AEX-index zet opmars voort met aanscherping recordstand
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is maandag opnieuw op een recordstand geëindigd. Aan het einde van de handelsdag stond de hoofdindex op de beurs in Amsterdam 0,1 procent hoger op 877,15 punten. Voor het weekend ging er ook al een record in de boeken.
Bovenaan eindigde verfconcern AkzoNobel met een plus van 1,4 procent. Ook de MidKap zat in de lift, al was dat een fractie, waarmee de index voor middelgrote bedrijven eindigde op een stand van 921,14 punten. De beurs in Frankfurt won 0,3 procent, die in Parijs eindigde vlak, die in Londen verloor 0,1 procent.
Andere stijgers in de AEX waren chiptoeleverancier ASMI en betalingsverwerker Adyen die er beide 1,4 procent bij kregen. Adyen leek onder meer te profiteren van een koopadvies van Hedgeye Risk Management. Grootste daler was Besi dat 3,7 procent verloor. Het chipbedrijf werd gevolgd door chemicaliëndistributeur IMCD, met een min van 2,5 procent.
De MidKap werd aangevoerd door speciaalchemieconcern Corbion (plus 3 procent) en maritiem oliedienstverlener (plus 2,3 procent). Hekkensluiters in deze index waren het moederbedrijf van Douwe Egberts JDE Peet's (min 4,1 procent) en biotechnoloog Galapagos (min 1,4 procent).
Opvallende stijger bij de kleinere fondsen op Beursplein 5 was NX Filtration. De waterzuiveraar uit Enschede steeg 11 procent.
Op de beurs van Stockholm verloor Ericsson 1,1 procent. De Zweedse fabrikant van telecomapparatuur heeft aangekondigd 1200 banen in Zweden te willen schrappen, omdat het onder meer te maken heeft met minder bestellingen. Dat komt neer op een kleine 9 procent van het personeelsbestand in het thuisland.
In Kopenhagen won Novo Nordisk 0,8 procent. De Deense medicijn- en afslankmiddelenfabrikant heeft een akkoord bereikt over de overname van Cardior Pharmaceuticals. Daar legt het bedrijf tot 1 miljard euro voor neer. Novo Nordisk is in korte tijd uitgegroeid tot het waardevolste beursbedrijf van Europa, sinds beroemdheden als Kim Kardashian en Elon Musk Novo's obesitasmedicijnen op sociale media aanprezen als afslankmiddel.
De euro was 1,0838 dollar waard, tegen 1,0808 dollar bij het slot van de Europese beurzen op vrijdag. Een vat Amerikaanse olie werd 1,7 procent duurder en kostte 81,98 dollar. Brentolie steeg 1,6 procent in prijs tot 86,76 dollar per vat.
Meer uit Financieel
EINDHOVEN (ANP) - Eindhoven Airport heeft vorig jaar een recordaantal passagiers verwelkomd. De grens van 7 miljoen passagiers werd bijna doorbroken. Er vlogen 6.956.486 reizigers via de luchthaven, ruim 150.000 mensen meer dan een jaar eerder.
12 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York gingen vrijdag omhoog na het gemengde slot een dag eerder. Beleggers reageerden op het belangrijke banenrapport van de Amerikaanse overheid. Uit dat rapport bleek dat er in december in de Verenigde Staten 50.000 banen zijn bijgekomen. Dat was wat minder dan verwacht. De situatie op de arbeidsmarkt speelt een grote rol bij het rentebesluit van de Amerikaanse centrale bank.
29 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Coolblue verplicht zijn fietsbezorgers in Nederland met een helm op te fietsen, na de val van topman Pieter Zwart. Dat meldt een woordvoerder. Voor fietsbezorgers in België en Duitsland van de elektronicaketen was het al verplicht.
46 minuten geledenAMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Telecombedrijf Odido kan mogelijk al deze maand een beursgang in Amsterdam maken, waarmee ongeveer 1 miljard euro kan worden opgehaald. Dat melden bronnen aan persbureau Bloomberg. Volgens de ingewijden is er nog geen definitief besluit genomen en kunnen de timing en voorwaarden nog veranderen, afhankelijk van de marktomstandigheden.
1 uur geledenZAANDAM (ANP) - Albert Heijn-supermarkten in Friesland, Groningen en Drenthe zijn door de winterse weersomstandigheden vrijdag minder goed gevuld. Dat zegt een woordvoerster van de supermarktketen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Land- en tuinbouworganisatie LTO hoopt dat het Europees Parlement het vrijdag bereikte Mercosur-akkoord alsnog tegenhoudt. De belangenvereniging is al langer tegenstander en herhaalt de kritiek dat het vrijhandelsakkoord met de zogenoemde Mercosur-landen Argentinië, Brazilië, Uruguay en Paraguay "tot oneerlijke concurrentie leidt voor de Europese landbouw".
2 uur geledenZWOLLE (ANP) - De rechtbank in Zwolle wil 26 getuigen horen in de megarechtszaak over vermeende omkoping, valsheid in geschrifte en witwassen door onder meer Damen Shipyards, topman Arnout Damen en oud-topmannen Kommer Damen en René Berkvens. De scheepsbouwer wilde 101 getuigen van over de hele wereld oproepen, maar de rechters gingen daar vrijdag grotendeels niet in mee.
2 uur geleden