AEX-index sluit op Koningsdag met winst
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index in Amsterdam is maandag op Koningsdag met winst de handel uitgegaan. Ook elders in Europa sloten graadmeters op winst. Beleggers trokken zich op aan de extra steunmaatregelen die de Japanse centrale bank aankondigde. Deze gelden mogelijk als voorbode voor meer stimuleringsmaatregelen die de Amerikaanse Federal Reserve en de Europese Centrale Bank (ECB) later deze week mogelijk zullen aankondigen. Ook de versoepeling van de coronamaatregelen in veel Europese landen zorgde voor enige opluchting.
De AEX-index sloot met een wist van 1,4 procent op 512,19 punten. De MidKap kreeg er 1,2 procent bij tot 685,72 punten. De beurzen in Londen, Frankfurt en Parijs gingen tot 2,6 procent vooruit.
In de AEX was ING koploper met een winst van 6 procent. Daarmee maakte het financiƫle fonds het verlies van vrijdag goed. Deutsche Bank werd 12,7 procent meer waard in Frankfurt. De grootste Duitse bank boekte tegen de verwachting in winst in het eerste kwartaal. De bank bracht de voorlopige resultaten eerder naar buiten om onzekerheden in de markt de kop in te drukken.
Verzekeraars
Verder vielen in de AEX op het Damrak de winsten van verzekeraars als Aegon, NN Group en ASR tot 4,9 procent op. Informatieleverancier Wolters Kluwer (min 1,4 procent) sloot bij de hoofdfondsen de rij.
Air France-KLM won 0,9 procent in de MidKap. Het kabinet is van plan 2 miljard tot 4 miljard euro uit te trekken om KLM door de coronacrisis te helpen. Frankrijk schiet Air France en moederbedrijf Air France-KLM te hulp, zodat de luchtvaartcombinatie in totaal op 9 miljard tot 11 miljard euro kan rekenen van zijn twee belangrijkste aandeelhouders.
Lufthansa
Branchegenoot Lufthansa dikte ruim 10 procent aan. De luchtvaartreus streeft ernaar deze week een reddingspakket ter waarde van maximaal 10 miljard euro rond te hebben. In Parijs zakte Airbus bijna 4 procent. De vliegtuigbouwer vreest dat de plannen om de productie met 30 procent te verlagen niet voldoende zijn om te overleven en moet snel in de kosten snijden.
Adidas won in Frankfurt 0,7 procent. Het Duitse sportmerk verwacht in het tweede kwartaal een verlies te lijden doordat ruim twee derde van zijn winkels dicht is vanwege de virusuitbraak. Ook chemieconcern Bayer (plus 5,8 procent) kwam met een update.
De euro was 1,0836 dollar waard, tegen 1,0800 dollar op vrijdag. Een vat Amerikaanse olie kostte 27,6 procent minder op 12,28 dollar. Brentolie werd 10,3 procent goedkoper op 19,23 dollar per vat.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zakten maandag gedurende de handelsdag verder weg. De beurshandel stond vooral onder druk door stijgende olieprijzen en de escalatie van het conflict in het Midden-Oosten. Daarnaast namen beleggers gas terug in aanloop naar een reeks bedrijfsresultaten die later deze week worden gepubliceerd.
3 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM onderzoekt alternatieve routes voor twee geplande vluchten van India naar Amsterdam. De toestellen vliegen normaal gesproken door het Saudische luchtruim, maar de maatschappij bekijkt andere opties om de veiligheid te waarborgen.
3 uur geledenMIAMI (ANP/RTR) - Een Amerikaanse rechter heeft maandag de schikking tussen president Donald Trump en de Amerikaanse belastingdienst (IRS) ongeldig verklaard. De overeenkomst gaf Trump en zijn bedrijven vergaande fiscale bescherming. Daarnaast voorzag de deal aanvankelijk in een overheidsfonds van bijna 1,8 miljard dollar, bedoeld voor Amerikaanse burgers die zich benadeeld voelen door het rechtssysteem. Dat fonds werd later geschrapt.
5 uur geledenDUBLIN (ANP/AFP) - Het Amerikaanse chipconcern Intel gaat 5 miljard euro extra investeren in Ierland om de productie van geavanceerde processors uit te breiden. Het bedrijf wil daarmee inspelen op de groeiende vraag die wordt aangewakkerd door kunstmatige intelligentie (AI). De investering moet Ierland maken tot "een leidend Europees productiecentrum".
6 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Volgens de Internationale Maritieme Organisatie (IMO) bestaat er geen juridische grondslag om tol te heffen enkel voor de doorvaart door een zeestraat. Daarmee reageert de scheepvaartorganisatie van de Verenigde Naties op het plan van de Amerikaanse president Donald Trump om compensatie te vragen voor de kosten van het beschermen van de scheepvaart door de Straat van Hormuz.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is maandag ondanks de onrust in het Midden-Oosten met een lichte plus gesloten. Beleggers bleven wel voorzichtig door het opgelaaide geweld tussen de Verenigde Staten en Iran, wat de stemming op de beurs drukte. Beide landen voerden dit weekend nieuwe aanvallen uit en gaven tegenstrijdige verklaringen af over de vraag of de Straat van Hormuz open is voor de scheepvaart.
8 uur geledenSACRAMENTO (ANP/BLOOMBERG) - Twaalf Amerikaanse staten hebben een rechtszaak aangekondigd tegen de miljardenovername van Warner Bros. Discovery door Paramount Skydance. Ze vrezen voor het wegvallen van concurrentie als de twee grote Amerikaanse entertainmentconcerns samengaan.
8 uur geleden