Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AEX-index stijgt door hoop op meer steunmaatregelen China

AEX-index stijgt door hoop op meer steunmaatregelen China

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak ging maandag licht omhoog. De stemming werd gesteund door de boodschap van de Chinese topleiders om volgend jaar een soepeler monetair beleid te ondersteunen en een "proactiever" fiscaal beleid te voeren. Beijing wil daarmee het kwakkelende economische herstel van de Chinese economie aanjagen en lijkt zich daarmee voor te bereiden op een tweede handelsoorlog als Donald Trump volgende maand terugkeert naar het Witte Huis.

De Amsterdamse hoofdindex noteerde in de ochtendhandel 0,3 procent hoger op 894,60 punten. De MidKap klom 0,1 procent tot 882,53 punten. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs stegen tot 0,7 procent.

Prosus was de sterkste stijger in de AEX, met een winst van 2,6 procent. De techinvesteerder profiteerde van een sterk koersherstel in de Chinese techsector in Hongkong, waarin het grote belangen heeft. De Hang Seng-index in Hongkong werkte een eerder verlies weg en schoot 2,8 procent omhoog, nadat het Politbureau van de Communistische Partij van China hintte op meer stimuleringsmaatregelen in 2025.

ArcelorMittal

Staalconcern ArcelorMittal steeg 2,5 procent door de hoop op een grotere vraag naar staal in China. Andere sterke stijgers in de AEX waren betaalbedrijf Adyen en chipbedrijf Besi, met plussen van 2 en 1,7 procent. Telecomconcern KPN sloot de rij met een verlies van 1 procent.

In de MidKap behoorde metalengroep AMG tot de koplopers, met een plus van ruim 2 procent. Laadpalenmaker Alfen deed het nog beter en ging aan kop, met een winst van dik 4 procent. Biotechnoloog Galapagos klom 2,2 procent, na positieve onderzoeksresultaten van zijn behandeling van patiënten met non-hodgkinlymfoom. Signify was de grootste daler met een min van 1,6 procent. Het verlichtingsbedrijf werd door zakenbank Morgan Stanley van de kooplijst gehaald.

Pharming

Biotechnoloog Pharming steeg 7 procent bij de kleinere bedrijven, dankzij een koopadvies door zakenbank Jefferies. Vivoryon werd 25 procent meer waard. De Duitse biotechnoloog, die een notering heeft in Amsterdam, meldde nieuwe positieve onderzoeksresultaten voor zijn behandeling van nierziektes bij diabetespatiënten.

De euro was 1,0559 dollar waard, tegen 1,0567 dollar op vrijdag. Een vat Amerikaanse olie werd 1,5 procent duurder op 68,20 dollar. Een vat Brentolie steeg 1,4 procent in prijs, tot 72,08 dollar.

Meer uit Financieel

Boeing levert meer verkeersvliegtuigen af

ARLINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Boeing heeft in het eerste kwartaal van dit jaar meer verkeersvliegtuigen aan klanten afgeleverd dan een jaar eerder, waardoor de omzet is gestegen. Volgens de vliegtuigmaker ging het om 143 toestellen, tegen 130 die een jaar eerder aan klanten werden overgedragen.

1 uur geleden
Inspectie legt Tata Steel dwangsom op om gevaarlijke staalslak

DEN HAAG (ANP) - De Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT) legt een dwangsom op aan Tata Steel. De staalfabrikant moet een specifieke soort staalslak voortaan als gevaarlijk classificeren, waarschuwt de inspectie.

1 uur geleden
Zeker vijf tankers verleggen koers van Rotterdam naar Azië

ROTTERDAM (ANP) - Zeker vijf tankers die onderweg waren naar Rotterdam, hebben na de sluiting van de Straat van Hormuz hun koers verlegd naar Azië. Dat meldt Havenbedrijf Rotterdam. De schepen konden hun olie daar op dat moment voor hogere prijzen verkopen.

1 uur geleden
Waarde bitcoin op hoogste stand in elf weken

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De waarde van bitcoin wordt nauwelijks geraakt door de oorlog in het Midden-Oosten. Waar de traditioneel veilige belegging van goud bijvoorbeeld fors in waarde zakte sinds eind februari, steeg de koers van de bitcoin flink in dezelfde periode.

2 uur geleden
ASML wil met Europese techconcerns lobbyen voor sterkere sector

VELDHOVEN (ANP) - ASML is van plan met andere Europese technologiebedrijven te lobbyen voor een sterkere techsector in de Europese Unie. Volgens de top van de chipmachinemaker is het een "enorme rode vlag" dat slechts 1 procent van alle apparatuur die ASML verkoopt naar Europese klanten gaat.

2 uur geleden
Brussel gaat nauwer toezien op handel en voorraden brandstoffen

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Commissie gaat de productie, export, import en voorraden van brandstoffen in de Europese Unie nauwer in de gaten houden. Daarvoor wordt een nieuw zogenoemd brandstofobservatorium opgericht. Dat maakte het dagelijks EU-bestuur woensdag bekend bij de presentatie van een reeks maatregelen om de impact van de Iranoorlog voor de energiemarkten in de regio te beperken.

3 uur geleden
Danse Macabre helpt de Efteling aan iets meer bezoekers

KAATSHEUVEL (ANP) - De Efteling heeft vorig jaar bijna 5 miljoen unieke bezoekers verwelkomd. Dat zijn er iets meer dan een jaar eerder. Dat meldt de Efteling in het jaarverslag over 2025.

3 uur geleden