Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AEX-index sluit op Koningsdag met winst

AEX-index sluit op Koningsdag met winst

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index in Amsterdam is maandag op Koningsdag met winst de handel uitgegaan. Ook elders in Europa sloten graadmeters op winst. Beleggers trokken zich op aan de extra steunmaatregelen die de Japanse centrale bank aankondigde. Deze gelden mogelijk als voorbode voor meer stimuleringsmaatregelen die de Amerikaanse Federal Reserve en de Europese Centrale Bank (ECB) later deze week mogelijk zullen aankondigen. Ook de versoepeling van de coronamaatregelen in veel Europese landen zorgde voor enige opluchting.

De AEX-index sloot met een wist van 1,4 procent op 512,19 punten. De MidKap kreeg er 1,2 procent bij tot 685,72 punten. De beurzen in Londen, Frankfurt en Parijs gingen tot 2,6 procent vooruit.

In de AEX was ING koploper met een winst van 6 procent. Daarmee maakte het financiële fonds het verlies van vrijdag goed. Deutsche Bank werd 12,7 procent meer waard in Frankfurt. De grootste Duitse bank boekte tegen de verwachting in winst in het eerste kwartaal. De bank bracht de voorlopige resultaten eerder naar buiten om onzekerheden in de markt de kop in te drukken.

Verzekeraars

Verder vielen in de AEX op het Damrak de winsten van verzekeraars als Aegon, NN Group en ASR tot 4,9 procent op. Informatieleverancier Wolters Kluwer (min 1,4 procent) sloot bij de hoofdfondsen de rij.

Air France-KLM won 0,9 procent in de MidKap. Het kabinet is van plan 2 miljard tot 4 miljard euro uit te trekken om KLM door de coronacrisis te helpen. Frankrijk schiet Air France en moederbedrijf Air France-KLM te hulp, zodat de luchtvaartcombinatie in totaal op 9 miljard tot 11 miljard euro kan rekenen van zijn twee belangrijkste aandeelhouders.

Lufthansa

Branchegenoot Lufthansa dikte ruim 10 procent aan. De luchtvaartreus streeft ernaar deze week een reddingspakket ter waarde van maximaal 10 miljard euro rond te hebben. In Parijs zakte Airbus bijna 4 procent. De vliegtuigbouwer vreest dat de plannen om de productie met 30 procent te verlagen niet voldoende zijn om te overleven en moet snel in de kosten snijden.

Adidas won in Frankfurt 0,7 procent. Het Duitse sportmerk verwacht in het tweede kwartaal een verlies te lijden doordat ruim twee derde van zijn winkels dicht is vanwege de virusuitbraak. Ook chemieconcern Bayer (plus 5,8 procent) kwam met een update.

De euro was 1,0836 dollar waard, tegen 1,0800 dollar op vrijdag. Een vat Amerikaanse olie kostte 27,6 procent minder op 12,28 dollar. Brentolie werd 10,3 procent goedkoper op 19,23 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Canada en Mexico willen eerlijker handelsverdrag met VS

MEXICO-STAD (ANP/AFP) - Canada en Mexico hopen dat hun vrijhandelsakkoord met de Verenigde Staten "eerlijker en effectiever" wordt. Dat zei de Canadese premier Mark Carney na een ontmoeting met de Mexicaanse president Claudia Sheinbaum in Mexico-Stad.

2 uur geleden
Duizenden Nederlanders weer naar Oktoberfest ondanks duurder bier

MÜNCHEN (ANP) - Duizenden Nederlanders gaan dit jaar weer naar München om daar Oktoberfest te vieren. De interesse om het volksfeest in de Zuid-Duitse stad te vieren lijkt niet minder te zijn geworden dan een jaar geleden, ondanks dat het bier steeds duurder wordt. Oktoberfest begint zaterdag en duurt tot en met zondag 5 oktober.

2 uur geleden
Intel ruim een vijfde meer waard op beurs na investering Nvidia

NEW YORK (ANP) - Intel is donderdag ruim een vijfde meer waard geworden op Wall Street. Beleggers verwerkten het nieuws dat Nvidia 5 miljard dollar investeert in de chipproducent. Ook gaan de twee bedrijven samenwerken aan de ontwikkeling van producten die datacenters en pc's sneller laten werken. Intel eindigde 22,8 procent hoger.

9 uur geleden
Luchthavenuitbater Spanje wil miljarden investeren in vliegvelden

MADRID (ANP/AFP) - De Spaanse luchthavenexploitant Aena wil bijna 13 miljard euro investeren in zijn luchthavens. De investeringen worden uitgesmeerd over de periode 2027 tot 2031 en gaan onder meer naar modernisering van terminals, veiligheid, duurzaamheid en innovatie. Het gaat om de "grootste investering in luchthavens in de afgelopen twintig jaar in Spanje", aldus Aena.

13 uur geleden
Brussel overweegt import Russisch lng sneller te stoppen

BRUSSEL (ANP/RTR) - De Europese Commissie werkt aan een voorstel om de import van vloeibaar gemaakt aardgas (lng) uit Rusland sneller dan gepland te stoppen, laat een woordvoerder van de Commissie weten. De Commissie heeft voor de zomer al voorgesteld de import van al het aardgas uit Moskou voor 2028 helemaal te schrappen.

13 uur geleden
Trump wil via Hooggerechtshof alsnog ontslag Fed-bestuurder Cook

WASHINGTON (ANP/RTR) - Donald Trump wil dat het Amerikaanse Hooggerechtshof alsnog toestemming geeft voor het onmiddellijke ontslag van Lisa Cook als bestuurslid van de Federal Reserve. De president kondigde vorige maand het ontslag aan van Cook, maar zij verzet zich daartegen bij de rechter. Lagere rechtbanken oordeelden dat de centralebankbestuurder niet uit haar functie mag worden gezet zolang die zaak loopt en daartegen gaat de regering nu in beroep.

13 uur geleden
Amerikaanse staten en marktwaakhond klagen Ticketmaster aan

LOS ANGELES (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse marktwaakhond FTC en zeven Amerikaanse staten hebben een rechtszaak aangespannen tegen Ticketmaster en moederbedrijf Live Nation. Het ticketplatform heeft volgens de aanklacht nagelaten ticketbots aan te pakken. Dat is software waarmee partijen grote hoeveelheden tickets kunnen opkopen om die daarna voor een meerprijs door te verkopen.

14 uur geleden