Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AEX-index stijgt door hoop op flexibiliteit bij heffingen Trump

AEX-index stijgt door hoop op flexibiliteit bij heffingen Trump

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak veerde maandag op, na de verliesbeurt op vrijdag. Beleggers houden vooral de ontwikkelingen rond het Amerikaanse handelsbeleid in de gaten. President Donald Trump wil dat er vanaf 2 april wederkerige importheffingen komen. Dat zijn heffingen tegen landen die invoertarieven op Amerikaanse producten hebben.

Trump liet afgelopen vrijdag weten "flexibel" te zullen zijn bij de invoering van deze tarieven. Dat voedde de hoop dat hij zich vooral zal richten op landen die hoge tarieven hebben op Amerikaanse goederen. Ook wordt gehoopt dat Trump op 2 april nog niet met afzonderlijke tarieven voor specifieke sectoren zal komen.

De AEX noteerde in de ochtendhandel 0,5 procent hoger op 919,70 punten. De MidKap klom 0,2 procent tot 874,90 punten. Frankfurt, Londen en Parijs stegen tot 1 procent.

Shortselling verboden

De beurs in Istanbul won 3 procent. De Turkse beurstoezichthouder heeft shortselling, waarbij wordt gespeculeerd op koersdalingen, verboden voor alle aandelen op de beurs. Eerder gold al een verbod om short te gaan op de vijftig grootste beursbedrijven. Ook worden de regels voor inkoop van eigen aandelen versoepeld. Deze maatregelen moeten verdere verliezen op de beurs voorkomen. Vorige week dook de Turkse beurs omlaag na de arrestatie van de burgemeester van Istanbul, die geldt als een belangrijke politieke uitdager van president Erdogan.

ASMI, Besi en ASML stegen tot 2,2 procent in de AEX, door de hoop dat er nog geen specifieke Amerikaanse tarieven komen voor de chipsector. Betaalbedrijf Adyen en bierbrouwer Heineken waren de enige dalers, met minnen tot 0,5 procent.

RWE

Prosus won 0,5 procent. De techinvesteerder verklaarde vooruitgang te boeken met de voorbereidingen van het bod op Just Eat Takeaway en toezichthouder AFM te hebben gevraagd het biedingsbericht te beoordelen. Prosus liet vorige maand weten het moederbedrijf van Thuisbezorgd.nl te willen kopen voor 4,1 miljard euro. De twee bedrijven hopen de overname voor het einde van dit jaar af te ronden.

RWE steeg 3 procent in Frankfurt. De activistische investeerder Elliott heeft een belang van bijna 5 procent genomen in RWE en roept het Duitse energieconcern op meer eigen aandelen te gaan inkopen. Bayer zakte 7 procent. Een Amerikaanse jury heeft het Duitse chemieconcern veroordeeld tot het betalen van ruim 1,9 miljard euro, aan een eiser die beweerde dat onkruidverdelger Roundup kanker had veroorzaakt.

Meer uit Financieel

Frans olieconcern TotalEnergies keert terug naar Venezuela

CARACAS (ANP/BLOOMBERG) - Het Franse olie- en gasconcern TotalEnergies gaat terugkeren naar Venezuela. Het bedrijf heeft dit weekend een overeenkomst getekend met Venezuela voor samenwerking bij energieprojecten.

2 uur geleden
Dieselprijs aan Franse pomp naar record van gemiddeld 2,41 euro

PARIJS (ANP/AFP) - De prijs voor diesel aan de Franse pomp is zondag naar een nieuw recordniveau gestegen van gemiddeld 2,41 euro per liter. Dat meldt het Franse persbureau AFP op basis van een analyse van de brandstofprijzen van duizenden tankstations in Frankrijk die worden bijgehouden door het ministerie van Economische Zaken.

4 uur geleden
FT: Chinese eigenaar wil oudste bank van Luxemburg verkopen

LUXEMBURG (ANP) - De oudste bank van Luxemburg wordt in de verkoop gezet door de Chinese eigenaar. De Chinese investeerder Legend Holdings heeft een belang van 90 procent in Banque Internationale à Luxembourg (BIL) en volgens zakenkrant Financial Times kan met de verkoop daarvan een bedrag van 2,5 miljard euro gemoeid zijn.

6 uur geleden
Minister Bessent en Chinese vicepremier He praten in New York

NEW YORK (ANP/RTR) - De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent gaat zondag in New York praten met de Chinese vicepremier He Lifeng over veiligheid van AI, handel, belangrijke grondstoffen en andere economische onderwerpen. Het overleg vindt plaats op het hoofdkantoor van de grote Amerikaanse bank JPMorgan Chase in Manhattan.

8 uur geleden
Frankrijk rekent op recordschulden door oplopend tekort

PARIJS (ANP/AFP) - De overheidsschuld van Frankrijk stijgt naar recordhoogte. Doordat de Franse regering er dit jaar niet in slaagt het begrotingstekort in te dammen, groeit ook de schuldenberg.

1 dag geleden
Paramount dicht bij deal met Amerikaanse staten over Warner Bros.

NEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Media- en entertainmentconcern Paramount Skydance is dicht bij een akkoord met Californië en andere staten die de overname van concurrent Warner Bros. Discovery wilden tegenhouden. Openbaar aanklagers en het bedrijf sluiten mogelijk binnen enkele dagen een overeenkomst, melden meerdere media.

1 dag geleden
Tankstations onaangenaam verrast door Duitse accijnsverlaging

VOORBURG (ANP) - De organisatie voor Nederlandse tankstationhouders Drive reageert onaangenaam verrast op de accijnsverlaging die Duitsland heeft aangekondigd. Door het prijsverschil dreigen pomphouders in de grensregio vanaf oktober weer klanten te verliezen. "We zagen klanten langzamerhand terugkomen, maar dat wordt nu tenietgedaan", zegt Drive-voorzitter Martin van Eijk.

1 dag geleden