AEX-index veert op in rustige handel richting kerst
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak veerde dinsdag wat op, na de kleine verliesbeurt een dag eerder. De handel verliep relatief rustig in aanloop naar de kerstdagen. De meeste Europese beurzen, waaronder die in Amsterdam, zijn slechts een halve dag open en sluiten om 14.00 uur. In Frankfurt blijft de beurs de hele dag dicht vanwege kerstavond. Op eerste en tweede kerstdag zijn de Europese beurzen gesloten. In New York wordt ook een halve dag gehandeld, tot 19.00 uur Nederlandse tijd. Wall Street is op eerste kerstdag dicht, maar is op tweede kerstdag wel de hele dag open.
De Amsterdamse hoofdindex noteerde in de ochtendhandel 0,5 procent hoger op 876,33 punten. Over heel 2024 koerst de AEX af op een jaarwinst van ruim 11 procent. De MidKap klom 0,3 procent tot 830,61 punten. De beurs in Parijs won 0,4 procent. In Londen, waar tot 13.30 uur wordt gehandeld, steeg de FTSE-index 0,3 procent.
Het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) meldde dat de Nederlandse economie in het derde kwartaal met 0,8 procent is gegroeid in vergelijking met het voorgaande kwartaal. Het groeicijfer kwam overeen met een eerdere schatting. De groei werd vooral veroorzaakt door een toegenomen consumptie door huishoudens en de overheid.
In het groen
Alle 25 hoofdfondsen stonden in het groen. Chipbedrijf ASMI en olie- en gasconcern Shell waren de sterkste stijgers, met plussen van rond de 1 procent. ING en ABN AMRO wonnen 0,6 procent. De Canadese bank RBC verhoogde de koersdoelen voor de twee Nederlandse banken.
Prosus won 0,1 procent. De techinvesteerder zakte een dag eerder nog 1,5 procent, na de aankondiging het Latijns-Amerikaanse onlinereisbureau Despegar te kopen voor omgerekend ruim 1,6 miljard euro.
Waarschuwingsbrief
Bij de middelgrote bedrijven klom AMG 1,2 procent. De metalenspecialist wil het belang van 40 procent in dochteronderneming Graphit Kropfmühl terugkopen van de private investeerder Alterna Capital Partners.
Fagron verloor 0,2 procent. Maandag zakte het aandeel al bijna 7 procent, nadat het apothekersbedrijf liet weten een waarschuwingsbrief te hebben gekregen van de Amerikaanse toezichthouder FDA om zijn processen te verbeteren.
De euro was 1,0396 dollar waard, tegen 1,0398 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,4 procent duurder en kostte 69,53 dollar. Brentolie daalde 0,5 procent in prijs tot 72,96 dollar per vat.
Meer uit Financieel
KYOTO (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Japanse gamesconcerns Nintendo en Sony verwachten dat de nieuwe spellen Zelda: Ocarina of Time en Grand Theft Auto 6 de verkopen van hun spelcomputers in de feestdagenperiode een boost kunnen geven. De nieuwe Zelda-remake werd donderdag uitgebracht, tegelijk met de presentatie van de kwartaalcijfers van Nintendo. GTA 6 verschijnt later deze maand voor Sony's PlayStation 5 en de Xbox Series van Microsoft.
31 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Rabobank hoeft een klant geen 3500 euro te vergoeden, ondanks dat de klant zegt dat dit bedrag met Apple Pay zonder haar toestemming van de rekening is afgeschreven. Dat stelt de geschillencommissie van het klachteninstituut Kifid. Volgens de commissie heeft de klant namelijk 'grof nalatig' gehandeld.
34 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Wall Street is donderdag verdeeld van start gegaan, na de aandelenrally een dag eerder. De stemming werd ook gedrukt door een tegenvallend kwartaalrapport van chipbedrijf Qualcomm, dat woensdag na het slot werd gepubliceerd. Hoewel de resultaten boven verwachting waren, viel de verkoop van chips voor smartphones volgens marktkenners tegen. Qualcomm werd kort na de opening zo'n 9 procent lager gezet.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het Verwey-Jonker Instituut heeft bij de rechtbank Utrecht uitstel van betaling aangevraagd. Volgens het onderzoeksinstituut kan de organisatie niet langer voldoen aan haar financiële verplichtingen.
4 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland houdt zich op de vlakte over berichten dat tankers met aan de Verenigde Staten beloofde diesel toch een andere bestemming kiezen. "Alle diesel vindt zijn kopers", zegt het Kremlin.
4 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Bank of England (BoE) heeft het belangrijkste rentetarief van het land voor het eerst in drie jaar verhoogd. Met de hogere leenkosten wil de centrale bank de inflatie bestrijden.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - De manier waarop bommeldingen deze week het vliegverkeer in Europa verstoren, heeft topman van Air France-KLM Benjamin Smith nog niet eerder gezien. Vooral de manier waarop het gecoördineerd lijkt, is volgens hem nieuw. "We hopen dat het er niet voor zorgt dat consumenten minder gaan vliegen, maar dat zien we nog niet", zei hij.
4 uur geleden