Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AEX-index zakt in het rood na val kabinet

AEX-index zakt in het rood na val kabinet

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak gaf dinsdag een kleine openingswinst uit handen en zakte in het rood, na de val van het kabinet. Geert Wilders heeft zijn steun voor de coalitie ingetrokken. De toekomst van het kabinet onder leiding van de partijloze Dick Schoof was al onzeker na een ingelast asieloverleg maandagavond tussen de coalitieleiders. PVV-leider Wilders zei toen al somber te zijn over het voortbestaan van de coalitie die nog geen jaar regeert.

De Amsterdamse hoofdindex noteerde in de ochtendhandel 0,4 procent lager op 915,15 punten. De MidKap daalde 0,1 procent tot 887,96 punten. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs verloren 0,1 procent. De beurzen in Azië gingen overwegend vooruit ondanks een onverwachte krimp van de Chinese industrie in mei.

Staalconcern ArcelorMittal sloot de rij in de AEX met een verlies van ruim 3 procent, na de tegenvallende Chinese industriecijfers. De banken ING en ABN AMRO volgden met minnen tot 1,8 procent. ASMI was de sterkste stijger, met een winst van 0,7 procent. Het chipbedrijf werd door de Britse bank Barclays op de kooplijst gezet. Branchegenoot ASML (min 0,7 procent) werd door Barclays van de kooplijst gehaald.

Handelsbeleid

Philips zakte 1 procent. De Australische toezichthouder TGA klaagt het Australische onderdeel van het zorgtechnologieconcern aan vanwege vermeende onrechtmatige leveringen van medische hulpmiddelen die niet voldoen aan de Australische veiligheids- en prestatie-eisen. De aanklacht heeft betrekking op de activiteiten van Philips in de aanloop naar en tijdens de terugroepactie in 2021. Philips moest in dat jaar miljoenen apparaten tegen slaapapneu voor thuisgebruik terugroepen.

Prosus verloor 0,6 procent. President en hoofdinvesteringen Ervin Tu legt zijn functie bij de techinvesteerder neer. Hij blijft wel verbonden aan het bedrijf als adviseur.

Beleggers letten verder vooral op de verdere ontwikkelingen rond het handelsbeleid van Donald Trump. De Amerikaanse president zorgde in de afgelopen dagen voor opschudding met een verdubbeling van de Amerikaanse importheffingen op staal en aluminium van 25 naar 50 procent. Ook beschuldigde Trump China ervan het recente handelsakkoord met de VS te hebben geschonden.

Meer uit Financieel

AkzoNobel daalt fors op beurs na afgeblazen overnamepoging

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is woensdag vlak geopend, na de stevige plus een dag eerder. AkzoNobel was een sterke daler met een min van ruim 20 procent. Het Japanse Nippon Paint en het Amerikaanse Sherwin-Williams zien af van verdere pogingen om de verfproducent over te nemen.

2 minuten geleden
Oud-Kamerlid wordt voorzitter brancheorganisatie openbaar vervoer

DEN HAAG (ANP) - Lisa van Ginneken is benoemd tot de nieuwe voorzitter van brancheorganisatie OV-NL. Ze was van maart 2021 tot december 2023 Tweede Kamerlid voor D66 en hield zich daar onder andere bezig met het openbaar vervoer in Nederland.

23 minuten geleden
Nippon Paint en Sherwin-Williams zien af van overnamepoging Akzo

TOKIO/CLEVELAND (ANP) - Het Japanse Nippon Paint en het Amerikaanse Sherwin-Williams zien af van verdere pogingen om verfproducent AkzoNobel over te nemen. Vorige week werd nog bekend dat AkzoNobel begin mei een overnamebod van die bedrijven had afgewezen. Het bedrijf achter merken als Flexa en Sikkens verklaarde daarbij door te zullen gaan met de fusie met het Amerikaanse Axalta Coating Systems.

33 minuten geleden
Topman Air France-KLM: vluchten gaan door ondanks brandstofzorgen

PARIJS (ANP) - Air France-KLM verwacht zijn vliegschema deze zomer te kunnen uitvoeren, ondanks eerdere zorgen over mogelijke brandstoftekorten. "Air France, KLM en Transavia zullen al hun klanten deze zomer vervoeren", heeft topman Ben Smith van het luchtvaartconcern woensdag gezegd in een Franse persverklaring.

49 minuten geleden
Hoger loon voor buschauffeurs Utrecht bij extra werken om tekort

UTRECHT (ANP) - Ov-bedrijf Transdev biedt buschauffeurs in Utrecht sinds deze week een hoger salaris voor extra diensten om een chauffeurstekort. Dat bevestigt een woordvoerster na berichtgeving door RTV Utrecht. De regeling geldt in elk geval tot de zomer en wordt mogelijk verlengd als de personeelskrapte in die regio aanblijft.

1 uur geleden
Rabo-economen: oorlog zorgt voor economische pijn, geen recessie

UTRECHT (ANP) - Economen van Rabobank voorzien economische pijn in Nederland door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten. Maar een recessie verwachten ze niet, al heeft de bank haar eerdere voorspellingen in een nieuwe raming wel iets verlaagd.

1 uur geleden
Olieprijzen omhoog door oplaaiend geweld in Midden-Oosten

SINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De olieprijzen gingen woensdagochtend omhoog door het oplaaiende geweld in het Midden-Oosten. Iran heeft raketten afgevuurd op Koeweit en Bahrein en de Verenigde Staten vielen een Iraans commandocentrum aan. Daarmee zetten de olieprijzen de opmars van deze week voort door onzekerheid over een vredesdeal tussen Iran en de Verenigde Staten.

2 uur geleden