Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AEX-index sluit op Koningsdag met winst

AEX-index sluit op Koningsdag met winst

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index in Amsterdam is maandag op Koningsdag met winst de handel uitgegaan. Ook elders in Europa sloten graadmeters op winst. Beleggers trokken zich op aan de extra steunmaatregelen die de Japanse centrale bank aankondigde. Deze gelden mogelijk als voorbode voor meer stimuleringsmaatregelen die de Amerikaanse Federal Reserve en de Europese Centrale Bank (ECB) later deze week mogelijk zullen aankondigen. Ook de versoepeling van de coronamaatregelen in veel Europese landen zorgde voor enige opluchting.

De AEX-index sloot met een wist van 1,4 procent op 512,19 punten. De MidKap kreeg er 1,2 procent bij tot 685,72 punten. De beurzen in Londen, Frankfurt en Parijs gingen tot 2,6 procent vooruit.

In de AEX was ING koploper met een winst van 6 procent. Daarmee maakte het financiële fonds het verlies van vrijdag goed. Deutsche Bank werd 12,7 procent meer waard in Frankfurt. De grootste Duitse bank boekte tegen de verwachting in winst in het eerste kwartaal. De bank bracht de voorlopige resultaten eerder naar buiten om onzekerheden in de markt de kop in te drukken.

Verzekeraars

Verder vielen in de AEX op het Damrak de winsten van verzekeraars als Aegon, NN Group en ASR tot 4,9 procent op. Informatieleverancier Wolters Kluwer (min 1,4 procent) sloot bij de hoofdfondsen de rij.

Air France-KLM won 0,9 procent in de MidKap. Het kabinet is van plan 2 miljard tot 4 miljard euro uit te trekken om KLM door de coronacrisis te helpen. Frankrijk schiet Air France en moederbedrijf Air France-KLM te hulp, zodat de luchtvaartcombinatie in totaal op 9 miljard tot 11 miljard euro kan rekenen van zijn twee belangrijkste aandeelhouders.

Lufthansa

Branchegenoot Lufthansa dikte ruim 10 procent aan. De luchtvaartreus streeft ernaar deze week een reddingspakket ter waarde van maximaal 10 miljard euro rond te hebben. In Parijs zakte Airbus bijna 4 procent. De vliegtuigbouwer vreest dat de plannen om de productie met 30 procent te verlagen niet voldoende zijn om te overleven en moet snel in de kosten snijden.

Adidas won in Frankfurt 0,7 procent. Het Duitse sportmerk verwacht in het tweede kwartaal een verlies te lijden doordat ruim twee derde van zijn winkels dicht is vanwege de virusuitbraak. Ook chemieconcern Bayer (plus 5,8 procent) kwam met een update.

De euro was 1,0836 dollar waard, tegen 1,0800 dollar op vrijdag. Een vat Amerikaanse olie kostte 27,6 procent minder op 12,28 dollar. Brentolie werd 10,3 procent goedkoper op 19,23 dollar per vat.

Meer uit Financieel

DNB-baas: maak Europese Unie economisch hechter blok

AMSTERDAM (ANP) - De Europese Unie moet nog meer als één blok opereren om zich te beschermen tegen andere grootmachten, zegt de president van De Nederlandsche Bank in het programma Buitenhof. Juist op economisch vlak is er volgens DNB-baas Olaf Sleijpen nog veel te winnen.

2 uur geleden
Reuters: India verlaagt importheffing op Europese auto's

NEW DELHI (ANP) - India is van plan importheffingen voor bepaalde auto's uit de Europese Unie fors te verlagen, meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. Het tarief zou daarbij dalen naar 40 procent, terwijl dat nu nog kan oplopen tot 110 procent.

3 uur geleden
Topman VW: zonder lagere heffingen gaat fabriek in VS niet door

WOLFSBURG (ANP) - Zonder een verlaging van de kosten voor Amerikaanse importheffingen kan Volkswagen een geplande nieuwe Audi-fabriek in de Verenigde Staten niet bouwen. Die waarschuwing geeft topman Oliver Blume in een interview met Handelsblatt. De kosten als gevolg van Donald Trumps heffingen zijn volgens hem zo hoog dat die fabriek niet te financieren is.

5 uur geleden
Poolse minister zegt geen haast te maken met invoering euro

LONDEN (ANP) - Polen maakt geen haast met de invoering van de euro, zegt de minister van Financiën van het land Andrzej Domański. Het Oost-Europese lid van de Europese Unie heeft de eenheidsmunt niet per se nodig omdat de economie al hard groeit, beargumenteerde hij in een interview met de Financial Times (FT).

7 uur geleden
Laadpunten elektrische auto's verdrievoudigd in vijf jaar

DEN HAAG (ANP) - Het aantal publieke laadpunten voor elektrische auto's is in de afgelopen vijf jaar meer dan verdrievoudigd. Dat blijkt uit een analyse van het ANP van cijfers van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO).

10 uur geleden
Trump dreigt met heffing van 100 procent op Canadese producten

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt Canada met nieuwe importheffingen van 100 procent op alle goederen uit het land. Hij wil die belastingen invoeren als Canada een handelsdeal sluit met China, schrijft hij op zijn berichtendienst Truth Social.

1 dag geleden
Libië sluit oliedeal met Total en ConocoPhillips van 20 miljard

TRIPOLI (ANP/RTR) - Libië heeft een overeenkomst gesloten met TotalEnergies uit Frankrijk en ConocoPhillips uit de Verenigde Staten om de eigen olieproductie op te voeren. De olieconcerns hebben een 25-jarige overeenkomst getekend met staatsbedrijf Waha Oil. Daar is meer dan 20 miljard dollar (16,9 miljard euro) aan buitenlandse investeringen mee gemoeid, meldde premier Abdulhamid al-Dbeibah op X.

1 dag geleden