Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AEX-index verder omhoog na uitstel Amerikaanse heffingen

AEX-index verder omhoog na uitstel Amerikaanse heffingen

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak ging vrijdag verder omhoog, ondanks de forse verliezen op Wall Street. Het uitstel van de hoge Amerikaanse importheffingen voor de Europese Unie en veel andere landen bleef zorgen voor opluchting op de Europese beurzen. Beleggers bleven wel voorzichtig door de escalerende handelsoorlog tussen de Verenigde Staten en China, de twee grootste economieën van de wereld.

De AEX noteerde in de ochtendhandel 0,6 procent hoger op 824,46 punten. De index klom donderdag 2,9 procent en maakte daarmee het verlies van een dag eerder bijna goed. De graadmeter staat nog altijd ongeveer 9 procent lager dan vorige week woensdag, de dag waarop Trump de hoger dan verwachte importheffingen bekendmaakte. De MidKap won 0,7 procent tot 780,99 punten. De beurzen in Frankfurt en Parijs stegen tot 1 procent. Londen klom 0,4 procent, na een sterker dan verwachte groei van de Britse economie in februari.

In Tokio sloot de Nikkei de bewogen beursweek af met een verlies van 3 procent. Een dag eerder steeg de Japanse hoofdindex nog ruim 9 procent. De beursgraadmeters op Wall Street zakten donderdag tot ruim 4 procent, na de historische opluchtingsrally op woensdag die volgde op het verrassende tariefuitstel van Trump. Hoewel Trump de hoge "wederkerige" heffingen voor handelspartners negentig dagen uitstelde, geldt voor de meeste landen wel een algehele importbelasting van 10 procent. Voor China werd het tarief zelfs verhoogd naar 145 procent.

Kwartaalcijferseizoen

Beleggers kijken verder uit naar de start van het kwartaalcijferseizoen. Zo komen de grote Amerikaanse banken JPMorgan Chase, Wells Fargo en Morgan Stanley later op de dag met resultaten. De aandelen van de banken kregen de afgelopen tijd rake klappen door de verslechterde economische vooruitzichten. Hoewel de vrees voor een recessie door het uitstel van de ergste heffingen is verminderd, verwachten economen dat de onvoorspelbaarheid van Trump een rem zet op de economie. In Amsterdam stegen de banken ING en ABN AMRO rond de 1 procent.

De chipbedrijven ASML, Besi en ASMI gingen verder omhoog en wonnen tot 2,5 procent. De Belgische bank KBC verhoogde de adviezen voor Besi en ASMI naar kopen. Ahold Delhaize noteerde ex dividend en daalde 2 procent. Dat betekent dat het aandeel van het supermarktconcern geen recht meer geeft op het dividend over de afgelopen periode. In de MidKap noteerde maritiem dienstverlener SBM Offshore (min 2,8 procent) ex dividend.

Meer uit Financieel

Beurs in Amsterdam licht hoger na uitstel tarievendeadline Trump

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is met een kleine winst gesloten. Elders in Europa waren ook overwegend winsten te zien op de koersenborden, nadat de Amerikaanse president Donald Trump de deadline voor hogere importheffingen had opgeschoven van 9 juli naar 1 augustus.

2 uur geleden
Trump: deadline voor heffingen blijft 1 augustus

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten zullen de deadline voor hogere importheffingen van 1 augustus niet verlengen, waarschuwt de Amerikaanse president Donald Trump op berichtendienst Truth Social. Aanvankelijk zouden de hogere tarieven deze woensdag ingaan, maar onlangs maakte Trump bekend dat dit was uitgesteld naar volgende maand.

3 uur geleden
Oud-premier VK Sunak gaat aan de slag bij Goldman Sachs

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De voormalige Britse premier Rishi Sunak gaat werken bij zakenbank Goldman Sachs. Dat heeft de in New York gevestigde bank dinsdag bekendgemaakt. Sunak was van oktober 2022 tot juli 2024 premier van het Verenigd Koninkrijk.

3 uur geleden
Weinig beweging op Wall Street na opschuiven tariefdeadline

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York lieten dinsdag weinig beweging zien. Beleggers bleven voorzichtig na de verliesbeurt een dag eerder die werd veroorzaakt door de onrust rond het handelsbeleid van president Donald Trump. Hij kondigde maandag nieuwe tarieven aan voor veertien landen, waaronder belangrijke handelspartners als Japan en Zuid-Korea, die op 1 augustus van kracht worden. Deze tarieven waren hoger dan beleggers hadden verwacht.

4 uur geleden
Pvc-fabriek op Chemelot sluit na ruim halve eeuw, 100 banen weg

BEEK (ANP) - De pvc-fabriek van Vynova op het bedrijventerrein Chemelot sluit de deuren, heeft de directie van het bedrijf bekendgemaakt. De productiefaciliteit in Limburg bestond sinds 1972. Door de sluiting verdwijnen de banen van ongeveer honderd mensen.

4 uur geleden
Daimler Truck wil 5000 banen schrappen in Duitsland

CHARLOTTE (ANP/DPA) - Daimler Truck wil de komende jaren ongeveer 5000 banen schrappen in Duitsland. Dat heeft de Duitse vrachtwagenfabrikant dinsdag bekendgemaakt tijdens een strategiepresentatie in de Verenigde Staten. Volgens een woordvoerder verdwijnen de banen grotendeels via natuurlijk verloop.

4 uur geleden
Europese Commissie en VS nemen meer tijd voor handelsdeal

BRUSSEL/STRAATSBURG (ANP) - De Europese Commissie neemt meer tijd om tot een handelsakkoord met de Verenigde Staten te komen, zei Eurocommissaris Valdis Dombrovskis (Economie) dinsdag. De Amerikaanse president Donald Trump heeft de deadline "zoals we begrijpen verschoven naar 1 augustus en dat geeft ons dan ook meer tijd", zei hij na afloop van een vergadering met de EU-ministers van Financiën. Eerder werd gesproken over 9 juli waarop de EU en de VS tot een akkoord moesten komen.

5 uur geleden