Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AEX-index veert op in rustige handel richting kerst

AEX-index veert op in rustige handel richting kerst

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak veerde dinsdag wat op, na de kleine verliesbeurt een dag eerder. De handel verliep relatief rustig in aanloop naar de kerstdagen. De meeste Europese beurzen, waaronder die in Amsterdam, zijn slechts een halve dag open en sluiten om 14.00 uur. In Frankfurt blijft de beurs de hele dag dicht vanwege kerstavond. Op eerste en tweede kerstdag zijn de Europese beurzen gesloten. In New York wordt ook een halve dag gehandeld, tot 19.00 uur Nederlandse tijd. Wall Street is op eerste kerstdag dicht, maar is op tweede kerstdag wel de hele dag open.

De Amsterdamse hoofdindex noteerde in de ochtendhandel 0,5 procent hoger op 876,33 punten. Over heel 2024 koerst de AEX af op een jaarwinst van ruim 11 procent. De MidKap klom 0,3 procent tot 830,61 punten. De beurs in Parijs won 0,4 procent. In Londen, waar tot 13.30 uur wordt gehandeld, steeg de FTSE-index 0,3 procent.

Het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) meldde dat de Nederlandse economie in het derde kwartaal met 0,8 procent is gegroeid in vergelijking met het voorgaande kwartaal. Het groeicijfer kwam overeen met een eerdere schatting. De groei werd vooral veroorzaakt door een toegenomen consumptie door huishoudens en de overheid.

In het groen

Alle 25 hoofdfondsen stonden in het groen. Chipbedrijf ASMI en olie- en gasconcern Shell waren de sterkste stijgers, met plussen van rond de 1 procent. ING en ABN AMRO wonnen 0,6 procent. De Canadese bank RBC verhoogde de koersdoelen voor de twee Nederlandse banken.

Prosus won 0,1 procent. De techinvesteerder zakte een dag eerder nog 1,5 procent, na de aankondiging het Latijns-Amerikaanse onlinereisbureau Despegar te kopen voor omgerekend ruim 1,6 miljard euro.

Waarschuwingsbrief

Bij de middelgrote bedrijven klom AMG 1,2 procent. De metalenspecialist wil het belang van 40 procent in dochteronderneming Graphit Kropfmühl terugkopen van de private investeerder Alterna Capital Partners.

Fagron verloor 0,2 procent. Maandag zakte het aandeel al bijna 7 procent, nadat het apothekersbedrijf liet weten een waarschuwingsbrief te hebben gekregen van de Amerikaanse toezichthouder FDA om zijn processen te verbeteren.

De euro was 1,0396 dollar waard, tegen 1,0398 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,4 procent duurder en kostte 69,53 dollar. Brentolie daalde 0,5 procent in prijs tot 72,96 dollar per vat.

Meer uit Financieel

China wil meer technologieën toevoegen aan lijst exportcontroles

BEIJING (ANP/RTR) - China wil veertig technologieën uit de sectoren kunstmatige intelligentie (AI), biogeneeskunde en zonne-energie toevoegen aan zijn lijst van technologieën waarvan de export verboden of aan beperkingen onderworpen is. Dat maakte het Chinese ministerie van Handel vrijdag bekend.

17 minuten geleden
Herstel staalindustrie leidt tot meer kolen via Rotterdamse haven

ROTTERDAM (ANP) - De overslag van kolen in de Rotterdamse haven is in de eerste negen maanden van dit jaar flink toegenomen, meldt Havenbedrijf Rotterdam. Die stijging komt doordat er weer meer cokeskolen werden overgeslagen. Die kolen worden gebruikt in de hoogovens bij de productie van staal. Door problemen in de Europese staalindustrie lag de overslag vorig jaar op een uitzonderlijk laag niveau.

41 minuten geleden
Odido komt via miljardendeal volledig in handen van Apax

DEN HAAG (ANP) - Telecombedrijf Odido wordt volledig eigendom van Apax Partners. De investeerder koopt mede-investeerder Warburg Pincus uit in een deal waarmee naar schatting miljarden euro's zijn gemoeid.

42 minuten geleden
Taiwan wil export AI-chips naar China beperken om handelsdeal VS

TAIPEI (ANP/BLOOMBERG) - Taiwan bereidt strengere controles voor op de export van AI-chips naar China om beter aan te sluiten bij het Amerikaanse beleid. Taipei is van plan AI-servers en geavanceerde halfgeleiders toe te voegen aan een lijst van gecontroleerde goederen. Dat heeft minister van Economische Zaken Kung Ming-hsin verteld aan persbureau Bloomberg.

45 minuten geleden
Italiaans vliegverkeer verstoord door technisch probleem

ROME (ANP) - Het vliegverkeer in Italië is verstoord door een technisch probleem bij de luchtverkeersleiding. De storing kwam in de nacht van donderdag op vrijdag aan het licht en wordt opgevangen met een noodsysteem, maar dat is niet in staat om de volledige vluchtcapaciteit af te handelen. Daardoor is het aantal vluchten verminderd, meldt de Italiaanse luchtverkeersleidingautoriteit ENAV.

2 uur geleden
Benzineprijs zakt bijna 5 cent na recordhoogte

EINDHOVEN (ANP) - De benzineprijs in Nederland is deze week bijna 5 cent gedaald, nadat deze zaterdag een nieuwe recordhoogte had bereikt. De adviesprijs voor een liter Euro95 zakte van 2,732 euro op zaterdag naar 2,684 euro op vrijdag.

2 uur geleden
ASML en ASMI herstellen op Damrak na verkoopgolf in chipsector

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak veerde vrijdag op na de verliesbeurt een dag eerder. Vooral de chipbedrijven werden weer opgepikt door geruststellende opmerkingen van topman Jensen Huang van Nvidia, de grootste verkoper van AI-chips ter wereld. Hij wees de zorgen over mogelijke financieringsproblemen bij datacenterbedrijf CoreWeave van de hand. De zorgen over de hoge schuldenlast van CoreWeave, een belangrijke klant van Nvidia, veroorzaakten eerder deze week een wereldwijde verkoopgolf van AI-gerelateerde aandelen.

2 uur geleden