Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AEX-index veert op na koersval door Omikron-variant

AEX-index veert op na koersval door Omikron-variant

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index veerde maandag weer wat op na de koersval van ruim 3 procent op vrijdag. Beleggers lijken wat van de ergste schrik over de nieuwe coronavariant Omikron te zijn bekomen. De nieuwe variant uit zuidelijk Afrika is inmiddels vastgesteld in verschillende landen, waaronder Nederland. Veel landen hebben het vliegverkeer van en naar landen in zuidelijk Afrika aan banden gelegd.

Hoewel er nog veel onduidelijk is over de variant lijken de klachten van mensen die besmet zijn tot nu toe voornamelijk mild te zijn. De grote vraag is nu hoe goed de bestaande vaccins werken tegen de variant. Vaccinmakers Pfizer en BioNTech verwachten binnen twee weken meer duidelijkheid daarover te kunnen geven en indien nodig binnen honderd dagen een nieuwe vaccin te kunnen leveren. Ook concurrent Moderna denkt vroeg in het nieuwe jaar een aangepast vaccin op de markt te kunnen brengen.

De AEX op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 1,1 procent hoger op 789,83 punten. De MidKap klom 1 procent tot 1044,08 punten. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs stegen tot 1 procent, na de verliezen tot 4,8 procent op vrijdag.

Luchtvaartmaatschappijen

Olie- en gasconcern Shell (plus 2,2 procent) profiteerde van een herstel van de olieprijzen. Een vat Amerikaanse olie werd 5,4 procent duurder op 71,81 dollar en Brentolie kostte 4,9 procent meer op 76,23 dollar per vat. Berichten dat oliekartel OPEC en bondgenoten als Rusland overwegen om de voor januari geplande verruiming van de olieproductie niet meer te laten doorgaan stuwden de olieprijzen, na de koersval van ruim 10 procent op vrijdag. In Londen won BP dik 2 procent en TotalEnergies klom 1,6 procent in Parijs.

De Europese luchtvaartmaatschappijen lieten een gemengd beeld zien na de zware koersverliezen in de sector op vrijdag, die volgden op de nieuwe reisbeperkingen. Air France-KLM won 0,8 procent in Amsterdam, na het verlies van 10 procent voor het weekeinde. Lufthansa klom 1,8 procent in Frankfurt. IAG, het moederbedrijf van British Airways en Iberia, verloor 0,1 procent in Londen. Budgetvlieger Ryanair steeg 2,6 procent en easyJet daalde 0,1 procent.

Op de lokale Amsterdamse markt dikte Ease2pay 6,7 procent aan. Beleggers reageerden verheugd op het nieuws dat de betaaldienstverlener het Rotterdamse transactieplatform voor oplaadpalen Involtum koopt in ruil voor 10,7 miljoen nieuw uit te geven aandelen. De euro was 1,1267 dollar waard, tegen 1,1307 dollar op vrijdag.

Meer uit Financieel

Moroccanoil niet langer hoofdsponsor van Eurovisie Songfestival

GENÈVE (ANP) - Moroccanoil is niet meer de hoofdsponsor van het Eurovisie Songfestival. Dat bevestigt songfestivalorganisatie European Broadcasting Union (EBU) donderdag tegen Belgische media. Het van oorsprong Israëlische cosmeticabedrijf was sinds 2019 de hoofdsponsor van het songfestival.

1 uur geleden
Porsche wil stoppen met elektrische Taycan, zegt WirtschaftsWoche

STUTTGART (ANP/AFP) - Porsche is van plan om in 2030 te stoppen met de Taycan, de volledig elektrische sedan van de sportwagenfabrikant. Dat meldt WirtschaftsWoche donderdag op basis van ingewijden. Het Duitse zakenblad verwijst daarbij naar aanhoudend dalende verkoopcijfers.

1 uur geleden
Microsoft beperkt CO2-compensatie om meer geld in AI te steken

REDMOND (ANP) - Microsoft beknibbelt flink op investeringen in CO2-compensatie, omdat het techbedrijf meer geld pompt in kunstmatige intelligentie. Uit berekeningen van het aan persbureau Bloomberg gelieerde onderzoeksbureau BNEF blijkt dat het bedrijf tot halverwege juli 8,55 miljoen ton aan zogenoemde koolstofkredieten heeft gekocht. Dat is zo'n 80 procent minder dan in dezelfde periode in 2025.

1 uur geleden
Opluchting bij beleggers zorgt voor koerssprong Adyen

AMSTERDAM (ANP) - Betalingsverwerker Adyen was donderdag de grote winnaar op de beurs in Amsterdam. Beleggers zetten het bedrijf meer dan 16 procent hoger, nadat Adyen over het tweede kwartaal een sterkere omzetgroei had gerapporteerd dan alom verwacht. Ook schroefde de onderneming haar omzetprognose voor het hele jaar op.

3 uur geleden
Contant geld in eurozone vaker geaccepteerd, signaleert ECB

FRANKFURT (ANP) - De acceptatie van contant geld heeft een kleine opleving gemaakt in de eurozone. Van alle bedrijven die in fysieke vestigingen producten of diensten verkopen, neemt 92 procent cashbetalingen aan, meldt de Europese Centrale Bank (ECB) na onderzoek onder ruim 8200 ondernemers in de 21 eurolanden. Twee jaar geleden was dat nog 90 procent.

4 uur geleden
Russische hackers claimen hacks bij Shell en Philips

DEN HAAG (ANP) - De Russische hackersgroep Clop claimt Shell en Philips te hebben gehackt. Onduidelijk is echter wat de impact is. Na berichtgeving van BNR laat zowel Shell als Philips weten dat zich iets heeft voorgedaan.

4 uur geleden
Indiase vliegmaatschappij test duizenden piloten op drugs

DELHI (ANP/BLOOMBERG) - Luchtvaartmaatschappij Air India gaat haar ruim 5000 piloten testen op drugs. Dat meldt persbureau Bloomberg, dat een interne e-mail heeft ingezien. De eenmalige maatregel volgt nadat een gezagvoerder naar verluidt recent positief is getest op drugsgebruik na een plotselinge duikvlucht van een toestel dat van Phuket in Thailand naar de Indiase stad Delhi vloog.

4 uur geleden