AEX-index stijgt door hoop op meer steunmaatregelen China
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak ging maandag licht omhoog. De stemming werd gesteund door de boodschap van de Chinese topleiders om volgend jaar een soepeler monetair beleid te ondersteunen en een "proactiever" fiscaal beleid te voeren. Beijing wil daarmee het kwakkelende economische herstel van de Chinese economie aanjagen en lijkt zich daarmee voor te bereiden op een tweede handelsoorlog als Donald Trump volgende maand terugkeert naar het Witte Huis.
De Amsterdamse hoofdindex noteerde in de ochtendhandel 0,3 procent hoger op 894,60 punten. De MidKap klom 0,1 procent tot 882,53 punten. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs stegen tot 0,7 procent.
Prosus was de sterkste stijger in de AEX, met een winst van 2,6 procent. De techinvesteerder profiteerde van een sterk koersherstel in de Chinese techsector in Hongkong, waarin het grote belangen heeft. De Hang Seng-index in Hongkong werkte een eerder verlies weg en schoot 2,8 procent omhoog, nadat het Politbureau van de Communistische Partij van China hintte op meer stimuleringsmaatregelen in 2025.
ArcelorMittal
Staalconcern ArcelorMittal steeg 2,5 procent door de hoop op een grotere vraag naar staal in China. Andere sterke stijgers in de AEX waren betaalbedrijf Adyen en chipbedrijf Besi, met plussen van 2 en 1,7 procent. Telecomconcern KPN sloot de rij met een verlies van 1 procent.
In de MidKap behoorde metalengroep AMG tot de koplopers, met een plus van ruim 2 procent. Laadpalenmaker Alfen deed het nog beter en ging aan kop, met een winst van dik 4 procent. Biotechnoloog Galapagos klom 2,2 procent, na positieve onderzoeksresultaten van zijn behandeling van patiënten met non-hodgkinlymfoom. Signify was de grootste daler met een min van 1,6 procent. Het verlichtingsbedrijf werd door zakenbank Morgan Stanley van de kooplijst gehaald.
Pharming
Biotechnoloog Pharming steeg 7 procent bij de kleinere bedrijven, dankzij een koopadvies door zakenbank Jefferies. Vivoryon werd 25 procent meer waard. De Duitse biotechnoloog, die een notering heeft in Amsterdam, meldde nieuwe positieve onderzoeksresultaten voor zijn behandeling van nierziektes bij diabetespatiënten.
De euro was 1,0559 dollar waard, tegen 1,0567 dollar op vrijdag. Een vat Amerikaanse olie werd 1,5 procent duurder op 68,20 dollar. Een vat Brentolie steeg 1,4 procent in prijs, tot 72,08 dollar.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/AFP) - De prijs voor diesel aan de Franse pomp is zondag naar een nieuw recordniveau gestegen van gemiddeld 2,41 euro per liter. Dat meldt het Franse persbureau AFP op basis van een analyse van de brandstofprijzen van duizenden tankstations in Frankrijk die worden bijgehouden door het ministerie van Economische Zaken.
2 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - De oudste bank van Luxemburg wordt in de verkoop gezet door de Chinese eigenaar. De Chinese investeerder Legend Holdings heeft een belang van 90 procent in Banque Internationale à Luxembourg (BIL) en volgens zakenkrant Financial Times kan met de verkoop daarvan een bedrag van 2,5 miljard euro gemoeid zijn.
3 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent gaat zondag in New York praten met de Chinese vicepremier He Lifeng over veiligheid van AI, handel, belangrijke grondstoffen en andere economische onderwerpen. Het overleg vindt plaats op het hoofdkantoor van de grote Amerikaanse bank JPMorgan Chase in Manhattan.
5 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De overheidsschuld van Frankrijk stijgt naar recordhoogte. Doordat de Franse regering er dit jaar niet in slaagt het begrotingstekort in te dammen, groeit ook de schuldenberg.
22 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Media- en entertainmentconcern Paramount Skydance is dicht bij een akkoord met Californië en andere staten die de overname van concurrent Warner Bros. Discovery wilden tegenhouden. Openbaar aanklagers en het bedrijf sluiten mogelijk binnen enkele dagen een overeenkomst, melden meerdere media.
1 dag geledenVOORBURG (ANP) - De organisatie voor Nederlandse tankstationhouders Drive reageert onaangenaam verrast op de accijnsverlaging die Duitsland heeft aangekondigd. Door het prijsverschil dreigen pomphouders in de grensregio vanaf oktober weer klanten te verliezen. "We zagen klanten langzamerhand terugkomen, maar dat wordt nu tenietgedaan", zegt Drive-voorzitter Martin van Eijk.
1 dag geledenAMSTERDAM (ANP) - De recordprijs van diesel in Nederland komt uit op 2,824 euro per liter, meldt voordeelplatform UnitedConsumers. Brandstofprijzen stijgen al een tijdlang door de oorlog tussen de Verenigde Staten en Iran, die de export van brandstoffen door Golfstaten ernstig hindert.
1 dag geleden