Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AEX-index stijgt door hoop op meer steunmaatregelen China

AEX-index stijgt door hoop op meer steunmaatregelen China

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak ging maandag licht omhoog. De stemming werd gesteund door de boodschap van de Chinese topleiders om volgend jaar een soepeler monetair beleid te ondersteunen en een "proactiever" fiscaal beleid te voeren. Beijing wil daarmee het kwakkelende economische herstel van de Chinese economie aanjagen en lijkt zich daarmee voor te bereiden op een tweede handelsoorlog als Donald Trump volgende maand terugkeert naar het Witte Huis.

De Amsterdamse hoofdindex noteerde in de ochtendhandel 0,3 procent hoger op 894,60 punten. De MidKap klom 0,1 procent tot 882,53 punten. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs stegen tot 0,7 procent.

Prosus was de sterkste stijger in de AEX, met een winst van 2,6 procent. De techinvesteerder profiteerde van een sterk koersherstel in de Chinese techsector in Hongkong, waarin het grote belangen heeft. De Hang Seng-index in Hongkong werkte een eerder verlies weg en schoot 2,8 procent omhoog, nadat het Politbureau van de Communistische Partij van China hintte op meer stimuleringsmaatregelen in 2025.

ArcelorMittal

Staalconcern ArcelorMittal steeg 2,5 procent door de hoop op een grotere vraag naar staal in China. Andere sterke stijgers in de AEX waren betaalbedrijf Adyen en chipbedrijf Besi, met plussen van 2 en 1,7 procent. Telecomconcern KPN sloot de rij met een verlies van 1 procent.

In de MidKap behoorde metalengroep AMG tot de koplopers, met een plus van ruim 2 procent. Laadpalenmaker Alfen deed het nog beter en ging aan kop, met een winst van dik 4 procent. Biotechnoloog Galapagos klom 2,2 procent, na positieve onderzoeksresultaten van zijn behandeling van patiënten met non-hodgkinlymfoom. Signify was de grootste daler met een min van 1,6 procent. Het verlichtingsbedrijf werd door zakenbank Morgan Stanley van de kooplijst gehaald.

Pharming

Biotechnoloog Pharming steeg 7 procent bij de kleinere bedrijven, dankzij een koopadvies door zakenbank Jefferies. Vivoryon werd 25 procent meer waard. De Duitse biotechnoloog, die een notering heeft in Amsterdam, meldde nieuwe positieve onderzoeksresultaten voor zijn behandeling van nierziektes bij diabetespatiënten.

De euro was 1,0559 dollar waard, tegen 1,0567 dollar op vrijdag. Een vat Amerikaanse olie werd 1,5 procent duurder op 68,20 dollar. Een vat Brentolie steeg 1,4 procent in prijs, tot 72,08 dollar.

Meer uit Financieel

Baas Duitse handelskamers: huidig klimaatbeleid schaadt industrie

BERLIJN (ANP/DPA) - De voorzitter van het Duitse netwerk van handelskamers heeft opgeroepen tot een verandering in het klimaat- en energiebeleid bij de oosterburen, met de waarschuwing dat de huidige koers grote delen van de Duitse industrie kan schaden. "Ik denk dat we nu hebben ingezien hoe de weg die we volgen, zonder correctie, belangrijke delen van de industrie kapotmaakt", zei Peter Adrian, voorzitter van de Duitse Kamer van Industrie en Handel (DIHK), tegen het Duitse persbureau dpa.

6 minuten geleden
AEX opent hoger op eerste handelsdag van nieuw beursjaar 2026

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag, op de eerste handelsdag van het nieuwe beursjaar 2026, met winst geopend. Op nieuwjaarsdag waren de Europese beurzen gesloten. Ook op Wall Street wordt de handel hervat na een vrije dag voor handelaren op donderdag.

1 uur geleden
FT: Lagarde verdient meer dan ECB in jaarverslagen meldt

LONDEN (ANP) - President Christine Lagarde van de Europese Centrale Bank (ECB) verdient veel meer dan alleen het basissalaris dat de ECB jaarlijks bekendmaakt. Dat schrijft de Financial Times na eigen onderzoek. Volgens de Britse zakenkrant verdient de Française daardoor bijna vier keer zoveel als het Amerikaanse centralebankhoofd Jerome Powell.

1 uur geleden
Frans postbedrijf opnieuw getroffen door cyberaanval

PARIJS (ANP/BELGA) - Het Franse postbedrijf La Poste is donderdag voor de tweede keer in korte tijd getroffen door een cyberaanval. De onlinediensten waren op nieuwjaarsdag daardoor tijdelijk moeilijk bereikbaar. Een soortgelijk incident verstoorde eerder al de pakjesafhandeling tijdens de kerstperiode.

2 uur geleden
Bedrijvigheid Nederlandse industrie groeit iets minder sterk

ZEIST (ANP) - De bedrijvigheid in de Nederlandse industrie heeft in december een iets minder sterke groei laten zien dan in november. Dat meldt de Nederlandse Vereniging voor Inkoopmanagement (Nevi) op basis van haar maandelijkse meting naar de industriële activiteit. Volgens de onderzoekers was er een minder grote groei van het aantal nieuwe orders, wat zorgde voor een daling van de productieomvang.

2 uur geleden
China heft belasting op condooms om geboortecijfer aan te jagen

BEIJING (ANP/RTR) - China heeft per 1 januari een einde gemaakt aan zijn jarenlange belastingvrijstelling op voorbehoedsmiddelen, in een nieuwe poging om het dalende geboortecijfer in het Aziatische land aan te jagen. Condooms en anticonceptiepillen worden voortaan belast met een btw-tarief van 13 procent, het standaardtarief voor de meeste consumentengoederen.

2 uur geleden
VS stellen hogere importheffingen op meubilair een jaar uit

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de hogere importheffingen op meubilair en keuken- en badkamerkastjes met een jaar uitgesteld. De extra invoerbelasting zou met ingang van het nieuwe jaar van kracht zijn, maar wordt nu vooruitgeschoven naar 1 januari 2027, maakte het Witte Huis bekend.

18 uur geleden