AEX-index sluit op Koningsdag met winst
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index in Amsterdam is maandag op Koningsdag met winst de handel uitgegaan. Ook elders in Europa sloten graadmeters op winst. Beleggers trokken zich op aan de extra steunmaatregelen die de Japanse centrale bank aankondigde. Deze gelden mogelijk als voorbode voor meer stimuleringsmaatregelen die de Amerikaanse Federal Reserve en de Europese Centrale Bank (ECB) later deze week mogelijk zullen aankondigen. Ook de versoepeling van de coronamaatregelen in veel Europese landen zorgde voor enige opluchting.
De AEX-index sloot met een wist van 1,4 procent op 512,19 punten. De MidKap kreeg er 1,2 procent bij tot 685,72 punten. De beurzen in Londen, Frankfurt en Parijs gingen tot 2,6 procent vooruit.
In de AEX was ING koploper met een winst van 6 procent. Daarmee maakte het financiële fonds het verlies van vrijdag goed. Deutsche Bank werd 12,7 procent meer waard in Frankfurt. De grootste Duitse bank boekte tegen de verwachting in winst in het eerste kwartaal. De bank bracht de voorlopige resultaten eerder naar buiten om onzekerheden in de markt de kop in te drukken.
Verzekeraars
Verder vielen in de AEX op het Damrak de winsten van verzekeraars als Aegon, NN Group en ASR tot 4,9 procent op. Informatieleverancier Wolters Kluwer (min 1,4 procent) sloot bij de hoofdfondsen de rij.
Air France-KLM won 0,9 procent in de MidKap. Het kabinet is van plan 2 miljard tot 4 miljard euro uit te trekken om KLM door de coronacrisis te helpen. Frankrijk schiet Air France en moederbedrijf Air France-KLM te hulp, zodat de luchtvaartcombinatie in totaal op 9 miljard tot 11 miljard euro kan rekenen van zijn twee belangrijkste aandeelhouders.
Lufthansa
Branchegenoot Lufthansa dikte ruim 10 procent aan. De luchtvaartreus streeft ernaar deze week een reddingspakket ter waarde van maximaal 10 miljard euro rond te hebben. In Parijs zakte Airbus bijna 4 procent. De vliegtuigbouwer vreest dat de plannen om de productie met 30 procent te verlagen niet voldoende zijn om te overleven en moet snel in de kosten snijden.
Adidas won in Frankfurt 0,7 procent. Het Duitse sportmerk verwacht in het tweede kwartaal een verlies te lijden doordat ruim twee derde van zijn winkels dicht is vanwege de virusuitbraak. Ook chemieconcern Bayer (plus 5,8 procent) kwam met een update.
De euro was 1,0836 dollar waard, tegen 1,0800 dollar op vrijdag. Een vat Amerikaanse olie kostte 27,6 procent minder op 12,28 dollar. Brentolie werd 10,3 procent goedkoper op 19,23 dollar per vat.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met winsten gesloten. Die volgen op aanzienlijke koersverliezen eerder deze week, als gevolg van de onzekerheid die de oorlog van de Verenigde Staten en Israël tegen Iran teweegbrengt. Beleggers leken het moment aan te grijpen om weer in aandelen te stappen, waarbij ze ook werden geholpen door positieve data over de Amerikaanse economie. Eerder op de dag toonden de Europese beurzen al wat herstel van de klap die de oorlog toebracht aan de financiële markten.
1 uur geledenZOETERMEER (ANP) - Europese overheden meer in de EU laten inkopen is niet genoeg om de concurrentiepositie van de industrie te versterken. Dit stelt FME, de ondernemersorganisatie voor de technologische industrie, na het voorstel hierover van de Europese Commissie.
4 uur geledenHOLTEN (ANP) - Het bedrijf achter de vleesvervangers van Vivera en De Vegetarische Slager maakt zich zorgen dat EU-landen donderdag instemmen met een verbod op bepaalde vleestermen voor plantaardige producten. Dit heeft topman Willem van Weede van The Vegetarian Butcher Collective woensdag tegen het ANP gezegd.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een aanzienlijke winst gesloten. De hoofdindex toonde daarmee wat herstel na de verliezen eerder deze week door de oorlog van de Verenigde Staten en Israël tegen Iran. Veel omliggende landen kregen de afgelopen dagen met Iraanse tegenacties te maken. Ook op andere Europese beurzen leken beleggers weer voorzichtig in aandelen te willen stappen.
6 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/AFP) - De grote rederij Maersk vervoert voorlopig nog amper goederen vanuit en naar de Golfstaten. Alleen voor kritieke voedingsmiddelen, medicijnen en andere "essentiële goederen" maakt het Deense vervoersconcern een uitzondering. Door de oorlog in Iran en de regio zijn de risico's te groot geworden.
6 uur geledenZOETERMEER (ANP) - De schade voor Nederlandse bedrijven die exporteren naar de Golfregio loopt al snel in de tientallen miljoenen. Dat stelt verladersvereniging evofenedex. In het Midden-Oosten zitten belangrijke knooppunten voor de zee- en luchtvaart. Vervoerders moeten nu uitwijken en leggen de rekening neer bij de bedrijven, stelt de verladersclub.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De handelscommissie van het Europees Parlement gaat nog niet stemmen over de handelsdeal met de VS. De stemming over een deel van het akkoord werd vorige week uitgesteld vanwege nieuwe algemene importheffingen vanuit de VS. Een meerderheid van de commissie vindt het nog altijd onduidelijk wat die heffingen betekenen voor de deal die de EU en de VS afgelopen zomer sloten.
6 uur geleden