AEX-index veert op in rustige handel richting kerst
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak veerde dinsdag wat op, na de kleine verliesbeurt een dag eerder. De handel verliep relatief rustig in aanloop naar de kerstdagen. De meeste Europese beurzen, waaronder die in Amsterdam, zijn slechts een halve dag open en sluiten om 14.00 uur. In Frankfurt blijft de beurs de hele dag dicht vanwege kerstavond. Op eerste en tweede kerstdag zijn de Europese beurzen gesloten. In New York wordt ook een halve dag gehandeld, tot 19.00 uur Nederlandse tijd. Wall Street is op eerste kerstdag dicht, maar is op tweede kerstdag wel de hele dag open.
De Amsterdamse hoofdindex noteerde in de ochtendhandel 0,5 procent hoger op 876,33 punten. Over heel 2024 koerst de AEX af op een jaarwinst van ruim 11 procent. De MidKap klom 0,3 procent tot 830,61 punten. De beurs in Parijs won 0,4 procent. In Londen, waar tot 13.30 uur wordt gehandeld, steeg de FTSE-index 0,3 procent.
Het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) meldde dat de Nederlandse economie in het derde kwartaal met 0,8 procent is gegroeid in vergelijking met het voorgaande kwartaal. Het groeicijfer kwam overeen met een eerdere schatting. De groei werd vooral veroorzaakt door een toegenomen consumptie door huishoudens en de overheid.
In het groen
Alle 25 hoofdfondsen stonden in het groen. Chipbedrijf ASMI en olie- en gasconcern Shell waren de sterkste stijgers, met plussen van rond de 1 procent. ING en ABN AMRO wonnen 0,6 procent. De Canadese bank RBC verhoogde de koersdoelen voor de twee Nederlandse banken.
Prosus won 0,1 procent. De techinvesteerder zakte een dag eerder nog 1,5 procent, na de aankondiging het Latijns-Amerikaanse onlinereisbureau Despegar te kopen voor omgerekend ruim 1,6 miljard euro.
Waarschuwingsbrief
Bij de middelgrote bedrijven klom AMG 1,2 procent. De metalenspecialist wil het belang van 40 procent in dochteronderneming Graphit Kropfmühl terugkopen van de private investeerder Alterna Capital Partners.
Fagron verloor 0,2 procent. Maandag zakte het aandeel al bijna 7 procent, nadat het apothekersbedrijf liet weten een waarschuwingsbrief te hebben gekregen van de Amerikaanse toezichthouder FDA om zijn processen te verbeteren.
De euro was 1,0396 dollar waard, tegen 1,0398 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,4 procent duurder en kostte 69,53 dollar. Brentolie daalde 0,5 procent in prijs tot 72,96 dollar per vat.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Vakbond FNV verwacht volgende week om tafel te gaan met werkgevers voor een gesprek over de toekomst van de sociale zekerheid. Dat zei voorzitter Hans Spekman woensdag bij de busremise van de Haagse vervoerder HTM. Daar bedankte hij samen met PRO-leider Jesse Klaver buschauffeurs voor het staken tegen de eerdere kabinetsplannen rondom sociale zekerheid.
11 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is woensdag op de laatste handelsdag van september licht hoger geopend. De hoofdgraadmeter op het Damrak sloot dinsdag nog op een nieuw slotrecord, geholpen door flinke koerswinsten voor de chipfondsen.
12 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Vastgoed Belang, de brancheorganisatie van particuliere verhuurders, vindt het onacceptabel dat de belasting op vermogen in box 3 voor verhuurders wordt verhoogd. "Voor particuliere verhuurders stijgt de belastingdruk daardoor volgend jaar met ruim 31,2 procent", reageert de organisatie op de dinsdag gepresenteerde kabinetsplannen. Daarnaast maakt de branchevereniging zich zorgen over de plannen van het ministerie om de manier waarop de waarde van verhuurde woningen wordt berekend, aan te passen.
23 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De afzetprijzen van de Nederlandse industrie lagen in augustus 6,8 procent hoger dan een jaar eerder vanwege de hoge olieprijzen. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Daarmee stegen de producentenprijzen sterker dan een maand eerder, want in juli namen de verkoopprijzen met 5,1 procent toe op jaarbasis.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Belangenorganisaties zijn een rechtszaak gestart tegen Stellantis, het moederbedrijf van onder meer Fiat, voor het plaatsen van "verboden sjoemelsoftware" in campers. Dat meldt de Consumentenbond. Ze eisen een schadevergoeding voor gedupeerde camperbezitters.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse start-up Blue Health Intelligence heeft bij een investeringsronde 3,4 miljoen euro opgehaald. Het bedrijf biedt gezondheidschecks van een uur aan waarbij allerlei lichamelijke metingen worden gedaan, die achteraf direct worden besproken met een arts. "Het is ons doel dat een periodieke gezondheidscheck net zo normaal wordt als een bezoekje aan de tandarts", zegt medeoprichter en arts Leanne Verdonck.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Hoewel het aantal te koop staande woningen in Nederland groeit en de hypotheekrentes oplopen, zullen de huizenprijzen voorlopig niet dalen. Dat concludeert ING in een rapport over de woningmarkt. "Daarvoor is de koopmarkt nog altijd te krap."
9 uur geleden