 dollar een dag eerder.

Meer uit Financieel

WSJ: Iran mag van VS direct olie verkopen na ondertekening deal

WASHINGTON (ANP/RTR) - Iran mag van de Verenigde Staten direct beginnen met de verkoop van olie en brandstof na het ondertekenen van de vredesdeal. Dat hebben de landen afgesproken, melden ingewijden aan The Wall Street Journal.

1 uur geleden
Chipbedrijven dalen op lagere Amsterdamse beurs

AMSTERDAM (ANP) - De chipbedrijven hoorden dinsdag bij de verliezers op de Amsterdamse aandelenbeurs. Besi, ASMI en ASML zakten tot 4,9 procent. De AEX-index op het Damrak sloot lager, na een kleine verliesbeurt een dag eerder. Beleggers waren vooral in afwachting van details van de deal die de Verenigde Staten met Iran hebben gesloten.

3 uur geleden
FNV dreigt met staking bij Etos en Kruidvat voor betere cao

UTRECHT (ANP) - Medewerkers van drogisterijketens als Etos en Kruidvat dreigen te gaan staken, meldt vakbond FNV Handel. De vakbond is niet tevreden met het loonbod van de werkgevers voor een nieuwe cao en wil dat het plan van de bedrijven om de zondagstoeslag te halveren wordt geschrapt.

3 uur geleden
SpaceX in nek-aan-nekrace met andere waardevolle bedrijven

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De marktwaarde van SpaceX is kort gestegen boven die van techconcern Microsoft. Daarmee bevindt het ruimtevaartbedrijf van Elon Musk zich in een nek-aan-nekrace met andere waardevolle bedrijven, nadat het eerder op de dag boven de marktwaarde van Amazon steeg.

3 uur geleden
SpaceX haalt Amazon in en is op vier na meest waardevolle bedrijf

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - SpaceX heeft Amazon ingehaald als het op vier na meest waardevolle beursgenoteerde bedrijf ter wereld. Een aandeel in het ruimtevaartbedrijf ging vlak na de opening van Wall Street ruim 10 procent omhoog, waardoor de marktwaarde van het bedrijf van Elon Musk steeg tot 2,8 biljoen dollar. Het Amerikaanse tech- en webwinkelconcern heeft een marktwaarde van bijna 2,7 biljoen dollar.

4 uur geleden
Trump: VS klaar om olie-ontheffingen Rusland te laten verlopen

ÉVIAN-LES-BAINS (ANP/RTR/AFP) - Donald Trump heeft gezegd dat de Verenigde Staten binnenkort weer sancties kunnen opleggen op Russische olie. Die uitspraak deed de Amerikaanse president dinsdag tijdens de G7-top in Frankrijk. Washington had eerder een tijdelijke ontheffing van sancties voor Russische olieladingen die al op zee waren verleend en vervolgens verlengd.

4 uur geleden
Wall Street begint voorzichtig na opmars, SpaceX opnieuw hoger

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn dinsdag voorzichtig begonnen, na de sterke opmars een dag eerder. Het vredesakkoord tussen de Verenigde Staten en Iran bleef zorgen voor optimisme. Het gebrek aan details van het akkoord, dat naar verwachting vrijdag wordt ondertekend, zorgde wel voor enige terughoudendheid.

5 uur geleden